بهترین موتورهای جستجوی خصوصی برای مرور ایمن

۵/۵ - (۲۵ امتیاز)

بهترین ۱۲ موتورهای جستجوی خصوصی برای مرور ایمن ۲۰۲۱

اگر شما هم مانند ۸۰ درصد مردم هستید، احتمالا آخرین باری که نیاز داشتید چیزی آنلاین را جستجو کنید، از گوگل استفاده کرده ایدگوگل برنامه ها و خدمات زیادی ارائه می دهد که تقریباً غیرقابل جایگزین شده استاما با هر یک از این ابزارها که هر حرکت شما را ردیابی می کند، کنترل بیشتری از زندگی خود را نسبت به قبل از دست می دهیدشما می توانید موتور جستجوی امضای گوگل را با یک موتور جستجوی واقعا خصوصی جایگزین کنید، و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. لطفا با HiVPN همراه باشید.

 

چرا باید از یکی استفاده کنید؟

موتورهای جستجوی محبوب مانند گوگل، یاهو و بینگ داده های زیادی را در مورد شما جمع آوری می کنند – آدرس IP، عامل کاربر ، یک شناسه منحصر به فرد (ذخیره شده در کوکی های مرورگر)، و عبارات جستجوی شما. این به این شرکت ها کمک می کند تا “رفتار کاربر” شما را درک کنند، تبلیغات هدفمند را به شما ارائه دهند و حتی شما را ردیابی کنند. در واقع، قوانین و مقررات اتحادیه اروپا GDPR، متادیتا و آدرس IP شما را به‌عنوان قابل شناسایی شخصی شناسایی می‌کند. برای مطابقت با GDPR، این شرکت‌ها یا باید به شما اجازه دهند این داده‌های دیجیتال را فاش نکنید یا در مورد جمع‌آوری آن شفاف باشند.

برای اینکه ببینید چه داده‌هایی درباره شما جمع‌آوری می‌شود (و احتمالاً برای خلاص شدن از شر آن)، باید خیلی عمیق کاوش کنید . در بیشتر موارد، شما حتی نمی توانید ۱۰۰٪ مطمئن باشید که آنها واقعاً آن را حذف خواهند کرد.

 

حتی زمانی که از VPN استفاده می کنید، موتورهای جستجو هنوز گاهی اوقات داده ها را جمع آوری می کنند و نمایه کاربری شما را به روز می کنند. زمانی اتفاق می‌افتد که به حساب Google خود متصل باشید و همزمان از جستجوی Google استفاده کنید. بنابراین، ممکن است بخواهید از یک موتور جستجوی خصوصی با VPN برای حداکثر حریم خصوصی استفاده کنید.

بهترین موتورهای جستجوی خصوصی

موتورهای جستجوی محبوب چنان در سیستم های ما جا افتاده اند که ما به ندرت به جایگزین فکر می کنیم. با این حال، این گزینه‌ها می‌توانند حریم خصوصی بسیار خوبی را ارائه دهند و در عین حال نتایج جستجوی عالی را ارائه دهند. در اینجا ۱۲ موتور جستجوی خصوصی قابل اعتماد برای انتخاب وجود دارد:

۱. DuckDuckGo

اگر تا به حال به دنبال یک موتور جستجوی خصوصی گشته باشید، احتمالا با DuckDuckGo برخورد کرده اید. این موتور جستجو یک انتخاب محبوب است و روزانه حدود ۱۰ میلیون جستجو را انجام می دهد. نتایج آن از بیش از ۴۰۰ منبع از جمله ویکی پدیا، بینگ، یاندکس و یاهو تولید شده است.

DuckDuckGo ویژگی های اضافی مانند !bang را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد مستقیماً در وب سایت های دیگر مانند آمازون، ویکی پدیا یا یاهو جستجو کنند. به سادگی یک علامت تعجب در مقابل درخواست خود تایپ کنید. همچنین می‌توانید افزونه DuckDuckGo را در کروم نصب کنید و ببینید وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید واقعاً چقدر خصوصی هستند.

