راهنمای کامل برای بهبود امنیت آنلاین و دفاع از حریم خصوصی شما

۵/۵ - (۶ امتیاز)

راهنمای کامل برای بهبود امنیت آنلاین و دفاع از حریم خصوصی شما

همه اطلاعات شما را می خواهند، چه شرکت های معتبر و چه مجرمان. اگر می خواهید دفاع خود را تقویت کنید و از خود به صورت آنلاین محافظت کنید، به ما اجازه دهید در این مقاله HiVPN در مورد چگونگی بهبود امنیت و محافظت از حریم خصوصی خود شما را راهنمایی کنیم.

در جامعه همیشه روشن خود، داده‌های زیادی تولید می‌کنیم که برخی برآوردها ۲۸۸۷۵ گیگابایت در ثانیه را نشان می‌دهند . با این حجم عظیم از داده ها، ما حجم عظیمی از اطلاعات شخصی را فاش می کنیم. از مجموعه عکس‌های مبتنی بر ابر ما گرفته تا وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنیم ، برای مهاجمان مخرب آسان‌تر می‌شود که معادل دیجیتالی جستجو در زباله‌های ما را انجام دهند.

چه فیس بوک داده های شما را به تبلیغ کنندگان بفروشد، چه نظارت های دولتی بیش از حد ، یا مجرمان سایبری که به دنبال کسب درآمد سریع هستند. افراد زیادی وجود دارند که داده های شما را می خواهند. متأسفانه، این تجاوز به حریم خصوصی شما هیچ سودی برای شما ندارد . اگر می خواهید دفاع خود را تقویت کنید و از خود به صورت آنلاین محافظت کنید، به ما اجازه دهید تا شما را در مورد چگونگی بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی خود راهنمایی کنیم.

مرورگرهای وب

مرورگرهای وب به عنوان پنجره ما به سرزمین عجایب بزرگ اینترنت عمل می کنند. تقریباً هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهیم، از جستجوی سریع گوگل گرفته تا بانکداری آنلاین، از طریق مرورگر اتفاق می افتد. این سهولت استفاده آن را برای ما بسیار راحت می کند، اما همچنین به این معنی است که مرورگر ما چیزهای زیادی در مورد آنچه ما به صورت آنلاین انجام می دهیم می داند. در واقع، تاریخچه مرورگر شما ممکن است یکی از تهاجمی ترین پایگاه های داده ای باشد که تا کنون ایجاد شده است.

زمانی وجود داشت که سابقه شما فقط به صورت محلی در رایانه شما در دسترس بود. اکثر مرورگرهای مدرن اکنون به شما امکان می دهند وارد سیستم شوید تا تنظیمات را برای همگام سازی با ابر و بین دستگاه ها فعال کنید. این به ویژه در مورد کروم صادق است، جایی که تمام اطلاعات در حساب Google شما ذخیره می شود. هنگام ورود به Chrome، همگام‌سازی سابقه به‌طور پیش‌فرض روشن می‌شود، اما می‌توانید برای خاموش کردن آن به تنظیمات بروید .

تهدید همیشه حاضر ردیابی

بسیاری از ما می دانیم که فعالیت آنلاین ما توسط مرورگر نظارت و ذخیره می شود. چیزی که ممکن است ندانید این است که به هر وب سایتی که بازدید می کنید چقدر اطلاعات در مورد شما داده می شود. ما مرورگر شما را با یک ضربه نشتی مقایسه کردیم زیرا اغلب جریان بزرگی از اطلاعات را به هر وب سایتی که می خواهد ارائه می دهد. وب‌سایت‌هایی مانند آنچه که هر مرورگر درباره شما می‌داند (WEBKAY) می‌تواند پنجره‌ای به این دنیای اشتراک‌گذاری داده‌های پس‌زمینه به شما بدهد.

موقعیت مکانی، راه‌اندازی سخت‌افزار و نرم‌افزار، اتصال به اینترنت و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما همگی قابل استفاده هستند. برخی از این داده ها به عملکرد نرم اینترنت اجازه می دهد، در حالی که بخش های دیگر ،مانند حساب های رسانه های اجتماعی شما  وجود داردمحتوای شخصی شده را در اختیار شما قرار دهد. مرورگر تلفن هوشمند شما حتی می تواند به ژیروسکوپ تلفن شما دسترسی پیدا کند تا تصمیم بگیرد که آیا تلفن شما در دست شما است یا روی میز.

