استفاده VPN در دنیا

۴.۹/۵ - (۱۸ امتیاز)

استفاده VPN در دنیا

شاید کمتر کسی را می‌توان یافت که در اینترنت فعال باشد و از VPN یا Proxy Server به منظور تغییر IP خود استفاده نکرده باشد! امروزه در مقالات مختلف، تیتر خبرها و عملاً همه‌جا می‌شنویم که خطرات زیادی در دنیای مجازی از سوی هکرها، دولت‌ها، بدافزارها و مواردی از این قبیل امنیت و حریم خصوصی ما را تهدید می‌کنند. حال همهٔ این خطرات را در کنار اطلاعاتی که شرکت‌ها و سازمان‌هایی مانند گوگل، فیسبوک، ان‌اس‌ای و غیره از کاربران جمع‌آوری می‌کنند قرار دهید، همهٔ این‌ها باعث می‌شوند تجربهٔ ایده‌آلی از استفاده از اینترنت نداشته باشیم و به همین دلیل است که در برخی موارد، باید از سرویس‌ها و ابزارهای امنیتی مانند VPN مختلفی استفاده کرد.

کدام کشورها قطب تولید و استفاده از VPN هستند. داده‌های آماری نشان می‌دهد که کشورهای واقع در آسیا و آمریکای لاتین، بیشتر از سایر کاربران اینترنت در دنیا، از VPN استفاده می‌کنند.

بر خلاف انتظار اما ایران جایی در میان ۱۰ کشور نخستِ استفاده‌کننده از VPN ندارد. در واقع، شهروندان کشورهایی که میزانِ آزادیِ دسترسی به محتوایِ اینترنتی در آنها بالاتر است، به مراتب بیش از ایرانی‌ها از VPN استفاده می‌کنند.

شهروندان اندونزی، جایگاه نخست را در استفاده از VPN دارند و حدود ۶۱ درصد از شهروندان این کشور، از VPN برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند.

هند و عربستان سعودی هم در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. شهروندانِ مالزی، امارات متحده عربی، فیلیپین، ترکیه، آفریقای جنوبی، تایلند و ویتنام هم در جایگاه‌های چهام تا دهم از منظر استفاده از VPN جای گرفته‌اند.

داده‌های آماریِ وب‌سایت Global Web Index نشان می‌دهد که حدود ۳۵ درصد از کاربران اینترنت در سراسر جهان، مشتری ثابتِ انواعِ VPN هستند. جالب اینکه وضعیتِ همه‌گیریِ کرونا، استفاده از VPN را افزایش داده است.

 

اما نکته مهم تفاوت استفاده از فیلترشکن در ایران و دیگر کشورهاست. به نظر می‌رسد در ایران بخش مهم کاربران، برای استفاده از پیام‌رسانی مانند تلگرام و شبکه‌های اجتماعی از فیلترشکن استفاده می‌کنند. اما در دیگر کشورها دلیل و نوع استفاده فرق دارد.

HiVPN امنیت شما را در اینترنت تضمین میکند.

VPN سرواژه‌ای است برای Virtual private network که می‌توان آن را «شبکه خصوصی مجازی» ترجمه کرد. VPN اما بر خلاف آنچه که کاربران عادی تصور می‌کنند، صرفا برای دور زدنِ فیلترینگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه کارکردِ اصلیِ آن، انتقالِ امنِ داده‌ها در شبکه‌های اطلاعاتی است.

VPN معمولا یک محیط آنلاینِ مجزا برای زیرساختِ سازمان‌ها ایجاد می‌کند تا احتمال ورود افراد غیرمجاز را کاهش بدهد. بنابراین، کارکرد اصلیِ VPN، در واقع ایجاد ارتباط بین شعبه‌های مختلف شرکت‌ها یا فعالیت از راه دور میانِ دفاتر شرکت‌ها است. به عنوان نمونه، شعبات بانک‌ها معمولا از طریق VPN های اختصاصی با یکدیگر در ارتباط هستند.

به این ترتیب، واضح است که استفاده از VPN عملا در سراسر جهان و در بسیاری از صنایع مرتبط با حوزه IT رایج است. از طرفی، بسیاری از نرم‌افزارهایی که همین حالا رویِ گوشی‌های موبایل ما هستند، در عمل از VPN استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، استفاده از VPN در بسیاری از کشورها (مانند آمریکا) کاملا قانونی است، اما اگر کاربر از VPN برای دسترسی به محتوایِ غیرقانونی استفاده کند، مرتکبِ اقدامی خلافِ قانون شده است. به عنوان مثال (باز هم در آمریکا)، استفاده از VPN برای دانلود غیرقانونیِ محتوا یا دور زدن قانونِ «کپی‌رایت»، عملا خلاف قانون است.

با این همه، در کشورهایی که دسترسیِ آزادانه به محتوا (مثلا محتوایِ سیاسی) منع قانونی ندارد، استفاده از VPN برای دسترسی به این داده‌ها هم منع قانونی ندارد. در مقابل، در کشورهایی که به نوعی محتوای اینترنتی را «سانسور» یا «فیلتر» می‌کنند، اصلی‌ترین موردِ استفاده از VPN هم دور زدنِ همین سانسور است.

مزاياي استفاده از HiVPN

  1. HiVPN اين امكان را به وجود مي آورد كه تمامي ارتباط شما در فضای مجازی رمزنگاری شود بنابراين حتي اگر از اینترنت های رایگان و همگانی وصل شوید مي توانيد به امنيت اطلاعات خود در طول مسير اطمينان بيشتري داشته باشيد.
  2. جلوگیری از ردیابی شدن توسط سرویس دهنده های اینترنت
  3. حفاظت از حریم شخصی در برابر سایت‌ هایی که اطلاعات شما را جمع‌ آوری می‌ نمایند
  4. بارگذاری محتوای مسدود و یا فیلتر شده
  5. محافظت در برابر هکرهای سود جو
  6. خرید آنلاین از راه دور و یا از کشور دیگر
  7. وب سایت هایی که در منطقه جغرافیایی شما بلاک شده اند را باز کنید
  8. ISP کانکشن شما را محدود نمی کند
  9. پنهان کردن آدرس IP
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مرداد ۱۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

داکسینگ چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

داکسینگ چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست؟ آدرس منزل، شماره تلفن، شماره پاسپورت و شماره کارت اعتباری شما اطلاعات بسیار حساس و خصوصی هستند که در صورت نیاز از آنها استفاده می کنید و با افراد و موسسات به اشتراک می گذارید. هنگامی که شخص دیگری…

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟ به شما هشدار داده شده است که روی پیوست‌های ایمیل مشکوک که برای سرقت اطلاعات شما طراحی شده‌اند، کلیک نکنید، یا پیوندهای ناقص ارسال شده به صندوق ورودی LinkedIn خود را که می‌توانند بدافزار را روی رایانه‌تان نصب…

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک اگرچه وسوسه انگیز است که فرض کنیم هکرها به کسب و کارهای کوچک به عنوان هدف علاقه ای ندارند، اما این نمی تواند دور از واقعیت باشد. در واقع، به دلیل منابع محدود، کسب و…