مدیر عامل، گابریل واینبرگ، جستجوهای بدون گزارش را جدی می گیرد. او آنقدر به این محصول اعتقاد دارد که می گوید:

اگر اف‌بی‌آی نزد ما بیاید، ما چیزی نداریم که به شما گره بزنیم.»

با این حال، این ممکن است کاملا درست نباشد. این شرکت سوابق جستجوهای شما را نگه می دارد، اما آنها به آدرس IP یا عامل کاربر منحصر به فرد شما مرتبط نیستند. در نظر بگیرید که آیا جستجوی هر چیزی که به اطلاعات شخصی شما مربوط می شود مانند نام کامل، شماره تامین اجتماعی یا آدرس شما ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

این شرکت همچنین با یاهو، آمازون و eBay همکاری نزدیکی دارد. این بدان معناست که مانند گوگل و سایر موتورهای جستجو، همچنان تبلیغات را در بالای جستجوهای خود خواهید دید.

DuckDuckGo چه تفاوتی با VPN دارد؟

DuckDuckGo و یک سرویس VPN سطوح مختلفی از ناشناس بودن را ارائه می دهند و باید با هم برای محافظت از حریم خصوصی شما استفاده شوند. چگونه؟

هنگامی که از اکثر موتورهای جستجو استفاده می کنید، کلمات کلیدی که استفاده می کنید با وب سایتی که بازدید می کنید به اشتراک گذاشته می شود. اگر وارد سیستم شوید، آن وب‌سایت به‌طور خودکار سایر اطلاعات شناسایی شخصی مانند آدرس IP، مدل دستگاه شما و غیره را نیز دریافت می‌کند. DuckDuckGo این را نشت داده می‌داند و از شما در برابر آن محافظت می‌کند. این موتور جستجوی حریم خصوصی از کوکی‌ها استفاده نمی‌کند، آدرس IP شما را پنهان می‌کند، و هیچ گونه اطلاعات شخصی را جمع‌آوری نمی‌کند.

این یک ابزار عالی برای محدود کردن ردیابی است، اما ناشناس بودن کامل را تضمین نمی‌کند، و اگر DuckDuckGo در هر کشوری که بازدید می‌کنید مسدود شود، نمی‌توانید از آن استفاده کنید. اینجاست که یک VPN وارد می شود. VPN ترافیک شما را از طریق یک سرور ثالث هدایت می کند، آدرس IP شما را تغییر می دهد، داده های شما را رمزگذاری می کند، و کارهایی را که آنلاین انجام می دهید از وب سایت ها، ISP ها و هکرها پنهان می کند. با یک VPN، می‌توانید مکان IP خود را نیز تغییر دهید و به محتوایی دسترسی پیدا کنید که ممکن است در جایی که هستید مسدود شود – مانند DuckDuckGo در چین.

موتورهای جستجوی خصوصی و HiVPN با هم بهتر پیش می روند. آن را بدون خطر به مدت ۳۰ روز امتحان کنید.

۲. صفحه شروع

این موتور جستجوی هلندی احتمالا بهترین جایگزین برای گوگل است. از نتایج جستجوی Google بدون ثبت اطلاعات کاربر استفاده می‌کند و چیزی را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی‌گذارد. StartPage گزینه فیلترینگ پیشرفته ای را ارائه می دهد که می توانید از آن برای جستجوی تصاویر و فیلم ها نیز استفاده کنید. همچنین به عنوان افزونه کروم و فایرفاکس در دسترس است.

اگر نمی توانید از VPN استفاده کنید، موتورهای جستجو مانند این یک جایگزین عالی هستند. StartPage 3 ویژگی منحصر به فرد ارائه می دهد که آن را از رقبای خود جدا می کند:

  • پشتیبانی HTTPS که نتایج را فقط از وب‌سایت‌های قابل اعتماد به شما ارائه می‌دهد.
  • ایجاد کننده URL که نیاز به کوکی ها را از بین می برد.
  • سرور پروکسی که آدرس IP و موقعیت مکانی شما را پنهان می کند تا مرور شما واقعاً خصوصی باشد.

