با این نکات امنیتی آیفون از گوشی خود محافظت کنید

۵/۵ - (۵ امتیاز)

با این نکات امنیتی آیفون از گوشی خود محافظت کنید

iOS  اپل یک سیستم عامل نسبتا امن و مطمئن است که آسیب پذیری های کمی یا باگ های قابل توجهی دارد. اما این بدان معنا نیست که کاربران آن می توانند امنیت خود را نادیده بگیرند. آیفون ها از حملات فیشینگ، بدافزارها و هکرها مصون نیستند. شما باید بدانید که چگونه از گوشی خود و خودتان محافظت کنید.در این مقاله با HiVPN همراه باشید.

همه چیز را به روز نگه دارید

به روز رسانی ها بخش مهمی از امنیت شما هستند. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار قابلیت‌های جدیدی را معرفی می‌کنند و آسیب‌پذیری‌های وصله‌ای را برای جلوگیری از حملات سایبری معرفی می‌کنند. به روز نگه داشتن سیستم عامل و برنامه های آیفون از شما در برابر مجرمان سایبری که از حفره های امنیتی برای دسترسی به اطلاعات شخصی شما استفاده می کنند محافظت می کند.

برای بررسی اینکه آیا آیفون شما آخرین نسخه iOS را اجرا می کند:

۱- به تنظیمات بروید .

۲- به پایین بروید و روی General ضربه بزنید .

۳- روی Software Update ضربه بزنید .

خواهید دید که از کدام نسخه iOS استفاده می کنید و آیا به روز رسانی در دسترس است یا خیر. مطمئن شوید که آخرین نسخه را دانلود و نصب کنید تا دستگاه خود را تا حد امکان ایمن نگه دارید.

همچنین باید برنامه های خود را مرور کنید و ببینید آیا نسخه های جدیدتری موجود است یا خیر. همچنین ایده خوبی است که به روز رسانی خودکار را هم برای iOS و هم برای برنامه های خود فعال کنید. به این ترتیب، لازم نیست بررسی کنید که آیا دستگاهی برای به روز نگه داشتن دستگاه شما موجود است یا خیر.

رمز عبور خود را تغییر دهید

از یک رمز عبور طولانی و کاملا تصادفی برای آیفون خود استفاده کنید و آن را مرتباً تغییر دهید. اگر کسی شما را دید که وارد آن شده اید، به خاطر سپردن فوراً غیرممکن است. بنابراین هر دو “۱۲۳۴۵۶” و “۶۶۶۶۶۶” قابل بحث نیستند. برای بهترین نتایج می توانید از یک تولید کننده رمز عبور تصادفی استفاده کنید.

در اینجا نحوه تنظیم یک رمز عبور جدید برای iOS آمده است:

۱- به تنظیمات بروید .

۲- به پایین بروید و روی Touch ID & Passcode یا Face ID & Passcode ضربه بزنید .

۳- رمز عبور خود را وارد کنید، روی Change passcode ضربه بزنید و دوباره رمز عبور خود را وارد کنید.

۴- یک رمز عبور جدید وارد کنید و آن را تأیید کنید.

همچنین باید مطمئن شوید که گوشی شما بعد از ۱۵ یا ۳۰ ثانیه قفل می‌شود ، نمی‌خواهید یک دقیقه یا حتی بیشتر آن را باز نگه دارید. این زمان بیش از اندازه کافی برای کسی است که به اطلاعات محرمانه شما دسترسی پیدا کند، بنابراین به آنها فرصت ندهید.

Find My iPhone را روشن کنید

دفعه بعد که آیفون خود را اشتباه قرار دادید، به خصوص اگر کسی آن را بدزدد، سپاسگزار خواهید بود که این ویژگی را فعال کرده اید. با استفاده از هر دستگاه اپل دیگر یا مرورگر وب قادر خواهید بود آن را پیدا کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که آیفون خود را به طور کامل پاک کنید. به این ترتیب، شخصی که آن را دزدیده یا پیدا کرده است، نمی تواند از داده های شما استفاده کند.

در اینجا نحوه روشن کردن ویژگی Find My iPhone آورده شده است:

۱- به تنظیمات بروید .

۲- روی نام خود ضربه بزنید.

۳- Find My را انتخاب کنید .

۴-روی Find My iPhone ضربه بزنید .

۵- همه دکمه ها را روی روشن قرار دهید .

همچنین باید مطمئن شوید که گوشی شما بعد از ۱۵ یا ۳۰ ثانیه قفل می‌شود ، نمی‌خواهید یک دقیقه یا حتی بیشتر آن را باز نگه دارید. این زمان بیش از اندازه کافی برای کسی است که به اطلاعات محرمانه شما دسترسی پیدا کند، بنابراین به آنها فرصت ندهید.

ویژگی

Erase Data را روشن کنید

این نکته ممکن است شدید به نظر برسد، اما بهتر است اطلاعات خود را از دست بدهید و بدانید که به دست یک غریبه ختم شده است. اگر این ویژگی را روشن کنید، پس از ده بار اشتباه وارد کردن رمز عبور، تلفن شما به طور خودکار همه چیز را حذف می کند.

