آیا اینستاگرام در چین مسدود شده است؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا اینستاگرام در چین مسدود شده است؟

محدودیت های زیادی برای استفاده از اینترنت در چین وجود دارد. اکثر سایت‌های اصلی مانند فیس‌بوک، ویکی‌پدیا و نقشه‌های گوگل در آنجا مسدود شده‌اند. یک سوال رایج این است که آیا اینستاگرام در چین مسدود شده است یا خیر، و اگر چنین است، چگونه افراد می توانند برای دسترسی به سایت از این بلوک عبور کنند؟ با HiVPN در این مقاله همراه باشید.

چرا اینستاگرام در چین مسدود شده است؟

اینستاگرام یکی از محبوب ترین سایت های رسانه اجتماعی در اینترنت است، اما این سایت از سال ۲۰۱۴ به طور کامل در چین مسدود شده است. در ابتدا مقامات چینی گهگاه آن را مسدود می کردند. اما در حال حاضر به طور کامل مسدود شده است و نمی توان از طریق اتصال به اینترنت معمولی از هیچ نقطه ای در چین به آن دسترسی داشت.

به دنبال اعتراضات دموکراسی خواهانه در هنگ کنگ در سال ۲۰۱۴ ، دولت چین این وب سایت را مسدود کرد. معترضان عکس‌ها و به‌روزرسانی‌هایی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشتند و مقامات خواستند دسترسی به اطلاعات حساس را محدود کنند. بنابراین اقدام شدیدی را انجام داد که وب سایت را به طور کامل مسدود کرد.

از آن زمان، دسترسی به اینستاگرام در چین با استفاده از اتصال به اینترنت معمولی ممکن نبود.

چگونه از VPN برای دسترسی به اینستاگرام استفاده می کنید؟

ساده ترین راه برای دسترسی به اینستاگرام در چین استفاده از VPN است. یک VPN نرم افزاری نصب شده است که وب سایت های محدود را از حالت انسداد خارج می کند.

نحوه کار به این صورت است: نرم افزار تمام داده هایی را که دستگاه شما از طریق اینترنت ارسال می کند رمزگذاری می کند. به جای اینکه داده ها مستقیماً از دستگاه شما به وب سایت از طریق ISP شما جریان یابد، VPN یک مرحله اضافی را معرفی می کند. پس از اینکه شبکه خانگی شما را ترک کرد، داده های شما به سروری که توسط ارائه دهنده VPN شما اجرا می شود هدایت می شود.

در سرور VPN، داده ها رمزگشایی می شوند. سپس به مقصد اصلی خود، مانند وب سایتی که می خواهید از آن بازدید کنید، ارسال می شود. سپس وب سایت به طور معمول پاسخ می دهد و داده ها را به دستگاه شما ارسال می کند

چرا از VPN برای دسترسی به سایت های مسدود شده استفاده کنید؟

هنگامی که می خواهید به سایتی مانند اینستاگرام دسترسی پیدا کنید، دو دلیل برای استفاده از VPN وجود دارد:

  1. از آنجایی که داده‌هایی که ارسال می‌کنید رمزگذاری شده‌اند، جاسوسی از فعالیت‌های اینترنتی شما برای ISP یا هر طرف دیگر بسیار سخت‌تر استISP .شما نمی تواند ببیند که از کدام وب سایت ها بازدید می کنید یا به صورت آنلاین چه کاری انجام می دهید. این بدان معناست که شما از نظارت، از جمله توسط دولت، در امان هستید.
  2. می توانید داده های خود را به سرور VPN واقع در کشور دیگری ارسال کنید. اکثر VPN ها سرورهایی را در بسیاری از کشورها در سراسر جهان ارائه می دهند. و هنگامی که به سروری در کشور دیگری متصل می شوید، می توانید اینترنت را طوری مرور کنید که گویی واقعاً در آن مکان هستید.

برای مثال، اگر در چین هستید و می‌خواهید به اینستاگرام دسترسی داشته باشید، می‌توانید از VPN برای اتصال به سروری در کشوری مانند سوئد با قوانین اینترنت مجازتر استفاده کنید. سپس تمام داده های شما از طریق سوئد هدایت می شود. شما می توانید به اینستاگرام یا سایر سایت های مسدود شده در چین دسترسی داشته باشید و در عین حال امنیت اینترنت خود را بهبود می بخشید.

آیا VPN ها در چین قانونی هستند؟

این توضیح می دهد که چرا VPN ها در چین محبوب هستند. آنها به مردم اجازه می دهند به سایت هایی که در غیر این صورت مسدود می شوند دسترسی داشته باشند و همچنین به آنها کمک می کنند تا از نظارت دوری کنند.