۳. Qwant

این موتور جستجوی مستقر در فرانسه نسبت به رقبای آمریکایی خود از معیارهای حفظ حریم خصوصی بالاتری برخوردار است زیرا باید از داده‌ها و قوانین حریم خصوصی اروپا پیروی کند. می توانید مطمئن باشید که هیچ اطلاعات کاربری را به صورت غیر توافقی ثبت نمی کند و هیچ داده ای برای استفاده برای تبلیغات ندارد.

کوانت همچنین قول داده است که کاربران خود را از گیر نکردن در «حباب فیلتر»، یعنی زمانی که کاربران نتایج جستجو را بر اساس نمایه‌های رفتاری خود دریافت می‌کنند و هرگز اطلاعات مغایر با دیدگاه‌های خود را نمی‌بینند، حفظ کند.

همچنین یک موتور کاربرپسند است که نتایج جستجوی شما را بر اساس «وب»، «اخبار» و «رسانه‌های اجتماعی» دسته‌بندی می‌کند. صفحه اصلی آن شامل اخبار، افراد پرطرفدار، رویدادها و سایر داستان های جالب است.

برای آسان‌تر کردن مرور، Qwant ویژگی مشابهی را با !bang DuckDuckGo معرفی کرد. کاربران آن می توانند «&» یا «!» را تایپ کنند. به دنبال آن نام وب سایت مورد علاقه آنها. سپس فقط آن وب سایت را برای بهترین نتایج جستجو می کند.

۴. SearchEncrypt

SearchEncrypt از رمزگذاری محلی با Prefect Forward Secrecy (PFS) استفاده می کند. این بدان معناست که اگر کلید خصوصی شما به خطر بیفتد، کلید جلسه شما امن می‌ماند و داده‌های شما هم همینطور. این موتور جستجو نتایج را از شبکه‌ای از شرکای جستجو بازیابی می‌کند و پس از اتمام جستجو، عبارات جستجوی شما را حذف می‌کند. SearchEncrypt نسبت به DuckDuckGo محبوب تر، حریم خصوصی پیش فرض بهتری ارائه می دهد.

همچنین می‌توانید از SearchEncrypt برای جستجوی اخبار، یافتن نقشه‌ها یا جستجوی ویدیوهای سازگار با حریم خصوصی استفاده کنید (می‌توانید آنها را مستقیماً در موتور جستجو بدون تبلیغات مزاحم تماشا کنید). به عنوان افزونه Google Chrome نیز در دسترس است.

۵. گیبیرو

اگر به دنبال یک موتور جستجوی سریع و قابل اعتماد هستید، Gibiru نیز یک انتخاب عالی است. این یک موتور جستجوی رمزگذاری شده است که از الگوریتم گوگل برای ارائه نتایج جستجو به سرعت و منهای همه ردیابی ها استفاده می کند. این همان چیزی است که گوگل قبل از تبلیغات گوگل بود.

گیبیرو با وجود استفاده از الگوریتم گوگل مخالف این موتور جستجوی محبوب است و می گوید موتور جستجوی آنها این است:

سریع‌تر از موتورهای جستجوی NSA زیرا انواع کوکی‌های شخصی‌سازی و ردیابی را روی سیستم شما نصب نمی‌کند.

۶. ایپی

این موتور جستجوی امن برای کسانی که می‌خواهند اطلاعاتشان ساختاریافته باشد مناسب است. به دنبال سگ هستید؟ نتایج جستجوی خود را به‌عنوان آموزش سگ، نژاد سگ، عکس سگ و غیره دسته‌بندی می‌کنید. سپس می‌توانید آنها را فیلتر کنید و نتایجی را که به جستجوی شما بی‌ربط هستند پرچم‌گذاری کنید. بدون تبلیغات سفارشی نیز.

برخلاف برخی دیگر از موتورهای جستجو، کاربران Yippy می‌توانند محتوای خاصی مانند تصاویر، اخبار، مشاغل یا وبلاگ‌ها را جستجو کنند.

