Tor و VPN آنها چه هستند و آیا باید از آنها با هم استفاده کنید؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

Tor و VPN آنها چه هستند و آیا باید از آنها با هم استفاده کنید؟

آیا می خواهید تا حد امکان آنلاین امن و خصوصی باشید؟ شما نام Tor را شنیده اید و در مورد VPN ها شنیده اید؟ اما آیا می توانید از آنها با هم استفاده کنید؟ با این مقاله HiVPN همراه باشید.

یکی از سوالات متداول حریم خصوصی آنلاین، استفاده از مرورگر Tor و شبکه Tor با VPN (یک شبکه خصوصی مجازی) است. هر دو ابزار از حریم خصوصی شما محافظت می کنند اما به روش های مختلف. قابل درک است که کاربران در مورد ترکیب خصوصیات حریم خصوصی و امنیتی هر ابزار تعجب می کنند.

بنابراین، آیا می توانید از Tor و VPN به طور همزمان استفاده کنید؟

آیا Tor و VPN ها یکسان هستند؟

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید تفاوت بین Tor و VPN است. به طور خاص، Tor و VPN ها یکسان نیستند.

  • Tor یک شبکه ارتباطی ناشناس است که ترافیک اینترنت را از طریق یک شبکه جهانی از گره ها هدایت می کند و از داده های شما در مرورگر Tor و شبکه Tor محافظت می کند.
  • یک VPN اتصال شبکه شما را رمزگذاری می کند و تمام داده های شما را از طریق سرور ارائه دهنده VPN تونل می کند. به نظر می رسد ترافیک اینترنت شما از آدرس IP سرور VPN به جای موقعیت مکانی واقعی شما می آید.

مرورگر Tor و Tor

بنابراین، هنگامی که از Tor استفاده می کنید، با استفاده از مرورگر Torنسخه اصلاح شده Mozilla Firefoxبه شبکه Tor متصل می شوید. هر فعالیتی در داخل مرورگر Tor از شبکه Tor برای محافظت استفاده می کند، با هر گره ترافیک شما از طریق حفظ رمزگذاری شبکه عبور می کند.

شبکه Tor از هیچ فعالیت اینترنتی که خارج از مرورگر Tor انجام می شود محافظت نمی کند. بنابراین، اگر جستجو را در مرورگر معمولی خود کامل کنید، امنیت و حریم خصوصی چند لایه مانند مرورگر Tor ندارید.

مرورگر Tor و شبکه Tor محافظت گسترده ای را در آن محیط و همچنین دسترسی به Dark Web (به خوب یا بد) ارائه می دهند. به این ترتیب، بسیاری از مردم از مرورگر Tor برای کارهای خاص و برای دسترسی به محتوای خاص استفاده می کنند، نه اینکه به مرورگر اینترنت روزانه خود متکی باشند.

VPN ها

در حالی که یک VPN کل اتصال اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرورهای ارائه دهنده VPN مسیریابی می کند. VPN با Tor تفاوت دارد زیرا تمام فعالیت های اینترنتی شما به جای فعالیت در مرورگر Tor محافظت می شود.

برای افزایش حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود می توانید در تمام طول روز، هر روز از VPN استفاده کنید. با این حال، یک تصور اشتباه این است که VPN حریم خصوصی کامل را فراهم می کند. این درست نیست اگر در حین استفاده از VPN وارد یک حساب آنلاین شوید، سرویس همچنان می‌داند که این شما هستید که وارد سیستم می‌شوید. تنها تفاوت این است که سرویس ترافیک اینترنت شما را از مکانی متفاوت از حالت معمول مشاهده می‌کند.

علاوه بر این، اگر از یک سرویس VPN رایگان استفاده می کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد که ارائه دهنده گزارش های داده های شما را نگه نمی دارد یا اطلاعات شما را به مقامات منتقل می کند.

آیا باید از VPN با مرورگر Tor استفاده کنید؟

اکنون در مورد اینکه Tor و VPN چیست خوانده اید، ممکن است ببینید که چگونه آنها با هم تطبیق می یابند. Tor ترافیک شما را در داخل مرورگر Tor رمزگذاری می کند. VPN ها اتصال شبکه شما را رمزگذاری می کنند و هر چیز دیگری را می گیرند.

آیا باید از VPN با مرورگر Tor استفاده کنید؟

اسناد رسمی Tor بیان می کند که برای افزایش حریم خصوصی خود نیازی به استفاده از VPN با Tor ندارید. پیکربندی شبکه Tor امن است. اگرچه تهدید گره های خروج و ورود مخرب وجود دارد، اما نباید برای شما مشکلی ایجاد کند.