تمرکز بر حریم خصوصی

مایکروسافت یکی از اولین کسانی بود که پس از افزودن این ویژگی به اینترنت اکسپلورر ۸ بتا، حالت مرور خصوصی را رایج کرد. مزیت اصلی حالت مرور خصوصی این است که هر کاری که انجام می دهید فقط برای آن جلسه ذخیره می شود. به محض بستن پنجره، تمام آثار آن از رایانه شما پاک می شود. به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به راحتی وب را بدون ذخیره شدن همه چیز در تاریخچه مرور کنید و به طور همزمان به چندین حساب وارد شوید. به طور گسترده ای یکی از ساده ترین راه ها برای محافظت از خود در هنگام مرور در رایانه مشترک در نظر گرفته می شود. همانطور که مشخص است، مرور خصوصی همیشه خصوصی نیست.

کل تجارت Google بر اساس فروش اطلاعات شما به تبلیغ‌کنندگان است. بنابراین جای تعجب نیست که مرورگر وب محبوب کروم آنها اغلب به عنوان وسیله ای برای رسیدن به این هدف تلقی می شود. با فرض اینکه می خواهید از کروم سوئیچ کنید، فایرفاکس منبع باز یک انتخاب عالی است . موزیلا حتی یک نسخه کاملاً متمرکز بر حریم خصوصی برای تلفن همراه به نام فایرفاکس فوکوس توسعه داده است. اگر این به اندازه کافی برای شما خصوصی نیست، انتخاب هایی وجود دارد که ناشناس ماندن بیشتری را ارائه می دهند . به یاد داشته باشید که ناشناس بودن کامل در اینترنت تقریباً غیرممکن است  مهم نیست که توسعه دهندگان چه ادعایی دارند.

توصیه ها

 • فایرفاکس  : فایرفاکس موزیلا از خاکستر نت اسکیپ ناوبری که زمانی محبوب بود برخاست و اکنون به عنوان دومین مرورگر محبوب وب در رتبه بندی قرار می گیرد. فایرفاکس فرصت هایی را برای سفارشی سازی ارائه می دهد و در عین حال بر تعهد خود به حفظ حریم خصوصی نیز می ایستد .
 • Opera  : Opera بر اساس همان مرورگر کرومیوم منبع باز Google Chrome است، اما حفظ حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهد. فقط یک کلیک برای پاک کردن همه داده‌های مرور مورد نیاز است و نشان امنیتی اطلاعات اعتبار هر سایت را نشان می‌دهد Opera حتی یک VPN داخلی رایگان ارائه می دهد .
 • مرورگر :Tor  مخفف The Onion Router، مرورگر Tor (بر اساس فایرفاکس) شما را به زنجیره ای از گره های Tor متصل می کند. ترافیک شما رمزگذاری شده و قبل از پایان به مقصد از طریق زنجیره ارسال می شود. این کار در تلاشی برای پنهان کردن این موضوع انجام می شود که از کجا آمده است. Tor همچنین دروازه شما به Deep Web است.

برنامه های افزودنی مرورگر

کروم و فایرفاکس تا حدی به دلیل توانایی آنها در شخصی سازی و بهبود تجربه پیش فرض با برنامه های افزودنی به مرورگرهای غالب تبدیل شده اند. فروشگاه وب Chrome و مجموعه افزودنی‌های موزیلا به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد افزونه‌هایی را ارسال کنند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را دانلود کرده و به مرورگر خود اضافه کنید. فایرفاکس حتی به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌های افزودنی خود را در حال حرکت با برنامه‌های گوشی هوشمند خود همراه داشته باشید.

از آنجایی که کروم پر استفاده ترین مرورگر جهان است، دارای مجموعه بزرگی از برنامه های افزودنی امنیتی است . فایرفاکس همچنین محدوده سالمی دارد ، زیرا جنبش منبع باز به طور طبیعی به سمت حفظ حریم خصوصی و امنیت است. برنامه‌های افزودنی مانند Disconnect ، HTTPS Everywhere ، Ghostery ، و Privacy Badger حتی بین پلتفرمی هستند. یکی از مزایایی که افزونه ها نسبت به برنامه های کاربردی بومی دارند این است که معمولاً توسط سیستم های مدیریت محل کار مسدود نمی شوند. این بدان معناست که شما می‌توانید آزادانه برنامه‌های افزودنی متمرکز بر حریم خصوصی و امنیت را نصب کنید  به شما این امکان را می‌دهد که هر کجا که هستید به صورت ایمن و خصوصی مرور کنید.

