۱۰ راه حل موثر در امنیت داده ها و نحوه پیاده سازی آنها

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱۰ راه حل موثر در امنیت داده ها و نحوه پیاده سازی آنها

ایمن نگه داشتن اطلاعات شما بسیار مهم است. در این پست HiVPN چیزی است که می توانید برای رسیدن به این هدف انجام دهید.

10 راه حل موثر در امنیت داده ها

آیا می دانید داده های شما چقدر ارزشمند هستند؟ اگر این کار را نمی کنید، از کارگزاران داده بپرسید. آنها با جمع آوری و فروش داده های شما امرار معاش می کنند.

داده های شما یک معدن طلا است. اگر آن را ایمن نکنید، افراد بد اینترنت از داشتن آن خوشحال خواهند شد.

امنیت داده ها امروز موضوع داغی است. و این به این دلیل است که افراد بیشتری از نیاز به حفظ امنیت اطلاعات شخصی خود آگاه هستند.

شما مجبور نیستید در مورد امنیت داده های خود عرق کنید. با راه حل های موثر امنیت داده ها، می توانید از اطلاعات حساس خود در برابر نفوذگران و مهاجمان محافظت کنید.

امنیت داده چیست؟

امنیت داده عمل محافظت از اطلاعات حساس دیجیتال مانند پایگاه های داده محرمانه، فایل ها، رایانه ها، شبکه ها و حساب ها از دسترسی غیرمجاز است.

یک امنیت داده که به طور موثر پیاده سازی شده است، مجموعه ای از تکنیک ها را اتخاذ می کند که با مجموعه داده ها مطابقت دارد و مناسب ترین اقدامات امنیتی را در طول عمر خود اعمال می کند.

۱۰ راه حل موثر امنیت داده و نحوه پیاده سازی آنها

ما در دنیایی زندگی می کنیم که داده ها با سرعت نور ایجاد می شوند. امروزه داده های بیشتری نسبت به یک دهه پیش وجود دارد. و این به این دلیل است که افراد بیشتری آنلاین هستند و با تعاملات خود ردپای دیجیتالی بر جای می گذارند.

افزایش تعداد داده ها به مجرمان سایبری فرصت های بیشتری برای انجام حملات می دهد. پیاده سازی راه حل های مناسب امنیت داده در ایمن سازی شبکه شما ضروری است.

بیایید ۱۰ راه حل موثر در امنیت داده ها و نحوه پیاده سازی آنها در بازار را که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، بررسی کنیم.

۱. کشف و طبقه بندی داده ها

کشف داده ها همه چیز در مورد اسکن پایگاه داده یا شبکه شما برای تعیین محل قرارگیری داده های حساس، ساختار یافته و بدون ساختار است.

از سوی دیگر، طبقه‌بندی داده‌ها، پیگیری کشف داده‌ها است که هدف آن شناسایی منبع داده کشف‌شده از طریق فرم‌ها یا قوانین از پیش تعریف‌شده است. و در عین حال، برچسب های فهرست نویسی را به داده های کشف شده اختصاص دهید.

هم کشف داده ها و هم طبقه بندی داده ها دست به دست هم می دهند. برای محافظت آسان می توانید از هر دو تکنیک برای شناسایی مکان های داده خود استفاده کنید. آنها همچنین در تنظیم یک خط مشی برای این داده های حساس کمک می کنند.

۲. مدیریت دسترسی به هویت

مدیریت دسترسی به هویت (IAM یا IdAM)، همچنین به عنوان مدیریت هویت (IdM) شناخته می شود، به یک چارچوب فناوری اشاره دارد که تضمین می کند کاربران یا افراد مناسب در یک سازمان به ابزارهای مناسب در زمان مناسب دسترسی پیدا می کنند.

با ابزارهای موثر IAM، راه اندازی کسب و کار را می توان با مدیریت طیف وسیعی از کارکنان، سخت افزار، نرم افزار و هر ماشین دیجیتالی سازماندهی کرد.

