آیا گوگل درایو امن است؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا گوگل درایو امن است؟

برای میلیون‌ها نفر، Google Drive بخش مهمی از کارهای روزمره آنهاست. این راحت، سریع، رایگان است و همه ابزارهای مورد نیاز را در یک مکان در اختیار دارید. اما آیا قیمت دیگری وجود دارد که ممکن است بپردازید؟ در این پست HiVPN به شما خواهد گفت کهGoogle Drive چقدر امن است و چگونه بر حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد؟

رمزگذاری گوگل درایو

Google Drive یک سرویس آنلاین همگام سازی و ذخیره سازی فایل است. این به کاربران امکان می دهد فایل های خود را در سرورهای گوگل آپلود کنند، آنها را به صورت آنلاین ذخیره کرده و با دیگران به اشتراک بگذارند. ماهیت آنلاین آن رمزگذاری در حمل و نقل و در حالت استراحت را بسیار مهم می کند.

Google Drive از رمزگذاری ۲۵۶ بیتی قوی تر برای فایل های در حال انتقال و ۱۲۸ بیت برای فایل های ذخیره شده استفاده می کند. این به این دلیل است که داده‌های شما هنگام آپلود، دانلود و دسترسی آنلاین به آن‌ها آسیب‌پذیرتر هستند. هر دو نوع رمزگذاری قوی هستند و دسترسی هکرها به فایل های رهگیری شده دشوار است. علاوه بر این، گوگل همچنین با رمزگذاری کلیدهای خود یک لایه رمزگذاری اضافی اضافه می کند که نفوذ آن را چالش برانگیزتر می کند.

Google Drive چقدر امن است؟

در حالی که امنیت Google Drive روی کاغذ خوب به نظر می رسد، چند مسئله وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

 • مدل کسب و کار گوگل به جمع آوری داده های افراد دیگر بستگی دارد. بنابراین نمی توانید در اینجا انتظار حفظ حریم خصوصی داشته باشید.
 • گوگل در گذشته متحمل نقض های مختلف داده شده است، و هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده چنین نقضی وجود نداشته باشد.
 • گوگل مالک تمام کلیدهای رمزگشایی است که به آن امکان دسترسی به داده های شما را می دهد. Google فایل‌ها را پس از رسیدن به Google Drive رمزگشایی و دوباره رمزگذاری می‌کند. برای مدت کوتاهی رمزگذاری نمی شود و در صورت نشتی آن را آسیب پذیر می کند. بنابراین، شما کنترل کمی روی فرآیند رمزگذاری که هنگام ورود فایل شما به سیستم Google انجام می شود، ندارید.

آیا گوگل درایو خصوصی است؟

Google Drive نسبتا امن است، اما به هیچ وجه خصوصی نیست. این غول فناوری اطلاعات زیادی را جمع آوری می کند و می تواند آن را به اشخاص ثالث منتقل کند یا از آن برای اهداف تبلیغاتی استفاده کند.

اسناد Google Drive شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کارمندان Google می توانند بدون اطلاع شما به آنها دسترسی داشته باشند. توصیه می کنیم از روش های شرح داده شده در زیر استفاده کنید، به خصوص اگر داده های واقعا حساسی را ذخیره می کنید.

چگونه گوگل درایو را ایمن تر کنیم

یکی از راه های عالی برای ایمن نگه داشتن گوگل درایو، رمزگذاری مستقل فایل ها است.  کارمندان Google و نه هکرها نمی توانند به داده های رمزگذاری شده شما دسترسی داشته باشند زیرا فقط شما کلیدهای رمزگشایی را خواهید داشت.

به غیر از قفل کردن فایل های خود، باید گزینه های امنیتی زیر را نیز در نظر بگیرید:

 • برای ورود به سیستم از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید.
 • از رمزهای عبور قوی برای حساب Google خود استفاده کنید.
 • اگر داده‌ها بسیار حساس هستند، آن‌ها را در Google Drive ذخیره نکنید.
 • اجازه ندهید افرادی که نمی‌شناسید به Google Drive شما دسترسی داشته باشند.
 • از VPNبرای محافظت از ترافیک خود استفاده کنید، به خصوص زمانی که فایل های شما در حال حمل و نقل هستند. یک VPN ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا جاسوسان نتوانند آن را رهگیری کنند.
  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۱۴, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.