راهنمای تورنت برای همه

۵/۵ - (۵ امتیاز)

راهنمای تورنت برای همه

این راهنمای مبتدی HiVPN مقدمه ای عالی برای به اشتراک گذاری فایل های نظیر به نظیر با بیت تورنت است. با راهنمایی های ما در اینجا با دانلود تورنت به روشی ایمن و مسئولانه شروع کنید.

اگر از تورنت استفاده می کنید، لزوماً دزد دریایی نیستید.

استفاده از تورنت غیرقانونی نیست اگر محتوای دزدی را دانلود یا به اشتراک نمی گذارید که دارای حق چاپ است. در تمام هیاهوهایی که در مورد ممنوعیت سایت های تورنت وجود دارد، فراموش می کنیم که استفاده قانونی از تورنت ها بسیار بیشتر از موارد غیرقانونی است.

هنوز قانع نشدی؟

 • اکنون به BitTorrent بروید تا ببینید خلاق‌ها چگونه از فایل‌های تورنت برای توزیع کار خود برای شما استفاده می‌کنند.
 • آمازون S3 از پروتکل BitTorrent پشتیبانی می کند تا توسعه دهندگان بتوانند زمانی که می خواهند مقادیر زیادی داده را انتقال دهند، در هزینه ها صرفه جویی کنند.
 • سایت هایی مانند Academic Torrents و حتی Internet Archive از پروتکل BitTorrent برای کمک به دانلود فایل های آموزشی و تاریخی استفاده می کنند.

مانند ماشین‌ها یا تورنت‌های چاقوی کره‌ای شما برای استفاده ساده هستند. این مسئولیت شماست که چگونه از آنها استفاده می کنید.

اگرچه نسبتاً ساده است، بسیاری از مردم در ابتدا با مشکلاتی روبرو می شوند. حتی آنهایی که خود را «کاربران پیشرفته» می نامند اغلب حتی نیمی از آنچه ممکن است را نمی دانند.

هدف این راهنما این است که شما را در مراحل اولیه راهنمایی کند و همچنین ترفندهای جالبی را ارائه دهد تا کاربران با تجربه تر نیز به سهم خود از ارزش خود دست یابند.

BitTorrent: فقط یک راه ساده برای اشتراک گذاری فایل ها

بسیاری از ما با اشکال مرسوم به اشتراک گذاری فایل مانند ایمیل و FTP بیشتر آشنا هستیم. بیت تورنت روش دیگری برای اشتراک گذاری فایل است که می توانیم از آن استفاده کنیم.

بیت تورنت یک تفاوت عمده را معرفی می کند. در حالی که ایمیل و FTP به یک کامپیوتر متکی هستند که فایل را میزبانی می کند و آن را به رایانه های متصل منتقل می کند، فایل های BitTorrent با استفاده از فناوری به نام شبکه همتا به همتا در بسیاری از رایانه ها پخش می شوند . ما می توانیم از BitTorrent برای اشتراک گذاری یا دانلود هر نوع فایلی استفاده کنیم: EXE، MP3، AVI، JPG، DOCX و غیره.

بیایید از قیاس اشتراک گذاری کتاب برای نشان دادن نحوه عملکرد بیت تورنت استفاده کنیم.

کتابی هست که می خواهید بخوانید اما فقط یک فصل با خود دارید. شما به اطراف نگاه می کنید و دوستی پیدا می کنید که چند فصل دیگر دارد. این هنوز یک کتاب کامل نیست، بنابراین هر دوی شما به دنبال چند نفر دیگر در اطراف بلاک هستید که ممکن است صفحات باقیمانده را داشته باشند. تعداد زیادی از بچه‌ها وجود دارند و اگرچه هنوز کسی کتاب کامل را ندارد، می‌توانید فصل‌ها را بین یکدیگر به اشتراک بگذارید تا همه یک‌یک نسخه‌ای از کتاب کامل را دریافت کنید.

در اینترنت، “کتاب” به فایلی تبدیل می شود که می خواهید بارگیری کنید. فایل به تکه های کوچک یا تکه های کوچک تقسیم می شود. هر یک از شما حداقل یک قطعه دارید، بنابراین شروع به دانلود و اشتراک گذاری این “بیت ها” می کنید تا زمانی که همه فایل کامل را داشته باشند. هر قطعه ای که شما (یا شخص دیگری) دانلود می کنید برای بقیه در دسترس است. در همان زمان، شما در حال دانلود برخی از قطعات در حالی که برخی دیگر را آپلود می کنید.

بنابراین، همه شما می توانید به جای اینکه مسئولیت میزبانی فایل و توزیع آن را بر روی یک کامپیوتر قرار دهید، به اشتراک بگذارید.

آشنایی با اصطلاحات رایج بیت تورنت

این عبارات کلیدی بیشتر توضیح خواهند داد که هر بخش از پروتکل چگونه کار می کند.

تورنت: در ابتدای همه اینها خود فایل تورنت قرار دارد. این فایلی است که وقتی می خواهید چیزی را دانلود کنید جستجو می کنید. معمولاً نام فایل تورنت به اندازه کافی توصیفی است. به عنوان مثال، نسخه اوبونتو می تواند این نام فایل را داشته باشد: ubuntu-17.10-desktop-amd64.iso.torrent

به یاد داشته باشید که فایل تورنت کل فایل نیست. این بسیار کوچک است و فقط حاوی اطلاعاتی است که به فایل واقعی و افرادی که آن را به اشتراک می گذارند اشاره می کند. این مانند یک نقشه است که توسط مشتری BitTorrent برای جمع آوری تمام قطعات با هم استفاده می شود.

مشتری BitTorrent: یک مشتری BitTorrent دانلود کننده شما است. نرم افزاری است که فایل تورنت را می گیرد و اطلاعات موجود در آن را می خواند و دانلود را شروع می کند. کلاینت های تورنت برای همه پلتفرم ها از جمله اندروید و iOS در دسترس هستند. در iOS، ممکن است مجبور شوید گوشی را جیلبریک کنید.