همیشه این خطر وجود دارد که به طور تصادفی خودتان این کار را انجام دهید، بنابراین اگر در استفاده از آن مردد باشید، قابل درک است. اما این یک دلیل دیگر است که چرا باید پشتیبان گیری خودکار را فعال کنید. اگر تمام اطلاعات خود را با خیال راحت در iCloud ذخیره کنید، می توانید به راحتی یک آیفون جدید را بدون از دست دادن حتی یک بایت داده راه اندازی کنید.

در اینجا نحوه تنظیم پاک کردن خودکار آمده است:

۱- به تنظیمات بروید .

۲-به پایین بروید و روی Touch ID & Passcode یا Face ID & Passcode ضربه بزنید .

۳-رمز عبور خود را وارد کنید و به سمت پایین به پاک کردن داده ها بروید . کلید را روی روشن قرار دهید .

به برنامه های خود بروید

به تنظیمات Privacy در آیفون خود بروید و مجوزهای هر برنامه را بررسی کنید. می‌توانید تعیین کنید که کدامیک مجاز به دسترسی به موقعیت مکانی شما هستند، شما را از طریق نقاط اتصال Wi-Fi و اتصالات بلوتوث ردیابی می‌کنند، به مخاطبین شما دسترسی دارند و غیره.

و در حالی که در آن هستید ، مواردی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید. برنامه های کمتر به این معنی است که شانس کمتری برای هدف قرار دادن شما توسط یکی از آنها وجود دارد. برنامه‌ها ممکن است دارای آسیب‌پذیری‌هایی باشند (حتی برای توسعه‌دهندگانشان ناشناخته) که به مجرمان سایبری اجازه می‌دهد به دستگاه‌های کاربران نفوذ کنند، بدافزار نصب کنند یا داده‌های آن‌ها را بدزدند.

از حساب های خود محافظت کنید

اگر برای هر حساب کاربری خود از یک رمز عبور استفاده می کنید، به این معنی است که همه آنها همیشه در معرض خطر هستند. اگر یکی از شبکه های اجتماعی مورد استفاده شما نقض شود و جزئیات ورود شما به صورت آنلاین به فروش برسد، به این معنی است که سایر اعتبارنامه های شما نیز لو رفته است. کسی می تواند از آنها برای ورود به تمام حساب های اجتماعی و کاری، ایمیل، اپل آیدی و غیره استفاده کند.

از یک ژنراتور برای ایجاد رمزهای عبور جدید و پیچیده برای هر حساب استفاده کنید، و احراز هویت دو مرحله‌ای را هر کجا که می‌توانید تنظیم کنید.

حالت USB Restricted را روشن کنید

روشن کردن حالت محدود USB باعث می شود کابل های USB نتوانند اتصالات داده را برقرار کنند. این شما را از قربانی شدن جک آبمیوه محافظت می کند. این یک حمله سایبری است که در آن هکرها از کابل های USB برای سرقت اطلاعات از یک دستگاه یا نصب بدافزار بر روی آن استفاده می کنند. ممکن است هنگام صرف ناهار در حال شارژ گوشی خود باشید و کسی در پس‌زمینه کلیدهای شما را ثبت کند. به این ترتیب یک هکر می تواند رمز عبور، آدرس منزل و اطلاعات کارت اعتباری شما را دریافت کند.

در حالی که بهترین راه برای انجام آن اجتناب از درگاه های شارژ عمومی است، یک کار دیگر نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید. در اینجا نحوه روشن کردن حالت محدود USB در آیفون خود آورده شده است:

۱-به تنظیمات بروید .

۲- به پایین بروید و روی Touch ID & Passcode یا Face ID & Passcode ضربه بزنید .

۳- رمز عبور خود را وارد کنید و به قسمت لوازم جانبی USB بروید . ضامن را در موقعیت خاموش قرار دهید.

سیری را خاموش کنید

با وجود راحتی، سیری یک خطر امنیتی نیز محسوب می شود. با تنظیمات پیش فرض خود، سیری همچنان به گوشی شما در صورت قفل بودن دسترسی خواهد داشت. این بدان معنی است که هر کسی که می خواهد اطلاعاتی در مورد شما پیدا کند می تواند فقط از آیفون خود بپرسد. سیری بسیاری از اطلاعات شخصی شما را ذخیره می کند که نمی خواهید در دستان غریبه ها قرار گیرند، بنابراین بهتر است دسترسی به آن را محدود کنید:

۱-به تنظیمات بروید .

۲- به پایین بروید و روی Siri & Search ضربه بزنید .

۳- تعویض صفحه اصلی مطبوعات برای سیری و اجازه سیری زمانی که قفل شده را به موقعیت خاموش

از VPN استفاده کنید

VPN چیست و چگونه می تواند کمک کند؟ یک شبکه خصوصی مجازی از اتصال اینترنت شما در هر دستگاهی محافظت می کند. شما به یک سرور راه دور متصل می شوید و تمام ترافیک شما بلافاصله رمزگذاری می شود. هیچ کس نمی تواند کارهای شما را به صورت آنلاین ببیند، از جمله ISP شما، سازمان های دولتی، تبلیغ کنندگان یا مجرمان سایبری. این بدان معنی است که می توانید بدون ترس از قربانی شدن یک حمله  میانی به یک Wi-Fi عمومی متصل شوید .

برخی از ارائه دهندگان VPN، مانند HiVPN، حتی از سایت های مخرب محافظت می کنند.

یک VPN برای آیفون خود دریافت کنید و با یک کلیک از خود در برابر تهدیدات سایبری محافظت کنید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۱۲, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.