VPN مسدود شده است؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

VPN مسدود شده است؟

آیا تا به حال سعی کرده اید به یک وب سایت یا سرویس پخش وصل شوید و متوجه شوید VPN شما مسدود شده است؟ در این پست HiVPN دلیل این اتفاق برای شما شرح داده شده است.

استفاده از VPN یک راه عالی برای محافظت از حریم خصوصی شما در حین گشت و گذار در وب است، اما بدون اشکال نیست. ممکن است متوجه شده باشید که برخی از سایت ها به دلیل استفاده از VPN با شما متفاوت رفتار می کنند.

بیایید به برخی از راه‌هایی که ممکن است این اتفاق بیفتد و اقداماتی که می‌توانید برای کاهش آن انجام دهید، مرور کنیم.

چند نمونه از تبعیض علیه VPN

بله، برای استفاده از VPN می توانید در سراسر وب مورد تبعیض قرار بگیرید. در اینجا چند نمونه وجود دارد که ممکن است با آن مواجه شده باشید.

جستجوی Google CAPTCHA

زمانی که می‌خواهید جستجوهای Google را از طریق VPN انجام دهید، معمولاً با CAPTCHA مواجه می‌شوید. Google هر زمان که مشکوک شود شما انسان نیستید، این موارد را ارائه می‌کند تا ربات‌ها، خراش‌دهنده‌ها و دیگر انواع ترافیک توهین‌آمیز را مسدود کند.

سایت های دیگر با استفاده از reCAPTCHA گوگل

Google سرویس reCAPTCHA خود را به صورت رایگان در دسترس همه قرار داده است تا از آن استفاده کنند. در نتیجه، هر سایتی می تواند از منابع مهم گوگل برای شناسایی فعالیت های مشکوک استفاده کند. این به این معنی است که در حالی که اتصال شما از طریق VPN تونل می شود، به احتمال زیاد با CAPTCHA های دشوار در طبیعت روبرو خواهید شد.

سایت هایی که کاربران VPN را به طور کامل مسدود می کنند

CAPTCHA ها به اندازه کافی آزاردهنده هستند، اما برخی از صاحبان وب سایت یک قدم فراتر می روند و سعی می کنند VPN ها را به طور کلی مسدود کنند. به عنوان مثال، Social Blade  از Cloudflare برای رهگیری ترافیک VPN استفاده می کند.

چگونه وب سایت ها VPN شما را شناسایی و مسدود می کنند

آیا نمی دانید که چگونه وب سایت ها تشخیص می دهند که آیا از VPN استفاده می کنید یا خیر؟ چندین تکنیک برای شناسایی اتصالات ایجاد شده از طریق VPN استفاده می شود.

لیست سیاه IP

مکانیسم های ضد VPN عمدتاً با بررسی آدرس IP بازدیدکنندگان در برابر لیست سیاه آدرس های VPN شناخته شده کار می کنند. از آنجایی که VPN ها معمولاً از مراکز داده شناخته شده برای میزبانی سرورهای خود استفاده می کنند، تعیین محدوده IP آنها چندان سخت نیست.

خدماتی مانند IPHub و ipinfo.io این اطلاعات را جمع آوری کرده و با قیمتی در دسترس مشتریان خود قرار می دهند.

تشخیص تقلب در خانه

شرکت‌های بزرگ با منابع زیادی مانند گوگل و نتفلیکس به دلیل حجم ترافیکی که مدیریت می‌کنند، موقعیت منحصربه‌فردی برای شناسایی پراکسی‌ها دارند. حتی اگر یک سرویس VPN ده‌ها آدرس IP را ارائه دهد، این احتمال وجود دارد که آنها همچنان بارها در بین میلیون‌ها کاربر خود نشان داده شوند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهند IP‌های مشکوک را به راحتی پرچم‌گذاری کنند.

این کسب‌وکارها استعدادهای مهندسی قابل توجهی دارند، بنابراین راه‌حل‌های آن‌ها ممکن است از فناوری‌های پیشرفته مانند یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل و طبقه‌بندی الگوهای ترافیک استفاده کند.

چگونه از بلاک شدن جلوگیری کنیم

در حالی که هیچ راهی بدون اشتباه برای دور زدن این مکانیسم ها وجود ندارد، تعدادی قدم وجود دارد که می توانید برای بهبود شانس خود بردارید.

آدرس های IP مختلف را امتحان کنید

بسیاری از ارائه دهندگان VPN تجاری به شما امکان دسترسی به چندین سرور را می دهند که در مراکز داده مختلف در سراسر جهان پخش شده اند. با جابجایی به سرور دیگری، آدرس IP اینترنت خود را تغییر می دهید.

اگر مسدود شدید، از سرورهای موجود استفاده کنید. اگر خوش شانس باشید، می توانید یکی را پیدا کنید که در لیست سیاه سایت نباشد.

