امنیت در فضای ابری

۵/۵ - (۵ امتیاز)

امنیت در فضای ابری

فضای ابری به طور قابل توجهی هزینه های مرکز داده، نگهداری و کارکنان را کاهش می دهد در حالی که محصولات را سریعتر به کاربران ارائه می دهد. اما مانند هر فناوری دیگری، نگرانی‌های امنیتی جدیدی را نیز ایجاد می‌کند که ممکن است شرکت‌ها از آن اطلاعی نداشته باشند. آیا امنیت محاسبات ابری مورد نیاز برای ایجاد ارزش این فناوری را دارید؟ با HiVPN در این پست همراه باشید.

فضای ابری چیست؟

فضای ابری استفاده از منابع IT آنلاین و درخواستی است. کسب‌وکارهایی که از فضای ابری استفاده می‌کنند نیازی به خرید و نگهداری سرورها یا مراکز داده خود ندارند ، آنها (یا کاربرانشان) می‌توانند به هر آنچه که نیاز دارند به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند.

چگونه کسب و کارها از فناوری فضای ابری استفاده می کنند؟

 • سرویس‌های مشتری‌مدار مانند Netflix محتوای ویدیویی ذخیره‌شده در فضای ابری را برای کاربران در پلتفرم خود پخش می‌کنند. نتفلیکس سرورها و پایگاه های داده خود را ندارد ، آنها از فناوری محاسبات ابری ارائه شده توسط خدمات وب آمازون استفاده می کنند.
 • برخی از شرکت ها از محاسبات ابری برای توسعه و آزمایش نرم افزار استفاده می کنند. این فرآیندها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند که ممکن است یک شرکت نداشته باشد و به دست آوردن و نگهداری آن گران تمام می شود. بنابراین، آنها به محاسبات ابری بر اساس پرداخت هزینه روی می‌آورند، که شرکت را قادر می‌سازد تا قدرت محاسباتی خود را در صورت نیاز ارتقا داده و مقیاس را کاهش دهد.
 • فضای ابری برای پشتیبان گیری از داده ها و فرآیندها استفاده می شود. اگر قرار بود اتفاقی برای دیتاسنتر اصلی آن بیفتد، این شرکت می‌تواند سرویس را از طریق محاسبات ابری اجرا کند.
 • فضای ابری همچنین هنگام برخورد با داده های بزرگ بسیار مفید است. اگر می‌خواهید اطلاعات ارزشمند و بینش‌های مبتنی بر داده‌ها را از مقادیر انبوه داده به‌دست آورید، برای کار با آن به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارید.

خطرات امنیتی در فضای ابری

وقتی کل عملیات خود را از ابر اجرا می کنید، یک اشتباه همه چیز را به خطر می اندازد – نه فقط بخش های مختلف آن. نقض داده ها بدترین کابوس این مشاغل است. آنها حساس ترین داده های خود را در فضای ابری ذخیره می کنند: مالکیت معنوی، اطلاعات قابل شناسایی شخصی در مورد کاربران و کارکنان، داده های مالی و غیره.

نقض مستقیماً به ضررهای مالی بالقوه عظیم تبدیل می شود. اینها می تواند هزینه های قانونی یا از دست دادن مشتریان وفادار و بالقوه باشد. مردم از کسب و کارهایی که نمی توانند به آنها اعتماد کنند دوری می کنند و بسته به موقعیت و نحوه رسیدگی به آن، بهبودی از آن غیرممکن است.

حملات سایبری یکی دیگر از مواردی است که هنگام کار از فضای ابری باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شناسایی کریپتوجک دشوار است و سرعت عملیات شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. حتی ممکن است فکر کنید که برای مدیریت بار به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارید، بدون اینکه این احتمال را در نظر بگیرید که شخصی مخفیانه از منابع شما برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می کند.

از سوی دیگر، حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS) فورا قابل توجه است. اگر سیستم شما، که صرفاً از فضای ابری اجرا می‌شود، مملو از درخواست‌ها و خرابی‌ها باشد، می‌تواند منجر به خرابی جدی شود ، از چند دقیقه تا حتی چند ساعت. این یک بار دیگر به این معنی است که درآمد و شهرت شما ضربه های مهمی را متحمل می شود.