از آنجایی که گذرواژه‌ها و نقض حساب‌ها نقاط شکست محبوب بسیاری از کاربران اینترنت هستند، IAM به جستجوی گذرواژه‌های ضعیف یا جزئیات ورود به سیستم که در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند کمک می‌کند. همچنین بهره وری را در بین کارکنان افزایش می دهد.

۳. پوشش داده ها

پوشاندن داده فرآیند اصلاح یا مبهم کردن یک مجموعه داده حساس است، بنابراین برای یک کاربر تایید نشده قابل تشخیص نیست.

این فرآیند امنیت داده از افشای اطلاعات ارزشمند یا اطلاعات قابل شناسایی به راحتی از یک فرد خارجی در حالی که هنوز از یک دستگاه یا نرم افزار استفاده می کنید جلوگیری می کند. پوشاندن داده ها باعث می شود که داده های معقول برای هکرهای بالقوه بی فایده به نظر برسند، بنابراین احتمال قرار گرفتن در معرض حمله را کاهش می دهد.

یکی از مشکلات مهم پوشاندن داده این است که مجموعه داده اصلاح شده باید دارای ویژگی های مجموعه داده اصلی باشد که مستلزم پردازش دقیق است. در عین حال، تشخیص دقیق ماکت برای یک خارجی دشوار است. خوشبختانه نرم افزاری وجود دارد که این فرآیند را آسان تر می کند.

۴. پیشگیری از از دست دادن داده (DLP)

درست همانطور که از این اصطلاح دلالت دارد، اینها مجموعه ای از ابزارها یا نرم افزارها هستند که نقض احتمالی داده، سوء استفاده، از دست دادن یا استخراج توسط یک کاربر غیر رسمی را نظارت و حس می کنند. همچنین برای جلوگیری و مسدود کردن داده های نقض شده در حین استفاده، در حالت استراحت، نقطه پایانی و زمانی که در حال حرکت هستند، کار می کند.

پیشگیری از از دست دادن داده‌ها را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که با خط‌ مشی یک شرکت مربوطه مطابقت داشته باشد، از اطلاعات یا ویژگی‌های فکری سازمان محافظت کند و داده‌های ایمن در سیستم‌های ابری دوردست را حفظ کند.

شما همچنین می توانید خط مشی DLP را در چت های تیم شرکت، سیستم عامل ها، حساب های ایمیل و سایر وسایل ارتباطی شرکت اعمال کنید.

۵. بهداشت رمز عبور

بهداشت رمز عبور فرآیند جلوگیری از عادات نامناسب رمز عبور است، که شامل اطمینان از قوی بودن ، منحصر به فرد بودن، شکستن، استنباط و عدم تکرار رمزهای عبور شما است.

همانطور که توسط گوگل بیان شده است، درصد عمده ای از کاربران اینترنت هنوز در تلاش برای ایجاد رمزهای عبور قوی هستند. از آنجایی که شکستن رمزهای عبور اولین گام برای بسیاری از مجرمان سایبری از طریق استفاده از زور بی رحمانه، مهندسی اجتماعی و نقض اطلاعات است، رعایت بهداشت کارآمد رمز عبور ضروری است.

برخی از اقدامات بهداشتی رمز عبور برای جلوگیری از گم شدن رمز عبور عبارتند از استفاده از عبارت عبور به جای رمز عبور، اجتناب از بازیافت رمز عبور، رمزگذاری رمزهای عبور در مدیریت رمز عبور برای دسترسی آسان، و استفاده از احراز هویت دو مرحله ای (۲FA).

۶. حاکمیت، ریسک و انطباق (GRC)

حاکمیت، ریسک و انطباق (GRC) مجموعه‌ای انضباطی از رویه‌ها است که اقدامات تجاری خوب را در سازمان برای دستیابی به هدف، هدف و حتی ابهام به شیوه‌ای یکپارچگی ایجاد می‌کند.

