آیا Win32 Bogent ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا Win32 Bogent ایمن است؟

در این پست HiVPN نحوه تشخیص اینکه هشدار تهدید Win32:Bogent واقعی است یا مثبت کاذب است.

وقتی صحبت از امنیت ویندوز به میان می‌آید، بسیاری از مردم هنوز به نرم‌افزار آنتی ویروس شخص ثالث بیشتر از برنامه امنیتی داخلی ویندوز اعتماد دارند. با این حال، این برنامه ها مستعد ابتلا به موارد مثبت کاذب هستند، که در آن تهدید صرفاً یک مورد از هویت اشتباه است در حالی که فایل امن است.

یکی از موارد معمولی از مثبت کاذب که آنتی ویروس شخص ثالث شناسایی می کند Win:32Bogent است. معمولاً به طور خودکار فایل را حذف می کند یا آن را به پوشه قرنطینه منتقل می کند. اما آیا این یک تهدید نیست و آیا باید هشدار را نادیده گرفت؟

این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه هشدارهای مثبت کاذب و تهدیدات واقعی Win32:BogEnt را در ویندوز ۱۰ شناسایی کنید.

Win32:BogEnt چیست؟

Win32:BogEnt یک ابزار تجزیه و تحلیل اکتشافی برخی از مجموعه های آنتی ویروس محبوب است که هرگونه رفتار غیرعادی فایل های خاص موجود در سیستم میزبان را شناسایی می کند. اگرچه هیچ مشکلی در تجزیه و تحلیل اکتشافی که توسط برنامه‌های آنتی ویروس انجام می‌شود وجود ندارد، این هشدار گاهی اوقات هنگام راه‌اندازی یا به‌روزرسانی برنامه‌های قانونی مانند کلاینت Steam ظاهر می‌شود.

در حالی که ممکن است نرم افزار آنتی ویروس فایل را اشتباه شناسایی کرده باشد، هنوز هم بهتر است قبل از رد کردن هشدار، مشکل را به طور کامل بررسی کنید.

آیا Win32:BogEnt مثبت کاذب است یا خیر؟

Win32: BogEnt معمولاً توسط نرم افزار آنتی ویروس شخص ثالث شناسایی می شود و هنگام باز کردن برخی از برنامه ها مانند سرویس گیرنده Steam می تواند هشدار دهنده باشد. با این حال، برای تعیین اینکه آیا هشدار مثبت کاذب است یا خیر، باید اقدامات قبلی خود را در هنگام وقوع هشدار بررسی کنید.

به عنوان مثال، اگر این هشدار هنگام باز کردن سرویس گیرنده Steam رخ دهد، احتمالاً مثبت کاذب است. می‌توانید این موضوع را به خاطر نحوه رفتار مشتری و نحوه انجام تشخیص اکتشافی آنتی‌ویروس شخص ثالث شما مقصر بدانید.

اما اگر برنامه های قانونی را باز نمی کنید، ممکن است رایانه شما به یک ویروس واقعی آلوده شده باشد. هنگامی که این اتفاق می افتد، باید مراحل عیب یابی را برای اطمینان از ایمنی سیستم خود انجام دهید.

نحوه بررسی و حذف Win:32Bogent در ویندوز ۱۰

در زیر چند مرحله وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید Win32:BogEnt یک تهدید است یا نه و چگونه آن را از سیستم خود حذف کنید:

برنامه آنتی ویروس خود را به روز کنید

اگر هر زمان که مشتری Steam خود را باز می کنید، هشدار Win:32Bogent رخ می دهد، وحشت نکنید. می توانید سعی کنید برنامه آنتی ویروس شخص ثالث خود را به روز کنید و ببینید آیا ارسال مثبت کاذب متوقف می شود یا خیر. در مرحله بعد، بررسی کنید که آیا نرم افزار آنتی ویروس فعلی شما به روز رسانی های معلقی دارد یا خیر. اگه هست نصبش کن بیشتر اوقات، به روز رسانی های جدید شامل اصلاحاتی برای حل این مشکل می شود.

پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار، رایانه خود را راه‌اندازی مجدد کنید، سرویس گیرنده Steam را مجدداً راه‌اندازی کنید و ببینید آیا همچنان هشدار را دریافت می‌کنید یا خیر. اگر هنوز این کار را انجام می دهید، به راه حل بعدی ادامه دهید.

آنتی ویروس شخص ثالث را حذف نصب کنید

اگر پس از به‌روزرسانی برنامه آنتی ویروس خود همچنان هشدار دریافت می‌کنید، آن را حذف کنید و جایگزین بهتری مانند Malwarebytes کنید. در اینجا نحوه حذف برنامه آنتی ویروس فعلی خود آورده شده است:

 1. کلیدهای Windows+ R را فشار داده و نگه دارید تا کادر محاوره ای Run باز شود. سپس cpl را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید تا پنجره Programs and Features باز شود.
 2. هنگامی که در پنجره برنامه ها و ویژگی ها قرار گرفتید، از لیست برنامه های نصب شده به دنبال نرم افزار آنتی ویروس خود بگردید و روی آن کلیک راست کنید. از منو بر روی Uninstallکلیک کنید .
 3. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا برنامه را به طور کامل حذف کنید. سپس، پس از اینکه نرم افزار آنتی ویروس شخص ثالث خود را حذف نصب کردید، با استفاده از برنامه امنیتی داخلی ویندوز یک اسکن کامل را اجرا کنید تا هرگونه مشکل امنیتی دیگر را در سیستم خود پیدا کنید.

نکته مهم: حذف آنتی ویروس شخص ثالث می تواند رایانه شما را تهدید کند. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که فوراً به برنامه امنیتی ویندوز بروید تا رایانه شخصی خود را ایمن و محافظت کنید.

اسکن کامل را با Microsoft Defender انجام دهید

اکنون که نرم افزار شخص ثالثی که به شما هشدار می دهد Win32:BogEnt مثبت کاذب از سیستم شما حذف شده است، زمان آن رسیده است که آسیب پذیری های دیگر را بررسی کنید. در اینجا به این صورت است:

 1. با فشار دادن و نگه داشتن کلیدهایWindows + I ، تنظیمات را باز کنید .
 2. رویUpdate & Security کلیک کنید.
 3. از منوی سمت چپ،Windows Security > Virus & kërcënim محافظت را انتخاب کنید.
 4. سپس، روی پیوندگزینه‌های اسکن که در زیر دکمه اسکن سریع وجود دارد، کلیک کنید.
 5. از گزینهFull Scan را انتخاب کنید و روی Scan now کلیک کنید. صبر کنید تا اسکن تمام شود.
 6. پس از اتمام، نتایج را خواهید دید.

به یاد داشته باشید، اسکن کامل بیشتر از اسکن سریع معمولی طول می کشد، بنابراین صبور باشید و صبر کنید تا کامل شود. هر چه تعداد فایل‌ها، پوشه‌ها، فرآیندها و برنامه‌های بیشتری روی سیستم خود داشته باشید، اسکن طولانی‌تر خواهد بود.

اگر Microsoft Defender پس از انجام یک اسکن کامل نتواند Win32:BogEnt را شناسایی کند، سیستم شما از هر گونه ویروس و تهدید ایمن است. اما اگر هر فایلی را قرنطینه و حذف کند، واقعاً یک تهدید برای رایانه شماست. می توانید C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Quarantine را بررسی کنید تا تهدید را ببینید و آن را از سیستم خود حذف کنید.

بررسی کنید که آیا فایل Win32:BogEnt یک تهدید است یا خیر

اگر هشدار توسط برنامه های دیگر به غیر از Steam فعال می شود، فایل را برای مشکلات ویروسی اسکن کنید. همچنین می توانید فایل قرنطینه شده را در پایگاه داده ویروس مانند VirusTotal آپلود کنید تا فایل را از نظر تهدیدات امنیتی بررسی و شناسایی کنید.

