نکات ایمنی وای فای شخصی

۵/۵ - (۷ امتیاز)

نکات ایمنی وای فای شخصی

ما درهای خود را قفل می کنیم، آلارم نصب می کنیم و حتی میله هایی را روی پنجره های خود می گذاریم تا از دستگاه های خود محافظت کنیم، اما Wi-Fi خانه خود را ناامن می گذاریم. چرا؟ برای مشاهده نحوه ایمن سازی وای فای، افزایش ایمنی روتر و محافظت از شبکه خانگی خود به ادامه مطلب در HiVPN مراجعه کنید.

چرا می خواهید وای فای خود را ایمن کنید؟

 • Piggybacking:سایر کاربرانی که به وای فای ناامن شما متصل می شوند ممکن است در پایین ترین حد طیف تهدید قرار داشته باشند، اما همچنان نگرانی هایی را ایجاد می کند. در بیشتر موارد، این منجر به کاهش پهنای باند می شود زیرا بخشی از اتصال شما به سرقت می رود. بسته به طرح خدمات شما، این ممکن است به هزینه های بالاتر نیز منجر شود. در موارد نادر، شخصی که از Wi-Fi شما برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌کند، می‌تواند شما را دچار مشکل کند، زیرا مقامات ممکن است شما را به عنوان مقصر معرفی کنند.
 • جلوگیری از حملات مبتنی بر Wi-Fi:هکرها به دنبال شبکه‌های ناامن هستند، زیرا آنها بردارهای حمله عالی هستند. آنها می توانند ترافیک شما را اسکن کنند تا رمزهای عبور شما را بیاموزند، حملات “man-in-the-middle” را انجام دهند ، دستگاه های شما را نقض کنند یا حتی آدرس خانه شما را پیدا کنند .
 • روتر خود را ایمن کنید: بسته به روتر و هکر، برخی از شبکه های Wi-Fi ناامن می توانند برای نفوذ به روتر شما نیز مورد سوء استفاده قرار گیرند. این به هکر گزینه های بیشتری می دهد. آن‌ها می‌توانند روتر شما را به بخشی از بات‌نت خود تبدیل کنند تا فعالیت‌های غیرقانونی خود را پنهان کنند، از آن برای استخراج رمزنگاری استفاده کنند، یا حتی در زمانی که از بین رفته‌اند، ترافیک شما را به طور غیر فعال کنترل کنند.

چگونه وای فای خود را ایمن کنیم

 1. یک رمز عبور Wi-Fi جدید تنظیم کنید.

این یک روش امنیتی اساسی است که به جلوگیری از دسترسی غیرمجاز کمک می کند. نداشتن رمز عبور یا حفظ رمز پیش‌فرض کارخانه مانند داشتن یک Wi-Fi عمومی است ، هرکسی می‌تواند به آن بپیوندد.

 1. تنظیمات پیش فرض شبکه خود را تغییر دهید.

بسیاری از روترها دارای گذرواژه‌های پیش‌فرض کارخانه، SSID (نام شبکه شما) و سایر جزئیات هستند که هکرها می‌توانند به راحتی آن‌ها را آنلاین پیدا کنند. هر چیزی را که می توانید تغییر دهید تا بر عملکرد واقعی روتر شما تأثیری نداشته باشد.

 1. آدرس های مک را فیلتر کنید

می‌توانید با فیلتر کردن آدرس‌های MAC دستگاه‌هایی که می‌خواهید به شبکه خود متصل شوید، امنیت Wi-Fi خود را بیشتر بهبود ببخشید. این امر اتصال به دستگاه دیگری را که آدرس MAC آن به شبکه اضافه نشده است دشوار می کند.

 1. پخش SSID را خاموش کنید.

SSID شما همیشه پخش می شود. پیدا کردن و اتصال به Wi-Fi شما را برای دستگاه های جدید آسان تر می کند، اما یافتن آن را برای هکرها نیز به همان اندازه آسان می کند. این سیگنال ها را می توان به راحتی اسکن کرد و به نقشه های حرارتی تبدیل کرد که نشان می دهد یک شبکه خاص کجاست. این نقشه ها به راحتی برای کاربران معمولی یا استالکرها نیز در دسترس هستند. با این حال، می توانید برای محافظت از شبکه خانگی خود ، پخش SSID را خاموش کنید.

اگر SSID را غیرفعال کنید، به این معنی نیست که دیگر نمی توانید Wi-Fi خود را پیدا کنید. هنگامی که به دنبال شبکه Wi-Fi خود هستید، فقط باید نام Wi-Fi خود را به صورت دستی وارد کنید.