۷. سرکس

Searx یک موتور فراجستجوی رایگان و متمرکز بر حریم خصوصی است. آدرس IP و تاریخچه جستجوی کاربران را با موتورهای جستجویی که استفاده می کند به اشتراک نمی گذارد. Searx همچنین کوکی ها را مسدود می کند و در برابر ردیابی هدرهای HTTPS ، پیکسل ها و اسکریپت های مخرب محافظت می کند . علاوه بر این، از فیلتر کردن نتایج جستجو مطابق با عادت های جستجوی شما جلوگیری می کند، بنابراین اگر می خواهید ردیابی شخص ثالث را به حداقل برسانید، بسیار مفید است.

Searx از پیوندهای تغییر مسیر ردیابی شده که Google استفاده می کند استفاده نمی کند. همچنین با استفاده از لینک های کش و پروکسی، امکان مشاهده وب سایت ها را بدون بازدید از آنها فراهم می کند. به این ترتیب می توانید از برخورد تصادفی وب سایت های مخرب جلوگیری کنید.

۸. اکوزیا

Ecosia نه تنها از حریم خصوصی کاربران خود بلکه از جنگل های سراسر جهان نیز محافظت می کند. این یک مرورگر با ذهنیت زیست محیطی است که ۸۰٪ از سود خود را به سازمان های احیای جنگل اهدا می کند. شرکت پشت آن دارای CO2 منفی است و خود را به عنوان یک تجارت اجتماعی معرفی می کند.

از نظر عملکرد، Ecosia جستجوی رمزگذاری شده را بدون ذخیره سازی یا فروش داده های کاربر ارائه می دهد. کاربران خود را بر اساس الگوهای جستجوی آنها پروفایل نمی کند و از هیچ ابزار ردیابی خارجی استفاده نمی کند. Ecosia با نمایش تبلیغات غیر مزاحم در کنار نتایج جستجو درآمد ایجاد می کند.

به نظر می رسد که چنین رویکردی واقعاً جواب می دهد، زیرا Ecosia در حال حاضر ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ کاربر دارد و تاکنون بیش از ۱۳۱ میلیون درخت کاشته است.

۹. سوئیس

اگر یک مرورگر خصوصی و خانوادگی می خواهید، Swisscows گزینه خوبی است. داده‌های شما را ذخیره نمی‌کند و نتایج جستجوی صریح را حذف می‌کند و تجربه جستجوی امن‌تری را برای اعضای جوان‌تر خانواده شما فراهم می‌کند. همچنین از هوش مصنوعی برای تعیین زمینه درخواست کاربر استفاده می کند که به طور بالقوه می تواند نتایج دقیق تری ارائه دهد.

۱۰. موجیک

Mojeek یک موتور جستجوی مبتنی بر خزنده است که به هیچ موتور جستجوی خارجی متکی نیست. با خزیدن در وب، فهرست وب سایت های خود را ایجاد می کند که سپس برای ارائه نتایج جستجو از آن استفاده می کند. بنابراین، شما بدون اتکا به هیچ الگوریتم خارجی، نتایج کاملا مستقل و بی طرفانه ای دارید.

اگرچه اندازه فهرست آن به طور قابل توجهی کوچکتر از اندازه گوگل است، اما Mojeek فرصتی نادر برای مشاهده وب بدون هیچ فیلتری فراهم می کند. مانند Ecosia، از نظر محیط زیست آگاه است و سرورهای خود را در یکی از سبزترین مراکز داده بریتانیا، Custodian، میزبانی می کند. یکی دیگر از ویژگی های جالبی که Mojeek ارائه می دهد، جستجو بر اساس احساسات شما است که می توانید آن را از یک لیست انتخاب کنید.

۱۱. متاجر

متاجر برای ارائه نتایج جستجوی گسترده خود به حدود ۵۰ موتور جستجو متکی است. از ۲۴ خزنده وب برای جمع آوری داده ها استفاده می کند. حفظ حریم خصوصی نیز ویژگی مهمی است که MetaGer ارائه می دهد زیرا تمام اتصالات به خدمات خود را رمزگذاری می کند. علاوه بر این، MetaGer در شبکه Tor در دسترس است ، بنابراین می توانید نتایج جستجوی آن را به صورت ناشناس باز کنید.