Peer: همتا به هر رایانه ای گفته می شود که در دانلود و آپلود یک فایل تورنت شرکت می کند.

Seeder: Seed (یا Seder) هر کسی است که یک نسخه کامل از فایل در حال اشتراک گذاری در شبکه تورنت را داشته باشد.

Leecher: زالو (یا زالو) به شخصی گفته می شود که هنوز فایل کامل را ندارد اما برای دانلود آن به شبکه ملحق شده است. یک Leecher زمانی که کل فایل را دانلود می کند و سپس آن را در سراسر شبکه به اشتراک می گذارد، تبدیل به یک seeder می شود.

Swarm: ازدحام مجموع تمام زالوها و بذرها (یعنی همه رایانه ها) شرکت کننده در فرآیند تورنت است.

Index: فهرست، همانطور که از نامش پیداست، فهرستی از فایل های تورنت قابل جستجو است که در یک وب سایت میزبانی می شود.

نسبت اشتراک: نسبت مقدار داده ای است که کاربر بارگذاری کرده است تقسیم بر مقدار داده ای که برای یک تورنت خاص (UL÷DL) دانلود کرده است. نسبت سهم بیشتر از ۱ تأثیر مثبتی بر شهرت کاربر دارد زیرا به این معنی است که کاربر بیشتر از آنچه که دریافت کرده است برای سایر کاربران داده ارسال کرده است. برعکس، نسبت سهم زیر ۱ اثر منفی دارد.

ردیاب: ردیاب سروری است که اطلاعاتی دارد که چه کسی چه فایل‌هایی دارد و چه کسی به کدام یک نیاز دارد، بنابراین به عنوان پلی بین seeders و leecher عمل می‌کند. برخی از ردیاب ها خصوصی هستند و نیاز به ثبت نام دارند که اکثر آنها عمومی هستند.

قبل از اینکه وارد روند شویم و دستمان را کثیف کنیم، بیایید مکث کنیم و قانونی بودن تورنت ها را دوباره بررسی کنیم. اگرچه پروتکل تورنت از نظر فنی قانونی است، سوء استفاده از آن هسته اصلی مبارزه با دزدی دریایی دیجیتال است. برادر بزرگ مراقب هر حرکت شماست، پس آگاه باشید و پاک بمانید.

بیت تورنت غیرقانونی نیست: درک قوانین حق چاپ

اشتراک‌گذاری فایل‌های همتا به همتا کاملاً قانونی است، اما استفاده از آن برای به دست آوردن محتوای دارای حق چاپ قانونی نیست. وقتی برای کار خلاقانه یا تحصیلات خود به دانلودها وابسته هستید، برای درک قوانین حق نسخه برداری وقت بگذارید .

در برخی کشورها، دانلود (استفاده از) مطالب برای استفاده شخصی اشکالی ندارد، اما توزیع آن را به عنوان یک جرم قابل مجازات تبدیل می کند. با تورنت ها، آب کمی گل آلود می شود زیرا پروتکل همه را هم دانلود کننده و هم توزیع کننده می کند.

موارد متعددی وجود داشته است که ردیاب‌های تورنت که تورنت‌های موجود را فهرست‌بندی می‌کنند، به دلیل نقض قوانین برخی از کشورها بسته شده‌اند. سازمان‌هایی مانند انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) و انجمن تصاویر متحرک آمریکا (MPAA) علیه بسیاری از آنها فعال شده‌اند، زیرا منبع دزدی دریایی هستند.

به یاد داشته باشید، دانلودکنندگان را می توان با آدرس های IP آنها مشخص کرد، بنابراین پوشش ناشناس وجود ندارد تا پشت آن پنهان شود.

ایمن ترین اقدام این است که از قوانین کپی رایت همانطور که تعیین شده است پیروی کنید. به پیوند خط مشی حق چاپ وب سایت ردیاب مربوطه مراجعه کنید. بهترها آن را دارند

شروع با تورنت

کلاینت تورنت نرم افزاری است که برای اشتراک گذاری فایل های نظیر به نظیر با پروتکل بیت تورنت طراحی شده است. یک کلاینت تورنت خوب باید ایمن، قابل اعتماد و کاربرپسند باشد. در اینجا نحوه گرفتن یک کلاینت تورنت جامد، تنظیم آن و دانلود اولین فایل ما آسان است.

پیدا کردن نرم افزار تورنت مناسب

یک جستجوی ساده در گوگل نام‌های محبوبی را به نمایش می‌گذارد. BitTorrent اولین مشتری تورنت بود و پس از ۱۶ سال خدمات خوب همچنان قوی است. اما ممکن است بخواهید به میدان بزرگتر و چند گزینه دیگر برای سیستم عامل خود نگاه کنید.

یک مکان خوب برای آشنایی با کل shebang، مقایسه ویکی‌پدیا از مشتریان بیت تورنت است . یا می‌توانید مقالات ما را در مورد بهترین کلاینت‌های تورنت برای ویندوز ، بهترین کلاینت‌های تورنت برای مک و بهترین کلاینت‌های تورنت برای لینوکس بررسی کنید. کاربران Chromebook می‌توانند ابزارهایی مانند JSTorrent و Bitford را امتحان کنند .

بسیاری از نرم افزارهای رایگان و سبک در دسترس هستند. برخی از مشتریان (از جمله مشتری رسمی BitTorrent) از طریق تبلیغات پشتیبانی می شوند و برای حذف تبلیغات باید هزینه پرداخت کنید.

نصب کلاینت تورنت

دانلود با حجم ۲.۷۴ مگابایت برای نسخه ویندوز بیت تورنت رایگان است. اگر برای اولین بار است که بیت تورنت را نصب می کنید، فقط اسکرین شات ها را دنبال کنید. نصب سایر کلاینت های BitTorrent نیز مشابه است.

بهینه سازی کلاینت تورنت برای سرعت

کلاینت تورنت هیچ تفاوتی با نرم افزارهای دیگر ندارد. می توانید آن را “مستقیم از جعبه” بیرون بیاورید و اجرا کنید. یا می توانید یک چیز را اینجا و آنجا تغییر دهید تا عملکرد نرم تری داشته باشید.

