آیا قوانین جدید سنگاپور حریم خصوصی اینترنت را تهدید می کند؟

۵/۵ - (۱۵ امتیاز)

آیا قوانین جدید سنگاپور حریم خصوصی اینترنت را تهدید می کند؟

درک قانون جدید

قانون مقابله با مداخله خارجی (FICA) از دخالت نهادهای خارجی در سیاست های محلی جلوگیری می کند و به دولت اجازه می دهد محتوای ناخواسته را سانسور کند. این شامل:

  • مسدود کردن حساب های رسانه های اجتماعی که خصمانه تلقی می شوند.
  • مسدود کردن برنامه ها در فروشگاه App و Google Play.
  • الزام ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به جلوگیری از نمایش محتوای خاص در سنگاپور.
  • درخواست داده های کاربران از ارائه دهندگان خدمات.
  • شناسایی افراد و سازمان هایی که به عنوان نمایندگی های عوامل خارجی فعالیت می کنند.

قانون جدید با انتقادات گسترده ای از سوی مخالفان و سازمان های حقوق بشر مواجه شده است. بسیاری از کارشناسان حفظ حریم خصوصی معتقدند که FICA قدرت زیادی به دولت می دهد و به راحتی می توان از آن سوء استفاده کرد. چه کسی می تواند تضمین کند که این قانون برای ساکت کردن سیاستمداران مخالف، رسانه های مستقل، یا هر صدای منتقدی استفاده نمی شود؟

در سال ۲۰۱۹، سنگاپور قانون «اخبار جعلی» را تصویب کرد که به دولت اجازه می‌داد با انتشار اطلاعات نادرست و اخبار جعلی مقابله کند . این قانون به مقامات اجازه می‌دهد تا وب‌سایت‌ها را مسدود کنند، محتوای موجود در رسانه‌های اجتماعی را کنترل کنند و مجرمان مظنون چنین محتوا را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

در حالی که کنترل دنیای آنلاین با آزادی بیان همراه نیست، سیاستمداران محلی استدلال های خود را دارند.

تهدید “بازیگر خارجی”.

۷۵.۹ درصد از جمعیت سنگاپور چینی تبار، ۱۵ درصد مالایی و ۷.۵ درصد هندی هستند. یکی از چالش های اصلی جمهوری تازه تاسیس در دهه ۶۰ کاهش تنش بین اقوام مختلف بود.

K. Shanmugam، وزیر امور داخله و قانون، با توجه به دلایل پشت آن اظهار داشت: “ترکیب نژادی و مذهبی ما به راحتی توسط کشورهای مختلف قابل بهره برداری است، و ما شاهد جمع آوری مداوم روایات مختلف هستیم که بسیار هوشمندانه انجام می شود.” قانون جدید

برخی از روزنامه نگاران سیاسی حدس می زنند که فیکا چین را هدف قرار داده است که نفوذ آن به طور پیوسته در سنگاپور در حال افزایش است. این نگرانی وجود دارد که دولت چین در تلاش است چینی‌های سنگاپور را متقاعد کند که از برنامه سیاسی آنها حمایت کند، که می‌تواند برای یک کشور کوچک و متنوع کشنده باشد.

در سال ۲۰۱۸، خوشه بهداشت عمومی SingHealth مورد حمله سایبری قرار گرفت که منجر به افشای اطلاعات شخصی ۱.۵ میلیون بیمار شد. گمان می رود که همان بازیگر خارجی مسئول حملات سایبری بیشتر در سنگاپور بوده است. در چند سال گذشته، این کشور شاهد افزایش کمپین های اطلاعاتی خصمانه ای بوده است که چینی زبانان خود را هدف قرار داده است.

چگونه رسانه های اجتماعی خشونت را تحریک می کنند

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند یک سلاح قدرتمند باشند و حتی می‌توانند مسئول انفجار خشونت باشند. در ماه ژوئن، یک تحقیق نشان داد که الگوریتم فیس بوک در حال تبلیغ پست هایی است که خشونت نظامی را علیه معترضان در بحبوحه کودتا در میانمار تحریک می کند . متاسفانه این اولین بار نبود که این اتفاق می افتاد.

در سال ۲۰۱۸، در آغاز بحران روهینگیا، سخنان نفرت انگیز و اخبار جعلی در میانمار شاهد جهش بزرگی بود. پست های نفرت انگیز حامیان ضد روهینگیا در سراسر کشور پخش شد و بحران را بیش از پیش تشدید کرد.

به گفته فرانسیس هاوگن، افشاگر فیس بوک، این غول رسانه های اجتماعی نیز مسئول خشونت اخلاقی در اتیوپی است . هاوگن فاش کرد که فیس بوک می داند که رتبه بندی مبتنی بر تعامل خطرناک است، اما برای اجرای راه حل های فنی لازم برای کنترل آن کاری انجام نمی دهد.

با توجه به آخرین رسوایی فیس بوک، آیا می توانید کشورهای متنوع فرهنگی مانند سنگاپور را به دلیل تمایل به کنترل بیشتر بر محتوای آنلاین سرزنش کنید؟

رسانه‌های اجتماعی در ابتدا قرار بود مردم را به هم متصل کنند، اما مدت‌ها پیش از هدف خود فراتر رفتند.

غرب وحشی

به گفته هاوگن، ۸۷ درصد از پولی که فیس بوک برای مبارزه با اخبار جعلی و اطلاعات نادرست خرج می کند، صرف محتوای انگلیسی می شود. کشورهایی مانند سنگاپور، اتیوپی یا میانمار کنار گذاشته شده‌اند و این یکی از دلایلی است که تبلیغات و سخنان نفرت‌انگیز به سرعت گسترش می‌یابد.

وقتی رسانه های اجتماعی به غرب وحشی تبدیل شدند، هیچ کس متوجه نشد. با این حال، نمی‌تواند برای همیشه همین‌طور بماند، زیرا ممکن است هزینه‌ای که باید بپردازیم بسیار بالا باشد.

قانون جدید مداخله خارجی در سنگاپور، حداقل بحث برانگیز است. دادن ابزارهای بیشتر به دولت برای کنترل اینترنت هرگز ایده خوبی نیست. قانون می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد و افراد ممکن است حقوق خود را برای حفظ حریم خصوصی آنلاین از دست بدهند. با این حال، بدیهی است که سیاست‌های فعلی رسانه‌های اجتماعی و اطلاعات نادرست، کشورهای بیشتری را تشویق می‌کند تا قوانین خود را تشدید کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…