سونی باز هم اطلاعات خود را به دست هکرها از دست داد

۵/۵ - (۵ امتیاز)

سونی باز هم اطلاعات خود را به دست هکرها از دست داد

شرکت تلویزیونی و فیلم آمریکایی سونی پیکچرز انترتینمنت تحت رادار باج‌گیری هکرها قرار گرفت که حمله‌ای به آن انجام دادند که باعث شد سیستم‌های فناوری اطلاعات آن تعطیل شود و همچنین حساب‌های توییتر ربوده شده و احتمالا اسناد و رمزهای عبور محرمانه به سرقت رفت. برای اطلاعات بیشتر در این مقاله HiVPN با ما همراه شوید.

گروهی که خود را “نگهبانان صلح” می نامند حمله به سونی را آغاز کرده اندهمین گروه، به گفته برخی، تصویری از اسکلت را بر روی صفحه نمایش هر کارمند سونی پیکچر در سرتاسر جهان منتشر کرده و تهدید کردند که در صورت عدم رعایت خواسته‌هایشان، تمامی اطلاعات محرمانه این شرکت را افشا خواهند کرد.

هنوز مشخص نیست که این رخنه چقدر بزرگ بوده استکارمند سابق سونی پیکچرز، حداقل اعتقاد بر این است که او اولین کسی بود که در پستی در Reddit که در آن می‌گوید این نقض می‌تواند شامل نشت گزارش‌های مالی داخلی مبتنی بر ورد، فایل‌های PDF، اکسل و ورد باشد. ایمیل ها، گذرواژه ها و کلیدهای خصوصی و حتی سندی که توضیح می دهد در صورت رخداد نقض امنیت چه باید کرد که به خودی خود کاملاً طعنه آمیز است.

هکرها همچنین پیامی به سونی پیکچرز گذاشتند که در آن به شرکت هشدار دادند که تعداد داده‌های داخلی آن را به دست آورده‌اند و اگر شرکت از خواسته‌های گروه GOP تبعیت نکند، همه این داده‌ها برای عموم منتشر می‌شودسونی باید تعیین می کرد که تا ۲۴ نوامبر چه کاری انجام می دهدهمین پیام حاوی دسته ای از فایل های فشرده بود که نشان دهنده داده هایی است که توسط هکرها به دست آمده است.

سونی پیکچرز فوراً نقض داده ها را تأیید نکرد و اظهار داشت که در حال “بررسی یک موضوع فناوری اطلاعات” هستند، اما گزارش هایی مبنی بر خاموش شدن سیستم های IT آن به منظور بررسی این حادثه و بعداً بازیابی کنترل چند حساب توییتر وجود دارد.

این شرکت معروف در گذشته چندین مورد نقض و هک را هدف قرار داده است، از جمله رخنه معروف Sony PlayStation Network در سال ۲۰۱۱ که طی آن بیش از ۷۷ میلیون کاربر اعتبار خود را به بیرون درز کردند و همچنین هک قبلی خود سونی پیکچرز. در سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاد که طی آن ۱ میلیون ایمیل، رمز عبور و سایر داده ها به سرقت رفت.

درست پس از این رویدادها، سونی نه تنها از سوی خودی های صنعت به دلیل انجام ندادن کافی برای جلوگیری از تکرار چنین حملاتی، بلکه از سوی کاربرانش نیز انتقادات زیادی دریافت کرد.

مدیر ارشد فناوری Lancope، TK Keanini، گفته است که نه تنها Sony Pictures، بلکه هر شرکت دیگری در زمینه سرگرمی باید این واقعیت را بپذیرد که آنها نیز شرکت‌های نرم‌افزاری هستند که باید تدابیر امنیتی قوی را نسبت به سایر شرکت‌های متخصص در زمینه نرم‌افزار اجرا کنند.

با نگاهی به داده‌های ظاهراً گرفته‌شده از فایل‌های تولید محصولات سرگرمی، کارمندان، امور مالی و غیره، می‌توان به معنای هر یک از این دو باشد: زن و شوهری که در معرض خطر قرار گرفته بودند، حقوق دسترسی بسیار زیادی به داده‌ها داشتند یا اینکه نه تنها سیستم‌های منفرد، بلکه چندگانه توسط هکرها به خطر افتادند.

مدیر امنیتی EncSec، Graeme Batsman، به حوادث هک سونی که سه سال پیش رخ داد اشاره کرد و گفت که این برای این شرکت اصلاً خبر خوبی نیستاو همچنین گفت که جدیدترین حمله به سونی به طور بالقوه به بدی یا بدی حملات گذشته نیست و نباید به این شرکت آسیب زیادی وارد کند.

پس از تجزیه و تحلیل داده های به خطر افتاده، او به نقض هدف و نحوه فیش شدن کاربران نهایی و شاید حتی تامین کنندگان تنها چند روز بعد اشاره کردنه کلیدها و نه گذرواژه‌ها «طلایی» جدید نیستند T داده‌ها هستند و مشکل همین است.

کینینی با اشاره به مشکلات مشابه گفت که حمله اخیر به سونی باید به عنوان زنگ خطری برای هر شرکت دیگری تلقی شود، فقط به این دلیل که در عصر اطلاعات این رویدادها به جایی نمی‌رسند و اینجا باقی می‌مانندوی همچنین توصیه کرد که بررسی کنید چه اقداماتی انجام می شود تا چنین اتفاقاتی برای شما رخ ندهدرمزهای عبور فقط زمانی کارآمد هستند که کار کنند . حداقل رمز عبور را تغییر دهید یا حتی از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید و هکرها دیگر نمی توانند از این اطلاعات استفاده کنند.

ما امنیت درجه یک و ویژگی‌های اضافی را ارائه می‌کنیم که به محافظت از داده‌های شما با رمزگذاری آن‌ها کمک می‌کند تا هیچ‌کس نتواند شانس کمی برای گرفتن آن‌ها داشته باشدلطفاً به ویژگی‌های ما در اینجا نگاهی بیندازید که ما را به یکی از امن‌ترین و رضایت‌بخش‌ترین سرویس VPN تا کنون تبدیل می‌کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…