BitTorrent شامل یک راهنمای راه اندازی است که می تواند به شما کمک کند پهنای باند خود را آزمایش کنید و کلاینت را برای حداکثر کارایی پیکربندی کنید. به Options > Setup Guide بروید (یا از Ctrl + G استفاده کنید). BitTorrent توصیه می کند که مراحل را به ترتیب دنبال کنید.

راهنمای راه اندازی دو تست را اجرا می کند:

پهنای باند شما را برای سرعت آپلود تست می کند. بیت تورنت سعی می کند با حداکثر سرعت شما آپلود کند، بنابراین باید میزان آن را بدانید و برای جلوگیری از خفه شدن اتصال خود، آن را محدود کنید. نزدیکترین مکان را از منوی کشویی انتخاب کنید.

تنظیمات روتر شما را آزمایش و تأیید می کند. هنگامی که بیت تورنت برای اولین بار اجرا می شود، یک پورت به طور خودکار برای شما انتخاب می شود. پورت جایی است که رایانه شما سیگنال های ارتباطی را از شبکه بیرونی دریافت می کند. این تست بررسی می کند که آیا پورت برای ترافیک باز است یا مشکلی در پیکربندی وجود دارد.

بعداً در راهنما، ما به صفحه Preferences می پردازیم و بیت تورنت شما را برای سرعت و عملکرد بهینه می کنیم.

دانلود اولین تورنت شما

موتورهای جستجو در مورد تبلیغ لینک‌های تورنت در صفحه نتایج جستجو نگران هستند. این یک جبهه دیگر در مبارزه با نقض حق چاپ است. پیش از این در سال ۲۰۱۷، گوگل و سایر موتورهای جستجو روی یک کد داوطلبانه ضد دزدی دریایی کار کردند. پلیس با موتورهای جستجو و درخواست‌های حذف واقعی توسط ISP سخت‌گیرانه‌تر شده است.

بحث علیه تورنت نیست، بلکه علیه سایت های دزدی دریایی است. گوگل و سایر اینترنت همچنان به حذف فهرست آنها از نتایج جستجوی خود ادامه می دهند. ترافیک سئو سایت های مشکوک قطع می شود و سایت های تورنت به طور کلی جایی در نتایج جستجو پیدا نمی کنند.

به عنوان مثال، خلیج دزدان دریایی در بریتانیا و هند در میان سایر کشورها ممنوع است، حتی اگر این سایت‌های تورنت و موتورهای جستجوی متا نیز محتوای قانونی را میزبانی کنند (مانند LibreOffice و توزیع‌های مختلف لینوکس).

به کدام سایت های تورنت باید مراجعه کرد؟ اگر از بسته شدن The Pirate Bay ناراحت شدید، در اینجا چند گزینه قابل اعتماد Pirate Bay آورده شده است.

رفتن به یک سایت تورنت قابل اعتماد همچنین به ما امکان می دهد از مشکلات دانلود یک فایل خراب یا حتی بدتر از آن، یک ویروس مخرب جلوگیری کنیم. یک وب سایت تورنت خوب، موارد نامطلوب را فیلتر می کند و تورنت های تمیز را میزبانی می کند. در اینجا چند مورد توصیه شده دیگر وجود دارد:

SkyTorrents [Broken URL Removed]: یک سایت تورنت تمیز با تمرکز بر حریم خصوصی بدون تبلیغات.

Zooqle : یک رابط تمیز با نزدیک به سه میلیون تورنت تأیید شده و شمارش. می توانید برای مدیریت دانلودهای تورنت خود در سایت ثبت نام کنید.

Torlock : یک سایت دانلود تورنت با تورنت های ۱۰۰% تایید شده. Torlock به ازای هر تورنت جعلی که کشف می کنند ۱ دلار به کاربرانش می پردازد، اما من نتوانستم مستقلاً این ادعا را تأیید کنم.

SeedPeer: سایتی سریع و تمیز با کاتالوگ بزرگی از سه میلیون تورنت تایید شده.

Demonoid [لینک شکسته حذف شد]: نام معروفی است که از سرگردانی جان سالم به در برده است. تنها نقطه ضعف این است که Demonoid یک انجمن تورنت خصوصی است و شما باید زمانی که اسلات ها در دسترس هستند ثبت نام کنید.

چگونه برای دانلود تورنت جستجو کنیم

 1. به هر یک از سایت های تورنت بروید و فایل تورنت مورد نظر خود را جستجو کنید. به عنوان مثال، تصویر زیر از Sky Torrents است. کلمه کلیدی خود را وارد کنید

به یاد داشته باشید، یک فایل تورنت چیزی نیست جز یک فایل کوچک ۱۵-۱۰۰ کیلوبایتی که به محتویات کل فایل و افراد موجود در ازدحام اشاره می کند. این فایل‌های تورنت توسط اشتراک‌گذاران تورنت در سراسر وب آپلود می‌شوند.

 1. یک لینک تورنت سالم برای دانلود انتخاب کنید. معمولاً آن دسته ای خواهد بود که تعداد بذرها و همتایان بالایی داشته باشد. برخی از سایت‌های تورنت نیز نمادی را نشان می‌دهند که نشان می‌دهد انجمن به‌عنوان «پاک» تأیید شده است. همیشه ایده خوبی است که نظرات ارائه شده توسط انجمن را در زیر پیوند مرور کنید.
 2. روی لینک تورنت کلیک کنید. فایل کوچک “.torrent” در عرض چند ثانیه روی دسکتاپ شما دانلود می شود. همچنین می توانید روی نماد آهنربایی که پیوند آهنربایی برای تورنت است کلیک کنید. پیوند آهنرباییروشیبدون سرور برای دانلود اطلاعات تورنت است. به جای اینکه یک فایل تورنت روی سروری در جایی قرار گیرد، آن را مستقیماً از یک همتا دانلود می کنید.

