آیا Google Pay ایمن و ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا Google Pay ایمن و ایمن است؟

Google Pay یک برنامه پرداخت بدون تماس عالی است، اما آیا می توانید به آن اعتماد کنید؟ خطرات چیست؟ و آیا G Pay مشکلی در حفظ حریم خصوصی دارد؟ در این مقاله HiVPN با ما همراه شوید.

Google Pay یک برنامه کیف پول دیجیتال است که توسط گوگل توسعه یافته است. برای خریدهای درون‌برنامه‌ای، ارسال پرداخت‌ها به سایر کاربران Google Pay و پرداخت هزینه خرید در مغازه‌ها و رستوران‌ها استفاده می‌شود.

اپلیکیشن های پرداخت به دلیل اینکه جایگزین مناسبی برای پول نقد و کارت های اعتباری هستند، به طور فزاینده ای محبوب هستند. متأسفانه، آنها همچنین راه دیگری را برای عوامل مخرب ارائه می دهند تا به طور بالقوه به پول نقد شما دسترسی پیدا کنند.

بنابراین Google Pay چقدر ایمن است و آیا از شما در برابر کلاهبرداری محافظت می کند؟

Google Pay چگونه کار می کند؟

برای استفاده از Google Pay، باید کارت نقدی یا اعتباری ارائه دهید. بدون انجام این کار امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد. می توانید هر تعداد کارت که می خواهید اضافه کنید. هنگامی که می خواهید پول ارسال کنید یا برای چیزی پرداخت کنید، هر کارت به یک روش پرداخت ممکن تبدیل می شود.

این سرویس همچنین دارای ویژگی تعادل است. این بدان معناست که وقتی پول دریافت می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که آن را به عنوان موجودی در برنامه ذخیره کنید یا آن را به حساب بانکی مرتبط خود برداشت کنید.

Google Pay به طور فزاینده ای برای پرداخت های بدون تماس در فروشگاه ها و رستوران ها محبوب است. از ارتباطات میدان نزدیک (NFC) استفاده می کند و به شما امکان می دهد بدون فاش کردن شماره کارت خود پرداخت کنید.

۸ نکته که باید درباره Google Pay بدانید

Google Pay از نظر امنیت امتیاز بالایی کسب می کند، اما از خریدار محافظت نمی کند. اگر به فکر امتحان کردن این سرویس هستید، در اینجا چیزی است که باید در مورد ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی آن بدانید.

۱. Google Pay جزئیات پرداخت شما را پنهان می کند

Google Pay به طور بالقوه ایمن تر از استفاده از کارت نقدی یا اعتباری است. پرداخت های انجام شده با این برنامه با استفاده از رمزهایی که “شماره کارت مجازی” نامیده می شوند، انجام می شود.

شماره کارت واقعی شما در طول تراکنش پنهان است و این از شما در برابر تجار متقلب و نقض امنیت محافظت می کند.

یک نقض امنیتی ممکن است در هر خرده فروشی اتفاق بیفتد. بنابراین، هر برنامه ای که به شما امکان می دهد جزئیات پرداخت خود را پنهان کنید، ارزش استفاده را دارد.

۲. Google Pay تراکنش های شما را پخش نمی کند

Google Pay از NFC برای پرداخت‌های حضوری استفاده می‌کند. این امن تر از Wi-Fi در نظر گرفته می شود زیرا داده ها فقط تا ۴ سانتی متر پخش می شوند.

این بدان معناست که اگر کسی بخواهد به نحوی با سیگنال تداخل کند، می بینید که این کار را انجام می دهد.

۳. Google Pay توسط تلفن شما محافظت می شود

برای استفاده از برنامه Google Pay، ابتدا باید قفل گوشی خود را باز کنید. بسته به تنظیمات امنیتی شما، این ممکن است به پین ​​یا بیومتریک مانند Face ID نیاز داشته باشد.

این برخلاف کارت شما است که می تواند توسط هر کسی که آن را به اندازه کافی نگه داشته باشد تا شماره کارت را بخواند از آن استفاده کند. شما تصمیم می‌گیرید که چگونه قفل تلفنتان باز شود، اما Google Pay را نمی‌توان روی گوشی بدون صفحه قفل نصب کرد. برای تراکنش‌های بزرگ، یک پین نیز باید به‌صورت جداگانه وارد شود.

۴. Google Pay به شما درباره پرداخت‌های مشکوک هشدار می‌دهد

اپلیکیشن‌های پرداخت به طور فزاینده‌ای محبوب هستند و هر چیزی که محبوبیت داشته باشد مورد هدف مجرمان سایبری قرار می‌گیرد. اکنون بسیاری از کلاهبرداری های آنلاین به طور خاص به Google Pay اشاره می کنند.