توصیه ها

 • HTTPS همه جا ( کروم ، فایرفاکس ، اپرا )  – اگر HTTPS در نوار آدرس باشد، داده های ارسال شده بین شما و وب سایت رمزگذاری شده است . HTTPS Everywhere این محافظت را به همه وب سایت ها اضافه می کند.
 • Privacy Badger ( کروم ، فایرفاکس ، اپرا )  – توسط مبارزان حریم خصوصی، Electronic Frontier Foundation (EFF)، طراحی شده است، Privacy Badger تبلیغات جاسوسی و ردیاب های نامرئی را مسدود می کند.
 • Web of Trust  :  افزونه Web of Trust یک نماد کوچک در کنار هر وب سایتی که قابلیت اعتماد آن را رتبه بندی می کند اضافه می کند. مشخص شد که آنها از موقعیت خود سوء استفاده می کنند ، اما از آن زمان اقداماتی را برای رفع این مشکل انجام داده اند .

ارائه دهندگان ایمیل

ما به ایمیل به عنوان یک نوآوری نسبتاً جدید فکر می کنیم، اما بذرها برای اولین بار بیش از ۵۰ سال پیش کاشته شدند . همانطور که رایانه ها در دهه ۱۹۸۰ رایج تر شدند، ایمیل به بخش مهمی از کار و زندگی شخصی ما تبدیل شد. برخی برآوردها حتی می گویند که ما به طور جمعی هر روز ۲۰۵ میلیارد ایمیل ارسال می کنیم . با توجه به این همه اطلاعات که در سراسر جهان ارسال می شود، جای تعجب نیست که جنایتکاران و دولت ها بیش از حد مشتاق هستند که صندوق پستی جهانی ما را بررسی کنند.

اخیراً نگرانی در مورد نظارت دولت به طور فزاینده ای رایج شده است. رمزگذاری بهترین خط دفاعی شما در برابر استراق سمع ناخواسته است. با درهم‌سازی ایمیل‌هایتان، تنها طرف‌هایی که کلید رمزگذاری دارند می‌توانند پیام‌های شما را رمزگشایی کنند. رمزگذاری انتها به انتها (E2EE) به طور کلی امن ترین روش در نظر گرفته می شود. فقط شما و گیرنده کلید رمزگذاری را نگه دارید، بنابراین نه سرور و نه شخص ثالثی نمی توانند پیام های شما را رمزگشایی کنند. متأسفانه، ترکیبی از دلایل فنی و تجاری به این معنی است که اکثر ارائه دهندگان ایمیل جریان اصلی E2EE را ارائه نمی دهند.

خوشبختانه حداقل تعدادی وجود دارند که حریم خصوصی شما را در نظر دارند، مانند ProtonMail  این سرویس که توسط محققان CERN توسعه یافته است از E2EE استفاده می کند و ثبت IP را به طور پیش فرض غیرفعال می کند. سرورهای آنها تحت قوانین سختگیرانه حفظ حریم خصوصی در سوئیس مستقر هستند و این نرم افزار حتی منبع باز است. در حال حاضر ProtonMail فقط از طریق وب سایت یا برنامه های تلفن همراه آنها قابل دسترسی است. علیرغم مزایای افزایش حریم خصوصی، E2EE از اضافه کردن ProtonMail به Outlook یا سایر مشتریان دسکتاپ جلوگیری می کند. اگر پیدا کردن یک ارائه‌دهنده ایمیل امن به نظر دردسر زیادی می‌آید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به طور کلی از شر ایمیل خلاص شوید .

توصیه ها

 • ProtonMail  ( اندروید ، iOS ، وب)  : مستقر در سوئیس و توسعه یافته توسط محققان CERN، ProtonMail حریم خصوصی و امنیت را در اولویت قرار می دهد. آنها این شهرت را با راه اندازی یک VPN رایگان اخیراً تقویت کردند.
 • TutaNota ( اندروید ، iOS ، وب)  : TutaNota خدمات مشابهی را به ProtonMail ارائه می دهد، به جز اینکه سرورهای آنها در آلمان مستقر هستند. پلت فرم آنها منبع باز است و E2EE را ارائه می دهد.
 • MailFence (وب)  : MailFence با ارائه مجموعه کاملی از ابزارهای بهره وری در کنار سرویس ایمیل امن خود، خود را از رقبا متمایز می کند. آنها تعهد خود را به حفظ حریم خصوصی با اهدای ۱۵ درصد از درآمد خود به EEF و EDRI نشان می دهند.