اکثر وب سایت های تورنت هر دو گزینه را دارند. بسیاری از سایت ها منحصراً به پیوندهای آهنربایی منتقل شده اند زیرا می توانید تورنت را دانلود کنید حتی اگر ردیاب اصلی خاموش یا بسته باشد.

 1. به فایل .torrent ذخیره شده خود بروید و روی آن دوبار کلیک کنید تا فایل با کلاینت تورنت باز شود. همچنین می توانید از منوی نرم افزار برای اضافه کردن فایل تورنت برای دانلود استفاده کنید. یا متناوبا، فایل .torrent را بکشید و در پنجره نرم افزار خود رها کنید.

با یک پیوند آهنربایی، مشتری تورنت به طور خودکار مشتری تورنت را راه اندازی می کند. اکنون، نرم افزار شما ابتدا دانلود را با اتصال به سرور ردیاب آغاز می کند تا بفهمید چه کسی همان فایل را دانلود می کند و چه بیت هایی دارد.

 1. سرور ردیاب کاربران شرکت کننده در اشتراک را شناسایی می کند و آنها را به عنوان بذر یا زالو برچسب گذاری می کند. به دنبال تورنت با تعداد بذرهای بیشتر بگردید. نسبتبذر به زالوها نسبت سهم استو رقم بالاتر تورنت سالم تر (و سریعتر) را ایجاد می کند.
 2. دانلود شروع می شود، اما اگر به آرامی شروع شد، نگران نباشید. با افزایش ازدحام، به تدریج سرعت افزایش می یابد.

زمان تکمیل دانلود به اندازه فایل، سرعت اتصال شما و کیفیت ازدحام بستگی دارد. پس از پایان دانلود، ممکن است از فایلی که به تازگی دریافت کرده اید لذت ببرید. حالا بعد از این همه کار سخت، اگر به فکر حذف فایل .torrent باقیمانده و بستن نرم افزار کلاینت هستید، فقط در اینجا مکث کنید. این عمل خودخواهانه در جامعه تورنت به عنوان ” ضربه و فرار ” (HnR یا H&R) شناخته می شود و گناه بزرگ دنیای تورنت است.

چگونه یک عضو خوب در انجمن تورنت باشیم

انجمن تورنت به هیت و دونده ها «leechers» می گویند. به بیان دقیق، زالو کسی است که هنوز یک نسخه کامل از یک فایل خاص را ندارد. یک زالو تنها زمانی تبدیل به یک بذر می شود که شروع به اشتراک گذاری نسخه تکمیل شده خود با بقیه ازدحام کند.

متأسفانه، این اصطلاح همچنین نماد آن دسته از کاربرانی است که بدون آپلود دانلود می‌کنند (یعنی می‌گیرند اما به گروه باز نمی‌گردانند). برای جلوگیری از این نام، این قانون اساسی را دنبال کنید:

نکته: دانلود خود را در شب انجام دهید تا زمانی که از خواب بیدار شدید، فایل خود را دانلود کرده باشید و سهم خود را نیز آپلود کرده باشید.

قوانین ایمنی تورنت: مراقب آنچه دانلود می کنید باشید

در ابتدا، ممکن است احساس کنید بچه‌ای در یک مغازه شکلات‌فروشی رها شده است، اما مراقب باشید زیرا تورنت‌های جعلی زیادی در آنجا وجود دارد. اکثر آنها مخرب هستند. در اینجا پنج قانون طلایی امنیت اینترنت وجود دارد که هرگز من را شکست نداده است:

 1. این را به یک عادت تبدیل کنید تا هر نظری را که دانلود کنندگان قبلی در مورد کیفیت تورنت ها گذاشته اند جستجو کنید.
 2. تورنت ها را از یک وب سایت معتبر دانلود کنید یا به یک ردیاب خصوصی بپیوندید. ردیاب‌های خصوصیکیفیت را به شدت تعدیل می‌کنند، اما به همان اندازه در قوانین خود سختگیر هستند.
 3. سعی کنید از دانلود فایل هایی که به حجم فایل های کیلوبایتی تقسیم و فشرده شده اند خودداری کنید. معمولاً آنها تورنت های جعلی هستند.
 4. همیشه قوانین و خط مشی حق چاپ وب سایتی را که از آن دانلود می کنید بخوانید.
 5. نرم افزار دزدی یا فایل های بازی رایانه ای را ازسایت های تورنت عمومی ناامن دانلود نکنید .

بهترین نرم افزار برای تورنت

شما با ایده ای در مورد تورنت، مشتری تورنت و اتصال شبکه شروع کردید. با کمک برخی از موتورهای جستجو، به اولین فایل تورنت خود رسیدید و اولین فایل خود را با موفقیت دانلود کردید.

اکنون دقیقاً مانند یک دست‌کار خوب، باید بهترین نرم‌افزار را برای سیستم‌عامل خود پیدا کنید تا از یک مبتدی تورنت به یک نینجا تورنت تبدیل شوید.

نرم افزار امنیتی: فایروال و نرم افزار آنتی ویروس شما اولین خط دفاعی در برابر تورنت های بد خواهد بود.

ابزار آرشیو: بسیاری از فایل ها قبل از آپلود فشرده می شوند. برای فشرده سازی آنها به یک نرم افزار استخراج سریع نیاز دارید. WinRAR و WinZip رایج هستند، اما من به شما توصیه می کنم به ۷-Zip یک جایگزین عالی رایگان همراه با PeaZip و Zipware نگاهی بیندازید.

Media Player: تورنت ها اغلب بهترین راه برای تبادل فیلم ها و فایل های صوتی با دامنه عمومی هستند. هر فایل رسانه ای خوبی که بر روی سیستم شما نصب شده باشد، در صورتی که کدک های مناسبی را نصب کرده باشد، می تواند انواع مختلفی را مدیریت کند. VLC Media Player هنوز بهترین پخش کننده رسانه منبع باز موجود است.

