آیا لیبرای فیسبوک تهدید جدیدی برای حریم خصوصی ما است؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا لیبرای فیسبوک تهدید جدیدی برای حریم خصوصی ما است؟

فیس‌بوک نه تنها اطلاعات زیادی درباره زندگی خصوصی شما جمع‌آوری می‌کند، بلکه اکنون می‌خواهد عادت‌های خرج کردن شما را ردیابی کند و پول شما را نیز کنترل کند. با لیبرا، ارز دیجیتال جدید فیسبوک آشنا شوید. این روش معامله با ثبات تری را نوید می دهد، اما دلایل خوبی برای شک وجود دارد.با ما در HiVPN همراه شوید.

لیبرا چیست؟

لیبرا ارز دیجیتال جدیدی است که توسط فیسبوک توسعه یافته است.

لیبرا یک استیبل کوین است که جایی بین ارزهای دیجیتال و ارزهای استاندارد قرار دارد. برخلاف ارزهای رمزنگاری شده، توسط ذخایر دارایی (سپرده‌های بانکی، اوراق بهادار کوتاه‌مدت دولتی به ارز و غیره) پشتیبانی می‌شود.

این اتصال آن را پایدارتر می کند. با این حال، بر خلاف سایر سکه های پایدار، به ارز خاصی وابسته نخواهد بود. این امر لیبرا را جهانی تر می کند و به نوسانات یک ارز واحد وابسته نخواهد بود.

چگونه کار می کند؟

این ارز دیجیتال توسط انجمن لیبرا مدیریت می شود. این بدان معناست که بر خلاف بیت کوین، تنها انجمن لیبرا می‌تواند این ارز را ضرب کند ،کسی نمی‌تواند آن را استخراج کند. فقط نهادهایی که الزامات تعیین شده را برآورده می کنند می توانند بخشی از انجمن باشند، اگرچه ممکن است بعداً تغییر کند. بنابراین، لیبرا یک ارز دیجیتال متمرکزتر و کمتر لیبرال است و به یک سازمان وابسته است.

مسائل و تهدیدات عمده

نگرانی های عمده ای در مورد لیبرا وجود دارد:

 • برای فیس بوک، حریم خصوصی وجود ندارد. منتقدان تقریباً مطمئن هستند که از آن به عنوان ابزاری برای استخراج داده های خصوصی استفاده خواهد شد. آنها نه تنها می‌دانند کجا بوده‌اید و چه کرده‌اید، بلکه عادات خرج کردن و معاملات شما را نیز می‌دانند.
 • شما فقط می توانید از Libra برای خرید اقلام فروخته شده از طریق فیس بوک یا برنامه های مرتبط با آن استفاده کنید. برای خرید از جای دیگر، باید آن را به پول نقد تبدیل کنید. بنابراین، این یک سیستم مدار بسته است که لیبرا فقط در دامنه فیس بوک در حال گردش است.
 • فیس بوک به احتمال زیاد سعی خواهد کرد لیبرا را به سمت کاربران فعلی خود سوق دهد تا پایگاه کاربری گسترده خود را به کاربران لیبرا تبدیل کند. بنابراین، اگر کاربران FB از Libra استفاده نکنند، ممکن است از ویژگی‌ها محروم شوند.
 • به دلیل رویه های بلاک چین، تراکنش ها بسیار کندتر از تراکنش های بانکی هستند.
 • لیبرا ابزاری عالی برای کلاهبرداری، هک و پولشویی خواهد بود. با توجه به تعداد زیاد کاربران آن، این ممکن است در مقیاس بزرگتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال رخ دهد.
 • طبق کاغذ سفید اخیراً منتشر شده فیس بوک، یکی از اهداف اصلی Libras جمعیت های بدون بانک هستند. این شامل افرادی می شود که به دلیل عدم دسترسی به خدمات در کشور خود یا موقعیت های اجتماعی،اقتصادی نمی توانند از خدمات بانکی استفاده کنند. برای دستیابی به این هدف، لیبرا باید به بازارهای کشورهای در حال توسعه نفوذ کند و متقاعد کردن مردم به استفاده از پول خود و اعتماد به آنها، چالش دیگری خواهد بود. در سایر کشورهای هدف با جمعیت قابل توجه بدون بانک مانند چین، ممنوعیت رسمی فیس بوک وجود دارد. بنابراین، هنوز یک سوال باز است که فیس بوک چگونه می تواند به برخی از مخاطبان هدف خود دست یابد.

هنوز بسیاری از سوالات باید پاسخ داده شوند و با تخلفات اخیر فیس بوک، لیبرا بیش از آنکه امیدوارکننده باشد، تهدید کننده به نظر می رسد.

علاوه بر این، اخیرا، سازمان‌های نظارت بر حریم خصوصی و مصرف‌کننده آمریکای شمالی از کنگره ایالات متحده خواسته‌اند که این پروژه را متوقف کند، زیرا از تأثیر آن بر اقتصاد جهانی و جمعیت بدون بانک و همچنین زیر سؤال بردن مسائل شفافیت آن می‌ترسند. کنگره ایالات متحده با درخواست آنها موافقت کرد و از فیس بوک خواسته است تا توسعه لیبرا را تا زمانی که قانونگذاران بتوانند این مسائل را بیشتر بررسی کنند، متوقف کند.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۲۵, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…