آیا جیمیل شما هک شده است؟

۵/۵ - (۴ امتیاز)

آیا جیمیل شما هک شده است؟

حساب جیمیل شما دروازه ورود به اطلاعات شخصی شما و همچنین بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر است که استفاده می کنید. اگر حساب جیمیل شما هک شود، ممکن است بیش از آنچه تصورش را بکنید در معرض خطراتی قرار بگیرید. بنابراین، باید در این مقاله HiVPN یاد بگیرید که چگونه هر تهدیدی را به سرعت شناسایی و خنثی کنید.

چگونه بفهمیم جیمیل شما هک شده است؟

هکرها راه‌های زیادی برای نفوذ به جی‌میل می‌دانند و نشت داده‌ها حتی بیشتر به آنها کمک می‌کند. آنها چندین ابزار در دست دارند تا زندگی شما را دشوارتر کنند، مانند ایمیل‌های فیشینگ، پروفایل‌های جعلی، quid pro quo، لینک‌های مخرب به حساب شما. در این مقاله HiVPN در مورد رایج ترین تکنیک های هک و مهندسی اجتماعی توضیحاتی خواهد داد،با ما همراه باشید.

در اینجا چند راه برای بررسی اینکه آیا شخصی اکانت شما را هک کرده است وجود دارد:

آخرین فعالیت حساب خود را بررسی کنید:

۱- وارد حساب کاربری جیمیل خود شوید.

۲-به پایین صفحه بروید و روی Details کلیک کنید تا آخرین اتصالات را ببینید.

۳- بررسی کنید که آیا همه آنها را می شناسید یا خیر. اگر دستگاه‌ها، آدرس‌های IP یا هر چیز دیگری را می‌بینید که نمی‌شناسید، تمام جلسات Gmail خود را متوقف کنید و بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید.

تنظیمات امنیتی خود را مرور کنید:

۱- روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و روی حساب Google کلیک کنید .

۲- Security را انتخاب کنید . سپس به رویدادهای امنیتی اخیر پیمایش کنید تا متوجه شوید که آیا Google فعالیت مشکوکی مربوط به حساب شما را شناسایی کرده است یا خیر.

۳-  سپس بیشتر به سمت پایین به بخش دستگاه‌های شما بروید و روی مدیریت دستگاه‌ها کلیک کنید . بررسی کنید که آیا همه دستگاه‌هایی که برای اتصال به حسابتان استفاده می‌شوند را می‌شناسید.

در صورت مشاهده دستگاه ناشناخته، روی Secure your account کلیک کنید .

۴-  به عقب برگردید و روی Manage third-party access در قسمت Third-party apps with account access کلیک کنید .

بررسی کنید که آیا همه برنامه های شخص ثالثی که از حساب شما استفاده می کنند را می شناسید یا خیر. با کلیک بر روی نام برنامه و فشار دادن Remove access، آنهایی را که به آنها اعتماد ندارید حذف کنید.

۵- یک بار دیگر به عقب برگردید و به پایین به حساب های پیوندی بروید . ببینید آیا همه آنها را می شناسید و موارد مشکوک را حذف کنید.

اگر به طور ناگهانی ایمیل دریافت نکردید یا دوستانتان از دریافت کلاهبرداری از حساب شما شکایت کردند، این نشانه فعالیت مخرب است.

اگر جیمیل شما هک شد چه باید کرد؟

اگر تشخیص داده اید که هک شده اید، موارد زیر را انجام دهید:

از خدمات امنیتی گوگل استفاده کنید:

۱- با کلیک بر روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالا، حساب های Google را باز کنید.

۲- به بخش صفحه اصلی بروید و با کلیک روی شروع به کار در بخش ما حساب شما را محافظت می کنیم ، بررسی کنید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر .

۳- در نهایت، در زیر Take the Privacy Checkup روی Get start کلیک کنید تا تنظیمات حریم خصوصی خود را سفارشی کنید.

بررسی کنید که آیا رمز عبور شما همچنان کار می کند یا خیر.

اگر نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید و مطمئن هستید که رمز عبور و نام کاربری را به درستی وارد کرده اید، به این معنی است که ممکن است شخصی جیمیل شما را هک کرده و رمز عبور شما را تغییر داده باشد. در این صورت، به صفحه بازیابی حساب Google بروید و مراحل بازیابی حساب خود را دنبال کنید.

پس از ورود، بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید. این کار را نه تنها برای حساب جیمیل خود، بلکه برای سایر سایت‌هایی که به آن متصل هستند یا رمز عبور یکسانی دارند، انجام دهید.

همه اتصالاتی را که نمی شناسید لغو یا حذف کنید.

از مراحل توضیح داده شده در بخش بررسی تنظیمات امنیتی خود استفاده کنید . همچنین، تمام تغییرات ناآشنا در تنظیمات Gmail را لغو کنید.

ایمیل فیشینگ را گزارش کنید برای انجام این:

۱- جستجوی گوگل را باز کنید و روی About در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید .

۲-به قسمت بیشتر درباره ما به پایین بروید و روی تماس با ما کلیک کنید .

۳-به قسمت Privacy, Security and Online Security بروید و Phishing را انتخاب کنید.

۴- بر روی گزارش یک ایمیل فیشینگ کلیک کنید و مراحل نشان داده شده را دنبال کنید.

چگونه از هک شدن حساب خود جلوگیری کنیم

برای محافظت از حساب خود در برابر حملات سایبری، باید:

۱- از سیستم تایید ۲ مرحله ای گوگل استفاده کنید.

راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای کامل نیست، اما معمولاً یک لایه حفاظتی با ارزش اضافی برای حساب شما اضافه می‌کند. آن را با رفتن به حساب Google->Security->2-step verification فعال کنید . ۲FA با نیاز به تأییدیه ای که Google برای تلفن شما ارسال می کند یا یک کلید امنیتی، یک لایه حفاظتی اضافی اضافه می کند.

۲- از رمز عبور قوی استفاده کنید.

شما می توانید برخی از راهنمایی پیدا کردن چگونه به آن را ایجاد کنید اینجا . همچنین، مطمئن شوید که پاسخ سوال امنیتی شما منحصر به فرد است و هکرها نمی توانند به راحتی آن را حدس بزنند.

۳- همیشه پس از یک جلسه مرور از سیستم خارج شوید، به خصوص زمانی که از رایانه های عمومی استفاده می کنید.

در صورت مشاهده هرگونه ورود مشکوک، با رفتن به قسمت جزئیات در پایین صفحه صندوق ورودی جیمیل خود ، روی Sign out all other sessions web Gmail کلیک کنید و بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید. همچنین به شما امکان می‌دهد از جلساتی که به‌طور تصادفی باز گذاشته‌اید خارج شوید.

۴- همیشه مطمئن شوید که هر ایمیلی که دریافت می کنید از یک فرستنده قانونی است.

همیشه باید آدرس ایمیل را دوباره چک کنید. همچنین از باز کردن پیوست‌ها، ایمیل‌ها و لینک‌هایی که مشکوک به نظر می‌رسند خودداری کنید. اگر ایمیلی از شرکتی دریافت کردید که از خدمات آن استفاده می کنید (مثلاً بانک)، فوراً برای تأیید با آنها تماس بگیرید.

۵- از یک مرورگر امن استفاده کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…