همچنین، این لیست انتخابی از بهترین پخش کننده های رسانه برای ویندوز و بهترین پخش کننده های رسانه برای مک را بررسی کنید . VLC در هر دو لیست رایج است.

کدک‌ها برای پشتیبانی از پخش: وقتی نمی‌توانید یک فایل ویدیویی یا صوتی را پخش کنید، خطا اغلب به دلیل گم شدن کدک است. کدک قطعه ای از کد است که در پس فشرده سازی و رفع فشرده سازی داده ها قرار دارد. کدک مناسب را دانلود کنید تا مشکلات شما حل شود. منابع دانلود کدک عبارتند از:

 • Codecs.com
 • Codecguide.com
 • بسته کدک جامعه ترکیبی
 • بسته کدک X
 • FourCC.org

چگونه سرعت دانلود تورنت خود را افزایش دهیم

وقتی سرعت دانلود شبیه یک لاک پشت در مسابقه گونی است، پروتکل تورنت چه فایده ای دارد؟ سرعت دانلود به چند عامل بستگی دارد و برخی از آنها در کنترل شما هستند. بیایید ببینیم چگونه می‌توانید کلاینت تورنت خود را با چند ضربه زدن به تنظیمات بهینه کنید.

اسکرین شات‌های زیر از بیت‌تورنت در ویندوز ۱۰ می‌آیند. اما کلاینت‌های تورنت تنظیمات مشترکی را به اشتراک می‌گذارند و رفتن زیر پوشش برای شما دشوار نخواهد بود.

۱. پهنای باند خود را بررسی کنید

برای بهینه سازی سرعت دانلود تورنت خود، باید حداکثر محدودیت های دانلود و آپلود خود را بدانید. همچنین باید دریابید که آیا ISP شما به هر طریقی استفاده از تورنت ها را محدود می کند یا خیر. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید بررسی کنید که آیا پهنای باندی را که برای آن پرداخت کرده اید دریافت می کنید . در حال حاضر اندازه گیری سلامت اینترنت اهمیت بیشتری دارد زیرا محدودیت های بی طرفی شبکه در برخی کشورها برچیده شده است.

سرعت دانلود و آپلود خود را یادداشت کنید. این موضوع در مدت کوتاهی مهم خواهد بود.

Internet Health Test by Battle for the Net وب سایتی است که باید آن را نشانه گذاری کنید تا پهنای باند خود را اندازه گیری کنید و در صورت مشاهده هر گونه مشکلی گزارش دهید. تست سرعت کمتر از یک دقیقه طول می کشد.

اگر در اروپا هستید، Respect My Net [Broken URL Removed] را بررسی کنید که بستری برای گزارش نقض بی‌طرفی شبکه در اتحادیه اروپا است. ابزارهای جایگزین تست سرعت مانند Speedtest نیز در دسترس هستند.

ممکن است رایانه شما از پهنای باند شما استفاده کند. اگر شاهد کاهش مداوم هستید و خطا از ISP شما نیست، به این دلایل کاهش سرعت اینترنت خود نگاه کنید .

TCP Optimizer 4 یک برنامه کوچک رایگان است که می تواند اتصال اینترنت شما را بهینه کند. سؤالات متداول در صفحه پیوند شده موجود است.

۲. از Right Torrent Client استفاده کنید

برخی از مشتریان دارای ویژگی های بسته هستند در حالی که تعدادی از آنها تا حد امکان ساده هستند. همچنین ممکن است یک کلاینت تورنت بین پلتفرمی را ترجیح دهید که بتوانید به راحتی آن را در تمام دستگاه های خود پیکربندی کنید. BitTorrent و uTorrent برای مدت طولانی وجود داشته اند، اما اکنون با تبلیغات بارگیری می شوند، بنابراین من ترجیح می دهم از کلاینت های تورنت سبک استفاده کنم .

برای ویندوز: به Tixati یا qBitTorrent نگاهی بیندازید ، که نرم افزارهای منبع باز هستند و تمام ویژگی های اصلی مورد نظر شما را دارند. من هنوز آن را امتحان نکرده ام، اما برخی از کلاینت های صیقلی مانند FrostWire و BitLord وجود دارند که می توانید آنها را نیز مشاهده کنید.

برای macOS: Transmission بهترین مشتری تورنت برای macOS بود اما با چند مشکل امنیتی مواجه شد. اما جایگزین های انتقال بسیار زیاد است.

برای لینوکس: اوبونتو به همراه Transmission از قبل نصب شده است. تعدادی مشتری تورنت خوب در دسترس است. qBitTorrent دوباره جایگاه اول را پیدا می کند. به دیگر کلاینت های تورنت مدرن برای لینوکس نگاهی بیندازید .

مشتریان تورنت در ابر: امروزه، تورنت ابری امن، ناشناس و سریع است. از هر جایی می توانید به فایل های خود دسترسی داشته باشید. Offcloud ، Bitport.io ، Put.io ، و Seedr.cc خدمات جامعی ارائه می دهند.

۳. Healthy Torrents را انتخاب کنید

یک تورنت خوب تورنتی است که تعداد بذرها از تعداد زالوها بیشتر باشد. هر چه تعداد بذرها بیشتر باشد، تورنت شما سالم تر خواهد بود، بنابراین تورنتی را انتخاب کنید که نسبت بذر به زالو بالا باشد. در بسیاری از سایت‌ها، آنها را با نشان سبز مشخص می‌کنید که معمولاً نشان می‌دهد که توسط انجمن نیز تأیید شده است.

۴. تورنت ها را از طریق فایروال مجاز کنید

نرم افزار فایروال از اتصالات تورنت متنفر است و اغلب آن را مسدود می کند. آنها همچنین می توانند دانلود خود مشتری تورنت را مسدود کنند.

به عنوان اولین قدم، یک استثنا به Windows Defender یا هر نرم افزار امنیتی دیگری که نصب کرده اید اضافه کنید.

در مرحله بعد، به مشتری تورنت خود بروید و گزینه ای را انتخاب کنید که به آن اجازه می دهد به طور خودکار یک استثنا به فایروال ویندوز اضافه کند:

به Options > Preferences > Connection > Add Windows Firewall Exception بروید. روی Apply و OK کلیک کنید .

