SSH در مقابل VPN، کدام یک امن تر است؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

SSH در مقابل VPN، کدام یک امن تر است؟

هنگامی که داده های شما از دستگاه شما خارج می شود، مسیرهای طولانی و خطرناکی را به سمت مقصد خود طی می کند. با این حال، راه هایی برای محافظت از آن وجود دارد. امروز HiVPN به دو مورد از  SSH و VPN اشاره می کند.

SSH چیست؟

Secure Shell  یا  SSHیک پروتکل رمزنگاری است که امکان استفاده ایمن از دستگاه ها  در یک شبکه ناامن را فراهم می کند. از اصل سرویس گیرنده سرور استفاده می کند و یک برنامه کاربردی SSH را به سرور SSH متصل می کند.

SSH معمولاً خدمات شبکه مانند خطوط فرمان، ورود به سیستم و دستورات از راه دور را ایمن می کند. کاربران از پوسته برای دسترسی به دستگاه های راه دور و اجرای دستورات در آنجا استفاده می کنند، اما می توانند از آن برای انتقال امن فایل نیز استفاده کنند. شما می توانید به سادگی با ورود به حساب SSH خود برای دسترسی به داده های خود به SSH دسترسی داشته باشید.

SSH از رمزنگاری کلید عمومی برای احراز هویت استفاده می کند. این یک روش امن است که در آن فقط کاربران دارای کلید خصوصی می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند. به این ترتیب داده های شما از دسترسی غیرمجاز محافظت می شود.

تونل SSH چیست؟

تونل SSH تونل رمزگذاری شده ای است که توسط پروتکل SSH ایجاد می شود. با استفاده از این رویکرد مبتنی بر نرم افزار، کاربران می توانند ترافیک رمزگذاری نشده را از طریق یک کانال رمزگذاری شده منتقل کنند و داده ها را محافظت کنند.

به دلیل رمزگذاری قوی، می توانید یک کلاینت SSH را به عنوان یک پروکسی SOCKS کار کنید. SOCKS  پروتکلی است که از یک سرور پروکسی برای هدایت بسته های داده از یک سرور به یک کلاینت استفاده می کند. یک پروکسی قبل از اینکه داده های شما به مقصد برسد یک IP دلخواه تولید می کند. SOCKS  از پروکسی ها برای ایجاد اتصالات پروتکل TCP و UDP از طریق آدرس های IP استفاده می کند.

هنگامی که SOCKS را با SSH ترکیب می کنید، ترافیک از طریق پراکسی SOCKS در سیستم محلی شما می رود، و کلاینت SSH آن را از طریق یک تونل SSH هدایت می کند، بنابراین به نظر می رسد ترافیک شما از سرور SSH می آید.

VPN چیست؟

VPN مخفف یک شبکه خصوصی مجازی است. ترافیک شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سرور راه دور هدایت می کند و موقعیت IP شما را تغییر می دهد. از حریم خصوصی آنلاین شما محافظت می کند و اطمینان می دهد که هیچ کس نمی تواند ترافیک شما را رهگیری کند، داده های شما را ردیابی کند یا با بررسی IP شما موقعیت جغرافیایی شما را ببیند.

این به یک ابزار ضروری برای امنیت آنلاین در محیط های شرکتی و خصوصی تبدیل شده است. استفاده از VPN آسان است و اکثر سرویس های ممتاز به کاربران خود رمزگذاری و حفاظت از حریم خصوصی درجه یک را ارائه می دهند.

در نگاه اول به نظر می رسد SSH شبیه خدمات VPN است ، اما تفاوت هایی وجود دارد.

بیایید ببینیم کدام یک از این دو امن تر است.

SSH

طرفداران

 • راه اندازی آسان تر در سطح سرور.
 • داده های شما را رمزگذاری می کند و می تواند از شما در برابر حملاتی مانند جعل آدرس DNS یا IP ، ریشه یابی منبع IP و سرقت اطلاعات محافظت کند.
 • کنترل هاست راحت تر از آنجایی که SSH از کنترل سرور از راه دور پشتیبانی می کند، وب مسترها SSH را به عنوان راهی برای مدیریت حساب ها در سرورهای وب ترجیح می دهند.
 • دسترسی آسان و مدیریت اشتراک گذاری رمز عبور.

منفی

 • راه اندازی برای کاربران بی تجربه دشوار است.
 • برنامه ها را به جای کل ترافیکی که از دستگاه شما می آید رمزگذاری می کند. این بدان معناست که شما باید هر برنامه را جداگانه برای تونل SSH پیکربندی کنید. از طرف دیگر، یک VPN به طور خودکار تضمین می کند که تمام ترافیک شما رمزگذاری شده است، بنابراین نیازی به تنظیم رمزگذاری برای برنامه های خاص ندارید.

VPN

طرفداران

 • یک VPN به طور خودکار تمام ترافیکی که از دستگاه شما یا کل شبکه می آید را رمزگذاری می کند (اگر آن را در سطح روتر پیاده سازی کنید(.
 • خدمات HiVPN به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک سرور را از طیف گسترده ای از مکان ها در سراسر جهان انتخاب کنید. بنابراین می توانید به راحتی با اتصال به یکی از آنها مکان مجازی خود را تغییر دهید.
 • VPN ها برای کاربران بی تجربه قابل دسترسی هستند. یک VPN خوب می تواند IP شما را تغییر داده و با یک کلیک ترافیک شما را رمزگذاری کند. HiVPN همچنین دارای دکمه اتصال سریع است که به طور خودکار بهترین سرور را برای شما پیدا می کند.
 • شرکت‌های قانونی از VPN ممتاز استفاده می‌کنند، بنابراین شفافیت بیشتری وجود دارد، و معمولاً در صورت نیاز به کمک، خدمات مشتری دارید.

منفی

 • سخت تر برای راه اندازی در سطح سرور.
 • برخی از VPN های رایگان غیرقابل اعتماد هستند. آن‌ها می‌توانند داده‌های شما را جمع‌آوری کنند، آن‌ها را به تبلیغ‌کنندگان یا سایر اشخاص ثالث منتقل کنند و ممکن است رمزگذاری قوی ارائه نکنند.

نتیجه

در حالی که تونل زنی SSH دارای مزایایی است، یک VPN به وضوح برای یک کاربر متوسط ​​برنده است. خدمات ممتاز مانند HiVPN رمزگذاری با کیفیت بالا، قابلیت دسترسی و طیف گسترده ای از سرورها را ارائه می دهند.

امروز خود را ایمن کنید و تنها با یک حساب تا شش دستگاه را پوشش دهید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…