آیا VPN غیرمتمرکز ایمن تر از VPN معمولی است؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

آیا VPN غیرمتمرکز ایمن تر از VPN معمولی است؟

در حالی که VPN های معمولی ادعا می کنند که اتصالات اینترنتی ایمن را ارائه می دهند، VPN های غیرمتمرکز ممکن است واقعاً این ادعا را تأیید کنند.یک VPN غیرمتمرکز امنیت اتصال بهتری را ارائه می دهد و می تواند نحوه مرور اینترنت را تغییر دهد. با ادامه مطلب در HiVPN همراه باشید.

یک VPN غیرمتمرکز که معمولاً به عنوان dVPN شناخته می شود، یک اتصال اینترنتی امن را ارائه می دهد که توسط شبکه ای از گره ها اجرا می شود که می تواند سرور، لپ تاپ، تلفن یا حتی رایانه رومیزی باشد. این گره ها برای حفظ خدمات خود و ارائه شبکه ایمن تر، غرامت دریافت می کنند.

اما آیا dVPN اتصالات شما را کارآمدتر از VPN معمولی ایمن می کند؟ آیا dVPN مبتنی بر فناوری محبوب بلاک چین است؟ و بهترین انتخاب های موجود در بازار کدامند؟

آیا dVPN از یک VPN معمولی امن تر است؟

یک VPN معمولی یک ارائه دهنده مرکزی دارد که مسیریابی مجدد ترافیک اینترنت را مدیریت می کند. در حالی که اکثر ارائه دهندگان VPN ادعا می کنند که داده های شما را ثبت نمی کنند، هیچ راهی برای اطمینان از عدم فروش اطلاعات شما به اشخاص ثالث وجود ندارد.

یک VPN استاندارد نیز منبع بسته است، بنابراین هیچ راهی برای اطمینان از اینکه VPN واقعاً ترافیک شما را رمزگذاری می‌کند یا اینکه ارائه‌دهنده یک درب پشتی دارد یا خیر وجود ندارد و می‌تواند ترافیک را بو کند. به همین دلیل، VPN های معمولی بیشتر مستعد هک شدن هستند و لاگ آنها قابل ردیابی است.

در حالی که یک dVPN بر روی یک سیستم مبادله ای اجرا می شود که در آن بخشی از پهنای باند خود را به سایر کاربران در شبکه اختصاص می دهید و آدرس های IP موجود دیگر را برای استفاده در ازای آن دریافت می کنید.

حتی می‌توانید به‌خاطر اینکه به دیگران اجازه می‌دهید از منابع شما استفاده کنند، به نوعی از ارزهای دیجیتال غرامت دریافت کنید، و اتریوم و( BAT توکن‌های توجه اولیه، نوعی از توکن‌های اتریوم) برای مشارکت شما به شما پیشنهاد می‌شوند.

ایمن ترین جنبه dVPN ماهیت متمرکز آن است که از هر نوع ورود به سیستم جلوگیری می کند زیرا همه داده ها بین گره های مختلف توزیع می شوند. از آنجایی که هیچ گره واحدی مسئول پردازش کامل درخواست‌های شما نیست، آنچه را که مرور می‌کنید یا کسی که هستید قابل کشف نیست.

همچنین، یک dVPN منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند کد منبع را باز کرده و آن را کاوش کند. با کمی دانش فنی، هر کسی می‌تواند عناصر مشکوک را بررسی کند و در صورت یافتن اشکالی، گزارش‌هایی را به توسعه‌دهنده گزارش دهد.

ایمن ترین جنبه dVPN ماهیت متمرکز آن است که از هر نوع ورود به سیستم جلوگیری می کند زیرا همه داده ها بین گره های مختلف توزیع می شوند. از آنجایی که هیچ گره واحدی مسئول پردازش کامل درخواست‌های شما نیست، آنچه را که مرور می‌کنید یا کسی که هستید قابل کشف نیست.

همچنین، یک dVPN منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند کد منبع را باز کرده و آن را کاوش کند. با کمی دانش فنی، هر کسی می‌تواند عناصر مشکوک را بررسی کند و در صورت یافتن اشکالی، گزارش‌هایی را به توسعه‌دهنده گزارش دهد.

