۵ تنظیمات پیشرفته کروم که باید استفاده کنید

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

۵ تنظیمات پیشرفته کروم که باید استفاده کنید

در حالی که تنظیمات پیشرفته کروم ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسند، تنظیمات بسیار مفیدی برای تغییر وجود دارد. در این پست HiVPN پنج موردی که باید استفاده کنید آورده شده است.

5 تنظیمات پیشرفته کروم که باید استفاده کنید

در حالی که کروم یکی از محبوب ترین مرورگرهای موجود است، همه از تنظیمات پیشرفته کروم که آن را حتی بهتر می کند، نمی دانند. ممکن است زمان لازم برای پیگیری تک تک به‌روزرسانی‌ها را نداشته باشید، یا ممکن است اغلب از این تنظیمات استفاده نکنید.

اما تنظیمات پیشرفته کروم گزینه هایی دارد که می تواند به بهبود تجربه مرور شما کمک کند. بنابراین، در اینجا نگاهی به ۵ تنظیمات پیشرفته کروم که باید استفاده کنید که از مفیدترین تنظیمات پیشرفته ای که می توانید تغییر دهید خواهیم انداخت.

نحوه دسترسی به تنظیمات پیشرفته در گوگل کروم

اگر قبلاً هرگز به تنظیمات پیشرفته Chrome دسترسی نداشته‌اید، ممکن است کار دلهره‌آوری به نظر برسد. اما حقیقت این است که ساده تر از این نمی توانست باشد.

برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته کروم، روی سه نقطه کلیک کنید و از منو گزینه Settings را انتخاب کنید و در نوار کناری سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید. بخش برای نمایش تنظیمات پیشرفته گسترش می یابد. اما کدام یک را باید تغییر دهید؟

۱. زبان ها

می‌توانید زبانی را انتخاب کنید که برای نمایش رابط کاربری Google Chrome و همچنین زبان دیگری که برای ترجمه صفحات استفاده می‌شود، استفاده شود. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که زبان‌ها را اضافه کنید و زبان‌ها را بر اساس اولویت خود سفارش دهید.

علاوه بر این، گزینه ترجمه صفحاتی را که به زبان هایی که می خوانید نیستند را فعال کنید تا هر بار از دردسر ترجمه دستی آنها جلوگیری کنید. اگر برای شما کار نکرد، می توانید آن را نیز غیرفعال کنید.

همچنین گزینه های بررسی املا را در اینجا در تنظیمات پیشرفته پیدا خواهید کرد. برای بررسی متنی که در مرورگر تایپ می‌کنید، می‌توانید گزینه Basic Spellcheck یا Enhanced Spellcheck را انتخاب کنید. نه تنها این، بلکه می‌توانید زبان‌هایی را که استفاده می‌کنید، علاوه بر سفارشی‌سازی تجربه چک کردن املا انتخاب کنید.

۲. دانلودها

در حالی که مکان پیش‌فرض شما برای ذخیره دانلودها دانلودها است، می‌توانید مکان پیش‌فرض را در تنظیمات پیشرفته تغییر دهید.

اگر نمی‌توانید تصمیم خود را بگیرید و می‌خواهید بارگیری‌ها را هر بار در پوشه‌های مختلف ذخیره کنید، فقط می‌توانید این موارد را فعال کنید: قبل از دانلود بپرسید هر فایل کجا ذخیره شود.

۳. قابلیت دسترسی

برای خوانندگانی که دارای ناتوانی و نقص بینایی هستند، پیمایش در وب آسان نیست. تنظیمات پیشرفته Chrome که برای بهبود تجربه کاربر و قابلیت دسترسی طراحی شده است، به شما امکان می دهد مجموعه ای از ویژگی های دسترس پذیری را از فروشگاه وب Chrome اضافه کنید.

علاوه بر این، می توانید زیرنویس زنده را فعال کنید. هر بار که در وب مرور می‌کنید، ویدیویی را تماشا می‌کنید یا در نتایج وب خود پیمایش می‌کنید، زیرنویس‌های صوتی و تصویری خودکار برای شما ایجاد می‌شود. همچنین می‌توانید با سفارشی کردن اندازه و سبک قلم، تنظیمات برگزیده عنوان را تنظیم کنید.

می‌توانید گزینه‌هایی را فعال کنید که برجسته‌سازی سریع روی شی متمرکز شده را نشان می‌دهند، یا به شما کمک می‌کنند صفحات را با مکان‌نمای متن پیمایش کنید.

۴. سیستم

تنظیمات پیشرفته در Chrome همچنین به شما امکان می دهد تنظیمات پراکسی رایانه را فعال کنید یا در صورت وجود از شتاب سخت افزاری استفاده کنید.

استفاده از شتاب سخت‌افزاری به مرورگر شما کمک می‌کند تا نتایج را سریع‌تر بارگیری کند و روان‌تر کار کند. در مورد تنظیمات پروکسی، با تنظیم فایروال و فیلتر وب، مرور خصوصی و ایمن وب را بهبود می بخشد.

همچنین می‌توانید گزینه اجرای برنامه‌های پس‌زمینه را پس از بستن Chrome فعال یا غیرفعال کنید.

۵. بازنشانی و پاکسازی کنید

در تنظیمات پیشرفته گزینه‌هایی را برای بازگرداندن تنظیمات به پیش‌فرض اصلی‌شان خواهید یافت.

علاوه بر این، آیا می‌دانستید که Chrome می‌تواند به شما کمک کند نرم‌افزار مضر را پیدا کرده و آن را از رایانه خود حذف کنید؟ می‌توانید جزئیات نرم‌افزار یا فرآیندهای مضر را نیز گزارش دهید.

با تنظیمات پیشرفته کروم بهتر مرور کنید

می‌توانید از این تنظیمات پیشرفته برای بهبود دسترسی به وب یا ساده‌تر کردن زندگی روزمره خود استفاده کنید. شکی وجود ندارد که برخی از این تنظیمات می توانند واقعاً برای شما مفید باشند و تجربه مروری را به شما ارائه دهند که کارآمدتر است.

اگر می‌خواهید راه‌های بیشتری برای بهبود تجربه مرور خود پیدا کنید، می‌توانید برخی از تنظیمات پیشرفته آزمایشی و پنهان را از «chrome:flags//» امتحان کنید. هر بار که پرچمی را اضافه می کنید، به خاطر داشته باشید که مرورگر خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تنظیمات بارگیری شود. اگر عملکرد آن را دوست ندارید، همیشه می توانید به عقب برگردید و پرچم را غیرفعال کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…