هرگز آنتی ویروس و فایروال خود را خاموش نکنید زیرا آنها اولین خط دفاع شما در برابر دانلودهای مخرب هستند.

۵. پورت پیش فرض را تغییر دهید

BitTorrent از پورت های پیش فرض ۶۸۸۱ تا ۶۹۹۹ استفاده می کند. از آنجایی که اتصالات تورنت باعث ایجاد ترافیک زیادی می شود، ISP ها سعی می کنند پهنای باند این پورت ها را کاهش دهند. کلاینت های تورنت خوب به شما امکان می دهند پورت ها را تغییر دهید تا اتصالات نامحدود باشد. آن را به محدوده دیگری تغییر دهید یا هر بار آن را تصادفی کنید.

فقط برای رفتن به Options > Preferences > Connection . در قسمت تنظیمات پورت گوش دادن، موارد زیر را فعال کنید:

 • UPnP Port Mapping را فعال کنید
 • نگاشت پورت NAT-PMP را فعال کنید
 • هر شروع پورت را تصادفی کنید

جدا از مواردی که برای کارهای ضروری مانند ایمیل و مرور نیاز است، بیشتر پورت ها به طور پیش فرض توسط روترها مسدود می شوند تا از اتصالات مخرب جلوگیری شود. اگر رایانه خانگی پشت روتر است، پورت ها باید از طریق ویژگی به نام port range forwarding باز شوند تا ترافیک تورنت فعال شود.

آموزش مختصر ما در مورد چگونگی افزایش سرعت دانلود تورنت با مدیریت صحیح پورت به روشی ساده نوشته شده است.

۶. حداکثر سرعت آپلود یا دانلود خود را محدود نکنید

پهنای باند خود را به عنوان بزرگراهی در نظر بگیرید که سعی در مدیریت ترافیک ساعت شلوغی در هر دو جهت دارد. اگر دلیلی برای محدود کردن حداکثر نرخ دانلود و آپلود خود دارید، این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، زمانی که در حال پخش جریانی یا بازی آنلاین هستید. اما آن را خیلی پایین قرار ندهید زیرا سرعت دانلود شما را کاهش می دهد.

TorrentFreak یک محاسبه ساده را توصیه می کند. اما شما فقط می توانید درصد کمتر از حداکثر خود را تعیین کنید و آزمایش کنید.

 • حداکثر سرعت آپلود: ۸۰ درصد حداکثر سرعت آپلود شما
 • حداکثر سرعت دانلود: ۹۵ درصد حداکثر سرعت دانلود شما

وقتی به گزینه‌ها > تنظیمات برگزیده > پهنای باند > محدودیت نرخ بارگذاری جهانی / محدودیت نرخ بارگیری جهانی می‌روید، می‌توانید تنظیمات را مشاهده کنید .

اما برای به دست آوردن حداکثر سرعت، بهتر است هر دو را روی “۰” تنظیم کنید که نرخ نامحدود یا حداکثر مجاز مجاز توسط ISP شما است. پروتکل BitTorrent که بر روی مقدار “انصاف” کار می کند، شما را با توجه به کیفیت پهنای باند شما در گروه شناسایی می کند.

اگر سرعت شما خیلی کم باشد، به طور خودکار با همتایان مشابه در اتصالات کند گروه بندی خواهید شد. به طور خلاصه، آنچه را که در ازدحام گذاشته اید، پس می گیرید. من زیاد نگران سرعت آپلود نیستم، اما در عوض با یک دسته کوچک (صف) از تورنت های فعال برای بهبود سلامت کلی کار می کنم.

توجه: بیت تورنت Kbps را در قسمت “حداکثر سرعت آپلود و دانلود” درخواست می کند و نه Mbps. از ابزار تبدیل پهنای باند مانند ToolStudio استفاده کنید یا از ترفند نوار جستجوی Google برای تبدیل استفاده کنید.

۷. تعداد اتصالات را تنظیم کنید

تعداد اتصالات بخش اساسی بهینه سازی بیت تورنت است. اینها را می توان از گزینه ها > ترجیحات > پهنای باند تنظیم کرد.

حداکثر تعداد اتصالات جهانی حداکثر تعداد اتصالاتی را می دهد که یک کلاینت BitTorrent می تواند برای هر تبادل P2P ایجاد کند. تنظیم این خیلی زیاد به معنای سرعت بالاتر نیست . تنظیم بیش از حد آن پهنای باند بیهوده را اشغال می کند و رقم بسیار کم باعث از دست دادن همتایان می شود.

حداکثر تعداد همتاهای متصل در هر تورنت حداکثر تعداد همتاهایی را می دهد که یک کلاینت BitTorrent می تواند برای هر تبادل P2P به آنها متصل شود.

تعداد اسلات های آپلود در هر تورنت حداکثر تعداد همتاهایی را می دهد که مشتری شما برای هر تبادل P2P در آنها آپلود می کند. این اسلات های آپلود به همتاهایی می روند که بخشی از دانلودی که شما دارید را از دست داده اند. خیلی کم است و بر سرعت دانلود شما نیز تأثیر می گذارد.

اگر سرعت آپلود کمتر از ۹۰ درصد باشد، از اسلات های آپلود اضافی استفاده کنید. این کادر را برای آپلودهای سالم فعال کنید.

از آنجایی که اکثر ما (احتمالاً) با سرعت‌های بالاتر از ۱ مگابیت در ثانیه کار می‌کنیم، تنظیمات پیش‌فرض برای همه کاربران توصیه می‌شود: یک پیکربندی ۲۰۰/۵۰/۴ برای حدود ۸ تورنت فعال (که می‌توان آن را از بخش Quueing پیکربندی کرد ).

من دوست ندارم برای حداکثر تعداد تورنت‌های فعال و دانلودهای فعال، عدد بالاتری تنظیم کنم، زیرا در حین کار بر روی کارهای دیگر، عملیات خواندن و نوشتن روی هارد دیسک را نیز افزایش می‌دهد.

