از حساب iCloud خود محافظت کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

از حساب iCloud خود محافظت کنید

آیا اقداماتی را انجام داده اید تا مطمئن شوید هیچ کس به اطلاعات iCloud شما دسترسی ندارد؟ در این پست HiVPN کاری است که باید انجام دهید تا مطمئن شوید حساب iCloud شما تا حد امکان امن است.

از حساب iCloud خود محافظت کنید

iCloud قربانی چند هک و حملات در حافظه اخیر بوده است، از جمله افشای گسترده عکس های افراد مشهور در سال ۲۰۱۴ . اپل تمام تلاش خود را کرده است تا با ارائه چندین چالش و سطوح رمزگذاری برای مهاجمان، سرویس را تا حد امکان ایمن کند و در واقع کاملاً ایمن است.

اما این بدان معنا نیست که شما نباید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید هیچ کس به اطلاعات iCloud شما دسترسی ندارد. حتی اگر فایل‌های مهمی را در آنجا نگه ندارید، iCloud Keychain شما می‌تواند حاوی رمزهای عبور ارزشمندی باشد که اگر کسی به آن‌ها دسترسی پیدا کند، می‌تواند از آنها سوء استفاده کند.

در اینجا کاری است که باید انجام دهید تا مطمئن شوید حساب iCloud شما تا حد امکان امن است.

۱. از یک رمز عبور بهتر استفاده کنید

احتمالاً تا به حال از شنیدن این موضوع خسته شده اید، اما یک رمز عبور قوی بهترین دفاع شما در برابر دسترسی شخصیت های شرور به حساب های شما است. اگر از نام فرزندانتان، روز تولدتان یا «رمز عبور» برای محافظت از حساب‌هایتان استفاده می‌کنید، باید هم‌اکنون گذرواژه‌تان را تغییر دهید.

ما مجموعه تقریبا بی نهایتی از منابع داریم که می توانید از آنها استفاده کنید: نکاتی برای ایجاد یک رمز عبور غیرقابل شکست ، نحوه ایجاد رمزهای عبور قوی که با شخصیت شما مطابقت دارند ، و توضیحی در مورد نحوه استفاده از چالش امنیتی LastPass برای تسلط بر رمزهای عبور خود. از این نکات و یک مدیر رمز عبور خوب استفاده کنید تا مطمئن شوید که رمز عبور iCloud شما مسئولیتی ندارد.

فقط انجامش بده

۲. احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

خدمات بیشتر امکان احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) را همیشه فراهم می‌کنند و iCloud این گزینه را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. اپل از روش ۲FA خود به جای روش محبوب تر مانند Google Authenticator یا Authy استفاده می کند، و برای فعال کردن آن باید تلفنی داشته باشید که بتوانید پیامک دریافت کنید یا دستگاه اپل دیگری داشته باشید.

هنگامی که ۲FA را فعال کردید، فقط می‌توانید از دستگاه‌های مورد اعتماد به حساب iCloud خود دسترسی پیدا کنید و وقتی برای اولین بار سعی می‌کنید از یک دستگاه وارد شوید، باید کدی را وارد کنید که در دستگاه دیگری نمایش داده می‌شود. دستگاه های مورد اعتماد شما حتی اگر شخصی رمز عبور شما را بداند، نمی‌تواند وارد سیستم شود مگر اینکه دستگاه دیگری از شما را نیز داشته باشد.

برای شروع،  تنظیمات > iCloud را در iPhone یا iPad خود باز کنید و روی Apple ID خود در بالای صفحه ضربه بزنید. روی Password & Security ضربه بزنید  ، سپس روی  Turn on Two-Factor Authentication ضربه بزنید .

همچنین می توانید با رفتن به  System Preferences > iCloud > Account Details > Security آن را از رایانه خود فعال کنید . گزینه Turn  on Two-Factor Authentication را بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

۳. کد امنیتی iCloud خود را تغییر دهید

Keychain هر کاربر iCloud دو برابر رمزگذاری شده و دو برابر محافظت می شود. علاوه بر ارائه رمز عبور، باید از کد امنیتی Keychain نیز استفاده کنید. این یک کد چهار یا شش رقمی است که با کدی که برای باز کردن قفل دستگاه iOS خود استفاده می‌کنید متفاوت است .