حریم خصوصی آگاهی موتورهای جستجو

ابتدا یاهو، آلتاویستا و Ask Jeeves بودند. سپس گوگل آمد و آنها به تسلط بر بازار ادامه دادند. جستجو مترادف با گوگل شد به طوری که نام آنها به یک فعل تبدیل شد. گوگل اکنون بیش از ۳.۵ میلیارد جستجو در روز انجام می دهد. در ازای ارائه پاسخ های تقریباً فوری به سؤالات شما، آنها داده های شما را می گیرند و به تبلیغ کنندگان می فروشند . اگر ترجیح می‌دهید گوگل ، یا یاهو و بینگ ، اطلاعات جستجوی خود را به بالاترین قیمت پیشنهادی نفروشید، باید به جایگزینی امن‌تر بروید.

شبکه های خصوصی مجازی

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یک اتصال بین رایانه شما و یک سرور راه دور ایجاد می کند. هنگام اتصال، هر زمان که اطلاعاتی را درخواست می کنید، تمام ISP شما می تواند ببیند اتصال به سرور VPN است. علاوه بر محافظت از داده های خود در برابر ISP ها، به نظر می رسد که در آدرس IP سرور VPN قرار دارید. ممکن است این افسانه را شنیده باشید که فقط کسانی که چیزی برای پنهان کردن دارند به VPN نیاز دارند . با این حال، VPN ها کاربردهای زیادی دارند . به ویژه به شما این امکان را می دهند که محتوای محدود شده جغرافیایی را رفع انسداد کنید  و یکی از مؤثرترین راه ها برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما هستند.

در حالی که محصولات رایگان با شک و تردید شایسته مشاهده می شوند، چند VPN رایگان وجود دارند که حریم خصوصی شما را به خطر نمی اندازند . ارائه تمام داده های خود به شخص ثالث می تواند خطرناک به نظر برسد، بنابراین باید مطمئن باشید که آیا می توانید به ارائه دهنده VPN خود اعتماد کنید . با وجود همه مزایا، مهم است که در دام این باور که VPN شما کاملاً خصوصی است، نیفتید . راهنمای به‌روزرسانی شده ما برای بهترین خدمات VPN باید جایی برای شروع به شما ارائه دهد.

توصیه ها

 • HiVPN شما امکان دسترسی به ۳۰۰ سرور فیزیکی در چندین مکان جغرافیایی در ۱۰ کشور را می دهد. برای ناشناس ماندن کامل ، آنها هیچ گزارشی ندارند و پرداخت به بیت کوین را می پذیرند.
 • دسترسی به اینترنت  خصوصی VPN دسترسی به اینترنت خصوصی را می توان تقریباً در هر دستگاهی اجرا کرد، دارای سرورهایی در ۲۵ کشور جهان است و از رمزگذاری AES برای ایمن سازی داده های شما استفاده می کند. این به شما امکان می دهد تا حداکثر پنج دستگاه را به طور همزمان وصل کنید و هیچ گزارش ترافیکی را ذخیره نمی کند.

مدیران رمز عبور

آیا شما جزو ۱۷ درصد افرادی هستید که از “۱۲۳۴۵۶” به عنوان رمز عبور خود استفاده می کنند ؟ رمزهای عبور مانند این وحشتناک هستند، اما کوتاه هستند، به راحتی به خاطر سپرده می شوند و راحت هستند. یک راه محبوب برای بهبود امنیت شما، بدون نیاز به به خاطر سپردن رمزهای عبور پیچیده، استفاده از مدیر رمز عبور است. در ساده‌ترین حالت، مدیران رمز عبور نسخه امن‌تری از ذخیره‌سازی رمز عبور مرورگر شما ایجاد می‌کنند. اکثر آنها این را به مجموعه ای از ابزارهای مدیریتی، از جمله تولید رمزهای عبور تصادفی و ایمن گسترش می دهند. این مزیت زمانی آشکار می شود که از وب سایت مورد علاقه خود بازدید می کنید و مدیر رمز عبور به طور خودکار جزئیات ورود شما را پر می کند.

