سوپر کوکی ها

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

سوپر کوکی ها

چه چیزی یک سوپر کوکی را فوق العاده می کند؟ برای کاربران اینترنتی که حریم خصوصی خود را اولویت قرار می دهند. به خواندن پست HiVPN ادامه دهید تا بدانید کوکی های ردیابی چیست، چه معنایی برای حریم خصوصی شما دارند و چگونه می توان آنها را مسدود کرد.

کوکی ها چیست؟

کوکی HTTP قطعه کوچکی از کد است که توسط وب سایتی که بازدید کرده اید در مرورگر وب شما باقی می ماند. کوکی اطلاعاتی را در دستگاه شما قرار می دهد تا وب سایت بتواند بعداً شما را به عنوان کاربر بازگشتی شناسایی کند.

آنها لزوما چیز بدی نیستند، زیرا کوکی ها می توانند تجربه آنلاین شما را بهبود بخشند. کوکی حاوی یک فایل متنی کوچک است که اطلاعاتی درباره شما دارد. این می‌تواند آخرین باری باشد که از وب‌سایت، جزئیات ورود به سیستم یا آنچه در سبد خرید خود گذاشته‌اید، بازدید کرده‌اید. دفعه بعد که از وب سایت بازدید می کنید، اطلاعاتی که قبلا ارائه کرده اید قبلاً در آنجا وجود دارد.

با این حال، کوکی ها همچنین می توانند برای یادگیری علایق شما و هدف قرار دادن شما برای اهداف تبلیغاتی استفاده شوند. اگر بخواهید فعالیت آنلاین خود را برای خود نگه دارید، ممکن است آنها را دوست نداشته باشید. توجه به این نکته مهم است که با توجه به GDPR و بسیاری از قوانین ایالتی و فدرال ایالات متحده، اکثر وب سایت ها موظفند به شما اطلاع دهند که از کوکی ها استفاده می کنند. آنها برای انجام این کار به رضایت شما نیاز دارند. این انتخاب شماست که آیا از استفاده از آنها راضی هستید یا خیر.

برخی از کوکی‌ها می‌توانند شما را به وب‌سایت‌هایی که بعداً بازدید می‌کنید، شناسایی الگوهای رفتاری شما و موارد دیگر دنبال کنند. پس سوپر کوکی ها چه کار می کنند؟

کوکی ها در مقابل سوپر کوکی ها

این نام نسبتا گمراه کننده است زیرا سوپر کوکی ها در واقع کوکی نیستند:

  • سوپرکوکی ها مانند کوکی های معمولی از فضای ذخیره سازی محلی استفاده نمی کنند. در عوض، آنها در سطح شبکه به عنوان سرصفحه شناسه منحصر به فرد (UIDH) تزریق می شوند.
  • سوپرکوکی ها توسط ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شمابه جای خود وب سایت درج می شوند.
  • ممکن است از وجود آنها آگاه نباشید زیرا ISP ممکن است به طور مخفیانه از آنها استفاده کند.
  • داده های شخصی UIDH را می توان به هر وب سایتی فاش کردو به طور بالقوه به اشخاص ثالث فروخته شد. Verizon قبلاً به شرکای خود گفته بود که از این نوع ردیابی استفاده می کنند و یک جریمه ۱.۳۵ میلیون دلاری از کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) دریافت کرده اند.
  • سوپرکوکی ها به اشخاص ثالث اجازه می دهند که شما را نیز ردیابی کنند . آنها می توانند به طور مستقل هدرهای ردیابی را شناسایی کنند و از داده ها برای ارائه تبلیغات هدفمند در سراسر وب به شما استفاده کنند.
  • سوپرکوکی ها می توانند داده های کوکی های حذف شده شما را بازیابی کنند و داده ها را با کوکیهای جدید پیوند دهند. آنها می توانند به اطلاعات کاربری ورود به سیستم، حافظه پنهان تصویر و فایل، و داده های افزونه دسترسی داشته باشند.
  • مسدودکننده‌های تبلیغات نمی‌توانند آنها را مسدود کنند، و نمی‌توانید با حذف تاریخچه مرورگر و داده‌های حافظه پنهان، آنها را پاک کنید.
  • شما نمی توانید به سادگی سوپر کوکی ها را حذف کنید. شما فقط در صورتی انصراف می دهید که ISP به شما اجازه دهد.

آیا ردیابی کوکی ها بد است؟

کوکی‌های ردیابی مانند ویروس‌ها و بدافزارها برای رایانه شما مضر نیستند. با این حال، کوکی ها چیزی مهم تر از دستگاه شما را تهدید می کنند .حریم خصوصی شما.

ISP ها می توانند سوپر کوکی ها را برای بهبود درآمد تبلیغاتی خود تزریق کنند و داده های شما را با سایر شرکت ها به اشتراک بگذارند. بدترین بخش این است که کاربران اینترنت هیچ کنترلی بر این تهدید برای حریم خصوصی خود ندارند. سوپر کوکی‌ها می‌توانند منجر به درز اطلاعات خصوصی، نظارت دولتی و سوء استفاده از مجرمان سایبری شوند.

چگونه کوکی های ردیابی را مسدود کنیم

سوپرکوکی ها موجوداتی مرموز و در عین حال قدرتمند هستند ،شناسایی و حذف آنها تقریبا غیرممکن است. پاک‌سازی سنتی کوکی‌ها باعث حذف آنها نمی‌شود، و همچنین تنظیم «ردیابی نشود» در مرورگر یا مرور در حالت خصوصی باعث نمی‌شود .

سوپرکوکی ها به اتصالات HTTP بستگی دارند، بنابراین ایجاد یک ارتباط رمزگذاری شده با یک وب سایت، ردیابی هدرها را از عملکرد خود متوقف می کند. بازدید فقط از وب‌سایت‌های HTTPS (آنهایی که از گواهی‌های SSL یا TLS استفاده می‌کنند ) به شما کمک می‌کند از ردیابی سوپرکوکی‌ها یا گرفتن آنها در وهله اول جلوگیری کنید.

از طرف دیگر، می توانید ترافیک اینترنت خود را از طریق یک شبکه امن تغییر مسیر دهید.  تنها چیزی که نیاز دارید یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN است. HiVPN اتصال اینترنت شما را رمزگذاری می‌کند و استفاده از هدرهای ردیابی را برای ISP غیرممکن می‌کند و کوکی‌های فوق‌العاده شما را هر کجا که می‌روید دنبال کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…