۱۱ کد امنیتی مخفی اندروید که باید بدانید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱۱ کد امنیتی مخفی اندروید که باید بدانید

به دنبال بهترین کدهای مخفی و هک اندروید هستید؟ در این پست HiVPN بهترین کدهای USSD برای افزایش امنیت و حریم خصوصی تلفن هوشمند شما وجود دارد.

اندروید محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان امروز است که بیش از ۲.۵ میلیارد دستگاه را تامین می کند. و اگر مدتی است که از یک دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، ممکن است از کدهای USSD آگاه باشید.

کدهای USSD که در عامیانه به عنوان “کدهای مخفی” نیز شناخته می شوند، به سادگی کدهایی هستند که برای باز کردن قفل اقدامات پنهان در تلفن هوشمند شما استفاده می شوند. داده‌های سرویس تکمیلی بدون ساختار (USSD) یک پروتکل رابط کاربری است که می‌توانید برای دسترسی به ویژگی‌های پنهان در تلفن هوشمند خود از آن استفاده کنید.

برای اجرای هر کد امنیتی اندروید، باید آن را مستقیماً در شماره گیر وارد کنید. اگر به درستی وارد شود، کد به طور خودکار پاسخی را برمی‌گرداند، یا ممکن است مجبور شوید شماره‌گیری را فشار دهید. بنابراین رایج ترین کدهای امنیتی اندروید کدامند؟ و “کدهای مخفی” در واقع چه کار می کنند؟

۱. *۲۷۶۷*۳۸۵۵# (دستگاه خود را پاک کنید و سیستم عامل را دوباره نصب کنید)

این یکی از موثرترین کدهای امنیتی اندروید است که می توانید برای پاک کردن سریع تمام اطلاعات از دستگاه خود استفاده کنید. آن را به‌عنوان بازنشانی کارخانه‌ای در نظر بگیرید—این کد را در شماره‌گیر خود اضافه کنید و آن را اجرا کنید، تا به‌طور مؤثری همه داده‌ها را از تلفن شما حذف کرده و پاک کنید.

این کد با نصب مجدد سفت‌افزار، کارها را یک قدم جلوتر می‌برد، بنابراین از نظر نرم‌افزاری به همان اندازه جدید خواهد بود.

مراقب باشید: این یک تنظیم مجدد سخت است و همه چیز را پاک می کند، بنابراین فقط در مواقع اضطراری استفاده کنید.

۲. *#*#۷۷۸۰#*#* (بازنشانی به تنظیمات کارخانه)

اگر نمی خواهید هارد ریست را اجرا کنید، این بهترین گزینه بعدی است. مشابه بازنشانی کارخانه، این کد به سادگی تمام داده های برنامه را از دستگاه شما و همچنین هر برنامه ای را حذف می کند. سپس، دستگاه شما را به حالت کارخانه برمی گرداند.

اگر نمی‌خواهید سخت‌افزاری را برای بازنشانی و نصب مجدد میان‌افزار طی کنید و فقط می‌خواهید اطلاعات شخصی، برنامه‌ها و داده‌های برنامه را از دستگاه خود حذف کنید، این بهترین گزینه است. این امر باعث می شود که اگر تلفن خود را روی آن بفروشید، برای حفظ حریم خصوصی شما عالی است.

۳. *#۰۶# (IMEI دستگاه را بررسی کنید)

این کد مهم دیگری است که می توانید از آن برای بررسی اینکه آیا IMEI دستگاه با همان کد ذکر شده روی جعبه یکسان است یا خیر استفاده کنید. اکثر گوشی های هوشمند مدرن دارای IMEI در پشت هستند، اما اگر می خواهید مطمئن شوید، می توانید با استفاده از این کد آن را بررسی کنید.

به سادگی شماره گیر را باز کنید، کد را اضافه کنید و IMEI را برمی گرداند. اگر این کار را روی دستگاه اندرویدی سامسونگ انجام دهید، شماره سریال دستگاه را نیز به شما نشان می دهد. این برای اهداف امنیتی مهم است، به خصوص اگر در حال خرید یک دستگاه از قبل متعلق به شما هستید

۴.*#۰*# (فعال کردن حالت تست عمومی)

گوشی اندروید به درستی کار نمی کند؟ قابل درک است که به تأثیر شخص ثالث مشکوک خواهید بود. این کد را در دستگاه اندرویدی خود وارد کنید و ویژگی های مختلفی را به شما نشان می دهد، از جمله:

  • تست لمسی
  • دوربین جلو.
  • رهبری.
  • کلید فرعی.
  • تست شبیه ساز بارکد
  • نسخه دستگاه.
  • تست RGB
  • تست سنسور گریپ

اگر به هرگونه دستکاری در سطح ریشه در دستگاه خود مشکوک هستید، می توانید ویژگی های فردی را با استفاده از این حالت آزمایش کنید. از نسخه دستگاه گرفته تا دوربین جلو، هر ماژول را می توان به طور مجزا آزمایش کرد.