یک GRC به خوبی اجرا شده، امنیت، انطباق و اثربخشی کنترل پیش رونده را بهبود می بخشد و خطرات را در یک سازمان کاهش می دهد.

با استفاده مناسب از نرم افزار GRC می توان ارزش استراتژیک و عملکرد سازمان را ارتقا داد. کارهای روتین و پیگیری‌ها را می‌توان خودکار کرد تا ساعات کار یا بار اضافی را کاهش دهد.

۷. ممیزی امنیت داده ها

ممیزی امنیت داده ها ارزیابی سیستماتیک چگونگی انطباق امنیت اطلاعات یک سازمان با مجموعه ای از اصول رد شده است.

سازمان هایی که ممیزی امنیت داده ها را اجرا می کنند، هدفشان شناسایی مکانیسم های امنیتی مناسب و بررسی متقابل آنها با مقررات مناسب است.

ممیزی امنیت داده ها شناسایی نقاط قوت و نقص امنیت اطلاعات یک آژانس را آسان می کند.

۸. احراز هویت و مجوز

احراز هویت فرآیند تأیید هویت واقعی یک کاربر است، در حالی که مجوز، فایل‌ها، برنامه‌ها و داده‌هایی را که کاربر به آنها دسترسی دارد تأیید می‌کند.

اگرچه احراز هویت و مجوز به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما متفاوت هستند . در هر رویه امنیت داده، احراز هویت باید قبل از مجوز باشد.

مهمتر از همه، صرف نظر از موقعیت آنها، آنها نقش مهمی در اقدامات امنیتی آنلاین با شناسایی کاربر و جلوگیری از ورود کاربر ناشناس به شبکه یا دستگاه دارند.

۹. رمزگذاری داده ها

هنگامی که داده ها رمزگذاری می شوند، به عنوان متن رمزی شناخته می شوند، در حالی که داده های رمزگذاری نشده، متن ساده هستند.

رمزگذاری داده ها فرآیندی است که در آن داده ها به یک کد (متن رمز) تبدیل می شوند، که در آن تنها کاربر با کلید رمزگذاری شده مناسب می تواند داده های رمزگذاری شده را ارزیابی کند.

با استفاده از رمزگذاری داده ها برای ذخیره داده ها یا اطلاعات شما، سطح بالایی از نگهداری، تداوم و محافظت از داده ها وجود دارد.

۱۰. پلتفرم‌های محافظت از نقطه پایانی (EPP)

پلت فرم حفاظت نقطه پایانی (EPP) یک فناوری امنیتی جامع است که بر روی دستگاه‌های نقطه پایانی مانند تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ، سرورها، چاپگرها یا ایستگاه‌های کاری نصب می‌شود تا از آنها در برابر تهدیدات یا حملات بالقوه محافظت کند. EPP برای آنتی ویروس، جلوگیری از نفوذ، رمزگذاری داده ها و جلوگیری از از دست دادن داده ها مناسب است.

در حالی که اهمیت فن آوری های EPP را نمی توان نادیده گرفت، مهم است که یک مورد مناسب را برای دستگاه خود انتخاب کنید. برخی از دستگاه ها دارای نرم افزار قدیمی EPP هستند. بهتر است قبل از سایر تاسیسات ارتقاء داده شود تا از بروز حملات جلوگیری شود.

از راه حل های امنیت داده ها استفاده کنید

پیاده سازی امنیت داده در شبکه شما نباید یک فعالیت یکباره باشد، بلکه یک فعالیت مداوم باشد زیرا مهاجمان در بالاترین مسیر خود هستند.

به لطف فناوری پیشرفته، برای استفاده از اقدامات امنیتی ذکر شده در بالا، لازم نیست متخصص امنیت داده باشید. زمانی که مایل و آماده به انجام این کار هستید، می‌توانید مجرمان سایبری پول خود را به دست آورند. دیگر کار معمولی نیست.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…