۶ خطر بزرگ هنگام استفاده از فیس بوک

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۶ خطر بزرگ هنگام استفاده از فیس بوک

از نگرانی های حفظ حریم خصوصی گرفته تا شکارچیان، فیسبوک مملو از خطرات پنهان برای کاربران ناآگاه است. با این پست HiVPN همراه شوید.

6 خطر بزرگ هنگام استفاده از فیس بوک

فیس بوک علیرغم ایراداتش، همچنان یک منبع عالی است. این به شما امکان می دهد با همه افراد از دوستان دبیرستانی قدیمی خود گرفته تا همکاران و خانواده خود، بدون توجه به اینکه در کجای جهان هستند، در ارتباط باشید.

اما مانند هر شبکه اجتماعی، خطراتی نیز دارد که باید از آنها آگاه باشید. بنابراین، مسائل اصلی فیس بوک که باید به عنوان یک کاربر نگران آن باشید چیست؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید…

۱. فراموش کردن مخاطبان بالقوه

وقتی درخواست های دوستی زیادی دریافت می کنید، ممکن است وسوسه انگیز باشد که همه آنها را بپذیرید. از این گذشته، شما نمی خواهید احساسات کسی را جریحه دار کنید.

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که در طول زمان با چه کسی دوست شده اید و چه کسی می تواند به صفحه شما نگاه کند. نمونه های متعددی از افرادی وجود دارد که در فیس بوک زیاد گفته اند و بهای آن را پرداخته اند. از ارسال مطالبی که ممکن است شما را با شریک زندگی، رئیس یا پلیس خود دچار مشکل کند، خودداری کنید.

به یاد داشته باشید، یکی از اولین کارهایی که کارفرمایان هنگام جستجوی متقاضیان کار انجام می دهند، یافتن آنها در فیس بوک است. بسیاری از متقاضیان پس از ارسال محتوای نامناسب، پیشنهادهای شغلی خود را لغو کردند.

۲. برنامه های شخص ثالث ناامن

برنامه های شخص ثالث فیس بوک برخی از بدترین متخلفان برای جمع آوری داده ها در هر نقطه از دنیای رسانه های اجتماعی هستند. آنها به طور مرتب از آدرس های ایمیل و داده های کاربران سوء استفاده می کنند.

به یاد داشته باشید، مجرمان سایبری فقط به اندکی از اطلاعات شخصی شما نیاز دارند تا هویت شما را در دست بگیرند و برای کارت فروشگاه درخواست دهند یا حتی به نام شما مرتکب جنایت شوند.

در واقع، محققان پیوندهایی را بین برنامه های شخص ثالث در فیس بوک و باج افزار، تبلیغات هدفمند ناخواسته، هرزنامه و بسیاری موارد دیگر یافته اند.

به این ترتیب، مهم است که به دقت در نظر بگیرید که کدام برنامه های شخص ثالث را در حساب فیس بوک خود مجاز می کنید. برای نظارت بر برنامه های شخص ثالثی که مجوز داده اید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی فلش در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
 2. تنظیمات و حریم خصوصی را از منو انتخاب کنید .
 3. در منوی بعدی، روی تنظیمات کلیک کنید .
 4. به برنامه ها و وب سایت ها در پانل سمت چپ بروید و روی پیوند کلیک کنید.
 5. تب Activeرا در بالای پنجره انتخاب کنید .

می توانید از این صفحه برای حذف برنامه ها از حساب خود و حتی مسدود کردن تماس آنها با شما در آینده استفاده کنید.

۳. رنج از اعتیاد به رسانه های اجتماعی

فیسبوک پادشاهی است که شما را جذب می کند و ساعت ها شما را در سایت نگه می دارد. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد – چت کردن با دوستان، تماشای عکس ها، ارسال محتوا، انجام یک بازی، جستجوی دوستان قدیمی و غیره.

خیلی آسان است که به فیس بوک اجازه دهید در مسیر سایر چیزهای زندگی شما قرار گیرد، چه کارهای مهم و چه صرفاً با دوستان در زندگی واقعی. در نتیجه، بسیار مهم است که استفاده خود را محدود کنید و گاهی اوقات استراحت کنید.

اگر با اعتیاد به فیس بوک دست و پنجه نرم می کنید، چند چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

 • از فیس بوک به عنوان پاداش برای تکمیل یک کار دیگر استفاده کنید.
 • یک بازی که زمان زیادی را می گیرد را حذف کنید.
 • یک هفته یا بیشتر از فیس بوک استراحت کنید.

ممکن است دشوار به نظر برسد، اما شواهد زیادی وجود دارد – هم علمی و هم حکایتی – که نشان می دهد کاهش زمان صرف شده در فیس بوک به طور قابل توجهی سطح کلی شادی شما را بهبود می بخشد.

۴. تنظیمات حریم خصوصی با پیکربندی ضعیف

تعداد خیره کننده ای از مردم هنوز حتی ابتدایی ترین تنظیمات حریم خصوصی را اجرا نمی کنند. این اغلب به این معنی است که هر کسی می تواند نمایه خود را ببیند، حتی اگر حساب فیس بوک نداشته باشد.

همچنین به این معنی است که شما کار را برای بازیگران بد اطلاعات شما را آسان تر می کنید. از آنجا، کلاهبرداری هویت، هک کردن دستگاه های شما، یا سرقت اطلاعات بانکی شما برای آنها بسیار آسان تر می شود، که همه اینها باعث ایجاد مشکلات واقعی در دنیای واقعی برای شما می شود.

