آیا باید از افزونه VPN یا برنامه مشتری استفاده کنید؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا باید از افزونه VPN یا برنامه مشتری استفاده کنید؟

مطمئن نیستید که از یک برنامه VPN یا یک برنامه افزودنی مرورگر استفاده کنید؟ ما در این مقاله HiVPN مزایا و معایب آنها را با هم مقایسه می کنیم تا به شما کمک کنیم موردی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده می کند.

انتخاب بین افزونه VPN (شبکه خصوصی مجازی) یا برنامه مشتری برای دستگاه شما می تواند کمی مشکل باشد، زیرا ممکن است تفاوت بین این دو مشخص نباشد. کاربران همیشه در مورد تفاوت بین برنامه VPN و افزونه مرورگر و اینکه آیا باید یکی را بر دیگری ترجیح دهند می پرسند.

مزایا و معایب افزونه VPN در مقابل برنامه مشتری VPN چیست؟ کدام یک بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد؟ بیایید دریابیم.

افزونه VPN چیست؟

افزونه VPN یک افزونه یا افزونه ساده است که برای ایجاد یک اتصال سریع VPN استفاده می شود. کاربر پسند است و فقط روی مرورگر کار می کند بدون اینکه بر بقیه ترافیک وارد شده به دستگاه شما یا از دستگاه شما تأثیر بگذارد. این یک نسخه سبک وزن از یک برنامه VPN است و فقط در سطح مرورگر عمل می کند.

افزونه VPN چه کاری انجام می دهد؟

درست مانند یک برنامه VPN، یک افزونه VPN آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند و فعالیت مرورگر شما را ناشناس نگه می دارد.

هنگامی که یک افزونه VPN را روی یک مرورگر مانند کروم یا فایرفاکس نصب می کنید، فقط بر ترافیک اینترنت آن مرورگر تأثیر می گذارد. افزونه‌های VPN بر سایر فعالیت‌ها مانند بازی، تورنت یا استفاده از برنامه‌های دیگر روی دستگاه تأثیر نمی‌گذارند.

به عنوان مثال، هنگامی که یک افزونه VPN را در Chrome اضافه می‌کنید، برنامه افزودنی از تمام فعالیت‌های اینترنتی شما در مرورگر Chrome محافظت می‌کند. وقتی Chrome را ترک می‌کنید و برنامه‌ای مانند Skype را راه‌اندازی می‌کنید، اتصال خصوصی در آنجا به پایان می‌رسد. افزونه VPN Chrome شما از ارتباط شما در اسکایپ محافظت نمی کند.

مزایای استفاده از افزونه VPN

اگر برای دسترسی به VPN به افزونه مرورگر متکی هستید:

 • افزونه های VPN سبک وزن هستند و استفاده از آن نسبتاً آسان است.
 • افزونه‌های VPN معمولاً رایگان هستند، که به آنها برتری نسبت به برنامه‌های مشتری می‌دهد.

معایب استفاده از افزونه VPN

افزونه‌ها و افزونه‌های VPN جنبه‌های منفی دارند:

 • برنامه های افزودنی VPN معمولاً کندتر از برنامه های دسکتاپ VPN هستند.
 • آنها فقط از ترافیک مرورگر محافظت می کنند، که ممکن است اطلاعات شخصی دستگاه را در برابر مجرمان سایبری آسیب پذیر کند.
 • افزونه های VPN از امنیت کمتری برخوردار هستند و اکثر آنها در واقع اتصال شما را رمزگذاری نمی کنند.
 • اکثر افزونه های رایگان مرورگر VPN به طور عمدی عادات مرور کاربر را دنبال می کنند و اطلاعات شخصی را به تبلیغ کنندگان شخص ثالث می فروشند. اینگونه است که آنها خدمات خود را راه اندازی می کنند.

برنامه مشتری VPN چیست؟

برنامه مشتری VPN یک برنامه VPN مستقل است که یک تونل رمزگذاری شده بین دستگاه شما و یک سرور راه دور ایجاد می کند. پس از اتصال به VPN، هر کاری که در اینترنت انجام می دهید از طریق این اتصال رمزگذاری شده عبور می کند و داده های شما را از چشمان کنجکاو در امان نگه می دارد.

برخلاف افزونه مرورگر، یک برنامه مشتری VPN، بدون در نظر گرفتن مرورگری که استفاده می کنید، تمام ترافیک اینترنت شما را ایمن می کند. اکثر برنامه های VPN از پروتکل های رمزگذاری قوی استفاده می کنند که حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن کامل را تضمین می کند.

مزایای استفاده از برنامه مشتری VPN

فکر می کنید مشتری VPN گزینه هوشمندتری است؟ این نکات را در نظر بگیرید:

 • برنامه های VPN از پروتکل های رمزگذاری قوی استفاده می کنند که کل ترافیک اینترنت شما را ایمن می کند.
 • آنها معمولا چندین مکان سرور را ارائه می دهند که به طور منظم برای کیفیت نگهداری می شوند.
 • برنامه های VPN اتصالات ایمن و قابل اعتماد را با حداقل کاهش سرعت ارائه می دهند.
 • برخلاف افزونه‌های مرورگر VPN، برنامه‌های VPN از چندین اتصال دستگاه به طور همزمان پشتیبانی می‌کنند، بنابراین می‌توانید با یک حساب واحد از بیش از یک دستگاه محافظت کنید.

معایب استفاده از برنامه مشتری VPN

برنامه های سرویس گیرنده VPN معایب خود را دارند:

 • خدمات VPN معمولاً هزینه ای دریافت می کنند، یا یک بار پرداخت یا اشتراک، زیرا آنها باید شبکه ای از سرورها را اجرا کنند که نگهداری آنها گران است.
 • برنامه‌های VPN ممکن است برای نصب در برخی دستگاه‌ها به زمان و دانش نیاز داشته باشند. با این حال، فروشندگان معتبر VPN اکنون متخصصان خدمات مشتری را برای کمک به کاربران خود دارند.

حکم نهایی: افزونه VPN در مقابل برنامه مشتری

همانطور که از بحث می بینید، افزونه های VPN و برنامه های مشتری دارای مزایا و معایبی هستند.

اگر به دنبال ابزاری هستید که کل ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری کند، باید از یک برنامه مشتری VPN استفاده کنید. با این حال، اگر فقط می‌خواهید IP خود را برای مرور معمولی بدون زحمت نصب برنامه بر روی دستگاهتان بپوشانید، پس افزودن VPN منطقی‌تر است.

قبل از اینکه به یک VPN متعهد شوید، تحقیق کنید و مطمئن شوید که خدمات را از یک فروشنده واقعی VPN دریافت می کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…