آیا Reddit امن است؟

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)

آیا Reddit ایمن است؟

شبکه گسترده ای از دانش، که در آن هر کس می تواند تعامل داشته باشد و آزادانه نظرات خود را به اشتراک بگذارد. به آن Reddit می گویند. روزانه میلیون ها کاربر از این سایت بازدید می کنند، اما این سایت خالی از اشکال نیست. بنابراین Reddit چگونه کار می کند؟ و آیا استفاده از آن بی خطر است؟ لطفا در این پست با HiVPN همراه باشید.

Reddit چیست؟

Reddit یک پلتفرم جمع‌آوری و بحث اجتماعی بسیار محبوب است. این مانند یک انجمن آنلاین کلاسیک است، اما در مقیاس بسیار بزرگتر کار می کند. کاربران ثبت نام شده محتوای خود را ارسال می کنند، که می تواند توسط سایر اعضا به آن رأی مثبت یا منفی داده شود. برای ناوبری بهتر، پست ها در زیر شاخه ها و تابلوهای کاربری مختلف سازماندهی می شوند.

Reddit هجدهمین سایت پربازدید در جهان است و به ویژه در بین جوانان محبوبیت دارد. این بی شباهت به یک جامعه جایگزین با قوانین و آداب و رسوم درونی خود نیست. اما در مورد امنیت Reddit چطور؟

آیا استفاده از Reddit بی خطر است؟

Reddit با میلیون‌ها بحث در موضوعات و جوامع مختلف، می‌تواند افراد جالب و همفکر را گرد هم بیاورد و مکالمات هیجان‌انگیزی را آغاز کند. اما آیا استفاده از آن بی خطر است؟

خوب، ما باید در اینجا مانند سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی با احتیاط پیشرفت کنیم. Reddit یک عملیات تجاری بزرگ شبیه به گوگل یا فیس بوک است ، بنابراین احتمالاً نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی خواهید داشت. آنها هزاران داده کاربر دارند، و همیشه مشخص نیست که آنها برای چه استفاده می کنند. علاوه بر این، در سال ۲۰۱۶، Reddit حکم قناری نظارت خود را حذف کرد، به این معنی که مقامات و سازمان‌های دولتی اکنون از پلتفرم درخواست می‌کنند تا اطلاعات مشتریان را در اختیار آنها قرار دهد.

همچنین این احتمال وجود دارد که Reddit بتواند داده های شما را برای اهداف بازاریابی به اشخاص ثالث ارسال کند. تبلیغات منبع درآمد اصلی Reddit است، بنابراین از داده‌های شما برای هدف‌یابی تبلیغات نیز استفاده می‌شود.

Reddit چند مشکل دیگر دارد:

  • مالکیت شرکتی. شرکت Conde Nast مالک Reddit است، بنابراین آنها به احتمال زیاد داده های شما را جمع آوری می کنند و حتی ممکن است آن را به اشخاص ثالث منتقل کنند. مانند بسیاری از پلتفرم‌های اجتماعی، نمی‌توانید مطمئن باشید که اطلاعات شما به کجا ختم می‌شود.
  • Reddit قبلاً از نقض اطلاعات رنج می برد . این سایت شاهد چندین نقض گسترده داده است . هیچ راهی برای اطمینان از عدم تکرار آن وجود ندارد.
  • محتوای نامناسب. در حالی که Reddit فضایی آزاد و باز برای بحث است، اما مملو از محتوای نامناسب، سخنان مشوق تنفر، تئوری‌های توطئه و اخبار جعلی است . گروه های رادیکال، از جمله فعالان مختلف راست افراطی، از Reddit به عنوان کانال ارتباطی خود استفاده می کنند.
  • Reddit همچنین می تواند برای کودکان ، بزرگسالان جوان و سایر افرادی که آگاهی آنلاین کمتری دارند خطرناک باشد . به دلیل ماهیت ناشناس آن، شکارچیان و زورگویان سایبری می توانند از این پلت فرم برای اهداف خود سوء استفاده کنند.

نحوه استفاده ایمن از Reddit

Reddit می تواند یک سایت مفید و سرگرم کننده باشد، اگر به درستی استفاده شود. در اینجا پنج نکته برای لذت بردن ایمن از سایت آورده شده است:

  • اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید شما هرگز نمی دانید با چه کسی در Reddit صحبت می کنید، بنابراین اطلاعات شخصی خود را در آنجا به اشتراک نگذارید.
  • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید . شما نمی خواهید حساب شما به خطر بیفتد، بنابراین مطمئن شوید که از رمزهای عبور قوی استفاده می کنید و آنها را اغلب تغییر می دهید.
  • گزارش آزار و اذیت و دیگر رفتارهای نامناسب و یا محتوا، در سایت و یا برای مدیران انجمن؛
  • روی پیوندها ، تبلیغات و پیوست های مشکوک کلیک نکنید زیرا می توانند منبع بالقوه بدافزار باشند .
  • از VPN استفاده کنید . در حالی که مستقیماً از شما در برابر قلدرها ، ترول‌ها ، شکارچیان و احتکار داده‌های Reddit محافظت نمی‌کند ، ترافیک شما را رمزگذاری می‌کند، IP شما را مخفی می‌کند و حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانید Reddit را با استفاده از VPN در صورتی که در مکان شما محدود شده است، رفع انسداد کنید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…