چگونه امنیت WIFI عمومی را با VPN امن کنیم؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

چگونه امنیت WIFI عمومی را با VPN امن کنیم؟

آیا در دسترسی به وای فای عمومی ایمن هستید؟ اگر از هیچ ابزار امنیت سایبری اضافی استفاده نمی کنید، احتمالاً پاسخ منفی است. در حالی که وای فای عمومی می تواند فوق العاده راحت باشد، اتصال به اینترنت در یک کافه یا فرودگاه می تواند شما را در دام جنایتکاران سایبری بی رحم قرار دهد. اما آیا یک شبکه خصوصی مجازی می تواند از شما در وای فای عمومی محافظت کند؟

شبکه‌های Wi-Fi عمومی اهداف عالی برای هکرها هستند ،اکثر آنها حتی از اقدامات اولیه امنیتی شبکه برخوردار نیستند و برخی ممکن است در وهله اول توسط مجرمان سایبری راه‌اندازی شده باشند. اگر می خواهید از راحتی وای فای عمومی رایگان بدون اینکه خود را در معرض خطر قرار دهید لذت ببرید، به یک VPN نیاز دارید، که می توانید برای انتخاب یک vpn به سایت HiVPN مراجعه کنید.

آیا VPN از شما در Wi-Fi عمومی محافظت می کند؟

VPN یکی از مهمترین روش های قوی و امن شما می توانید برای محافظت از دستگاه خود استفاده کنید ، آن را عملا برای استفاده با Wi-Fi عمومی ساخته شده بود.

ترافیک شما را از طریق یک “تونل” رمزگذاری شده ارسال می کند و رمزگشایی یا رهگیری آن را بسیار دشوار می کند. داشتن یک برنامه در دستگاه هایی که برای اتصال به یک شبکه عمومی استفاده می کنید، این رمزگذاری را در حین حرکت برای شما فراهم می کند. ما همیشه استفاده از VPN را در هات اسپات های عمومی رایگان وای فای توصیه می کنیم.

چگونه یک VPN از شما در Wi-Fi عمومی محافظت می کند؟

شبکه های وای فای عمومی به هکرها فرصتی عالی برای هدف قرار دادن قربانیان جدید ارائه می دهند. ارتباطات عمومی اغلب ضعیف محافظت می شوند و مجرمان به راحتی به آنها دسترسی دارند.

از طرف دیگر، بازیگران بد می‌توانند روتر خود را راه‌اندازی کنند و نامی بی‌خطر مانند «وای‌فای قطار رایگان» بگذارند. به محض اینکه یک مسافر بدون فکر به شبکه متصل می شود، داده های خصوصی آنها می تواند افشا شود.

وقتی از VPN استفاده می کنید، ترافیک اینترنت شما رمزگذاری می شود، بنابراین هیچ کس نمی تواند آن را از طریق Wi-Fi عمومی رهگیری کند VPN. اتصال شما را در همه جا ایمن می کند، بنابراین دیگر نیازی به مراقبت خارجی ندارید و شما ایمن خواهید ماند.

خطرات وای فای عمومی

وقتی هکرها از وای فای عمومی استفاده می کنند به دنبال چه چیزی هستند؟ همه و همه اطلاعات شخصی شما در اینجا فقط چند نمونه از داده های ارزشمندی که می توانید در معرض نمایش قرار دهید آورده شده است:

  • ورود به ایمیل شما
  • جزئیات بانک شما
  • عکس ها و فیلم های شخصی شما
  • آدرس منزل شما

و در اینجا فقط برخی از کارهایی است که هکرها می توانند برای استفاده از Wi-Fi عمومی انجام دهند:

  • تغییر نام روترها به معنای واقعی کلمه به هر چیزی آسان است. مجرمان سایبری شبکه های وای فای جعلی ایجاد می کنند تا شما را فریب دهند تا ارتباط برقرار کنید. احتمالاً با ضربان قلب به یک وای فای عمومی وصل می‌شوید ، بدون اینکه بدانید ممکن است یک هکر آن را اجرا کند.
  • تزریق بدافزاراتصال ناامن ممکن است منجر به لغزش بدافزار به سختی به رایانه شما شود. این می تواند پهنای باند شما را بدزدد، به سیستم شما آسیب برساند و یک درب پشتی برای تمام فایل های شخصی شما در اختیار هکرها قرار دهد.

