آیا سیگنال برنامه پیام رسانی امن نهایی است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا سیگنال برنامه پیام رسانی امن نهایی است؟

از نظر حفظ حریم خصوصی، سیگنال اغلب به عنوان جایگزین بهتری برای WhatsApp معرفی می شود. اما آیا این بهترین برنامه پیام رسانی امن است یا کاستی هایی دارد؟ با این پست HiVPN همراه باشید.

آیا سیگنال برنامه پیام رسانی امن نهایی است؟

سیگنال یک برنامه پیام رسانی متمرکز بر حریم خصوصی است. در ابتدا، این گزینه برای علاقه مندان به امنیت بود، اما با افزایش تقاضا برای پیام‌رسانی امن، سیگنال به یکی از بهترین جایگزین‌های واتس‌اپ تبدیل شد.

وقتی صحبت از پیام های رمزگذاری شده به میان می آید، سیگنال یکی از بهترین راه حل های پیام رسانی است. فراموش نکنید، واتس اپ همچنین از پروتکل رمزگذاری سیگنال برای رمزگذاری سرتاسر مکالمات استفاده می کند.

با همه توصیه‌های سیگنال، آیا این برنامه پیام‌رسانی امن نهایی است؟ یا جایگزین بهتری برای سیگنال وجود دارد؟ در اینجا، ما به شما اطلاعات بیشتری در مورد پلتفرم ارائه می دهیم تا به شما کمک کند برای خودتان تصمیم بگیرید.

چرا اپلیکیشن سیگنال به سایر پیام رسان ها ترجیح داده می شود؟

سیگنال را با تلگرام مقایسه کرده ایم و در مورد جایگزین های واتس اپ بحث کرده ایم . و با کمال تعجب، سیگنال یک توصیه آسان نسبت به دیگران است.

ما نگران این هستیم که پیام رسان ها چگونه داده های ما را مدیریت و به اشتراک می گذارند. برای برخی، استفاده از پیام رسان غیر مرتبط با فیس بوک بیش از حد کافی به نظر می رسد. بنابراین، چه چیزی سیگنال را اینقدر خوب می کند؟

برای شروع کار، ما از قبل فهرستی از دلایلی داریم که باید از Signal استفاده کنید. اما چه چیزی آن را به انتخاب نهایی تبدیل می کند؟

۱. سیگنال آخرین ویژگی های امنیتی را می پذیرد

در میان همه پیام‌رسان‌های اصلی، سیگنال برخی از جدیدترین ویژگی‌های امنیتی را به کار می‌گیرد تا اطمینان حاصل کند که هنگام برقراری ارتباط با سایر کاربران در پلتفرم، تجربه‌ای خصوصی به دست می‌آورید.

در حالی که رمزگذاری انتها به انتها آن را ارزشمند می کند، این تنها چیزی نیست که برنامه را ایمن می کند.

مواردی مانند پشتیبان گیری آفلاین، صفحه کلید ناشناس، امنیت صفحه و رله تماس، آن را به یک پیام رسان امن مناسب تبدیل می کند. علاوه بر ویژگی های ارائه شده، سیگنال به طور مداوم ویژگی های حریم خصوصی را اضافه می کند تا یک تجربه پیام رسانی امن را ارائه دهد.

۲. تا آنجا که می تواند ایمن باشد

حتی اگر سیگنال محبوب‌تر از همیشه باشد، تعداد زیادی از کاربران آن را جذب نمی‌کنند. بنابراین، شانس ملاقات با یک بازیگر / کلاهبردار مخرب در سیگنال بسیار کمتر از پیام رسان های دیگر مانند WhatsApp و Telegram است.

نه تنها به بازیگران بد محدود نمی شود، بلکه سیگنال یک راه حل منبع باز است، مسلماً آن را نیز ایمن تر می کند. مشارکت‌کنندگان و جامعه منبع باز می‌توانند آسیب‌پذیری‌های امنیتی را سریع‌تر شناسایی کرده و رفع آن‌ها را در اولویت قرار دهند.

بر خلاف سایر پیام رسان ها، تعداد کارمندانی که برای امنیت اختصاص داده شده اند ممکن است به اندازه کل جامعه منبع باز در حال مرور کد منبع سیگنال موثر نباشد.

۳. عامل اعتماد

این که این فناوری موفق باشد یا از دست رفته نیز به اعتماد کاربران به شرکت پشت آن بستگی دارد.

وقتی صحبت از پیام رسان های ایمن می شود، اعتماد یک عامل حیاتی است. به عنوان مثال، اکثر کاربران به فیس بوک به عنوان یک شرکت برای مدیریت مکالمات خصوصی خود اعتماد ندارند. اگر شرکتی مانند فیس بوک پشت یک سرویس پیام رسان است، آیا می توانید به ادعاهای آنها اعتماد کنید؟

اینجاست که سیگنال می درخشد.

یک سازمان غیرانتفاعی برخلاف هر نهاد شرکتی پولساز، سیگنال را توسعه و نگهداری می کند. بنیاد فناوری سیگنال دارای سابقه اثبات شده ای در ترویج حق حفظ حریم خصوصی و تشویق رمزگذاری است.

آنها همچنین برای مقابله با سانسور در بسیاری از کشورهای جهان تلاش کرده اند. بنابراین، فاکتور اعتماد برای بنیاد سیگنال در اینجا برتری می یابد.