سایت ها را از استفاده از VPN خود مطلع کنید

ممکن است مفید باشد که به سایت های خاصی اطلاع دهید که از VPN استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر با خدمات مشتریان بانک خود تماس بگیرید، آنها به طور بالقوه می توانند یادداشتی را در حساب شما بگذارند که در صورتی که استفاده از VPN شما توسط سیستم های محافظت از کلاهبرداری آنها علامت گذاری شود، به حل مشکلات کمک می کند.

اگر قبلاً بدون VPN به این سرویس متصل شده اید، اما قصد دارید در آینده نزدیک، شاید به دلیل سفر، استفاده از آن را شروع کنید، این ایده خوبی است. به یاد داشته باشید که سایت ها عموماً ترافیک پروکسی را برای کاهش سوء استفاده توسط ربات ها محدود می کنند، نه به این دلیل که آنها به طور خاص نسبت به افرادی که از VPN استفاده می کنند تعصب دارند.

برای یک آدرس IP خصوصی پرداخت کنید

هر چه تعداد افراد بیشتری از یک IP خاص استفاده کنند، احتمال اینکه در برخی مواقع در لیست سیاه قرار گیرند بیشتر است. داشتن آدرس IP خصوصی خود باعث می شود استفاده از VPN شما شناسایی نشود.

خوشبختانه، اکثر ارائه دهندگان معتبر VPN، IP های اختصاصی را ارائه می دهند، البته معمولاً با قیمت متورم. اگر اغلب متوجه می‌شوید که توسط سایت‌های مورد علاقه‌تان مسدود می‌شوید، ارزش آن را دارد که روی یکی سرمایه‌گذاری کنید.

از یک VPN کمتر رایج استفاده کنید

راه دیگر برای جلوگیری از شلوغی سرورها استفاده از یک ارائه دهنده VPN کمتر شناخته شده است. از آنجایی که تعداد کمی از شرکت ها تمایل به تسلط بر بازار دارند، می توانید انتظار داشته باشید که آنها به طور برجسته در لیست سیاه ظاهر شوند. یک VPN مبهم تر ممکن است کمتر مسدود شود یا CAPTCHA را راه اندازی کند.

البته، این بدان معنا نیست که شما باید از ارزان‌ترین و مبهم‌ترین ارائه‌دهنده‌ای که می‌توانید پیدا کنید، استفاده کنید. شما به خصوص می خواهید از خدمات رایگان VPN اجتناب کنید. نه تنها این افراد معمولاً با هزاران یا میلیون‌ها کاربر پر می‌شوند، بلکه آهن‌ربایی برای کلاهبرداری، دزدی دریایی و سایر رفتارهای مشکل‌ساز هستند. سایت ها انگیزه قوی برای هدف قرار دادن آنها برای مسدود کردن دارند.

با مرورگر خود سرهم کنید

در برخی موارد، ویژگی‌ها یا تنظیمات خاص مرورگر می‌توانند سیستم‌های حفاظتی را فعال کنند. به عنوان مثال، اگر از حالت مرور خصوصی مرورگر خود در ترکیب با VPN استفاده کنید، Google احتمالاً CAPTCHA ها را ارائه می دهد. خاموش کردن حالت شانس شما را برای مواجهه با آنها کاهش می دهد.

همچنین ممکن است بخواهید هنگام استفاده از روش تعویض IP که در بالا توضیح داده شد، حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید. جابجایی به یک مرورگر کاملاً متفاوت روشی حتی قدرتمندتر برای خنثی کردن هرگونه تلاش برای اثر انگشت است.

سرور VPN خود را رول کنید

یک جایگزین فنی تر این است که سرور VPN خود را نصب کنید ، چه روی یک رایانه فیزیکی که کنترل می کنید یا روی یک سرور مجازی ابری. شما تنها فردی خواهید بود که از آدرس IP خاص آن سرور استفاده می کند و احتمال اینکه در لیست سیاه قرار گیرد بسیار کاهش می یابد.

توجه داشته باشید که محدوده IP ارائه دهندگان ابر برجسته مانند Amazon AWS و Microsoft Azure نیز اطلاعات عمومی هستند، بنابراین ممکن است این نیز یک راه حل کاملاً محفوظ نباشد. نصب سرور بر روی یک ماشین فیزیکی که از طریق ISP خود به اینترنت متصل می شود، قابل اعتمادتر خواهد بود.

نیازی به اجتناب از VPN نیست

وقتی بی‌گناه در حال گشت و گذار در وب هستید، مواجه شدن با CAPTCHA یا سایر موانع ممکن است آزاردهنده باشد. اما در بیشتر موارد، راه های ساده ای برای دور زدن مکانیسم هایی وجود دارد که سایت ها برای تبعیض علیه کاربران VPN استفاده می کنند.

با انجام چند مرحله برای اینکه ترافیک شما کمتر مشکوک به نظر برسد، می توانید از VPN ها برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود با دردسر کمتر استفاده کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…