Google Pay از یادگیری ماشینی برای شناسایی کلاهبرداری های احتمالی استفاده می کند. همچنین هر زمان که پرداختی را برای شخصی که در لیست مخاطبین شما نیست ارسال می‌کند، هشداری را نمایش می‌دهد.

۵. Google Pay را می توان از راه دور حذف کرد

اگر تلفن شما دزدیده شود و دزد بتواند قفل آن را باز کند، همچنان می توانید از اطلاعات پرداخت خود محافظت کنید.

Google Pay به حساب Google شما متصل است و بنابراین با استفاده از ویژگی Find My Device قابل دسترسی است. این به شما امکان می دهد تمام داده های ذخیره شده در برنامه را از راه دور حذف کنید.

۶. Google Pay محافظت از خریدار را ارائه نمی دهد

Google Pay از خریدار محافظت نمی کند . اگر از Google Pay برای خرید چیزی استفاده می‌کنید و آن را دریافت نمی‌کنید، Google پول شما را بررسی یا بازپرداخت نمی‌کند.

در صورتی که تراکنش Google Pay شامل کارت بانکی باشد، ممکن است همچنان تحت پوشش محافظت بانکتان در برابر کلاهبرداری قرار داشته باشید. اما خود برنامه هیچ کمکی ارائه نمی دهد.

۷. Google Pay به شما امکان می دهد از اشتراک گذاری داده انصراف دهید

برخی از افراد به دلیل نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی از محصولات Google اجتناب می کنند، اما Google Pay در واقع سطوح بالایی از حریم خصوصی را در مقایسه با گزینه های جایگزین ارائه می دهد.

تنظیمات حریم خصوصی با ورود به حساب Google شما کنترل می شود. در اینجا امکان انصراف از اشتراک‌گذاری سابقه تراکنش با تبلیغ‌کنندگان وجود دارد. این در مقایسه با Zelle و Venmo است که این اطلاعات را در همه حساب ها می فروشند.

۸. Google Pay ممکن است حمل و نقل را بسیار آسان کند

اگر از Google Pay برای پرداخت بلیط های حمل و نقل استفاده می کنید، ممکن است این برنامه علیه شما مورد استفاده قرار گیرد. یک محقق امنیتی در Black Hat 2021 نشان داد که یک تلفن گم شده یا دزدیده شده می تواند برای خرید بلیط حمل و نقل توسط هر کسی استفاده شود.

Google Pay از شما می‌خواهد قبل از انجام بیشتر خریدها قفل تلفن خود را باز کنید. اما این امکان وجود دارد که برنامه را طوری تنظیم کنید که با کشیدن تلفن خود در یک دستگاه Point of Sale، بلیط حمل و نقل را به صورت خودکار خریداری کند. این به دزد اجازه می دهد تا بدون دانستن پین شما از برنامه استفاده کند.

شایان ذکر است که این مشکل تنها توسط محققان امنیتی به عنوان یک احتمال شناسایی شده است. این کاری نیست که کسی در حال انجام آن دستگیر شده باشد.

نحوه استفاده ایمن از Google Pay

Google Pay یک برنامه امن است، اما مهم است که از آن با در نظر گرفتن امنیت استفاده کنید.

وقتی Google Pay یا هر برنامه پرداخت دیگری را نصب می‌کنید، اساساً به تلفن خود اجازه دسترسی به حساب بانکی خود را می‌دهید. این امر اهمیت بهینه سازی تنظیمات امنیتی تلفن خود را بیشتر می کند .

Google Pay پس از تمام تراکنش‌ها هشدار می‌دهد. بررسی هر تراکنش و گزارش هر چیزی که مشکوک به نظر می رسد بسیار مهم است.

Google Pay نباید برای ارسال پول به افراد غریبه استفاده شود. بانک شما ممکن است محافظت در برابر کلاهبرداری ارائه دهد که از برخی تراکنش ها محافظت می کند، اما اگر قربانی کلاهبرداری باشید، خود برنامه به شما کمک نمی کند.

آیا باید از Google Pay استفاده کنید؟

Google Pay یک برنامه امن است که ویژگی های امنیتی مفیدی دارد. مسلماً ایمن‌تر از استفاده از کارت اعتباری یا نقدی برای خرید است زیرا اطلاعات شما را خصوصی نگه می‌دارد. همچنین هنگام ارسال پرداخت به افراد غریبه به شما هشدار می دهد.

با این حال، مانند اکثر برنامه های پرداخت، محافظت از خریدار را ارائه نمی دهد. به همین دلیل، مهم است که هنگام تصمیم گیری برای استفاده از آن مراقب باشید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…