پروکسی در مقابل VPN

۵/۵ - (۲۱ امتیاز)

تفاوت های اصلی پروکسی در مقابل VPN چیست؟

VPN ها و سرورهای پروکسی هر دو از هویت کاربر محافظت می کنند و ابزار عالی برای دسترسی ایمن به محتوا هستنداز آنجایی که هر دوی این خدمات می توانند کار را انجام دهند، مردم تمایل دارند در مورد آنها به جای هم صحبت کنندبا این حال، یکی از حریم خصوصی شما محافظت می کند، و دیگری نهپروکسی در مقابل VPN – چگونه متفاوت هستند؟

پروکسی و VPN تعریف شده است

VPN تمام ترافیک شبکه شما را ایمن می کند، در حالی که یک پروکسی در سطح برنامه کار می کند. هر دو آدرس IP شما را پنهان می کنند، اما فقط یک VPN داده های اینترنت شما را از طریق یک تونل رمزگذاری شده هدایت می کند.

یک پروکسی برای مرور اینترنت مناسب است، اما به اندازه VPN امن و ایمن نیست.

با یک VPN، امنیت پیشرفته و طیف وسیعی از ویژگی های مفید را دریافت خواهید کرد. بیایید وارد جزئیات شویم و بحث VPN در مقابل پروکسی را مورد بحث قرار دهیم.

یک پروکسی سرور چیست؟

سرورهای پروکسی به عنوان رله بین وب سایتی که بازدید می کنید و دستگاه شما عمل می کنند. ترافیک شما از طریق یک واسطه انجام می شود، یک ماشین راه دور که برای اتصال شما به سرور میزبان استفاده می شود. پروکسی وب سرور پنهان آدرس IP اصلی خود را به طوری که وب سایت می بیند IP پروکسی (در برخی موارد، به کامپیوترهای دیگر کاربران پروکسی برای این استفاده می شود). با این حال، پراکسی ها فقط در سطح برنامه کار می کنند، به این معنی که فقط ترافیکی را که از یک برنامه واحدی که پروکسی خود را با آن تنظیم کرده اید تغییر مسیر می دهد. آنها همچنین ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند.

سه نوع اصلی از سرورهای پروکسی وجود دارد:

  • پروکسی های HTTP – این پروکسی ها فقط به صفحات وب پاسخ می دهند. اگر مرورگر خود را با یک سرور پراکسی HTTP راه اندازی کنید، تمام ترافیک مرورگر شما از طریق آن مسیریابی مجدد خواهد شد.
  • پراکسی‌های SOCKS – این پروکسی‌ها محدود به ترافیک وب نیستند، بلکه فقط در سطح برنامه کار می‌کنند. اگرچه آنها می توانند انواع ترافیک را مدیریت کنند، اما معمولاً از پراکسی های HTTP کندتر هستند زیرا محبوبیت بیشتری دارند و اغلب بار بیشتری دارند.
  • پراکسی های شفاف – این ها نوع متفاوتی از پروکسی هستند زیرا کاربران آنها معمولا از وجود آنها بی اطلاع هستند. این پروکسی ها می توانند توسط کارفرمایان یا والدینی که می خواهند بر فعالیت آنلاین کاربران نظارت داشته باشند و دسترسی به وب سایت های خاصی را مسدود کنند راه اندازی کنند. هتل ها و کافه ها از آنها برای احراز هویت کاربران در وای فای عمومی استفاده می کنند و شرکت ها یا کاربران خانگی نیز ممکن است آنها را برای صرفه جویی در پهنای باند تنظیم کنند.

شبکه خصوصی مجازی چیست؟

مانند یک پروکسی، یک VPN همچنین ترافیک اینترنت شما را از طریق یک سرور راه دور تغییر مسیر می دهد و آدرس IP شما را پنهان می کند تا وب سایت ها نتوانند IP یا مکان اصلی شما را ببینند (همچنین می توانید مقاله ما را در مورد نحوه تغییر مکان IP خود برای جزئیات بیشتر بررسی کنید) . با این حال، در سطح سیستم عامل کار می کند، به این معنی که تمام ترافیک شما را تغییر مسیر می دهد، خواه از مرورگر شما باشد یا یک برنامه پس زمینه.

یک سرویس گیرنده VPN همچنین ترافیک شما را بین اینترنت و دستگاه شما رمزگذاری می کند. این بدان معناست که ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی (ISP) که بر فعالیت اینترنتی شما نظارت می‌کند و داده‌های مربوط به شما را جمع‌آوری می‌کند، دیگر نمی‌تواند آنچه را که به صورت آنلاین انجام می‌دهید، ببیند – فقط به این معنی که شما به یک سرور VPN متصل هستید. رمزگذاری همچنین از شما در برابر نظارت دولتی، ردیابی وب‌سایت و هرگونه جاسوسی یا هکری که ممکن است سعی در رهگیری دستگاه شما داشته باشد، محافظت می‌کند. VPN نهایت حریم خصوصی و امنیت آنلاین برای شما فراهم می کند

همه ارائه دهندگان خدمات VPN و پروکسی به یک اندازه خوب نیستند، بنابراین قبل از انتخاب یکی از آنها تحقیق کنید. به جای ارائه امنیت و حریم خصوصی پیشرفته، ارائه دهندگان سایه می توانند داده های حساس کاربران از جمله آدرس های IP، درخواست های DNS و سایر جزئیات را ثبت کنند. شما باید از چنین ارائه دهندگانی دوری کنید زیرا آنها می توانند این اطلاعات را به آژانس های مجری قانون، تبلیغ کنندگان یا هکرها در صورت نفوذ به سرورهایشان بدهند.