تقویت Wi-Fi عمومی با اتصال VPN همه حملات فوق را بی فایده می کند. فرآیند رمزگذاری به طور موثر از تمام داده های شما در برابر چشمان کنجکاو محافظت می کند. در حالی که هکر احتمالی می‌تواند ببیند که شما واقعاً از طریق Wi-Fi عمومی به اینترنت متصل هستید، آنها نمی‌توانند جزئیات ترافیک ارسال شده را ببینند

تخمین ها می گویند که ۸۱ درصد افراد از نقاط اتصال Wi-Fi عمومی استفاده می کنند . با این حال، تنها ۱٪ از مردم  VPN را برای افزایش امنیت خود در هنگام حضور در شبکه های عمومی فعال می کنند.

با کمال تعجب، تقریباً نیمی از افراد مورد بررسی معتقدند که Wi-Fi عمومی ایمن است و به اقدامات احتیاطی اضافی نیاز ندارد. این یک نگرش خطرناک است و ممکن است در دراز مدت برای کاربران دردسرهای زیادی ایجاد کند. برای کسانی که پس از شنیدن این آمار نگران کننده به دنبال محافظت از خود هستند، توجه داشته باشید که برخی از بدترین مکان هایی که می توانید از Wi-Fi عمومی استفاده کنید کافی شاپ ها یا رستوران های عمومی بزرگ، فرودگاه ها و هتل ها هستند. هر چه افراد بیشتری به یک هات اسپات عمومی Wi-Fi دسترسی داشته باشند، خطر خطر بیشتر می شود.

آیا یک ارائه دهنده عمومی Wi-Fi می تواند سابقه مرور شما را ببیند؟

بله، یک ارائه دهنده عمومی Wi-Fi به طور بالقوه می تواند سابقه مرور شما را ببیند. مشخص نیست زیرا بستگی به روتری دارد که استفاده می کنند. اما روترهای Wi-Fi مدرن گزارش‌ها را نگه می‌دارند – از چه دامنه‌هایی بازدید کرده‌اید و برای چه مدت. و اگر در یک صفحه وب بدون رمزگذاری مناسب TLS/SSL مرور می‌کردید ، آنها همچنین صفحات دقیقی را که خوانده‌اید و اطلاعاتی را که وارد کرده‌اید ثبت می‌کنند.

در دستگاه های تلفن همراه، حتی پیچیده تر می شود. مالک Wi-Fi می‌تواند ببیند با چه کسی تماس گرفته‌اید یا به صورت آنلاین پیام ارسال کرده‌اید، از کدام برنامه‌ها و مدت زمان استفاده کرده‌اید.

آیا Wi-Fi می تواند VPN را مسدود کند؟

در حالی که اکثر نقاط اتصال Wi-Fi عمومی برای مسدود کردن VPN ها به اندازه کافی پیچیده نیستند، برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی می توانند از ابزار جستجوی IP برای یافتن مکان فیزیکی روی سرور VPN استفاده کنند، سپس از یک فایروال برای مسدود کردن آدرس IP استفاده کنند. خوشبختانه، HIVPN هزاران سرور دیگر برای انتخاب دارد، بنابراین راه حل فقط انتخاب یک سرور متفاوت است.

یک VPN دریافت کنید ، زیرا داده های شما ارزشمند هستند و باید محافظت شوند. با امنیت VPN ، می‌توانید از راحتی Wi-Fi عمومی بدون خطر لذت ببرید. یک VPN همچنین آدرس IP شما را با اتصال شما به یک سرور VPN به جای سرور متعلق به ISP شما پنهان می کند. این بدان معناست که فعالیت شما توسط اشخاص ثالث قابل ردیابی نیست.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…