VPN برای Dummies

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

VPN برای Dummies

از هر چهار کاربر اینترنت یک نفر از VPN استفاده می کند . اما این دقیقا چیست؟ آیا می خواهید بدانید اما می ترسید بپرسید؟ آیا نیاز به توضیحی دارید که از نظر فنی سنگین نباشد؟ سپس به جای درست آمده اید  این مقاله “VPN برای مبتدیان HiVPN است.

VPN برای Dummies

 

به زبان ساده، VPN چیست؟

VPN مخفف ” شبکه خصوصی مجازی ” است. یک شبکه خصوصی ارتباط بین دو کامپیوتر است که از همه کامپیوترهای دیگر جدا هستند. به همین دلیل خصوصی است: هیچ کس دیگری نمی تواند به شبکه دسترسی پیدا کند و ببیند چه اتفاقی می افتد.

VPN همین کار را می کند اما از طریق اینترنت. از رمزگذاری داده ها و سرورهای ویژه استفاده می کند تا اتصال شما را برای سایر کاربران اینترنت غیر قابل دسترس کند. مانند سیمی است که همان دو کامپیوتر را به هم وصل می‌کند – تنها کامپیوتر دوم کل اینترنت است. مقیاس بسیار بزرگتر است، اما سطح امنیت یکسان است.

VPN برای Dummies

VPN چه می کند: پاسخی کوتاه برای آدمک ها

  • داده‌های شما را رمزگذاری می‌کند و آن‌ها را برای هر کسی که سعی در رهگیری آن‌ها بین دستگاه شما و سرور VPN دارد، غیرقابل خواندن می‌کند
  • ترافیک شما را از طریق سرور VPN مسیریابی می کندو به نظر می رسد که از محل سرور VPN وصل می شوید

VPN برای Dummies

VPN چگونه کار می کند: توضیحی برای dummies

بیایید یک ماشین سواری را به عنوان یک قیاس در نظر بگیریم. اینترنت را به عنوان مجموعه ای از جاده ها تصور کنید که خانه شما (دستگاه شما) را به مقاصد مختلف (وب سایت ها و خدمات) متصل می کند.

VPN از سه جزء اصلی برای کار استفاده می کند: تونل، رمزگذاری و سرور. در اینجا نحوه عملکرد سه مولفه VPN در سناریوی ماشین آمده است:

تونل:

تصور کنید یکی از خطوط جاده در یک لوله محصور شده باشد. هنوز از شبکه جاده استفاده می کند، اما ترافیک داخل لوله از بیرون نامرئی است. برای استفاده از تونل، سرویس گیرنده VPN داده های شما را به بسته هایی تقسیم می کند. در این قیاس تونل، آنها را اتومبیل ها نشان می دهند.

رمزگذاری:

رمزگذاری محتویات اطلاعاتی را که ارسال می‌کنید به بسته‌های مخفی تبدیل می‌کند که فقط توسط گیرنده‌های مورد نظر قابل خواندن هستند. برای استفاده از قیاس تونل، هر خودرو دارای شیشه های رنگی است و با جوش بسته می شود. رمزگذاری تضمین می کند که بسته رهگیری شده غیرقابل خواندن باقی می ماند.

سرور:

تصور کنید به یک سفر می روید. سرور، کشوری است که بین شما و مقصد شما فاصله دارد. اگر کاری برای شناسایی خود انجام ندهید، مردم فکر می کنند که از آنجا آمده اید. در واقع، کارآمدتر از آن است   یک سرور مانند کشوری است که ماشین شما را دوباره رنگ می‌کند، چند پلاک جدید می‌زند و یک پاسپورت جدید به شما می‌دهد.

VPN برای Dummies

استفاده از VPN چقدر ایمن است؟

درست مانند هر چیز دیگری در جهان، استفاده از VPN از یک توسعه دهنده قابل اعتماد بی خطر است. معمولاً، این به معنای یک VPN است که ممیزی می شود، یک خط مشی عدم ورود به سیستم را حفظ می کند، و در کشور ۱۴ چشم مستقر نیست .

اینکه VPN پولی است در واقع یک امتیاز به نفع آن است. VPN های رایگان اغلب ناامن هستند  گاهی اوقات به طور هدفمند برای جبران هزینه های خود با فروش داده های شما.

VPN برای Dummies

آیا استفاده از VPN قانونی است؟

VPN فقط ابزاری برای بهبود حریم خصوصی و امنیت است – درست مانند آنتی ویروس. در ۹۹ درصد جهان قانونی است. آنچه غیرقانونی است استفاده از VPN برای ارتکاب جرم است.

HiVPN استفاده از VPN را به هیچ وجه تشویق نمی کند که به طور بالقوه قانون یا شرایط خدمات سایر ارائه دهندگان خدمات را نقض کند.

با این حال، کشورهایی وجود دارند که VPN ها را به دلایل سیاسی غیر قانونی کرده اند. استفاده از VPN در ۱۰ کشور از ۱۹۶ کشور محدود یا غیرقانونی است . در چین و روسیه تحت کنترل دولت است (استفاده از آن در این دو کشور قانونی است، اما باید با تحویل داده های خود موافقت کنید)، عمان، ایران، ترکیه و امارات. VPN در بلاروس، عراق، کره شمالی و ترکمنستان ممنوع است.