Tor Over VPN

اگر قبل از اتصال به شبکه Tor به ارائه دهنده VPN خود متصل شوید، گره ورودی به جای آدرس IP واقعی شما، آدرس IP سرویس VPN را به عنوان مبدأ داده دریافت می کند ISP شما نمی بیند که شما در حال اتصال به Tor هستید، که می تواند از حریم خصوصی شما محافظت کند یا حتی شما را قادر به دسترسی به این سرویس در برخی کشورها کند.

این روش به عنوان Tor Over VPN شناخته می شود. در مورد ارائه دهنده VPN شما اخطارهایی دارد. اگر مطمئن هستید که ارائه دهنده VPN شما کاملاً بدون لاگ است و در یک حوزه قضایی امن ساکن است، می توانید از این روش استفاده کنید.

در غیر این صورت، شما به سادگی اعتماد را از ISP خود به ارائه دهنده VPN خود تغییر می دهید. اگر ارائه دهنده VPN شما داده های شما را ثبت می کند و با مقامات کار می کند، باید از Tor بدون VPN استفاده کنید.

Tor Over VPN همچنین امنیت در برابر گره های ورودی مخرب را فراهم می کند که یکی دیگر از نکات مثبت است.

اگر قصد استفاده از Tor Over VPN را دارید، اشتراک HiVPNرا در نظر بگیرید. HiVPNهمیشه یکی از بهترین ارائه دهندگان VPN است و شما می توانید از اشتراک خود بهره مند شوید.

VPN از طریق Tor

روش VPN Over Tor کمی متفاوت است. با استفاده از این روش ابتدا مرورگر Tor را باز کرده و به شبکه Tor متصل می شوید. سپس، از طریق شبکه Tor به ارائه‌دهنده VPN خود متصل می‌شوید (نه فقط VPN خود را روی دسکتاپ خود روشن کنید).

مزیت اصلی روش VPN Over Tor دسترسی به سایت های خاصی است که اجازه اتصال از گره های خروج شناخته شده Tor را نمی دهند. VPN Over Tor همچنین از گره های خروجی مخرب محافظت می کند، که یک مزیت دیگر است.

استفاده از روش VPN Over Tor دشوارتر است زیرا باید VPN خود را برای استفاده از طریق Tor پیکربندی کنید. ممکن است ناشناس بودن بیشتری ایجاد کند و از ترافیک شما هنگام عبور از گره خروجی و بازگشت به سرور ارائه دهنده VPN محافظت کند، اما همچنین استفاده از Tor را دشوارتر می کند.

برخی از کاربران پیشنهاد می کنند که روش VPN Over Tor امنیت یا حریم خصوصی شما را به اندازه ای افزایش نمی دهد که استفاده از آن را تضمین کند، به خصوص با توجه به زمان لازم برای پیکربندی VPN برای استفاده با Tor. علاوه بر این، اگر اشتباه انجام شود، می تواند داده های شما را فاش کند.

پل های تور

پروژه Tor استفاده از رله پل (به طور خلاصه پل) را برای افزایش حریم خصوصی گره ورودی خود توصیه می کند. پل Tor یک گره ورودی فهرست نشده است. اگر مشکوک هستید که ISP شما تلاش‌ها را برای اتصال به شبکه Tor از طریق گره‌های ورودی معمولی نظارت می‌کند، می‌توانید از یک رله پل برای اتصال به یک رله نظارت نشده استفاده کنید و به طور ایمن وارد شبکه Tor شوید.

لیستی از پل های Tor پیش فرض وجود دارد که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. با این حال، از آنجایی که این موارد در دسترس عموم است، اکثر آنها احتمالاً تحت نظارت هستند.

آیا استفاده از VPN با Tor ایمن است؟

با روش Tor Over VPN می توانید با خیال راحت از VPN با Tor استفاده کنید. برای اکثر مردم، لایه اضافی حریم خصوصی بیش از حد کافی است.

مانند هر مشکل امنیتی و حریم خصوصی VPN، شما باید از یک VPN قابل اعتماد و بدون لاگ استفاده کنید. اگر برای خدمات پولی پرداخت نمی کنید، شما محصول هستید. این برای خدمات VPN صادق است. علاوه بر این، بسیاری از بهترین سرویس‌های VPN به حسابرسان مستقل اجازه می‌دهند تا اعتبار حریم خصوصی خود را تأیید کنند و اطمینان حاصل کنند که گزارش‌ها را نگه نمی‌دارند یا تبلیغاتی را به ترافیک شما تزریق نمی‌کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…