با تنظیمات سر و کله بزنید. دانلود تورنت به پهنای باند شما و شبکه همتا بستگی دارد. بنابراین، هیچ اندازه ای برای همه وجود ندارد. بدترین اتفاقی که می‌تواند بیفتد این است که سرعت تورنت شما کاهش می‌یابد، اما شما می‌دانید که چه چیزی برای پهنای باند شما کار می‌کند.

۸. اولویت بندی تورنت های خاص

این روش زمانی مفید است که چندین بار دانلود به طور همزمان داشته باشید و بخواهید سرعت یکی از آنها را افزایش دهید. اگر محدودیتی برای حداکثر تعداد بارگیری فعال دارید، آزاد کردن یک اسلات نیز مفید است.

بر روی دانلود تورنتی که می خواهید اولویت بندی کنید کلیک راست کنید. به تخصیص پهنای باند بروید و سطح اولویت خود را انتخاب کنید (مثلاً High ).

به یاد داشته باشید که اگر سلامت تورنت بد باشد، این کمکی نخواهد کرد. همچنین اگر همه دانلودهای خود را روی اولویت بالا تنظیم کنید کمکی نخواهد کرد.

۹. ردیاب های تورنت را به روز کنید

سعی کنید ردیاب های تورنت را به روز کنید و ببینید که آیا تعداد peer ها و seeder ها را افزایش می دهد یا خیر. همتایان بیشتر به افزایش سرعت کمک می کنند. ردیاب‌های تورنت این کار را با اعلام عمومی آدرس IP همه همتایان که فایل را به اشتراک می‌گذارند انجام می‌دهند. همتاهای اضافی می توانند از سایر ردیاب های تورنت در وب بیایند. و می توانید آنها را به لیست ردیاب فعلی خود اضافه کنید.

بر روی تورنت فعال بارگیری کلیک راست کرده و روی Update Tracker کلیک کنید . همچنین می توانید لیست های ردیاب دیگری را در وب بیابید. سپس بر روی تورنت در حال دانلود کلیک راست کنید. به Properties > تب General بروید . URL های ردیاب را در انتهای کادر فهرست ردیاب موجود جایگذاری کنید.

۱۰. از Scheduler برای مدیریت دانلودهای تورنت خود استفاده کنید

فرض کنید می خواهید تورنت را با سرعت کامل اجرا کنید در حالی که هیچ کس دیگری در خانواده از اینترنت استفاده نمی کند. اکثر مشتریان تورنت همچنین دارای یک برنامه زمانبندی هستند که به شما کمک می کند یک محدودیت سرعت تعیین کنید، محدودیت های سرعت را لغو کنید، فقط در ساعت های خاصی از روز تورنت را متوقف کنید.

 1. بهOptions > Preferences > Scheduler بروید .
 2. تیک گزینهEnable Scheduler را بزنید . شبکه ای از جعبه های سبز از خاکستری به سبز تبدیل می شود. شبکه دارای یک جعبه در ساعت است و دوشنبه تا یکشنبه، نیمه شب تا نیمه شب را پوشش می دهد.
 3. برچسب‌های زیر شبکه وضعیتی را نشان می‌دهد که می‌توانید برای هر ساعت با کلیک کردن روی کادرهای شبکه اعمال کنید. به عنوان مثال،کادرهای سبز روشن نرخ دانلود و آپلود محدود را نشان می دهد. می‌توانید روی کادرها کلیک کنید تا بازه‌های زمانی خاص را پوشش دهید و اتصال خود را در آن محدوده ساعت‌ها محدود کنید.

۱۱. یک نسبت اشتراک خوب تنظیم کنید

تورنت ها به جامعه و تبادل سالم فایل ها متکی هستند. به عنوان یک عضو مسئول، باید به همان اندازه که می گیرید، پس بدهید. یک کلاینت تورنت می تواند با تنظیم نسبت اشتراک به شما کمک کند این کار را به طور خودکار انجام دهید . سایت‌های تورنت خصوصی نسبت اشتراک ۱:۱ را تشویق می‌کنند که به این معنی است که شما دقیقاً همان مقدار داده‌ای را که آپلود کرده‌اید دانلود کرده‌اید.

می‌توانید به‌طور خودکار اشتراک‌گذاری را در این نسبت خاص متوقف کنید. به جای اینکه دائماً اشتراک آپلود شده خود را بررسی کنید، می توانید در پهنای باند و زمان صرفه جویی کنید.

 1. بهOptions > Preferences > Queuing > Default Values بروید .
 2. حداقل نسبت را روی ۱۰۰% تنظیم کنید (که نسبت اشتراک گذاری ۱:۱ است).
 3. از طرف دیگر، می توانیدحداقل زمان کاشت را در چند دقیقه تنظیم کنید.
 4. اکشن را برایزمانی که بیت تورنت به هدف کاشت می رسد تنظیم کنید . مقدار “۰” به طور خودکار کاشت را با دستیابی به سهمیه بندی متوقف می کند.

۱۲. از محدود کردن ترافیک شما توسط ISPها جلوگیری کنید

ISP ها اغلب پهنای باند را برای غلبه بر اوج تراکم در زمان های خاص روز (معمولاً آخر هفته ها و عصرها) محدود می کنند. یک تنظیم ساده به نام رمزگذاری پروتکل در اکثر کلاینت های تورنت به نادیده گرفتن این شکل دهی پهنای باند کمک می کند. با رمزگذاری پروتکل، ISP ها تشخیص اینکه ترافیک از بیت تورنت می آید، اگر نگوییم غیرممکن است، دشوار است.

به Options > Preferences > BitTorrent > Protocol Encryption > Enabled بروید .

گزینه‌های Enabled، Disabled و Forced را آزمایش کنید زیرا با غیرفعال کردن رمزگذاری می‌توانید سرعت بهتری کسب کنید. همچنین، می تواند تعداد کل همتاهای موجود را کاهش دهد و حتی برخی از دانلودها را غیرممکن کند.

