VPN کوانتومی ایمن Verizon

۵/۵ - (۵ امتیاز)

VPN کوانتومی ایمن Verizon

اگر مجرمان سایبری از محاسبات کوانتومی برای رمزگشایی داده ها استفاده کنند، چگونه رمزگذاری را حفظ می کنید؟ ورایزون ممکن است فقط یک پاسخ داشته باشد با HiVPNدر ادامه مطلب همراه باشید.

Verizon یکی از بزرگترین حامل های سلولی در ایالات متحده است. اخیراً آنها بر روی فناوری مبتنی بر کوانتوم برای افزایش امنیت ارتباطات آینده تمرکز کرده اند.

برای شروع، آنها آزمایشاتی را برای یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) ایمن کوانتومی آغاز کرده اند. بنابراین VPN ایمن کوانتومی چیست؟ چگونه ممکن است برای حفظ امنیت کاربران کار کنند؟

VPN ایمن کوانتومی چیست؟

در حال حاضر، هنگام استفاده از VPN، همه داده های رمزگذاری شده اساساً از مهاجمان در امان هستند. با یک اتصال رمزگذاری شده فعال، داده های سوار بر شبکه از هکرها در امان هستند.

با این حال، با پیشرفت های تکنولوژیکی، قدرت محاسباتی یک کامپیوتر کوانتومی باید بتواند کلید رمزگذاری را رمزگشایی کند.

و بنابراین، یک VPN کوانتومی ایمن برای تقویت رمزگذاری داده‌هایی که از طریق شبکه عبور می‌کنند مورد نیاز است. یک VPN ایمن کوانتومی از رمزگذاری پست کوانتومی (PQC) برای افزایش سطح رمزگذاری در شبکه استفاده می کند. این باید تضمین کند که کلید را نمی توان با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی رمزگشایی کرد.

چرا به یک VPN کوانتومی ایمن نیاز داریم؟

مهم نیست که سیستم ها چقدر امن هستند، انواع حملات سایبری در نهایت منجر به نقض داده ها می شود. VPN به طور جادویی چیزها را تغییر نمی دهد، اما رمزگذاری ارتباطات راهی امن برای انتقال و تعامل با اطلاعات بدون رهگیری آن توسط مهاجم به شما می دهد.

اکنون، ممکن است فکر کنید که داده های رمزگذاری شده به دست آمده توسط مهاجمان برای آنها بی فایده است مگر اینکه کلید رمزگشایی آن را داشته باشند.

در حالی که از نظر فنی دقیق است، هکرها تنها می توانند از داده های رمزگذاری شده بایگانی شده استفاده کنند تا منتظر بمانند تا رایانه های کوانتومی به باز کردن قفل آنها کمک کنند. و این می تواند انواع مختلفی از اطلاعات محرمانه را که در ابتدا رمزگذاری شده بودند، افشا کند.

البته، محاسبات کوانتومی هنوز چیزی است که باید عملی باشد. اما آیا می توانید پیش بینی کنید چه زمانی؟

چندین آزمایش و تئوری نتایج امیدوارکننده ای را ارائه کرده اند که می تواند محاسبات کوانتومی را به زودی به واقعیت تبدیل کند. با کنار گذاشتن مزایای آن، نمی توانید توانایی آن در شکستن رمزگذاری را در آینده نزدیک نادیده بگیرید.

تکنیک های رمزگذاری باید برای ایمن سازی داده های رمزگذاری شده نیز تکامل یابد. اگر نه، ممکن است دلیلی برای استفاده از رمزگذاری نداشته باشیم.

VPN ایمن کوانتومی چگونه کار می کند؟

در یک آزمایش آزمایشی توسط Verizon، هدف این بود که VPN ایمن کوانتومی جایگزین روش‌های رمزگذاری کلید عمومی فعلی برای ایجاد کلیدهای رمزگذاری با استفاده از PQC شود.

این آزمایش با استفاده از دو نقطه شبکه ۵G، یکی در آزمایشگاه ۵G Verizon در لندن و دیگری در مرکز توجیهی اجرایی آن در Ashburn، ویرجینیا انجام شد. کلیدها یا رمزها بین این دو شبکه رد و بدل می شد.

ادغام الگوریتم های PQC هنوز نهایی نشده است، با توجه به اینکه باید سریع و قابل اعتماد باشند، که دستیابی به آن سال ها طول می کشد. با این حال، آزمایش نشان داد که می توان از الگوریتم PQC برای تقویت رمزگذاری و آماده نگه داشتن آن در برابر مهاجمان آینده استفاده کرد.

آیا رمزگذاری VPN فعلی بی فایده است؟

اگر محاسبات کوانتومی می تواند رمزگذاری را از بین ببرد، آیا اعمال رمزگذاری روی داده های فعلی ما بی فایده است؟ نه. رمزگذاری هنوز بسیار ارزشمند است.

همیشه باید داده های خود را رمزگذاری کنید و هنگام برخورد با اطلاعات خصوصی یا حساس از VPN استفاده کنید.

داده های رمزگذاری شده که اکنون مفید به نظر می رسند ممکن است بعداً ارزشی نداشته باشند. بنابراین، حتی اگر استانداردهای رمزگذاری فعلی در نهایت منسوخ شوند، ممکن است نگرانی زیادی در مورد آن نداشته باشید.

با این حال، ممکن است طولی نکشید که محاسبات کوانتومی صحنه امنیت سایبری را در رابطه با اتصالات رمزگذاری شده تغییر دهد.

VPN ایمن کوانتومی: هنوز در مراحل اولیه است

آزمایش های اولیه به سختی سطح را خراش می دهد. با این حال، با توجه به سرعت تکامل تاکتیک های مجرمان سایبری، بهتر است برای حملات آینده آماده باشید.

نداشتن چیزی برای دفاع در برابر شکستن رمزگذاری یک کابوس است، اما به نظر می رسد Verizon مصمم است در آینده نزدیک راه حلی بیابد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…