ادغام نورتون و آواست

۵/۵ - (۵ امتیاز)

ادغام نورتون و آواست

با ادغام دو غول آنتی ویروس، ممکن است تعجب کنید که این برای مشتریان چه معنایی دارد. و چه معنایی برای صنعت امنیت سایبری دارد؟ با HiVPN دز این پست همراه شوید.

در آگوست ۲۰۲۱، ادغام NortonLifeLock و Avast اعلام شد.

ادغام در امنیت سایبری غیرعادی نیست. شرکت های بزرگ (به ویژه Avast) هر ساله شرکت های کوچک تری را خریداری می کنند. این معامله اما به دلیل اندازه آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پس از تکمیل، این سومین خرید بزرگی خواهد بود که تا کنون در این صنعت رخ داده است.

بنابراین ادغام برای مشتریان نورتون و آواست چه معنایی دارد؟ و به طور کلی برای امنیت آنلاین چه معنایی دارد؟

تا به حال چه می دانیم؟

NortonLifeLock یک شرکت امنیتی آمریکایی با بیش از ۸۰ میلیون کاربر است. آنها آنتی ویروس، حفاظت از سرقت هویت و یک سرویس VPN را ارائه می دهند.

Avast یک شرکت امنیتی چک با بیش از ۴۳۵ میلیون کاربر است. آنها بیشتر به خاطر محصولات آنتی ویروس فریمیوم خود شناخته می شوند، اما یک ارائه دهنده محبوب VPN نیز هستند.

پس از تکمیل این معامله، نورتون تمام سهام آواستز را با قیمتی بین ۸.۱ تا ۸.۶ میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. شرکت جدید یکی از بزرگترین ارائه دهندگان نرم افزارهای امنیتی خواهد بود.

مدیر عامل نورتون همچنان در سمت خود باقی خواهد ماند، در حالی که مدیر عامل Avast رئیس جدید شرکت خواهد شد. اکثریت قریب به اتفاق مشتریان از Avast خواهند آمد و دفتر مرکزی شرکت مشترک در پراگ، جمهوری چک و تمپه، آریزونا خواهد بود. انتظار می رود که این قرارداد در سال ۲۰۲۲ نهایی شود.

انتظار می رود این معامله بسیار سودآور باشد زیرا فرصت هایی را برای رشد هر دو شرکت فراهم می کند. نورتون قادر خواهد بود محصولات خود را به ۴۳۵ میلیون کاربر آواست عرضه کند و بالعکس. را

هر شرکت همچنین دسترسی بیشتری به بازار اولیه دیگری خواهد داشت. انتظار می رود Avast در آمریکا نیز محبوبیت بیشتری پیدا کند.

ادغام چه معنایی برای مشتریان دارد؟

هنوز دقیقاً مشخص نیست که این معامله برای مشتریان فعلی هر شرکت چه معنایی خواهد داشت. محتمل ترین نتیجه این است که هر دو دسته از مشتریان از طیف وسیع تری از خدمات بهره مند شوند.

نورتون در حفاظت از هویت قوی تر در نظر گرفته می شود در حالی که Avast همیشه در درجه اول بر حریم خصوصی متمرکز بوده است. شرکت جدید احتمالاً می خواهد این تخصص ها را ترکیب کند.

Avast مسلماً بیشتر به دلیل خدمات freemium خود شناخته شده است. از ۴۳۵ میلیون کاربر آن، تنها ۱۶.۵ میلیون کاربر حق اشتراک پرداخت می کنند. نورتون در درجه اول یک سرویس پولی است، اما شرکت جدید بسیار بعید است که انتظار داشته باشد کاربران رایگان به طور ناگهانی شروع به پرداخت کنند.

مدل فریمیوم برای Avast بسیار سودآور بوده است. ایده پشت آنتی ویروس فریمیوم این است که بخشی از همه کاربران رایگان می توانند در نهایت متقاعد شوند که برای یک سرویس ممتاز پول پرداخت کنند.

به عبارت دیگر، ارزش ادغام تا حد زیادی بر اساس پایگاه کاربر رایگان آن است و شرکت حاصل احتمالاً کاری انجام نخواهد داد که باعث کاهش آن اعداد شود.

ادغام برای امنیت آنلاین چه معنایی دارد؟

ادغام ها معمولاً برای کسانی که خارج از توافق هستند خبر خوبی نیست. در حالی که هنوز برای پیش بینی نتیجه تبدیل شدن نورتون و آواست به یک شرکت زود است، اما تعدادی از سوالات احتمالی را ایجاد می کند.