ارائه دهندگان خدمات VPN ممتاز مانند HiVPN برای محافظت از داده های خصوصی شما و افزایش امنیت آنلاین شما سخت کار می کنند. HiVPN دارای بیش از ۲۰۰ سرور در ۲۰ کشور جهان است که بهترین سرعت و ویژگی های مدرن را در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر می خواهید ترافیک اینترنت خود را ایمن نگه دارید و از خود در برابر بازیگران بد محافظت کنید، مطمئناً ارزش امتحان کردن این برنامه را دارد.

با HiVPN از خود به صورت آنلاین محافظت کنید. خرید vpn

تفاوت های اصلی بین VPN و خدمات پروکسی

در اینجا یک مقایسه سریع بین این دو وجود دارد:

  • VPN ها ترافیک شما را رمزگذاری می کنند در حالی که سرورهای پروکسی این کار را نمی کنند. یک سرویس VPN از شما در برابر ردیابی ISP، نظارت دولتی و هکرها محافظت می کند. پروکسی ها اینطور نیستند، بنابراین هرگز نباید از آنها برای مدیریت اطلاعات حساس استفاده شود.
  • VPN ها در سطح سیستم عامل کار می کنند و تمام ترافیک شما را از طریق یک سرور VPN تغییر مسیر می دهند، در حالی که پروکسی ها در سطح برنامه کار می کنند و فقط ترافیک یک برنامه یا مرورگر خاص را تغییر مسیر می دهند.
  • VPN ها می توانند کندتر از پروکسی ها باشند زیرا باید داده های حساس شما را رمزگذاری کنند. با این حال، راه هایی وجود دارد که می توانید اتصال اینترنت و سرعت مرور خود را بهبود بخشید .
  • VPN ها معمولا پولی هستند (نباید به خدمات رایگان VPN اعتماد کنید زیرا محدودیت هایی دارند و تمایل به استخراج داده های شما دارند) در حالی که بسیاری از سرورهای پروکسی رایگان هستند.
  • اتصال VPN قابل اعتمادتر است در حالی که اتصالات سرور پروکسی بیشتر کاهش می یابد.

آیا VPN بهتر از یک پروکسی است؟

بله، VPN بهتر است زیرا با مسیریابی ترافیک شما از طریق سرور VPN ایمن و رمزگذاری ترافیک شما، حریم خصوصی و امنیت را فراهم می کند. یک پروکسی به سادگی ترافیک شما را از طریق یک سرور میانجی عبور می دهد، اما لزوما هیچ حفاظت اضافی ارائه نمی دهد. علاوه بر این، برخلاف پروکسی ها، VPN ها در سطح سیستم عامل کار می کنند تا تمام ترافیک شما را ایمن کنند. در بحث پروکسی در مقابل VPN، دومی برنده قطعی است.

اگر VPN دارید به پروکسی نیاز دارید؟

خیر. خدمات VPN Premium همان کارهایی را که پروکسی ها انجام می دهند و خیلی بیشتر انجام می دهند. می‌توانید از پسوند پروکسی برای تغییر سریع IP استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که همه پراکسی‌ها امن نیستند و برخی از آنها ممکن است داده‌های شما را جمع‌آوری کنند.

آیا می توانم از VPN و پروکسی با هم استفاده کنم؟

VPN ها و پروکسی ها را می توان با هم استفاده کرد، اما پیکربندی این کار ممکن است کمی طول بکشد. ما همچنین توصیه نمی کنیم که از آن جلوگیری کنید زیرا سرور پروکسی به سادگی یک واسطه دیگر را اضافه می کند که اتصال اینترنت شما را بدون مزایای قابل توجه کند می کند. هنگام استفاده از آنها بهتر است به یکی یا دیگری سوئیچ کنید.

آیا باید از پروکسی رایگان یا VPN رایگان استفاده کنم؟

خدمات پراکسی و VPN رایگان ممکن است به قیمت امنیت و حریم خصوصی شما تمام شود. از آنجایی که توسعه‌دهندگان باید به نحوی پول دربیاورند، می‌توانند اطلاعات شما را در پس‌زمینه جستجو کنند، شما را با ابزارهای تبلیغاتی بمباران کنند، یا میزان داده‌هایی را که می‌توانید استفاده کنید محدود کنند.

VPN های ممتاز سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت های خود دارند و رمزگذاری درجه یک را برای شما فراهم می کنند. آنها یک پایگاه سرور غنی، سریع ترین پروتکل های VPN ، پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری و بهبود مستمر خدمات خود را به شما ارائه می دهند. توصیه می کنیم از پراکسی های رایگان و VPN های رایگان اجتناب کنید، زیرا چند دلار پس انداز ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

نتیجه

یک VPN و یک پروکسی مشابه هستند زیرا هم ترافیک شما را از طریق یک سرور راه دور تغییر مسیر داده و هم آدرس IP شما را مخفی می کنند. با این حال، VPN از بسیاری جهات نسبت به سرور پروکسی برتری دارد. اگر به حریم خصوصی و امنیت خود اهمیت می دهید، بدون شک باید VPN را انتخاب کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…