جدای از ذخیره و تولید رمزهای عبور، اکثر مدیران دارای قابلیتی هستند که به شما امکان می دهد رمزهای عبور خود را بررسی کنید . می توانید به سرعت ببینید کدام سایت ها رمزهای عبور ضعیف، تکراری یا قدیمی دارند و حتی با یک کلیک آنها را تغییر دهید. با وجود نام، می توانید از مدیر رمز عبور خود مانند یک صندوق دیجیتال امن استفاده کنید . ذخیره ایمن اطلاعات مهم مانند شماره کارت اعتباری و جزئیات حساب بانکی می تواند مفید باشد.

حتی می توانید اعتبار وای فای را برای ورود راحت به شبکه های مختلف ذخیره کنید. به اشتراک گذاری رمزهای عبور معمولاً تجربه ای فوق العاده ناامن است. در مورد مدیریت رمز عبور اینطور نیست. به سادگی آدرس ایمیل گیرنده را وارد کنید و می توانید بدون نیاز به فاش کردن رمز عبور خود به صورت ایمن به اشتراک بگذارید .

کلماتی مانند “تخم مرغ” و “یک سبد” ممکن است در جلوی ذهن شما حرکت کنند. بسیاری از مدیران رمز عبور دارای ویژگی‌های امنیتی مانند احراز هویت دو عاملی و جلوگیری از ورود به سیستم از مکان‌های ناشناخته هستند ، اما باید مطمئن شوید که از آنها استفاده می‌کنید . درست است که مدیران گذرواژه بی‌نقص نیستند . با این حال از ذخیره‌سازی رمز عبور مرورگر شما محافظت بیشتری می‌کنند و از گذاشتن یادداشت‌های چسبناک با رمز عبور روی صفحه شما صرفه‌جویی می‌کنند.

سیستم های عامل

ویندوز همیشه چیزی شبیه میدان مین حریم خصوصی بوده است. انتشار ویندوز ۱۰ روش های تهاجمی جمع آوری داده ها را به همراه داشت و فقط وضعیت را بدتر کرد. در حالی که مایکروسافت تا حدودی برای آرام کردن این ترس ها تلاش کرده است، واضح است که ویندوز سیستم عاملی نیست که به حفظ حریم خصوصی توجه بیشتری داشته باشد. خوشبختانه، شما گزینه هایی دارید. از میان شرکت‌های بزرگ فناوری، اپل یکی از قوی‌ترین شرکت‌ها در دفاع از حق شما برای حفظ حریم خصوصی است. آنها حتی زمانی که از اپل درخواست کردند رمزگذاری آیفون را بشکند، در دادگاه با FBI مبارزه کردند. این تعهد به حفظ حریم خصوصی، macOS را به یک جایگزین اصلی متقاعد کننده برای ویندوز تبدیل می کند. البته شایان ذکر است که اگرچه macOS به طور کلی بسیار امن دیده می شود، اما ضد گلوله نیست .

همانطور که قبلا دیده‌ایم، نرم‌افزار متن‌باز اغلب برای حفظ حریم خصوصی دوستانه‌تر است، زیرا هر کسی می‌تواند کد پشت آن را مشاهده کند . همین امر در مورد سیستم عامل های متن باز که محبوب ترین آنها لینوکس است نیز صادق است. اگر قبلاً نام لینوکس را نشنیده اید، ممکن است ناآگاهانه آن را در نمایش هایی مانند آقای روبات عالی دیده باشید . سهم بازار لینوکس در حال حاضر حدود ۲ درصد است، با این حال، این سهم تقریباً ۴۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان را تشکیل می دهد. لینوکس فقط یک سیستم عامل نیست، بلکه مجموعه ای از توزیع های رایگان (“distros”) است که از کدهای زیرین مشابهی استفاده می کنند. اگر تصمیم دارید به لینوکس بروید، طیف وسیعی از انتخاب دارید . توزیع‌هایی مانند Qubes حتی در زمینه امنیت نیز تخصصی هستند. یک جامعه پر جنب و جوش و متعهد به این معنی است که لینوکس همچنین ابزارهای برجسته ای برای کمک به امنیت شما دارد.