نورتون و آواست قبلاً شرکت های بسیار بزرگی بودند. آنها با هم یک انحصار را تشکیل نمی دهند، اما هر بار که ادغامی مانند این اتفاق می افتد، صنعت به طور کلی کمی رقابتی کمتر می شود.

با گذشت زمان، رقابت کمتر معمولا به قیمت های بالاتر منجر می شود. این مشکلی برای میلیون ها نفر نیست که فقط از محصولات آنتی ویروس رایگان استفاده می کنند . اما فقدان رقابت همچنین می‌تواند منجر به محفوظ شدن قابلیت‌های بیشتر برای مشتریان پرداخت شود.

ادغام بین شرکت های آنتی ویروس نیز پتانسیل جلوگیری از نوآوری را دارد. گزارش شده است که ادغام نورتون و آواست منجر به کاهش ۲۵ درصدی تعداد کارکنان خواهد شد.

این نمی تواند چیزی بیش از سازماندهی مجدد باشد. اما این می تواند به معنای تلاش مهندسان کمتری برای یافتن راه های جدید برای محافظت در برابر بدافزار باشد.

اگر بررسی های آنتی ویروس را می خوانید، ممکن است متوجه شده باشید که Avast و AVG معمولاً امتیازهای یکسانی دریافت می کنند . این به این دلیل است که Avast در سال ۲۰۱۶ AVG را خریداری کرد. امتیازات یکسان آنها نتیجه این واقعیت است که آنها اکنون از همان موتور تشخیص استفاده می کنند.

این امکان وجود دارد که نورتون و Avast به ارائه خدمات بسیار متفاوت ادامه دهند، اما اگر محصولات آنها بیش از حد مشابه شوند، این می تواند منجر به افزایش جرایم سایبری شود.

مجرمان سایبری سخت کار می کنند تا محصولات خود را از نرم افزار آنتی ویروس عبور دهند. این باعث می شود زمانی که شرکت های بزرگ آنتی ویروس شروع به ارائه محصولات یکسان می کنند، برای آنها ترجیح داده شود.

این به آنها اجازه می دهد تا افراد بیشتری را هدف قرار دهند در حالی که نگران موتورهای آنتی ویروس کمتر هستند.

سایر ادغام های قابل توجه در امنیت آنلاین

خرید Avast توسط نورتون زمانی منطقی به نظر می رسد که در زمینه صنعت امنیت سایبری به عنوان یک کل در نظر گرفته شود. اکتساب‌ها محل رایجی هستند و به شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگ اجازه می‌دهند تا پایگاه کاربری خود را در عرض چند ماه به میزان زیادی افزایش دهند.

نورتون در سال های اخیر شرکت های متعددی را تصاحب کرده است. در سال ۲۰۲۰، آنها Avira را به مبلغ ۳۶۰ میلیون دلار خریداری کردند. آنها همچنین ارائه دهنده VPN SurfEasy را در سال ۲۰۱۷ خریداری کردند. این شرکت که قبلاً با نام Symantec شناخته می شد، در واقع نام خود را از خرید LifeLock در سال ۲۰۱۶ به دست آورد.

Avast همچنین در همان دوره زمانی مشغول خرید شرکت‌های نرم‌افزاری کوچک‌تر بوده است. قابل توجه ترین آنها AVG است اما آنها همچنین Piriform را که توسعه دهندگان CCleaner هستند خریداری کردند.

در حالی که خریدها به طور کلی یک اتفاق منفی در نظر گرفته می شوند، به نظر نمی رسد سطح فعلی ادغام در صنعت به مصرف کنندگان آسیب برساند.

هم نورتون و هم آواست همچنان در بین مصرف کنندگان محبوب بوده و مورد احترام کارشناسان امنیتی هستند. و حتی پس از نهایی شدن این ادغام، شرکت جدید همچنان با رقابت سنگین دیگر بازیگران بزرگ در صنعت مانند McAfee و Kaspersky روبرو خواهد بود.

آیا مشتریان باید نگران باشند؟

اگر مشتری Norton یا Avast هستید، ادغام بین آنها لزوماً جای نگرانی نیست. هر شرکت از نظر شهرت تقریباً برابر است و اگر تغییرات قابل توجهی در خط تولید آنها ایجاد شود، احتمالاً مثبت خواهد بود.

با این حال، برای صنعت به عنوان یک کل، دشوار است که ببینیم این ادغام چگونه می تواند سودمند باشد. در بهترین حالت، ادغام هایی مانند این پتانسیل را دارد که از نوآوری و قیمت گذاری رقابتی جلوگیری کند.

و در بدترین حالت، محصولات محبوب شروع به استفاده از کدهای یکسان می کنند که زندگی را برای مجرمان سایبری آسان تر می کند، نه سخت تر.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…