قطعات ویژه گوگل چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

قطعات ویژه گوگل چیست؟

صفحه نتایج گوگل حاوی انواع اطلاعات مفید، از جمله قطعات برجسته است. در این پست HiVPN همه چیزهایی است که باید در مورد این ویژگی بدانید.

قطعات ویژه گوگل چیست؟

هنگامی که جستجوی گوگل را اجرا می کنید، نتایج در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) نمایش داده می شود. همانطور که می دانید، این صفحه شامل چندین عنصر روی صفحه مانند تبلیغات، پانل دانش و مقالات و غیره است. یکی دیگر از ویژگی های برجسته ای که در SERP خواهید یافت، قطعه های برجسته است.

در اینجا، همه آنچه را که باید در مورد قطعات ویژه گوگل چیست؟ بدانید، بررسی می‌کنیم، مانند نحوه انتخاب قطعه‌های ویژه، چرایی حذف آن‌ها و نحوه گزارش دادن قطعه‌های برجسته.

قطعه ویژه در جستجوی گوگل چیست؟

معمولاً در بالای سایر نتایج جستجو نمایش داده می شود، یک قطعه برجسته یک عصاره صفحه وب است که توسط Google به عنوان مرتبط ترین پاسخ به یک عبارت جستجو نشان داده می شود.

همه جستجوها یک قطعه برجسته را نشان نمی دهند، اما زمانی که انجام می شود، معمولاً اولین لیستی است که چشمان شما را به SERP خوش آمد می گوید. همچنین می‌توانید قطعه‌های برجسته را در بخش «افراد نیز سؤال می‌کنند» و همچنین با اطلاعات نمودار دانش پیدا کنید.

توجه داشته باشید که برخلاف سایر نتایج جستجو، قطعه برجسته قبل از عنوان صفحه یا URL قرار می گیرد. همچنین برچسب «درباره قطعه‌های برجسته» را در زیر عنوان صفحه خواهید دید.

برای اکثر مرورگرها، با کلیک بر روی قطعه مشخص شده، صفحه به طور خودکار به قسمتی که قطعه از آنجا استخراج شده است، اسکرول می شود که برجسته می شود.

در برخی موارد، می‌بینید که ممکن است بیش از یک نتیجه جستجو به‌عنوان قطعه‌های برجسته ظاهر شوند. تعاریف، لیست ها، مراحل و جداول معمولاً به عنوان قطعه های برجسته استفاده می شوند.

چگونه قطعه های ویژه برای نمایش در گوگل انتخاب می شوند؟

نقطه قطعه برجسته همچنین به عنوان موقعیت صفر شناخته می شود زیرا قبل از اولین مقاله در یک SERP است. قطعه برجسته برای یک عبارت جستجوی خاص نیز هر از گاهی تغییر می کند.

این به این دلیل است که محتوای جدید به طور مداوم در وب منتشر می شود. هر زمان که الگوریتم Google آنچه را که به نظرش پاسخ مرتبط‌تری می‌داند، پیدا می‌کند، به‌طور خودکار قطعه‌ای از متن را از صفحه می‌کشد و آن را به‌عنوان قطعه ویژه جدید به نمایش می‌گذارد.

قطعه های ویژه به طور تصادفی از صفحات یا وب سایت هایی که قبلاً توسط Google فهرست شده اند انتخاب می شوند. Google هنگام در نظر گرفتن ورودی‌ها برای نقطه قطعه برجسته، تعاریف، فهرست‌ها، مراحل، جداول و ارتباط جستجو را بررسی می‌کند.

دلایل حذف قطعه های ویژه از Google

علاوه بر دلایل ذکر شده در بالا، Google همچنین به دلایل زیر به طور دوره ای قطعه های برجسته را جایگزین می کند:

۱. نقض خط مشی قطعات ویژه Google

خط‌مشی Google در مورد قطعه‌های ویژه از سایر خط‌مشی‌های آن در مورد ویژگی‌های جستجو و جستجو نشأت می‌گیرد . به طور خلاصه، اگر یک قطعه برجسته مشخص شود که حاوی موارد زیر است، Google حذف خواهد کرد:

 • محتوای خطرناک
 • خشونت و آزار.
 • محتوای تروریستی
 • محتوای آزاردهنده
 • محتوای نفرت انگیز
 • زبان رکیک و ناسزا.
 • محتوای صریح جنسی
 • محتوای پزشکی
 • شیوه های فریبنده
 • رسانه های دستکاری شده

گزیده‌های ویژه‌ای که با اجماع در مورد مسائل مدنی، پزشکی، علمی و تاریخی مغایرت دارند نیز حذف خواهند شد.

۲. گزارش از کاربران

اگر کاربران یک قطعه برجسته را گزارش کنند، Google آن را بررسی می‌کند و اگر مشخص شود که خط‌مشی قطعه‌های برجسته خود را نقض می‌کند، حذف خواهد شد.

از آنجایی که جستجو بسیار زیاد است، گوگل علاوه بر الگوریتم خود، برای اجرای خط مشی قطعات برجسته خود به بازخورد کاربران نیز متکی است.

نحوه گزارش یک قطعه ویژه به گوگل

اگر قطعه برجسته ای را پیدا کردید که به وضوح خط مشی قطعات ویژه Google را نقض می کند، حاوی اطلاعات گمراه کننده و نادرست است، می توانید آن را گزارش کنید. در اینجا چگونه است:

 1. به قطعه برجسته ای که می خواهید گزارش دهید بروید.
 2. روی بازخورد ، در کنار «درباره قطعه‌های برجسته» کلیک کنید یا ضربه بزنید.
 3. دلیل خود را برای گزارش قطعه برجسته انتخاب کنید.
 4. برای ارائه نظرات یا پیشنهادات اضافی روی گزینه اختیاری در کادر متن کلیک کنید.
 5. پس از اتمام روی Sendکلیک کنید .

توجه داشته باشید که تصمیم نهایی در مورد یک قطعه برجسته گزارش شده در اختیار Google است.

با نگاهی به فرم بازخورد، متوجه خواهید شد که می توانید از آن برای ارائه بازخورد مثبت در مورد یک قطعه ویژه که دوست دارید یا اطلاعات دقیق و مفیدی ارائه می دهد استفاده کنید. برای انجام این کار، به سادگی این مفید است را انتخاب کنید و زمینه را ارائه دهید، سپس روی ارسال کلیک کنید .

برای یافتن تکه های ویژه مفید در Google چشمان خود را حفظ کنید

اکنون که همه چیزهایی را که در مورد قطعه‌های ویژه نیاز دارید می‌دانید، چشمان خود را به آنها نگاه کنید و ببینید آیا به شما در بهبود تجربه جستجویتان کمک می‌کنند یا خیر.

قطعه های ویژه به عنوان “جستجوهای بدون کلیک” نیز شناخته می شوند زیرا می توانند تمام اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید را بدون نیاز به کلیک کردن بر روی مقاله کامل در اختیار شما قرار دهند. این می تواند در وقت شما صرفه جویی کند، درست مانند سایر ترفندهای مرتبط با جستجو که جستجو را موثرتر می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…