 1. UPnP را غیرفعال کنید

بسیاری از روترها به طور پیش فرض UPnP را فعال کرده اند . UPnP به دستگاه های خارجی کمک می کند به طور خودکار متصل شوند و دستگاه های دیگر را در شبکه خانگی شما کشف کنند. با این حال، آسیب‌پذیری‌های زیادی را ارائه می‌کند، زیرا روتر شما این سؤال را مطرح نمی‌کند که آیا اتصالات از پروتکل UPnP قابل اعتماد هستند یا خیر. به این ترتیب یک هکر می تواند از اتصال UPnP برای اتصال به شبکه شما استفاده کند.

بدون UPnP، باید به صورت دستی ارسال پورت را پیکربندی کنید . با این حال، ارزش انجام این کار را دارد زیرا امنیت کلی شبکه شما را بهبود می بخشد.

 1. از رابط وب روتر خود خارج شوید.

برخی از روترها ممکن است در برابر حملات اسکریپت بین سایتی آسیب پذیر باشند. دفاع از خود در برابر اینها دشوار است زیرا وب سایت هایی را که بازدید می کنید هدف قرار می دهند نه خود روتر. با این حال، اگر فراموش کنید که از رابط وب روتر خود خارج شوید، هکرها می توانند از آن علیه شما استفاده کنند، جزئیات ورود شما را فاش کنند و به شبکه شما نفوذ کنند.

 1. رمزگذاری را روی روتر خود تنظیم کنید.

آیا می دانستید که می توانید روتر خود را رمزگذاری کنید؟ می‌توانید این کار را با رفتن به تنظیمات امنیتی روتر خود و جستجوی «رمزگذاری» انجام دهید. توصیه می شود حداقل از WPA2 و چیزی کمتر از رمزگذاری WEP استفاده کنید. رمز عبور قوی را نیز فراموش نکنید.

 1. غیرفعال کردن دسترسی از راه دور

شما می توانید اکثر روترها را از طریق یک رابط وب پیکربندی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مرورگر وب خود را باز کرده و آدرس IP روتر خود را وارد کنید. این کار را فقط زمانی باید بتوانید انجام دهید که به شبکه محلی خود متصل هستید. با این حال، برخی از روترها دسترسی از راه دور را ارائه می دهند، به این معنی که می توانید تنظیمات روتر را دستکاری کنید، حتی اگر در آن سوی دنیا باشید.

اگر این ویژگی فعال باشد، به این معنی است که هکرها ممکن است بتوانند بدون اعتبار، نام کاربری یا رمز عبور به روتر شما دسترسی داشته باشند. برای خاموش کردن آن، رابط وب روتر خود را باز کنید و به دنبال ویژگی «دسترسی از راه دور»، «مدیریت از راه دور» یا «مدیریت از راه دور» بگردید. اکثر روترها به طور پیش فرض آن را غیرفعال می کنند، اما قبل از حرکت آن را بررسی کنید!

 1. مطمئن شوید که فایروال ویندوز شما روشن است.

اگر کاربر ویندوز هستید، مطمئن شوید که این ویژگی امنیتی داخلی روشن است. این برنامه برنامه های بالقوه مضر را از ارتباط با دستگاه شما فیلتر و مسدود می کند و از شبکه شما محافظت می کند. می‌توانید روشن بودن آن را با تایپ کردن “فایروال” در نوار جستجو، باز کردن “Windows Defender Firewall” و جستجوی “Windows Defender Firewall State” بررسی کنید – باید روشن باشد.

 1. رابط روتر خود را به روز کنید.

نرم افزاری که روی روتر شما اجرا می شود – سیستم عامل آن – بی نقص نیست. مانند هر نرم افزار دیگری قدیمی می شود. سازندگان روتر تمایل دارند به‌روزرسانی‌های میان‌افزار را برای اصلاح حفره‌های امنیتی که ممکن است میان‌افزار قدیمی ایجاد کند، صادر کنند. با این حال، مشکل این است که روتر شما به شما یادآوری نمی کند که این کار را به روشی که سیستم عامل شما انجام می دهد انجام دهید.

برای بررسی اینکه آیا باید سیستم عامل خود را به روز کنید، به رابط وب روتر خود بروید. اکثر آنها نشان می دهند که آخرین بار چه زمانی سیستم عامل شما به روز شده است و آیا نسخه جدیدی وجود دارد که می توانید نصب کنید.

 1. روتر خود را به یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) وصل کنید.

این مرحله در واقع دستگاه‌ها را پس از اتصال به Wi-Fi شما، نه در منطقه محلی هنگام اتصال، ایمن می‌کند. فعال کردن HiVPN در روتر شما می‌تواند معاوضه‌هایی داشته باشد، اما هر دستگاهی را که به Wi-Fi شما متصل می‌شود ایمن‌تر می‌کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…