از این افزونه های مرورگر برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنید

۵/۵ - (۷ امتیاز)

از این افزونه های مرورگر برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنید

اگر می خواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید و احساس امنیت بیشتری در فضای آنلاین داشته باشید، به چند برنامه افزودنی مرور قابل اعتماد نیاز داریدهزاران افزونه برای انتخاب وجود دارد، HiVPN در این پست به شما می گوید کدام یک ارزش آن را دارند؟

ما ۸ مورد از بهترین افزونه های مرورگر را جمع آوری کرده ایم که حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما را بهبود می بخشداکثر آنها رایگان هستند (یا نسخه های رایگان دارند) و توسط توسعه دهندگان و مدیران سیستم HiVPN توصیه می شوند.

پسوند پروکسی وب

یک برنامه افزودنی پروکسی، بسیار شبیه به یک VPN، ترافیک شما را از طریق سرور دیگری ارسال می کنداین یک آدرس IP متفاوت را در اختیار شما قرار می دهد که به پنهان کردن موقعیت و هویت شما کمک می کندآنها نیازی به رمزگذاری ندارند، اما بسیاری از پروکسی های وب این کار را انجام می دهند ، به ویژه آنهایی که پیشرو هستند.

تفاوت اصلی بین افزونه پروکسی و VPN در این است که برنامه افزودنی فقط ترافیک مرورگر شما را ایمن می کند در حالی که VPN تمام ترافیک شما را ایمن می کندبرنامه‌های افزودنی معمولاً سبک‌تر هستند و از پروتکل‌های رمزگذاری سبک‌تری استفاده می‌کنند که با وب سازگار هستند، بنابراین ترافیکی که از مرورگر شما عبور می‌کند اغلب از سرتاسر محافظت می‌شود.

افزونه مرورگر HiVPN

(کروم، فایرفاکس)

در کنار نرم افزار HiVPN، این افزونه اتصال مرورگر شما را رمزگذاری می کند و از شما در برابر جاسوسی شخص ثالث محافظت می کنداین برنامه افزودنی چند وظیفه ای از شما در هنگام مرور وب سایت های غیر HTTPS محافظت می کند، نشت آدرس IP را متوقف می کند و از ویژگی CyberSec خود برای مسدود کردن تبلیغات، وب سایت های مخرب و سایر تهدیدها استفاده می کندبرنامه افزودنی ما هنگام سفارش اشتراک HiVPN ارائه می شود .

مسدود کننده های تبلیغات و مسدود کننده های اسکریپت

Adblocker ها تبلیغات مزاحم را مسدود می کنند و اسکریپت ها و ویجت های شخص ثالث را غیرفعال می کنند که می توانند داده های شما را استخراج کرده و به هرجایی ارسال کنند (حتی به عنوان مثال، هکرها(.

همچنین می توان از تبلیغات برای هدایت شما به سایت های مخرب استفاده کردهنگامی که روی تبلیغ اشتباه کلیک می کنید، هکر می تواند چندین حمله مخرب مختلف را انجام دهد .

مسدودکننده‌های اسکریپت کمی متفاوت هستند و فقط جاوا اسکریپت را غیرفعال می‌کنند، به‌اصطلاح ستون فقرات تقریباً هر وب‌سایت و برنامه‌ای که استفاده می‌کنیدمتأسفانه، این اسکریپت ها گاهی اوقات می توانند توسط هکرها برای شکار کاربران ناآگاه مورد سوء استفاده قرار گیرند.

AdBlock Plus

(اندروید، کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، مکستون، اپرا، سافاری و یاندکس(

AdBlock Plus محبوب ترین افزونه در این لیست استالبته مزیت ABP این است که استفاده از آن آسان است و نسبتاً قدرتمند استاین برنامه پنجره های بازشو، تبلیغات رولوور، تبلیغات بنری و دامنه های میزبان بدافزار شناخته شده را مسدود می کندعلاوه بر این، Adblock کوکی‌ها و اسکریپت‌های شخص ثالث را که می‌توانند داده‌های شما را فاش کنند و منجر به «سرقت کوکی‌ها» شوند، متوقف می‌کند.

متأسفانه، مسدودکننده‌های تبلیغات تمایل دارند در نحوه کار برخی وب‌سایت‌ها اختلال ایجاد کنندآنها می توانند سایت های مورد علاقه شما را بشکنند و می توانند بر مشاغلی که به تبلیغات آنلاین وابسته هستند تأثیر بگذارندبه همین دلیل است که مسدود کننده های تبلیغات اغلب از شما می پرسند که آیا می خواهید “تبلیغات قابل قبول” را ببینید یا می خواهید آنها را مسدود کنید.

مبدا uBlock

Safari، Chrome، Chromium، Edge، Firefox و Opera

یکی دیگر از مسدود کننده های تبلیغاتی محبوب، منبع باز uBlock Origin  است که به ابزار جدیدی برای بسیاری از موج سواران آنلاین تبدیل شده استقابل درک است که چرا کاربران به uBlock Origin روی می آورند ، فضای کمتری را اشغال می کند و بنابراین سریعتر از سایر افزونه ها اجرا می شود و به طور خودکار همه تبلیغات را مسدود می کندبا uBlock، کنترل بیشتری بر تبلیغاتی که می‌خواهید مشاهده کنید خواهید داشت و می‌توانید فهرست‌های شخصی استثنایی ایجاد کنید.

