آیا لیبرای فیسبوک تهدید جدیدی برای حریم خصوصی ما است؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا لیبرای فیسبوک تهدید جدیدی برای حریم خصوصی ما است؟

فیس‌بوک نه تنها اطلاعات زیادی درباره زندگی خصوصی شما جمع‌آوری می‌کند، بلکه اکنون می‌خواهد عادت‌های خرج کردن شما را ردیابی کند و پول شما را نیز کنترل کند. با لیبرا، ارز دیجیتال جدید فیسبوک آشنا شوید. این روش معامله با ثبات تری را نوید می دهد، اما دلایل خوبی برای شک وجود دارد.با ما در HiVPN همراه شوید.

لیبرا چیست؟

لیبرا ارز دیجیتال جدیدی است که توسط فیسبوک توسعه یافته است.

لیبرا یک استیبل کوین است که جایی بین ارزهای دیجیتال و ارزهای استاندارد قرار دارد. برخلاف ارزهای رمزنگاری شده، توسط ذخایر دارایی (سپرده‌های بانکی، اوراق بهادار کوتاه‌مدت دولتی به ارز و غیره) پشتیبانی می‌شود.

این اتصال آن را پایدارتر می کند. با این حال، بر خلاف سایر سکه های پایدار، به ارز خاصی وابسته نخواهد بود. این امر لیبرا را جهانی تر می کند و به نوسانات یک ارز واحد وابسته نخواهد بود.

چگونه کار می کند؟

این ارز دیجیتال توسط انجمن لیبرا مدیریت می شود. این بدان معناست که بر خلاف بیت کوین، تنها انجمن لیبرا می‌تواند این ارز را ضرب کند ،کسی نمی‌تواند آن را استخراج کند. فقط نهادهایی که الزامات تعیین شده را برآورده می کنند می توانند بخشی از انجمن باشند، اگرچه ممکن است بعداً تغییر کند. بنابراین، لیبرا یک ارز دیجیتال متمرکزتر و کمتر لیبرال است و به یک سازمان وابسته است.

مسائل و تهدیدات عمده

نگرانی های عمده ای در مورد لیبرا وجود دارد:

  • برای فیس بوک، حریم خصوصی وجود ندارد. منتقدان تقریباً مطمئن هستند که از آن به عنوان ابزاری برای استخراج داده های خصوصی استفاده خواهد شد. آنها نه تنها می‌دانند کجا بوده‌اید و چه کرده‌اید، بلکه عادات خرج کردن و معاملات شما را نیز می‌دانند.
  • شما فقط می توانید از Libra برای خرید اقلام فروخته شده از طریق فیس بوک یا برنامه های مرتبط با آن استفاده کنید. برای خرید از جای دیگر، باید آن را به پول نقد تبدیل کنید. بنابراین، این یک سیستم مدار بسته است که لیبرا فقط در دامنه فیس بوک در حال گردش است.
  • فیس بوک به احتمال زیاد سعی خواهد کرد لیبرا را به سمت کاربران فعلی خود سوق دهد تا پایگاه کاربری گسترده خود را به کاربران لیبرا تبدیل کند. بنابراین، اگر کاربران FB از Libra استفاده نکنند، ممکن است از ویژگی‌ها محروم شوند.
  • به دلیل رویه های بلاک چین، تراکنش ها بسیار کندتر از تراکنش های بانکی هستند.
  • لیبرا ابزاری عالی برای کلاهبرداری، هک و پولشویی خواهد بود. با توجه به تعداد زیاد کاربران آن، این ممکن است در مقیاس بزرگتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال رخ دهد.
  • طبق کاغذ سفید اخیراً منتشر شده فیس بوک، یکی از اهداف اصلی Libras جمعیت های بدون بانک هستند. این شامل افرادی می شود که به دلیل عدم دسترسی به خدمات در کشور خود یا موقعیت های اجتماعی،اقتصادی نمی توانند از خدمات بانکی استفاده کنند. برای دستیابی به این هدف، لیبرا باید به بازارهای کشورهای در حال توسعه نفوذ کند و متقاعد کردن مردم به استفاده از پول خود و اعتماد به آنها، چالش دیگری خواهد بود. در سایر کشورهای هدف با جمعیت قابل توجه بدون بانک مانند چین، ممنوعیت رسمی فیس بوک وجود دارد. بنابراین، هنوز یک سوال باز است که فیس بوک چگونه می تواند به برخی از مخاطبان هدف خود دست یابد.

هنوز بسیاری از سوالات باید پاسخ داده شوند و با تخلفات اخیر فیس بوک، لیبرا بیش از آنکه امیدوارکننده باشد، تهدید کننده به نظر می رسد.

علاوه بر این، اخیرا، سازمان‌های نظارت بر حریم خصوصی و مصرف‌کننده آمریکای شمالی از کنگره ایالات متحده خواسته‌اند که این پروژه را متوقف کند، زیرا از تأثیر آن بر اقتصاد جهانی و جمعیت بدون بانک و همچنین زیر سؤال بردن مسائل شفافیت آن می‌ترسند. کنگره ایالات متحده با درخواست آنها موافقت کرد و از فیس بوک خواسته است تا توسعه لیبرا را تا زمانی که قانونگذاران بتوانند این مسائل را بیشتر بررسی کنند، متوقف کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…