با این حال، VPN ها بیشتر در چین مسدود می شوند VPN ها ممکن است برای اهداف تجاری از دولت اجاره شوند، اما استفاده از VPN برای رفع انسداد یک وب سایت غیرقانونی است.

بسیاری از مردم چین به هر حال استفاده از VPN را انتخاب می کنند، زیرا احساس می کنند که مزایای دسترسی به اینترنت بازتر بیشتر از عواقب احتمالی نقض قانون است. البته باید توجه داشته باشید که اگر با استفاده از VPN گرفتار شوید، ممکن است ۱۵۰۰۰ ین یوان (تقریباً ۲۰۰۰ دلار آمریکا) جریمه شوید.

معایب استفاده از VPN چیست؟

علاوه بر مسائل حقوقی، هنگام استفاده از VPN، اشکالاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بزرگترین مشکل این است که بسیاری از شرکت های VPN به طور کامل یا جزئی متعلق به شرکت های چینی هستند. بررسی Top10VPN در سال ۲۰۱۸ نشان داد که نیمی از برترین برنامه‌های VPN رایگان متعلق به بخشی یا کاملاً در چین بودند و وضعیت VPN های پولی خیلی بهتر نیست.

مشکل این است که اگر VPN ها متعلق به شرکت های چینی باشند، مشمول قوانین نظارتی چینی هستند. ممکن است ارائه دهندگان VPN مجبور شوند داده های مربوط به مشتریان خود را به دولت چین تحویل دهند. بنابراین این VPN ها برای کاربران در چین قابل اعتماد نیستند.

برای جلوگیری از مشکلات مربوط به VPN های غیرقابل اعتماد، توصیه می کنیم از VPN ارائه شده توسط یک شرکت مستقر در خارج از چین استفاده کنید. به این ترتیب، شرکت تابع قوانین محلی محل استقرار خود است، نه قوانین چین، و احتمال اینکه توسط دولت چین تحت فشار قرار گیرد بسیار کمتر است.

آیا جایگزین VPN وجود دارد؟

VPN تنها راه دسترسی به سایت های مسدود شده مانند اینستاگرام از چین نیست. همچنین می توانید از ابزاری به نام پروکسی استفاده کنید که آدرس IP شما را پنهان می کند و به نظر می رسد که در مکانی متفاوت از مکان واقعی خود هستید.

یک پروکسی به نوعی مانند VPN است، اما دقیقاً نیست. یک پروکسی به شما امکان می دهد به سایت های مسدود شده از چین دسترسی داشته باشید. با این حال، بر خلاف VPN، یک پروکسی داده های شما را رمزگذاری نمی کند. این به این معنی است که ترافیک اینترنت شما برای ISP شما و هرکس دیگری که شما را جاسوسی می کند قابل مشاهده خواهد بود.

به دلایل امنیتی، ما به مردم چین توصیه نمی‌کنیم که فقط از یک پروکسی برای دسترسی به سایت‌های مسدود شده استفاده کنند. در عوض، باید از یک پروکسی در ترکیب با VPN استفاده کنید تا به شما امکان دسترسی به سایت های مسدود شده را بدهد و در عین حال داده های خود را خصوصی نگه دارید.

ما همچنین به افراد توصیه می‌کنیم هنگام جستجوی اطلاعات آنلاین از یک موتور جستجوی خصوصی استفاده کنند ، زیرا داده‌های موتور جستجو راه دیگری است که می‌توانید ردیابی کنید.

از VPN برای دسترسی به اینستاگرام در چین استفاده کنید

اینستاگرام در چین مسدود شده است، اما همچنان می توانید با استفاده از VPN به سایت دسترسی داشته باشید. با این حال، توجه داشته باشید که در بیشتر موارد استفاده از VPN در چین غیرقانونی است. بنابراین باید اقدامات بیشتری را برای محافظت از خود انجام دهید، مانند استفاده از یک پروکسی مرورگر علاوه بر VPN خود، و استفاده از یک موتور جستجوی خصوصی برای سخت‌تر کردن دولت برای ردیابی فعالیت‌های آنلاین شما.

به دلیل احتمال آسیب، ما به طور رسمی استفاده از VPN را در چین توصیه نمی کنیم. در واقع، بسیاری از ارائه دهندگان به طور مخفیانه در چین مستقر هستند، به این معنی که آنها تابع قوانین چین هستند. به طور خلاصه، آنها گزارش‌ها را نگه می‌دارند و باید فعالیت‌های کاربران خود را به دولت میزبان گزارش دهند.

اگر همچنان می‌خواهید با مسئولیت خودتان از VPN استفاده کنید، به سایت HiVPN نگاهی بیندازید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…