اقدامات امنیتی فضای ابری برای جستجو

وقتی به دنبال ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری می‌گردید، ببینید که آیا اقدامات امنیتی مناسبی در این زمینه وجود دارد یا خیر:

 • فایروال ها فضای ابری به فایروال های ابری نیاز دارد. در ظاهر، آنها بسیار شبیه فایروال های سنتی هستند که از شبکه های داخلی شرکت ها محافظت می کنند. آنها همچنین به همراه کل زیرساخت ها و فرآیندهایی که قرار است از آنها محافظت کنند، در فضای ابری میزبانی می شوند. فایروال های ابری یک مانع مجازی تشکیل می دهند و اتصالات مخرب را فیلتر می کنند.
 • رمزگذاری داده های ذخیره شده در ابر و در حال انتقال باید رمزگذاری شوند. ارائه دهنده محاسبات ابری شما باید از هر دو پشتیبانی کند. همچنین مهم است که کاربران شما (اگر از فضای ابری برای اجرای یک برنامه کاربر محور استفاده می کنید) بتوانند به طور ایمن از خدمات شما استفاده کنند. بنابراین، مطمئن شوید که رمزگذاری SSL/TLS وجود دارد و مشتریان و داده‌های آن‌ها ایمن هستند.
 • مدیریت هویت و دسترسی (IAM). این یک بخش اساسی از هر طرح امنیتی فضای ابری است. IAM راهی برای مدیریت همه کاربران، هویت آنها و سطوح دسترسی داده شده توسط مدیر است. همچنین به سیستم می گوید کاربر کیست و چه امتیازاتی دارد.
 • ممیزی های امنیتی منظم مدیریت آسیب پذیری حیاتی است. همه افراد مرتکب اشتباهاتی می شوند و اغلب در سیستم هایی که سال ها به خوبی کار کرده اند، باگ هایی ظاهر می شود. اگر ارائه‌دهنده شما به‌طور مرتب سیستم‌های خود را برای یافتن آسیب‌پذیری‌ها اسکن کند، می‌تواند قبل از عمومی شدن آن آسیب‌پذیری‌ها، وصله‌ها را منتشر کند. این امر از سوء استفاده مجرمان سایبری جلوگیری می کند و داده ها و برنامه های شما را ایمن نگه می دارد.
 • پشتیبان گیری مهاجمان می‌توانند از فایروال‌ها پیشی بگیرند و از آسیب‌پذیری‌هایی که قبلاً شنیده نشده‌اند (این آسیب‌پذیری‌های روز صفر نامیده می‌شوند) سوء استفاده کنند. با این حال، هنگامی که خدمات وب آمازون در سال ۲۰۱۷ از کار افتاد، نتفلیکس به کار خود ادامه داد زیرا آنها قادر بودند برنامه های خود را به مناطق تحت تأثیر شبکه منتقل کنند. خرابی به معنای ضرر قابل توجه در درآمد و اعتماد مصرف کننده است، بنابراین اگر اتفاقی بیفتد، ارائه دهنده باید یک برنامه پشتیبان داشته باشد.

مهمترین چیز این است که ارائه دهنده ای را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید. از آنجایی که از Shadow IT استفاده خواهید کرد (به این معنی که اکثر فرآیندهای شما خارج از محل شما و بدون اطلاع بخش فناوری اطلاعات شما مدیریت می شود)، اعتماد کلیدی است. شما باید بدانید که آنها می توانند داده ها، عملیات و کاربران شما را ایمن نگه دارند.

امنیت ابری نیز تجارت شماست

حتی اگر ارائه‌دهنده محاسبات ابری بیشتر کارها را در مورد امنیت انجام می‌دهد، مشتری نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند:

 1. کنترل های دسترسی سختگیرانه را در محل خود داشته باشید. شما نمی خواهید به همه کارمندان خود دسترسی کامل بدهید. یک حساب کاربری در معرض خطر یا کارمند متخاصم می تواند به معنای لو رفتن اطلاعات مشتری، خرابی سرویس ها و مالکیت معنوی دزدیده شده باشد. در عوض، به دقت برنامه ریزی کنید که کدام یک از کارمندان شما نیاز به دسترسی به بخش های مختلف سیستم دارند. علاوه بر این، مطمئن شوید که همه از فیشینگ، انسان در وسط ، ربودن جلسه ، و انواع دیگر حملات مهندسی اجتماعی آگاه هستند.
 2. از رمزهای عبور قوی استفاده کنید. کارمندان را تشویق کنید تا از رمزهای عبور طولانی و پیچیده ای استفاده کنند که به سختی می توان آن ها را شکست و به خاطر سپردن آنها تقریبا غیرممکن است.به این ترتیب، کارمندان شما امنیت شرکت شما را با به اشتراک گذاشتن رمزهای عبور به صورت متنی ساده یا از طریق Wi-Fi ناامن به خطر نمی اندازند.
 3. محافظت از داده ها در فضای ابری اگر از ابر برای ذخیره سازی نیز استفاده می کنید، مطمئن شوید که از داده هایی که در آنجا دارید محافظت کنید.
 4. محافظت از داده های در حال انتقال یک VPN دریافت کنید و کارمندان خود را تشویق کنید تا هر بار که به سرویس ابری متصل می شوند از آن استفاده کنند. تمام ترافیک بین دستگاه‌های آن‌ها و ابر را رمزگذاری می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از هر کجای دنیا وارد سیستم شوند. از آنجایی که افراد بیشتری از راه دور یا در حال حرکت کار می کنند، ایجاد یک اتصال امن ممکن است دشوار باشد.

با HiVPN ایمن و خصوصی بمانید. 

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…