ساده ترین راه برای دریافت نمای کلی از تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک، استفاده از ابزار بررسی حریم خصوصی سایت است. برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه وب فیس بوک شوید.
 2. روی فلش در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
 3. تنظیمات و حریم خصوصیرا انتخاب کنید .
 4. رویPrivacy Checkup کلیک کنید .

پنج ابزاری را پیدا خواهید کرد که باید از طریق آنها کار کنید:

 • چه کسی می تواند آنچه را که می توانید به اشتراک بگذارید ببیند
 • چگونه حساب خود را ایمن نگه داریم
 • چگونه مردم می توانند شما را در فیس بوک پیدا کنند
 • تنظیمات داده شما در فیسبوک
 • تنظیمات برگزیده تبلیغات شما در فیس بوک

پس از کلیک بر روی هر ابزار، فیس بوک اطلاعات پس زمینه ای را در اختیار شما قرار می دهد و سپس شما را در تمام تنظیمات مناسب برای هر ناحیه در یک پنجره بازشو راهنمایی می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نقض امنیت فیس بوک، مقاله ما را در مورد چگونگی تشخیص اینکه آیا حساب فیس بوک شما هک شده است را بخوانید .

۵. کلاهبرداری در بازار فیس بوک

Facebook Marketplace برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ معرفی شد، اما تا زمان راه اندازی مجدد آن در سال ۲۰۱۶ یک شکست بود. با این حال، از زمان راه اندازی مجدد، به یکی از پر استفاده ترین پلت فرم های فروش در وب تبدیل شده است.

با افزایش محبوبیت، تعداد کلاهبرداری ها افزایش یافته است. برخی از رایج ترین کلاهبرداری هایی که باید مراقب آنها بود عبارتند از:

 • اقلام تقلبی : سی‌دی‌های قلابی، لباس‌های طراح جعلی، و حتی اقلام فناوری جعلی اغلب فهرست می‌شوند. یک چشم آموزش ندیده به راحتی می تواند آنها را تشخیص ندهد.
 • روش‌های پرداخت عجیب : کلاهبرداران گزینه‌های پرداخت غیراصولی را پیشنهاد می‌کنند، اغلب به بهانه «اجتناب از کارمزد». برای ایمن ماندن، به PayPal یا Facebook Checkout بچسبید.
 • درخواست‌ها برای پرداخت‌های اولیه یا ارسال : اگر فروشنده شما از قبل برای «رزرو کالا» یا «اثبات اینکه خریدار جدی هستید» درخواست پول کند، باید زنگ‌های هشدار را به صدا درآورد.

اگر در حال خرید یک کالای بزرگ هستید، ممکن است مجبور شوید برای تحویل گرفتن آن، شخصاً با فروشنده ملاقات کنید. مطمئن شوید که این کار را در مکانی عمومی و با نور مناسب انجام می دهید.

اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، فهرست نکات ما را برای ایمن ماندن در Facebook Marketplace بخوانید.

۶. شکارچیان در فیس بوک

متأسفانه، همه پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی با شکارچیان مشکل دارند. فیس بوک تفاوتی ندارد.

با توجه به شرایط استفاده از فیس بوک، مجرمان جنسی مجرمین مجاز به حفظ نمایه در این پلت فرم نیستند. با این حال، در عمل، اجرای آن بسیار دشوار است.

داستان مرد فلوریدا رابرت گیل ووجدا را در نظر بگیرید که در اوایل سال ۲۰۱۹ در شرایط مشروط به سر می برد، زمانی که افسر مشروط او متوجه شد که او در فیس بوک با دختری ۱۴ ساله در جورجیا مشغول گفتگوهای جنسی است.

مری گری فورد، کارآگاه پلیس ریچموند، وضعیت را به یک ایستگاه تلویزیونی محلی، KTRE 9 توضیح داد :

اگرچه وویدا اکنون پشت میله‌های زندان بازگشته است و ۲۰ سال حبس دارد، اما این داستان یادآور خطرات استفاده از فیس‌بوک برای والدین است. اگر والدین هستید، مطمئن شوید که از یک برنامه قابل اعتماد کنترل والدین استفاده می کنید و به فرزندان خود در مورد ایمنی آنلاین آموزش دهید.

البته این حتی فقط بچه ها نیستند که در معرض خطر هستند. فیس بوک در سال ۲۰۱۹ یک سرویس دوستیابی راه اندازی کرد. بسیاری از بزرگسالانی که از برنامه های دوستیابی آنلاین استفاده می کنند با مشکلاتی که این سرویس ها می توانند ایجاد کنند بسیار آشنا هستند پروفایل های جعلی، تصاویر زشت و درخواست های نامناسب رایج هستند.

در فیس بوک لذت ببرید اما ایمن بمانید

فهرست خطرات فیس بوک می تواند نگران کننده باشد – حتی ممکن است کافی باشد تا شما را وادار به حذف کامل حساب فیس بوک خود کنید.

اما شما نیازی به انجام چنین اقدامات شدیدی ندارید. تا زمانی که از خطرات آن آگاه باشید، می توانید از فیس بوک لذت ببرید. فقط مطمئن شوید که می دانید اگر متوجه شدید که هر یک از این مسائل به یک مشکل بزرگتر در زندگی شما تبدیل می شود، چه کاری باید انجام دهید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…