۱۲. جستجو را قطع کنید

جستجوی قطع ارتباط توسط مهندسان سابق گوگل و NSA ایجاد شده است. این برنامه به عنوان یک افزونه کار می کند و به شما امکان می دهد از خدمات یاهو، بینگ و گوگل بدون ردیابی استفاده کنید، به این معنی که می توانید در حین استفاده از موتورهای جستجوی اصلی، خصوصی باقی بمانید.

Disconnect کمی شبیه به VPN کار می کند – تمام ترافیک مرتبط با جستجوی شما را از طریق سرورهای راه دور هدایت می کند، بنابراین موتورهای جستجو فکر می کنند که از سرورهای قطع اتصال به جای یک کاربر منفرد می آید. این بدان معنی است که موتورهای جستجو نمی توانند کلمات کلیدی را به سایت های بازدید شده از نتایج جستجو منتقل کنند. Disconnect همچنین تمام درخواست های شما را رمزگذاری می کند و هیچ داده کاربر را ذخیره نمی کند. با این حال، در حالی که Disconnect می تواند از شما در برابر ردیابی شرکت های وب محافظت کند، به احتمال زیاد شما را از جاسوسی دولت محافظت نمی کند.

آیا موتورهای جستجوی خصوصی واقعا خصوصی هستند؟

حریم خصوصی موتور جستجو به مدل کسب و کار آن بستگی دارد. موتورهای جستجوی غیرخصوصی از اشتراک گذاری داده های شما با اشخاص ثالث و با استفاده از هدف گذاری تبلیغات درآمد کسب می کنند.

موتورهای جستجوی خصوصی شما را ردیابی نمی کنند و داده های شما را جمع آوری نمی کنند. آنها نتایج عینی تری را بدون تاثیر استراتژی های بازاریابی خود به شما ارائه می دهند و ردپای دیجیتالی شما را به حداقل می رسانند.

آیا حالت ناشناس یا خصوصی کمک می کند؟

نه، حالت ناشناس یا خصوصی کمک چندانی نمی کند. وب سایت ها، موتورهای جستجو و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی همچنان می توانند فعالیت شما را ببینند. مرورگر شما فقط تاریخچه مرور جلسه فعلی شما (و شاید موارد دیگری مانند کوکی ها، بسته به مرورگر شما) را ذخیره نمی کند، بلکه فقط تا زمانی که آن را ببندید.

چگونه به صورت خصوصی در گوگل جستجو کنم؟

برای خصوصی‌تر کردن مرور Google خود، این مراحل را در نظر بگیرید:

  • فراموش نکنید که تاریخچه جستجوی خود را حذف کنید یا به Google اجازه ذخیره آن را ندهید. شما می توانید برخی از راهنمایی در مورد چگونگی انجام این کار پیدا اینجا ؛
  • هنگام مرور از حساب Google خود خارج شوید. این کار اتصال سابقه جستجوی شما به هویت شما را دشوارتر می کند.
  • حالت ناشناس را برای یک لایه حفاظتی اضافی روشن کنید.
  • از یک مرورگر خصوصی برای وبگردی استفاده کنید.

همچنین از VPN استفاده کنید. مستقیماً از شما در برابر ردیابی Google محافظت نمی کند، اما ترافیک شما را رمزگذاری می کند و ارائه دهندگان خدمات شما نمی توانند شما را ردیابی کنند.

نحوه انتخاب بهترین موتور جستجو برای حفظ حریم خصوصی

اگر نگران حریم خصوصی خود هستید، همه موتورهای جستجوی ذکر شده در بالا عالی هستند. با این حال، برخی ممکن است کمی خصوصی تر از دیگران باشند (آنهایی که در اروپا هستند با قوانین مقررات سختگیرانه تری نسبت به ایالات متحده مطابقت دارند)، برخی ممکن است کاربرپسندتر باشند، و برخی ممکن است ویژگی های اضافی داشته باشند که نمی توانید بدون آنها ادامه دهید. . دفعه بعد که چیزی را به صورت آنلاین جستجو کردید – به جای آن یکی از این موتورهای جستجوی خصوصی را امتحان کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…