پروتکل BitTorrent از رمز رمزگذاری RC4 استفاده می کند که بسیار ضعیف است اما برای گذراندن یک بازرسی عمیق بسته توسط ISP ها کافی است. همچنین، رمزگذاری پروتکل آدرس IP شما را پنهان نمی کند. برای آن، باید از یک VPN استفاده کنید که از رمزگذاری استاندارد AES برای پوشش مسیرهای شما استفاده می کند و ترافیک شما را از طریق یک سرور راه دور دیگر هدایت می کند.

۱۳. از VPN برای ایمن ماندن استفاده کنید

یک شبکه خصوصی مجازی تمام ترافیک شما و نه تنها ترافیک تورنت ها را رمزگذاری می کند. رمزگذاری قوی AES توسط ISP شما یا سایر جاسوسان به راحتی قابل رمزگشایی نیست. همچنین نیازی به تغییر تنظیمات در کلاینت تورنت خود نیست. شما فقط نیاز به نصب یک سرویس گیرنده VPN دارید و راه حل های VPN ارزان اما ایمن زیادی در سراسر جهان وجود دارد.

Seedbox جایگزین دیگری برای دور زدن بلوک های اتصال تورنت است . اینها سرورهای مجازی اختصاصی هستند که رمزگذاری شده نیز هستند. Seedbox دانلودهای تورنت شما را مدیریت می کند و سپس دانلودها را از طریق دانلود معمولی به رایانه شما منتقل می کند. در بخش قبلی نیز به چند جعبه دانه اشاره کردیم.

چگونه تورنت های خود را ایجاد و به اشتراک بگذارید

یک انجمن پشت این پروتکل اشتراک فایل وجود دارد. و این یک خیابان یک طرفه نیست. برای اینکه یک عضو واقعی از همتا به همتا باشید، باید تورنت های خود را به اشتراک بگذارید. با کمک همان کلاینت تورنتی که از آن برای دانلود هر تورنت استفاده می کنید، آسان است.

باز هم، به یاد داشته باشید که این موضوع در مورد bootleging محتوای غیرقانونی نیست. این فقط یک راه مفید برای به اشتراک گذاری یک فایل دیجیتال بزرگ با عموم است بدون اینکه آن را در یک پوشه ابری ذخیره کنید.

 1. بیت تورنت (یا هر مشتری تورنت) را باز کنید. به دنبال دکمه منویایجاد تورنت جدید بگردید (یا به مسیر File > Create New Torrent بروید ).
 2. کادرCreate New Torrent باز می شود. برای آپلود یک فایل روی Add File و برای آپلود دسته ای از فایل ها در یک پوشه روی Add Directory کلیک کنید . جایی که فایل ها (یا پوشه) را برای آپلود نگه داشته اید، جستجو کنید. اینها را به عنوان فایل های منبع خود وارد کنید.
 3. پر کردنTrackers در قسمت ویژگی های تورنت گام مهمی برای تکمیل آپلود تورنت شما است. شما فقط باید لیستی از ردیاب ها را کپی کنید (به طور خاص URL های اعلام شده نامیده می شود ) و اینها در برخی از وب سایت های قابل اعتماد موجود هستند. به عنوان مثال، TorrentFreak لیستی از ردیاب هایی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. گیت هاب فهرستی از ردیاب های عمومی نیز دارد که به طور مرتب به روز می شوند. جستجوی Google شما را با بسیاری از موارد دیگر شبکه خواهد کرد.
 4. اگر تصمیم دارید بیش از یک آدرس فهرست کنید، با دو بار زدنEnter ، یک خط خالی بین هر URL قرار دهید . کادر Start seding را علامت بزنید و روی Create کلیک کنید . اگر نمی‌خواهید فعلاً بذر کنید، می‌توانید این را بدون علامت بگذارید.
 5. هنگامی که می خواهید ساختار پوشه را برای دانلود کننده ها حفظ کنید، گزینهPreserve file order را انتخاب کنید. کادر تورنت خصوصی را انتخاب نکنید (مگر اینکه از یک ردیاب خصوصی استفاده کنید).
 6. فایل تورنت را با یک نام توصیفی زیباذخیره کنید. به محض اینکه فایل تورنت خود را ذخیره می کنید، به لیست فعال شما در BitTorrent اضافه می شود و اگر فوراً شروع به کار کنید، وضعیت باید عبارت Seding یا Finished باشد.
 7. فایل .torrent را در یک وب سایت ردیاب مانند Piratebay (اگرچه سایت از نظر قانونی مورد انتقاد قرار می گیرد) یا یکسایت تورنت قانونی مانند Legit Torrents یا GameUpdates (دیگر در دسترس نیست) آپلود کنید. همه وب سایت های ردیاب دارای پیوند آپلود یا دکمه هستند. معمولاً برای دسترسی به صفحه آپلود آنها نیاز به ورود به سیستم دارند. لطفا قبل از آپلود فایل تورنت، قوانین و خط مشی حق چاپ را بخوانید.
 8. پیوند را با خانواده، دوستان یا جامعه خود به اشتراک بگذارید.

همچنین می توانید تورنت خصوصی خود را بسازید و آن را فقط با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید. اما این شامل چند مرحله دیگر است و در حال حاضر خارج از محدوده این راهنمای اولیه مبتدی است.

نتیجه‌گیری: شگفتی‌های اشتراک‌گذاری همتا به همتا

شبکه همتا به همتا بدون محدودیت رشد می کند زیرا هر بازیکن جدید نه تنها از شبکه می گیرد بلکه چیزی را نیز پس می دهد.

امروز، ما می بینیم که چگونه پروتکل به فناوری بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز تبدیل شده است. این فناوری‌ها نه تنها محتوای دیجیتالی فراوانی به ما می‌دهند، بلکه جهان را به طور اساسی تغییر می‌دهند. به عنوان بخشی از گروه، این به ما بستگی دارد که قوانین بازی را دنبال کنیم.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…