۱۱ بهترین نکته برای کمک به شما در انتخاب بهترین نام دامنه

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱۱ بهترین نکته برای کمک به شما در انتخاب بهترین نام دامنه

انتخاب نام دامنه همیشه آسان نیست. برای کمک به تصمیم گیری، در این پست HiVPN یازده مورد از بهترین نکات برای کمک به شما در انتخاب بهترین نام دامنه آورده شده است.

11 بهترین نکته برای کمک به شما در انتخاب بهترین نام دامنه

نام دامنه ضروری ترین جزء یک وب سایت است. از آنجایی که نام دامنه شما نشان دهنده هویت برند شما است، باید فکر و توجه کافی را برای انتخاب مورد مناسب داشته باشید.

باور کنید یا نه، یک نام دامنه می تواند باعث ایجاد یا شکست یک کسب و کار شود. از این رو، شما باید نام تجاری را انتخاب کنید که به راحتی قابل یادآوری، تلفظ و تایپ باشد.

در اینجا، ما ۱۱ بهترین نکته برای کمک به شما در انتخاب بهترین نام دامنه برای کمک به انتخاب بهترین نام دامنه نگاهی می اندازیم.

۱. اجتناب از سردرگمی از طریق تحقیق

ایده آل است که از همین نام در دامنه و شبکه های اجتماعی خود برای ایجاد کسب و کار خود به عنوان یک برند استفاده کنید. به همین دلیل انجام تحقیقات کامل قبل از انتخاب نام دامنه بسیار مهم است.

بررسی کنید که آیا نام برای شخص دیگری ثبت شده است یا خیر، و آیا در رسانه های اجتماعی موجود است یا خیر. همیشه از نام های دارای علامت تجاری دوری کنید تا از مشکلات قانونی جلوگیری کنید. اگر نام از قبل وجود دارد، نام دیگری برای ایجاد نمایه های اصلی در پلتفرم های اجتماعی پیدا کنید.

۲. یک پسوند مناسب را با دقت انتخاب کنید

برنامه های افزودنی بخش های ضروری یک آدرس وب سایت هستند. اینها پسوندهایی هستند که در انتهای آدرس استفاده می کنید، مانند .com، .gov یا .org. در حالی که .com بهترین پسوند است، ممکن است مناسب ترین افزونه برای هدف تجاری شما نباشد.

شما می توانید به سراغ هر دامنه سطح بالا (TLD) مانند .net، .org، .info، .me، .co، .edu و .biz بروید. برخی از TLDهای عمومی جدید به عنوان برنامه های افزودنی مانند .app، .photography، .today، xyz. و .guru در دسترس هستند.

۳. چیزی را انتخاب کنید که تلفظ و املا آسان باشد

یک چیز در بین همه محبوب ترین وب سایت های جهانی رایج است – املای همه آنها آسان است. اگر املای نام دامنه ای دارید که املای آن دشوار است، عموم ممکن است به خاطر سپردن آن مشکل داشته باشند. اما با نام دامنه‌ای که املای ساده‌ای دارد، می‌توانید تأثیری ماندگار در حافظه آنها داشته باشید.

همچنین، نام دامنه ای را انتخاب کنید که تلفظ آن آسان باشد. اگر مردم بتوانند به راحتی نام را بیان کنند، شانس بیشتری برای انتشار دهان به دهان وجود خواهد داشت.

۴. آن را کوتاه اما منحصر به فرد نگه دارید

یک راه عالی برای به یاد ماندنی ماندن نام دامنه کوتاه نگه داشتن آن است. سعی کنید طول نام دامنه در ۱۵ کاراکتر باشد. به خاطر سپردن نام های دامنه طولانی تر از این برای کاربران چالش برانگیز خواهد بود.

علاوه بر این، افراد ممکن است هنگام وارد کردن نام دامنه های طولانی و رفتن به وب سایت دیگری، اشتباه تایپی کنند. به همین دلیل، همچنین سعی کنید نام دامنه خود را منحصر به فرد نگه دارید.

۵. از اعداد و خط فاصله اجتناب کنید

نام دامنه باید روان و جذاب باشد. متأسفانه اعداد و خط تیره مانع این کار می شوند.

نام دامنه با این عناصر باعث سردرگمی مخاطبان شما می شود و از آنها می خواهد آدرس وب سایت را اشتباه تایپ کنند. بنابراین، در مورد نام دامنه باید به حروف پایبند باشید.

گنجاندن اعداد ممکن است در آدرس های ایمیل معقول به نظر برسد، اما در نهایت نام دامنه را با یک شماره در آن انتخاب نکنید. همچنین، از استفاده از خط تیره خودداری کنید، زیرا ممکن است افراد یک آدرس خط تیره را به عنوان دامنه هرزنامه در نظر بگیرند.