VPN برای Dummies

آیا VPN شما را ۱۰۰٪ ناشناس می کند؟

خیر، یک VPN شما را ۱۰۰٪ ناشناس نمی کند، زیرا بسیاری از عوامل دیگر بر امنیت آنلاین شما تأثیر می گذارند.

برای مثال، ممکن است ارائه‌دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) همچنان IP شما را بداند و شما از VPN استفاده می‌کنید (به استثنای حالت Camouflage HiVPN که استفاده از VPN را پنهان می‌کند)، اما نمی‌داند که شما به صورت آنلاین چه می‌کنید.

VPN برای Dummies

آیا VPN به جریان کمک می کند؟

بله، چند راه وجود دارد که VPN می تواند به شما در پخش جریانی کمک کند.

  1. از فشار ISP جلوگیری کنید. آیا تا به حال متوجه شده اید که سرعت اینترنت خود در طول یک پرخوری نتفلیکس کند می شود؟ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی معمولاً اگر ببینند که فایل‌ها را پخش یا دانلود می‌کنید، پهنای باند شما را محدود می‌کنند. از آنجایی که وقتی VPN روشن دارید، فعالیت شما از ISP مخفی می شود، می تواند شما را از خنثی شدن نجات دهد.
  2. پخش خصوصی این ناگفته نماند، اما در حالت ایده آل، شما باید همیشه یک VPN روشن داشته باشید. هنگام مرور آنلاین از داده های شما محافظت می کند. در مورد استریم هم همینطور. لذت بردن از نمایش ها و فیلم های مورد علاقه خود نباید زندگی دیجیتالی شما را به خطر بیندازد! بنابراین، هنگام انجام این کار از VPN استفاده کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که یک ارائه دهنده با سرورهای سریع انتخاب می کنید (Psst! HiVPN یکی از آنهاست).

و، باور کنید یا نه، کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید با VPN انجام دهید. ما یک کتابچه راهنمای مناسب در مورد همه چیزهای جالب داریم که می توانید برای آنها از VPN استفاده کنید. اینجا را بخوانید:

  • کارهای جالبی که می توانید با VPN انجام دهید

VPN برای Dummies

هنگام انتخاب VPN به دنبال چه چیزی باشید

VPN های زیادی وجود دارد، و انتخاب یکی می تواند ترسناک باشد. به همین دلیل است که ما لیستی از ویژگی هایی را که باید در یک VPN خوب به دنبال آنها باشید، جمع آوری کردیم:

انتخاب سرورها: انتخاب سرورها: هر چه سرورهای بیشتری در کشورهای بیشتری یک VPN داشته باشد، گزینه های بیشتری برای خصوصی ماندن دارید. به عنوان مثال، HiVPN بیش از ۳۲۰۰ سرور را در ۶۵+ کشور نگهداری می کند.

پروتکل های تونل زنی: پروتکل های تونل یکی از مهمترین جنبه ها در مورد امنیت VPN هستند. به دنبال پشتیبانی IKEv2 و OpenVPN باشید. از VPN استفاده نکنید که فقط از پروتکل های قدیمی مانند LT2P استفاده می کند.

VPN برای Dummies

کشور مبدا: دولت ممکن است یک VPN را مجبور به نگهداری سوابق و تحویل آنها کند. بهتر است از VPN های ایجاد شده در کشورهای Five Eyes اجتناب کنید (برای توضیح اصطلاحات تخصصی VPN به زیر مراجعه کنید). در مورد نه چشم و چهارده چشم نیز باید محتاط باشید.

خط مشی No-log: از آنجایی که VPN ها ترافیک شما را از طریق سرورهایشان هدایت می کنند، می توانند کارهایی که شما به صورت آنلاین انجام می دهید را پیگیری کنند. به همین دلیل مهم است که از VPN استفاده کنید که هیچ رکوردی را حفظ نمی کند، همچنین به عنوان داشتن خط مشی بدون گزارش شناخته می شود.

Kill Switch : این یک ویژگی VPN است که در صورت از بین رفتن محافظت VPN، اتصال اینترنت شما را قطع می کند. جدی به نظر می رسد، اما ضروری است: اگر بدون کارکرد VPN شروع به مرور کنید، اطلاعاتی در مورد خودتان ارائه می دهید.

پشتیبانی جامع: یک VPN را بررسی کنید که نه تنها بخش سؤالات متداول خوب ، بلکه پشتیبانی زنده نیز دارد. به عنوان مثال، HiVPN پشتیبانی زنده ۲۴/۷ را ارائه می دهد.

قیمت: VPN های رایگان ناامن یا حتی خطرناک هستند. یک VPN پولی خوب این روزها کمتر از ۱۰ دلار در ماه است. هر چیزی بیشتر ارزشش را ندارد

ضمانت بازگشت وجه: ممکن است متوجه شوید که VPN با نیازهای شما مطابقت ندارد یا برای شما کار نمی کند. در این مورد، ضمانت بازگشت وجه یک ویژگی مهم است.

VPN برای Dummies

VPN: برای من و شما است

این ممکن است یک مقاله «VPN برای آدمک‌ها» باشد، اما سؤالاتی که در مورد شبکه‌های خصوصی مجازی دارید، احمقانه هستند. در واقع، بسیار هوشمندانه است که قبل از ورود به فناوری ناآشنا، مطلع شوید. خوب است که VPN ها اکنون کاربر پسند و آسان برای استفاده هستند! بنابراین چگونه می توان به HiVPN چرخش داد؟

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…