راهنمای کامل حذف تاریخچه گوگل

۵/۵ - (۶ امتیاز)

راهنمای کامل حذف تاریخچه گوگل

داده‌های مرور شما چیزهای زیادی در مورد شما می‌گوید، اما فعالیت جستجوی Google شما می‌تواند حتی بیشتر از اینها بگوید. همه URL ها و کلمات کلیدی که تا به حال در صفحه جستجوی گوگل تایپ کرده اید در سرورهای گوگل ذخیره می شوند. بنابراین حذف تاریخچه مرور شما از مرورگر وب حتی سابقه جستجوی Google شما را نیز لمس نمی کند. برای اطلاع از نحوه بازگرداندن حریم خصوصی و حذف سابقه جستجوی خود در Google، ادامه مطلب پست HiVPN را بخوانید.

گوگل در مورد شما چه می داند؟

آیا گوگل واقعا سابقه جستجوی شما را حذف می کند؟ خیر. Google نه تنها سابقه جستجوی شما را ردیابی می کند، بلکه هر مرحله را در هر پلتفرم Google که استفاده می کنید، ردیابی می کند. این یک راز نیست، اما آنها نیز در مورد آن صحبت نمی کنند. آنها همچنین یافتن اینکه چه داده هایی درباره شما جمع آوری می شود و چگونه انصراف دهید آسان نمی کند.

چرا؟ گوگل از تک تک اطلاعات شما برای ایجاد یک نمایه کاربری استفاده می کند که سپس برای ارائه تبلیغات هدفمند دقیق به شما استفاده می شود.

. شما هرگز نباید به هیچ شرکتی اجازه دهید اینقدر اطلاعات در مورد شما داشته باشد. شما هرگز نمی دانید که آنها آن را با چه کسی به اشتراک می گذارند یا ممکن است شرکت را هک کنند. تصور کنید اگر یک هکر وارد حساب گوگل شما شود چقدر در مورد شما می داند. این دروازه ای به ایمیل ها، تقویم ها، اسناد شخصی و موارد دیگر است!

چگونه تاریخچه جستجوی گوگل خود را برای همیشه حذف کنیم؟

  1. به صفحه My Activity بروید و وارد شوید. در اینجا می‌توانید سابقه جستجوی Google و سایر فعالیت‌های قبلی خود را در سایر پلتفرم‌های Google که ممکن است استفاده کرده‌اید، ببینید.
  2. روی حذف فعالیت توسط کلیک کنید ، که در نوار منوی سمت چپ مشاهده می کنید.
  3. برای حذف فعالیت گوگل خود، محدوده زمانی و فعالیت پلتفرم هایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید. اگر می‌خواهید همه را حذف کنید، همه زمان‌هاو همه محصولات را انتخاب کنید . سپس Delete را بزنید.
  4. تبریک می گویم، شما یک قدم به بازپس گیری حریم خصوصی خود نزدیک تر هستید!

چگونه به طور خودکار سابقه جستجوی گوگل خود را حذف کنیم

اگر فکر می کنید فراموش کرده اید که به طور منظم سابقه جستجوی خود را حذف کنید، می توانید تنظیمات حریم خصوصی خود را به روز کنید و از Google بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. این کار را با دنبال کردن این مراحل انجام دهید:

  1. به صفحه Google My Activity برویدو روی Go to your Web & App Activity کلیک کنید . در اینجا خواهید دید که آیا ردیابی فعال است یا خیر.
  2. روی انتخاب مدت زمان ماندنضربه بزنید تا به Google بگویید تا چه مدت به شرکت اجازه می دهید داده های شما را نگه دارد. متأسفانه، فقط دو گزینه در اختیار شما قرار می دهد که چند بار می خواهید همه ورودی های Google را حذف کنید – ۳ ماه و ۱۸ ماه.
  3. اگر می خواهید ردیابی فعالیت وب و برنامه را به طور کامل خاموش کنید، مرحله ۱ راتکرار کنید و روی نماد ویرایش کلیک کنید .
  4. حالا نوار کنار Web & App Activity را بلغزانید و کارتان تمام شد. توجه داشته باشید که این کار فقط ردیابی را متوقف می کند و می توانید هر زمان که بخواهید دوباره آن را روشن کنید.

برای افزایش حریم خصوصی خود چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید؟

متأسفانه، اگر از محصولات Google استفاده می کنید، نمی توانید کاملاً ناشناس باشید. برای محافظت واقعی از حریم خصوصی خود، توصیه می‌کنیم به گزینه‌های Google مبتنی بر حریم خصوصی و امنیت بروید . بسیاری از موتورهای جستجوی خوب ، ارائه دهندگان ایمیل ، و وب سایت های پخش محتوای ویدیویی وجود دارند که حجم زیادی از داده ها را درباره شما جمع آوری نمی کنند.

همچنین، استفاده از یک سرویس VPN قابل اعتماد مانند HiVPN را در نظر بگیرید که ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری می کند و از اطلاعات شما در برابر هکرها و جاسوسان محافظت می کند. یک VPN ترافیک شما را از طریق سرور VPN هدایت می کند، به این معنی که IP اصلی و مکان شما پنهان است. این امر، جمع آوری اطلاعات مربوط به شما را برای گوگل یا هر وب سایت دیگری دشوار می کند.(توجه: اگر به حساب Google خود وارد شده باشید کار نخواهد کرد.)

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…