برای درک اینکه یک dVPN چقدر ایمن است، مهم است که فناوری بلاک چین را که بر اساس آن ساخته شده است، درک کنید. زنجیره بلوکی مجموعه‌ای از بلوک‌ها است که داده‌ها را در توابع هش با مُهر زمانی ثبت می‌کنند تا امکان تغییر یا دستکاری داده‌ها وجود نداشته باشد. داده ها با حذف نقاط متمرکز که اغلب هدف حملات سایبری هستند، ایمن می شوند.

در واقع، بلاک چین می‌تواند هر نوع داده‌ای را در پایگاه‌های اطلاعاتی در دسترس عموم ذخیره کند، و بنابراین یک VPN یا dVPN مبتنی بر بلاک چین به یک سرور مرکزی تکی ندارد. هر رایانه یا سیستم به عنوان یک گره عمل می کند، که عملاً هک کردن این نوع زیرساخت را غیرممکن می کند.

برای اینکه یک مجرم سایبری بتواند یک dVPN خاص را هک کند، باید کل شبکه رایانه های شخصی درگیر را هک کند، که آن را بسیار دست و پا گیر می کند.

کدام dVPN برای شما بهترین است؟

بازار dVPN هنوز در مراحل ابتدایی خود است اما به سرعت در حال افزایش است. در حالی که لیست طولانی از رقبا وجود ندارد، چند شرکت با راه حل های قوی dvPN متمایز شده اند.

شبکه Mysterium

Mysterium Network یک ارائه دهنده VPN غیرمتمرکز همتا به همتا به کاربران اجازه می دهد تا گره های خود را برای حفظ شبکه VPN خود اجرا کنند. کاربران همچنین می توانند ترافیک شبکه استفاده نشده خود را در بازار بفروشند که سایر کاربران می توانند برای دسترسی ایمن تر و خصوصی تر به اینترنت خریداری کنند.

در زمان نگارش این مقاله، حدود ۱۸۰۰+ گره از بیش از ۸۰ کشور، شبکه را اجرا می کنند. اشتراک در یک گره به آسانی انتخاب گره ای است که می خواهید به آن متصل شوید و به سادگی شروع به مرور کنید.

پلتفرم Mysterium همچنین یک سیستم پرداخت منحصر به فرد به نام پرداخت های خرد را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد در حین حرکت پرداخت کنند. اساساً، کاربران به ازای هر گیگابایت استفاده پرداخت می کنند که آنها را از هزینه های هنگفت اشتراک نجات می دهد.

HiVPN

این اولین VPN مبتنی بر ارز دیجیتال است که از WebRTC به عنوان استاندارد اتصال و رمزگذاری خود استفاده می کند. این بهترین انتخاب برای هر کسی است که واقعاً ارزهای دیجیتال خود را می شناسد و ناشناس بودن بیشتری نسبت به بسیاری از خدمات VPN موجود در بازار ارائه می دهد.

HiVPN  همچنین چندین شبکه ارائه دهنده ارائه می دهد و دستگاه های نامحدودی برای اتصال در دسترس هستند.

VPN یا dVPN؟ یک انتخاب آگاهانه انجام دهید

وظیفه اصلی VPN مخفی کردن آدرس IP شما، دور زدن سانسور اینترنت، رمزگذاری و مسیریابی داده ها و جلوگیری از نقض اطلاعات است. نیازی به گفتن نیست، VPN ها ابزاری ضروری برای حفظ حریم خصوصی اینترنت هستند، اما از آنجایی که همه ابزارهای حفظ حریم خصوصی یکسان ایجاد نمی شوند، درک تفاوت بین آنها برای انتخاب آگاهانه مهم است.

یک VPN غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین به یک نقطه کنترل مرکزی متکی نیست. بدون هیچ مرجع واحد، سیستم به طور طبیعی عادلانه تر و امن تر می شود.

بنابراین، اگر هنوز در مورد استفاده از dVPN هستید، فقط بدانید که برای بازیابی ناشناس بودن خود در وب و اطمینان از حق خود برای حفظ حریم خصوصی، یک VPN غیرمتمرکز انتخاب بهتری است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…