۶. از حروف دوتایی استفاده نکنید

اگر از حروف دوتایی در نام دامنه خود استفاده کنید، در واقع به دلیل اشتباهات املایی، ترافیک خود را از دست خواهید داد. حروف دوتایی نه تنها خواندن آنها سخت است، بلکه تایپ صحیح آنها نیز دشوار است. از این رو، باید سعی کنید از استفاده از یک حرف پشت سر هم در نام دامنه خود اجتناب کنید تا آن را به راحتی تایپ کنید.

علاوه بر اشتباه گرفتن آن با دامنه مشابهی که ممکن است متعلق به یک رقیب باشد، مردم باید زمان بیشتری را صرف به خاطر سپردن املای صحیح کنند.

البته این توصیه استثناهایی هم دارد. اگر قبلاً یک نام تجاری ثابت با یک حرف دوگانه دارید، باید از همان املای در دامنه خود پیروی کنید.

۷. تاریخچه دامنه را بررسی کنید

اگر نام دامنه ای را انتخاب کرده باشید که از قبل وجود داشته باشد، این نکته بسیار مهم است. گاهی اوقات، نام دامنه مورد نظر شما در حال حاضر در حال استفاده است، و همه شما هیجان زده هستید که بدانید برای فروش است. قبل از اینکه خوشحال شوید، تاریخچه دامنه را بررسی کنید.

حتی یک نام دامنه به ظاهر بی ضرر نیز می تواند تاریخ بحث برانگیزی داشته باشد. Wayback Machine پرکاربردترین بررسی کننده تاریخچه دامنه است که می تواند شما را به گذشته بازگرداند و نشان دهد که یک وب سایت در یک تاریخ خاص چگونه ظاهر می شد.

قبل از خرید یک نام دامنه موجود، تاریخچه دامنه را برای هر ماه موجود مرور کنید تا ببینید آیا چیزی مبهم در آنجا اتفاق افتاده است یا خیر.

۸. کسب و کار و محل خود را هدف قرار دهید

لازم نیست هر کسب و کاری در سطح جهانی متمرکز شود. شما همچنین می توانید با هدف قرار دادن یک منطقه یا کشور خاص به رشد برسید. برای انجام این کار، می توانید نام دامنه ای را دریافت کنید که حاوی یک پسوند آدرس وب محلی شده باشد.

به عنوان مثال، برای کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجوی فرانسه، ممکن است بخواهید پسوند .fr را در نام دامنه خود دریافت کنید. پسوند دامنه جغرافیایی همچنین به شما کمک می کند تا در بین کاربران محلی به اعتماد خود دست یابید.

۹. روی برندسازی تمرکز کنید

نام دامنه را به عنوان یک فرصت برندسازی برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. با نام دامنه مناسب، می توانید شناخت برند را افزایش دهید. بنابراین، همیشه به سراغ نام‌های دامنه قابل برند بروید تا نام‌های عمومی.

از آنجایی که نام عمومی معمولاً بر روی کلمات کلیدی متمرکز است، تشخیص نام تجاری شما از سایرین با آن دامنه دشوار می شود. برعکس، یک نام دامنه قابل برند در میان جمعیت برجسته است.

می توانید از کلمات موجود استفاده کرده و خلاقانه از آنها برای به دست آوردن یک نام منحصر به فرد استفاده کنید، یا ممکن است یک کلمه یا عبارت جدید پیدا کنید.

۱۰. همیشه بلند مدت فکر کنید

هرگز به کسب و کار خود از چشم انداز کوتاه مدت نگاه نکنید. اگرچه انتخاب نام دامنه ای که صنعت شما را منعکس می کند عاقلانه است، اما آنقدر خاص نباشید که هیچ زمینه ای برای رشد باقی ندهید.

اگر از ابتدا از یک نام دامنه منعطف استفاده می‌کنید، حتی زمانی که کسب‌وکار خود را تغییر می‌دهید، مجبور نیستید به دامنه جدیدی بروید. با انتخاب یک نام دامنه هوشمند، باید فضای کافی برای ارتقا یا گسترش کسب و کار خود داشته باشید.

۱۱. در صورت امکان چندین دامنه خریداری کنید

هنگامی که نام دامنه مناسب برای وب سایت تجاری خود را پیدا کردید، می توانید نام دامنه را با تمام TLD های موجود نیز خریداری کنید. این اقدام شما را از شر یک رقیب حیله گر از داشتن وب سایتی که حاوی نام دامنه شما اما پسوند دیگری است، نجات می دهد.

پس از خرید، آنها را به دامنه اصلی خود هدایت کنید. در صورت امکان، باید به فکر خرید غلط املایی رایج در نام دامنه خود باشید.

نام دامنه را هوشمندانه انتخاب کنید

بزرگترین مشکل برای دریافت نام دامنه این است که نام مناسب برای وب سایت شما ممکن است در دسترس نباشد. در چنین شرایطی، ممکن است لازم باشد نام را تغییر دهید و ارزش تجاری آن را حفظ کنید.

هنگام انتخاب نام برای دامنه خود، نکات ذکر شده در اینجا را دنبال کنید. همیشه خوب است که نام دامنه های جایگزین را قبل از ثبت دامنه آماده کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…