بدون اسکریپت (Firefox) یا Script Safe (Chrome)

No Script و Script Safe دو افزونه هستند که کار یکسانی را انجام می دهند . جاوا، جاوا اسکریپت و فلش را غیرفعال می کننداز آنجایی که تقریباً همه وب سایت ها نوعی از جاوا اسکریپت را اجرا می کنند، این افزونه ها قطعاً آنها را مختل می کننداین شامل سایت های بسیار محبوب مانند فیس بوک، یوتیوب و نتفلیکس می شود.

این افزونه‌های قدرتمند هستند، اما به پیکربندی دستی بسیار بیشتری نیاز دارند، بنابراین ممکن است برای مبتدیان عالی نباشندآنها اسکریپت ها را در همه وب سایت ها به طور پیش فرض مسدود می کنند و تنها پس از آن به شما اجازه می دهند تا سایت های مورد اعتماد خود را به لیست سفید آنها اضافه کنید.

ضد ردیاب ها

آنتی ردیاب ها افزونه های عالی مرورگر هستند که از شما در برابر تبلیغات مخرب (تبلیغات مخرب) و همانطور که از نام آن پیداست، ردیابی محافظت می کنندآنها کوکی ها را مسدود می کنند، سایت ها را از بارگیری محتوای آلوده جلوگیری می کنند و ردیاب ها و منابع آنها را شناسایی می کنند.

قطع شدن

کروم، موزیلا، سافاری، اپرا

یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های مرورگر ضد ردیابی Disconnect  است که هدف آن محافظت از شما در برابر بدافزارها، ردیابی، تبلیغات بد و حتی بهینه‌سازی وای‌فای و پهنای باند ایمن را به شما ارائه می‌دهد.

ردیابی توسط بازیکنان بزرگی مانند گوگل، فیس بوک، آمازون و توییتر نیز مسدود می شود، به خصوص زمانی که آنها سعی می کنند داده های مرور شما را خارج از سایت جمع آوری کننداستفاده از این افزونه آسان است و به شما امکان می دهد تمام اسکریپت های سایت را از منوی نوار ابزار کنترل کنید.

حریم خصوصی Badger

کروم، موزیلا فایرفاکس، اپرا و فایرفاکس برای اندروید

از سوی دیگر، Privacy Badger وجود دارداین توسط Electronic Frontier Foundation ساخته شده است ، سازمانی که به دلیل مبارزه برای حفظ حریم خصوصی آنلاین و دیگر آزادی های دیجیتالی شناخته شده است.

Privacy Badger کمی با سایر افزونه های مرور حریم خصوصی متفاوت استبا لیستی از کوکی ها و ردیاب ها برای غیرفعال کردن از جعبه بیرون نمی آیددر عوض، یک الگوریتم اکتشافی دارد که هر چه بیشتر از آن استفاده کنید یاد می‌گیرد و به رفتار مرور شما اجازه می‌دهد تصمیم بگیرد چه چیزی را باید مسدود کنداین به تنهایی آن را به افزونه ترجیحی برای بسیاری از کاربران تبدیل می کند (علاوه بر این واقعیت که یک برنامه EFF است)توانایی مسدود کردن ردیاب های شخص ثالث فقط در بالای صفحه است.

سایر برنامه های افزودنی مفید

این پنج افزونه مرور به حفظ حریم خصوصی شما کمک می کند و اقدامات امنیتی شما را بهبود می بخشدبا این حال، شما باید افزونه های دیگری را نیز در نظر بگیرید، که به اندازه افزونه هایی که قبلاً توضیح داده ایم مفید هستند.

HTTPS همه جا

Chrome، Mozilla Firefox، Opera، Brave و Firefox برای اندروید

HTTPS Everywhere  با هدایت شما به نسخه های امن تر SSL سایت های مورد علاقه شما، شما را ایمن نگه می دارداین یک راه ساده و بدون دردسر برای محافظت از مرور شما و ایمن نگه داشتن آن استاین یک چیز ضروری است که دنیای خوبی را به همراه خواهد داشت و نیازی به بلند کردن انگشت نخواهید داشت.

LastPass

در فایرفاکس، کروم، اپرا و اینترنت اکسپلورر موجود است

یکی از ساده ترین راه ها برای دسترسی هکرها به اطلاعات خصوصی ما، شکستن رمزهای عبور ما استمشکل این است که اکثر مردم اشتباه می کنند که از رمز عبور یکسان برای همه حساب های خود استفاده می کننداین کار هکر را بسیار آسان می کندبا این حال، LastPass به شما امکان می دهد تمام رمزهای عبور و سوابق دیجیتالی خود (مانند شماره بیمه و رمزهای عبور Wi-Fi) را در یک مکان رمزگذاری شده ذخیره کنیداگر بخواهید، حتی رمزهای عبور تصادفی طولانی تولید می کند.

افزونه مرورگر DuckDuckGo

در کروم، فایرفاکس، اپرا و سافاری موجود است

قابل توجه ترین محصول DuckDuckGo موتور جستجوی آنها است که جایگزینی ناشناس و حریم خصوصی برای Google استبا این حال، آنها همچنین یک افزونه مرورگر حریم خصوصی عالی تولید می کنند که تعدادی ابزار ارزشمند را در یک افزونه قرار می دهداین جعبه ابزار شامل یک مسدودکننده ردیاب است که شبکه‌های تبلیغاتی و داده‌ای را که مسدود کرده‌اید ردیابی می‌کند، ابزاری که سایت‌ها را مجبور می‌کند از HTTPS در صورت امکان استفاده کنند و خط‌ مشی‌های رازداری سایت‌های شرکت‌کننده را درجه‌بندی می‌کندبدون شک، همچنین به ادغام موتور جستجوی شاخص DuckDuckGo در مرورگر شما کمک می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…