رفتن به موبایل

با توجه به اطلاعات بسیار زیادی که به راحتی در دستگاه های تلفن همراه ما قابل دسترسی است، بسیار مهم است که برای محافظت از آنها نیز اقدامات لازم را انجام دهیم. به لطف رویکرد باغ دیواری اپل، iOS به طور کلی امن ترین سیستم عامل موبایل در نظر گرفته می شود. با وجود ماهیت بازتر آن ، سیستم عامل اندروید گوگل نیز نسبتاً ایمن است. فقط باید مایل باشید برنامه‌هایی را که نصب می‌کنید و مجوزهایی که آنها درخواست می‌کنند از نزدیک تماشا کنید . گوگل در مشکل تکه تکه شدن اندروید حاکم است، اما دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی به‌موقع همچنان می‌تواند در برخی از گوشی‌ها مشکل‌ساز باشد.

انتخاب سیستم عامل شما بخشی از پازل امنیت تلفن همراه است — برنامه هایی که برای استفاده انتخاب می کنید دیگری هستند. علیرغم محافظت‌هایی که اپل و گوگل اعمال کرده‌اند، همچنان خطر ویروس‌ها و بدافزارها در دستگاه‌های تلفن همراه شما وجود دارد. اگر نگران خطر ابتلا به عفونت هستید، ممکن است با استفاده از یک برنامه آنتی ویروس در تلفن هوشمند خود به خوبی خدمت کنید .

Google Play مجموعه بسیار متنوعی از برنامه ها دارد که با هر نیاز و علاقه ای مطابقت دارد. در میان ۲.۸ میلیون برنامه، برخی از برنامه ها هستند که از موقعیت ممتاز خود در تلفن شما سوء استفاده می کنند. از آنجایی که اپل هر ارسالی را قبل از رسیدن به اپ استور بررسی می کند، شانس شما برای دانلود برنامه های سرکش از راه دور بیشتر است. در عوض، باید روی مدیریت مجوزهای برنامه خود و غیرفعال کردن ردیابی تمرکز کنید . مجوزهای اندروید چندان شهودی نیستند، اما به طور بالقوه تهاجمی تر هستند. باز بودن ذاتی Android به این معنی است که گزینه های بیشتری برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت شما وجود دارد.

پیام رسانی امن

تلفن های همراه با معرفی پیامک رابطه ما را با ارتباط تغییر داد . ما شروع به تکیه بر چت های متنی برای تبادل اطلاعات اغلب محرمانه کردیم. معرفی گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، محبوبیت چت متنی را افزایش داد. با این حال، اشتراک‌گذاری اطلاعات خصوصی از طریق یک برنامه مستلزم این است که به توسعه‌دهنده اعتماد کنید و مطمئن باشید که کسی به آن گوش نمی‌دهد. از آنجایی که می‌دانیم دولت ارتباطات ما را شنود می‌کند، E2EE بهترین راه‌حل برای ایمن کردن پیام‌های خصوصی شما است. افشای اطلاعات اسنودن همچنین برنامه PRISM را افشا کرد که شرکت های فناوری را به زور مجبور می کرد داده های شما را به دولت تحویل دهند.

اگر می‌خواهید یک مکالمه واقعا خصوصی داشته باشید، باید برنامه پیام‌رسانی را انتخاب کنید که نه تنها E2EE را ارائه می‌کند، بلکه برای حریم خصوصی شما نیز ارزش قائل است. در یک چرخش نسبتاً شگفت‌انگیز، واتس‌اپ متعلق به فیس‌بوک به یکی از رهبران پیام‌رسانی امن E2EE تبدیل شده است. افشای اطلاعات اسنودن شروع به حرکتی برای برنامه های رمزگذاری شده از جمله سیگنال، تلگرام و Wickr کرد. همه آنها ویژگی‌های بسیار مشابهی را ارائه می‌دهند، بنابراین پلتفرم انتخابی شما به احتمال زیاد به چیزی بستگی دارد که دوستان شما مایل به استفاده از آن هستند.

فضای ذخیره ابری

اگرچه ما فضای ذخیره سازی ابری را به دلیل توانایی آن در پشتیبان گیری آسان از فایل های شما تحسین کردیم، اما می تواند به راحتی حریم خصوصی و امنیت شما را به خطر بیندازد. متأسفانه، هنگام قرار دادن داده ها در اینترنت، خطرات ذاتی وجود دارد . حتی اگر از رهگیری اجتناب کند، این خطر وجود دارد که ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری شما هک شود . ما قبلاً می‌دانیم که Google تمام داده‌های شما را استخراج می‌کند، اما دیگران نیز ممکن است مایل باشند حریم خصوصی شما را از بین ببرند. همانطور که Evernote نشان داد ، ارائه‌دهندگان ابر می‌توانند سیاست حفظ حریم خصوصی خود را با اخطار کمی تغییر دهند و شما را در معرض اقدامات تهاجمی خود قرار دهند.