 1. نرم افزار آنتی ویروس خود را باز کنید و به تب قرنطینه بروید . به دنبال فایل Win32:BogEnt بگردید و مسیر آن را یادداشت کنید.
 2. پس از توجه به مکان فایل، به وب سایت VirusTotal بروید .
 3. در وب سایت، رویChoose file کلیک کنید و فایل را از سیستم خود انتخاب کنید.
 4. منتظر بمانید تا VirusTotal اسکن خود را کامل کند و اطلاعات مربوط به فایل مشکوک را بیابد.
 5. سپس، امتیاز نهایی را تجزیه و تحلیل کنید و بررسی کنید که آیا فایل یک تهدید بالقوه است یا خیر.

اگر VirusTotal نتواند هیچ مشکلی را در فایل آپلود شده تشخیص دهد، به احتمال زیاد به مثبت کاذب نگاه می کنید. اما اگر تهدیدی در آن پیدا کرد، باید فورا فایل را حذف کنید.

بوت شدن در حالت ایمن

اگر تهدید ادامه دارد و حذف کامل فایل آلوده از رایانه شخصی ویندوز ۱۰ برای شما دشوار است، سعی کنید سیستم خود را در حالت Safe Mode بوت کنید. در حالت ایمن، ویندوز فقط خدمات ضروری را اجرا می‌کند و می‌توانید هر بدافزار اسب تروجان را از سیستم حذف کنید زیرا این فرآیندها فایل را قفل نمی‌کنند. مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با فشار دادن و نگه داشتن کلیدهای Windows+ I به تنظیمات بروید .
 2. در پنجره تنظیمات، گزینهUpdate & Security را از منو انتخاب کنید.
 3. سپس از منوی سمت چپ روی گزینه Recovery کلیک کنید. در قسمت Advanced startup روی دکمه Restart Now کلیک کنید.
 4. سپس به مسیرTroubleshoot > Advanced Options > Startup Settings بروید. بعد روی دکمه Restart کلیک کنید.
 5. پس از راه اندازی مجدد رایانه، با فشار دادن کلید۴ یا F4 از لیست گزینه ها، گزینه Enable Safe Mode را انتخاب کنید . با این کار کامپیوتر شما در حالت Safe Mode روشن می شود.
 6. هنگامی که رایانه شما در حالت Safe Mode قرار گرفت، Microsoft Defender را مجدداً اجرا کنید تا ویروس را از بین ببرید. یا می‌توانید Microsoft Safety Scannerرا نصب کنید . پس از نصب، می توانید یک اسکن برای یافتن بدافزار موجود در سیستم خود اجرا کنید و هرگونه تغییر ایجاد شده توسط تهدید را معکوس کنید.
 7. پس از حذف تهدید، معمولاً رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید تا عملکرد عادی خود را از سر بگیرد.

امنیت باید همیشه در اولویت باشد

به یاد داشته باشید، هرگز هیچ هشداری را از نرم افزار آنتی ویروس خود، چه Win32:BogEnt یا نه، نادیده بگیرید. در حالی که برخی ممکن است مثبت کاذب باشند، همیشه بهترین کار این است که بررسی کنید که چه چیزی باعث این هشدار می شود تا از ایمنی سیستم خود اطمینان حاصل کنید.

اگر همچنان هشدار Win32:BogEnt را دریافت می‌کنید، مطمئن شوید که تمام مراحل ارائه شده در بالا را دنبال کرده‌اید تا بتوانید تعیین کنید که آیا این یک تهدید واقعی برای رایانه شما است یا خیر. علاوه بر این، همیشه امنیت سیستم خود را در اولویت قرار دهید تا از شما و دستگاهتان در برابر عوامل مخرب محافظت شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…