۵.*#*#۲۳۲۳۳۸#*#* (آدرس MAC را نشان می دهد)

آدرس کنترل دسترسی رسانه، همچنین به عنوان آدرس MAC شناخته می شود، یک آدرس منحصر به فرد است که به هر دستگاه اختصاص داده می شود. این مهم است زیرا می توان از آن برای شناسایی منحصر به فرد رایانه در حالی که به شبکه متصل است استفاده کرد.

اگر در مورد جعل MAC در دستگاه شک دارید، می توانید آدرس MAC را در دستگاه مشاهده کنید و آن را در شبکه خود محاسبه کنید تا از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

۶. *#*#۴۹۸۶*۲۶۵۰۴۶۸#*#* (اطلاعات مهم میان افزار)

این کد مهم است زیرا اطلاعات کلیدی مرتبط با اطلاعات سیستم عامل دستگاه را برمی گرداند. کد اطلاعات سیستم عامل PDA، تلفن، سخت افزار و تاریخ تماس RF یا تاریخ ساخت را برمی گرداند. اگر فکر می کنید که شخصی در سیستم عامل دستگاه شما دستکاری کرده است، می توانید با استفاده از این کد اطلاعات سیستم عامل را بررسی کنید.

۷. *#*#۷۵۹۴#*#* (رفتار دکمه پاور را تغییر دهید)

اگر می خواهید رفتار دکمه پاور را تغییر دهید، می توانید از این کد استفاده کنید. این کد به جای اینکه دکمه پاور را نگه دارید و سپس از منوی پاور برای خاموش کردن گوشی خود انتخاب کنید، این کد به شما امکان می دهد گوشی خود را خاموش کنید بدون اینکه اصلاً منوی پاور را نشان دهید.

این کد زمانی می‌تواند مفید باشد که می‌خواهید به سرعت دستگاه خود را در موقعیت‌های خطرناک خاموش کنید. دفعه بعد که روشن شود، دستگاه به یک رمز عبور نیاز دارد، بنابراین در صورت دزدیده شدن دستگاه، اطلاعات شما ایمن نگه می‌دارد.

۸. *#۳۲۸۲*۷۲۷۳۳۶*# (مشاهده اطلاعات سیستم و ذخیره سازی)

این کد مهم به شما امکان می دهد اطلاعات سیستم و ذخیره سازی را مشاهده کنید. همچنین می توانید آمار مربوط به مصرف داده را با این کد مشاهده کنید. در حالی که جعل چنین داده هایی سخت است، اما می توان این کار را انجام داد. با اجرای این کد USSD می توانید اطلاعات دقیقی در مورد سیستم اندروید داخلی دستگاه و فضای ذخیره سازی موجود به دست آورید.

هنگام استفاده از این کد، هرگونه مصرف داده در دستگاه نیز روی صفحه نمایش شما نشان داده می شود.

۹. *#۶۷# (بررسی ارسال تماس)

اگر می خواهید بدانید که آیا تماس های شما به شماره دیگری فوروارد می شود یا خیر، از این کد استفاده کنید. این به شما می‌گوید که آیا انتقال تماس در دستگاه شما فعال است یا خیر، و همچنین شماره تماس‌هایتان را به شما نشان می‌دهد. در صورتی که زمانی که شماره شما مشغول است یا تماسی را رد می کنید، تماس ها فوروارد می شوند، شما نیز از این موضوع مطلع خواهید شد.

در بیشتر موارد، این را فقط به عنوان سرویس پست صوتی رسمی شرکت مخابراتی خود خواهید دید. و همچنین می‌توانید این تنظیمات را با رفتن به تنظیمات تماس اندروید خود تغییر دهید.

۱۰. *۳۱# (غیرفعال کردن شناسه تماس گیرنده)

اگر می‌خواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید و از اطلاع دیگران در هنگام تماس با آنها جلوگیری کنید، می‌توانید با استفاده از این کد، شناسه تماس‌گیرنده را غیرفعال کنید.

اگر می خواهید شناسه تماس گیرنده را دوباره فعال کنید، کافی است دوباره کد را اضافه کنید. هر بار که سرویس‌ها را اضافه می‌کنید، پیامی به شما نشان می‌دهد که نشان می‌دهد سرویس‌ها فعال یا غیرفعال شده‌اند.

۱۱. *#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#* (مشاهده اطلاعات درباره دوربین)

آخرین کد موجود در لیست ما به شما امکان می دهد اطلاعات جامعی درباره دوربین، از جمله تعداد دوربین ها، حداکثر زوم، نسخه سیستم عامل و سایر جزئیات مشاهده کنید. با توجه به این واقعیت که دوربین‌های موبایل اکنون دارای چندین ماژول هستند، این کد می‌تواند به شما کمک کند تا هرگونه دستکاری در سیستم‌افزار دوربین را شناسایی کنید.

از داده های خود با کدهای اندروید و هک ها محافظت کنید

محافظت از داده های خود در دستگاه اندرویدی شما بسیار مهم است. دستگاه های اندرویدی در معرض طیف وسیعی از بدافزارها هستند، بنابراین مهم است که یک برنامه آنتی ویروس مناسب را نصب کنید. یک آنتی ویروس از داده های شما محافظت می کند و به صورت دوره ای گوشی شما را برای هر گونه نرم افزار مخرب اسکن می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…