درست مانند ایمیل، هیچ یک از ارائه دهندگان جریان اصلی E2EE را برای ایمن تر کردن خدمات خود ارائه نمی دهند. این اغلب به این دلیل است که یک مرحله یا ناراحتی اضافی را اضافه می کند که ممکن است درخواست تجدید نظر انبوه پیشنهاد آنها را محدود کند. اگر می‌خواهید سیستم‌های دفاعی را در فضای ذخیره‌سازی ابری خود تقویت کنید، باید از ارائه‌دهنده‌ای مانند Tresorit استفاده کنید. همه داده ها E2E رمزگذاری شده است، آنها برنامه های دسکتاپ و تلفن همراه را ارائه می دهند و با Windows Explorer یکپارچه می شوند. ذخیره سازی داده های شما به صورت آنلاین همیشه با خطراتی همراه خواهد بود. با این حال، با قرار دادن E2EE در ترکیب، موانع بیشتری بر سر راه هر مهاجم مخربی که امیدوار است به داده‌های شما دسترسی داشته باشد، اضافه می‌کنید.

اگر تصمیم دارید که فضای ذخیره سازی ابری برای شما مناسب نیست، ممکن است یک راه حل خانگی مناسب تر باشد. می‌توانید از دستگاه‌های ذخیره‌سازی متصل به شبکه (NAS) برای پشتیبان‌گیری محلی از همه داده‌های خود استفاده کنید . از آنجایی که دستگاه‌های NAS معمولاً به شما امکان می‌دهند چندین هارد دیسک را متصل کنید، می‌توانید برای بهبود افزونگی ، از اطلاعات خود در چندین درایو نسخه پشتیبان تهیه کنید . با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Seafile یا Nextcloud می‌توانید سرور ابری خود میزبان خود را برای آرامش نهایی ایجاد کنید.

ابزارهای رمزگذاری

به طور سنتی، زمانی که می خواهید پیامی ارسال کنید اما نمی خواهید مطالب خوانده شود، باید با کد بنویسید. سپس گیرنده از مجموعه ای از قوانین برای رمزگشایی ایمن پیام استفاده می کند. از آنجایی که هزینه محاسبات با کارایی بالا مطابق با قانون مور کاهش یافته است ، انجام محاسبات پیچیده ریاضی در مدت زمان نسبتاً کوتاهی آسان‌تر شده است. این منجر به ظهور رمزگذاری به عنوان یک روش امن برای درهم‌سازی داده‌ها شده است.

دسترسی غیرمجاز به داده های شما یک خطر فزاینده است. با رمزگذاری داده های خود قبل از اینکه به دست دیگران برسد، از دسترسی آنها به اطلاعات محرمانه جلوگیری می کنید . بسته به نیاز شما، ابزارهایی وجود دارند که فایل‌های منفرد را تا کل دیسک‌های سخت رمزگذاری می‌کنند. رمزگذاری یک فایل یک کار مالیاتی نیست، اما رمزگذاری کل هارد دیسک می تواند دسترسی به داده های شما را ناخوشایند کند. قبل از انجام رمزگذاری کامل دیسک، مطمئن شوید که نسبت ریسک به پاداش را در نظر گرفته اید.

مدافعان داده ها

محافظت از داده های خود در برابر هجوم مداوم حملات می تواند مانند یک نبرد سخت باشد. با این حال، شرکت ها و نرم افزارهایی وجود دارند که واقعاً به حفظ حریم خصوصی و امنیت شما اهمیت می دهند. اگر برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستید، استفاده از منبع باز در صورت امکان احتمالا بهترین تصمیمی است که می توانید بگیرید. فرار از چنگ مایکروسافت و اپل، انتقال به لینوکس را نیز ارزشمند می کند.

ایجاد تعادل بین راحتی و امنیت می تواند دشوار باشد. برای اکثر مردم، راحتی بیشتر از نگرانی‌های امنیتی است، بنابراین آنها گزینه‌های اصلی را از Google و موارد مشابه انتخاب می‌کنند. با این حال، تلاش برای محافظت از خود در برابر هک ها، نشت ها و نظارت ها که به طور فزاینده ای متداول می شوند ارزش دارد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…