اما یک کد چهار یا شش رقمی آنقدرها هم امن نیست، و می‌توان بدون تلاش زیاد آن‌ها را شکست (البته پس از تعداد معینی از تلاش‌های ناموفق، داده‌های شما منتقل می‌شوند و تا زمانی که اطلاعات اضافی را ارائه نکنید، ایمن می‌شوند) . به جای یکی از این کدها، می‌توانید از اپل بخواهید که یک کد تصادفی امن‌تر تولید کند.

برای انجام این کار از مک خود، به  System Preferences > iCloud > Keychain Options > Change Security Code بروید . روی Advanced کلیک کنید و می توانید یک کد پیچیده ایجاد کنید، یک کد تصادفی ایجاد کنید یا از یک کد استفاده نکنید، در این صورت باید دسترسی از دستگاه دیگری را تأیید کنید. کد تصادفی بسیار امن است، بنابراین  Next را بزنید و کد خود را دریافت کنید.

بخش مهم اینجاست:  این کد را از دست ندهید . اپل این یکی را ندارد، بنابراین اگر آن را گم کنید، با مشکل جدی مواجه خواهید شد. آن را در یک پسورد منیجر قرار دهید یا در جای دیگری گم نکنید. فقط مطمئن شوید که برای کسی که ممکن است برای ورود به Keychain شما به آن نیاز داشته باشد به راحتی در دسترس نباشد.

۴. Find My iPhone / iPad / Mac را فعال کنید

اگر کسی دستگاه شما را در دست بگیرد، دسترسی به هر چیزی در حساب iCloud شما بسیار آسان تر خواهد بود. خوشبختانه، اپل به شما این امکان را می دهد که دستگاه خود را با یک کد چهار رقمی سفارشی قفل کنید و علاوه بر ردیابی مکان، پیامی را روی صفحه نمایش دهید تا بتوانید آن را دریافت کنید. اگر مطمئن نیستید که می توانید آن را پس بگیرید، حتی می توانید از راه دور دستگاه خود را پاک کنید.

از  تنظیمات برگزیده سیستم در Mac یا  تنظیمات در iPhone یا iPad خود، به  iCloud بروید و مطمئن شوید  Find My iPhone (یا Mac یا iPad) روشن است. همچنین می‌توانید  Send Last Location را برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی دستگاه در زمانی که باتری بسیار کم است فعال کنید تا بتوانید ببینید کجا بوده است، حتی اگر باتری آن تمام شود.

اگر دستگاه خود را گم کردید، فقط وارد iCloud.com شوید و از برنامه  Find My iPhone استفاده کنید . این مکان دستگاه های شما را روی نقشه به شما نشان می دهد. روی  دکمه i در صفحه نمایش کلیک کنید و Find my iPhone به شما این امکان را می دهد که صدایی پخش کنید تا به شما کمک کند دستگاه گم شده را پیدا کنید، حالت گمشده را فعال کنید و صفحه را قفل کنید یا دستگاه را پاک کنید.

همین الان iCloud را ایمن کنید

iCloud بسیاری از اطلاعات بسیار مهم را ذخیره می کند، به خصوص اگر از دستگاه های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید یا اسناد iWork را در آنجا ذخیره کنید. اگر همه عکس‌های خود را با iCloud همگام‌سازی کنید، اطلاعات حساس‌تری در آنجا خواهید داشت. و اگر به iCloud اجازه دهید تا Keychain شما را همگام کند (که برای راحتی کار باید انجام دهید)،  چیزهای واقعاً مهمی در آنجا خواهید داشت. دلیلی برای نگرانی نیست، اما باید مطمئن شوید که اقدامات درستی را برای ایمن کردن فضای ابری خود انجام می دهید.

این فقط چند دقیقه طول می کشد، و می تواند شما را از یک سردرد بزرگ در آینده نجات دهد.

اگر می خواهید از حساب iCloud خود محافظت کنید تمامی ویژگی ها را فعال کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…