چرا سیگنال ممکن است پیام رسان امن نهایی نباشد

حتی با وجود همه این موارد، آیا می توانید Signal را بهترین برنامه پیام رسانی برای هر کاربر در نظر بگیرید؟ نه دقیقا.

چند چیز مانع از اینکه سیگنال راه حل نهایی باشد. برخی از دلایل عبارتند از:

۱. سیگنال برای کار به شماره تلفن نیاز دارد

در حالی که این یک پیام رسان خصوصی است، برای کار کردن به شماره تلفن شما نیاز دارد و برای برقراری ارتباط باید شماره تلفن خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

شماره تلفن هنوز یک اطلاعات حیاتی است . سیگنال قصد دارد روی یک سیستم مبتنی بر نام کاربری کار کند، اما در زمان نگارش این مقاله اینطور نیست.

۲. سیگنال از فناوری متمرکز استفاده می کند

سیگنال مشابه واتس اپ به فناوری متمرکز متکی است. به عبارت دیگر، هر چیزی که بر سرور تأثیر می گذارد (مانند افزایش ناگهانی کاربران/افزایش فعالیت/حمله DDoS) کل شبکه را با خود از بین می برد.

البته، قطع شبکه/سرور اغلب با وجود زیرساخت مناسب اتفاق نمی افتد. با این حال، همیشه یک نقطه شکست با یک معماری متمرکز وجود دارد، و اگر اتفاقی بیفتد، کل شبکه تحت تأثیر قرار می گیرد.

یک شبکه غیرمتمرکز می تواند قوی تر باشد، اما چالش های فنی وجود دارد که سیگنال ممکن است راه حلی برای آنها نداشته باشد.

۳. سیگنال فاقد Cloud Data Sync است

با در نظر گرفتن آن به عنوان یک پیام رسان دوستدار حریم خصوصی، هر بار که وارد دستگاه جدیدی می شوید، مکالمات بدون بازیابی نسخه پشتیبان قابل بازیابی نیستند.

متأسفانه سیگنال به ویژگی همگام سازی مبتنی بر ابر متکی نیست و داده ها در محلی قرار دارند. از این رو، از دست دادن تمام مکالمات فعال خود ناخوشایند است.

مگر اینکه یک نسخه پشتیبان از داده های خود داشته باشید، نمی توانید آن مکالمات را در دستگاه/نصب جدید بازیابی کنید. یک ویژگی همگام سازی ابری می تواند کارها را آسان تر و راحت تر کند.

جایگزین های جالب برای برنامه سیگنال

چند جایگزین موفق شده اند چند کار را بهتر از سیگنال انجام دهند. اگر به شبکه غیرمتمرکز، همگام سازی راحت اهمیت می دهید و می خواهید از شر شماره تلفن مرتبط با یک پیام رسان خلاص شوید، برخی از گزینه های جایگزین عبارتند از:

جلسه

Session از نظر فنی فورک برنامه سیگنال است. به عبارت دیگر، مبتنی بر سیگنال است، اما با تغییراتی که دارد همه چیز را فراتر می‌برد.

این یک پیام رسان خصوصی منبع باز است که برای ثبت نام نیازی به شماره تلفن ندارد و به یک شبکه غیرمتمرکز متکی است. این برنامه یک شماره تصادفی تولید می کند که می توانید از آن به عنوان هویت/نام کاربری خود استفاده کنید. آدرس IP شما از طریق مقاصد مختلف هدایت می شود تا حریم خصوصی شما افزایش یابد و موقعیت مکانی و IP اصلی شما پنهان شود.

ممکن است به اندازه Signal از قابلیت استفاده نداشته باشد، اما اگر می خواهید یک برنامه پیام رسانی غیرمتمرکز بدون نیاز به شماره تلفن داشته باشید، Session می تواند انتخاب خوبی باشد.

دانلود : Session – Private Messenger اندروید iOS

تریما

Threema یک پیشنهاد هیجان انگیز است که قدمتی به اندازه سیگنال دارد. همچنین یک برنامه منبع باز با ویژگی های متمرکز بر امنیت است.

در حالی که این یک برنامه ممتاز است، با موفقیت از یک شبکه غیرمتمرکز با سیستمی استفاده می کند که به شماره تلفن شما نیاز ندارد.

تمام ویژگی های ضروری را ارائه می دهد و استفاده از آن آسان است. مشابه سیگنال، باید آن را برای گوشی‌های هوشمند و پلتفرم‌های دسکتاپ در دسترس پیدا کنید.

دانلود: Threema برای اندروید | iOS

آیا راه حل همه کاره برای پیام خصوصی وجود دارد؟

راه حل مناسب برای یک کاربر به نیازهای آنها بستگی دارد. اگر هر سرویس پیام رسانی ایمن آنچه را که نیاز دارید برآورده می کند، باید به آنها پایبند باشید.

علاوه بر این، هر پیام رسان با محوریت امنیت دارای یک معامله است. گاهی اوقات، آخرین فناوری می تواند چیزها را غیرقابل استفاده کند، و گاهی اوقات قابلیت استفاده امنیت یک سرویس پیام رسانی را فلج می کند.

در حال حاضر، یافتن هر چیزی که دوست دارید در یک سرویس پیام‌رسانی سازگار با حریم خصوصی ممکن نیست. ما شما را تشویق می کنیم که تا زمانی که از ویژگی های مورد نظر خود راضی شوید، گزینه های جایگزین را امتحان کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…