چگونه از ویروس های تقویم آیفون جلوگیری کنیم؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه از ویروس های تقویم آیفون جلوگیری کنیم؟

اگر دعوت‌نامه‌ها و رویدادهای هرزنامه زیادی را در برنامه تقویم خود دریافت می‌کنید، روی چیزی کلیک نکنید. لینک ها به سایت های مخفی منتهی می شوند که می توانند دستگاه شما را آلوده کرده و اطلاعات شما را بدزدند. در این مقاله HiVPN نحوه حذف آنها و اینکه چرا ممکن است در مرحله اول آنها را دریافت کنید، برای شما توضیح داده است.

ویروس تقویم آیفون چگونه کار می کند؟

اگر یک مهاجم آدرس ایمیل مرتبط با حساب تقویم شما را بداند، می تواند دعوت نامه های تقویم فریبنده مملو از لینک های ویروسی را برای شما ارسال کند.

در این حالت بر افزار روی دستگاه شما بارگیری می شود تا در وب سایت های نامعتبر عضو شوید، و بعد آن می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند.

اسپم تقویم آیفون چگونه است؟

در این رویدادهای تقویم جعلی، احتمالاً متوجه پیام‌هایی با آدرس‌های اینترنتی عجیب و غریب و عناوین هشدار می‌شوید که به شما می‌گویند: (تلفن شما هک شده است) و از شما می‌خواهند روی یک آدرس کلیک کنید. برخی از این پیام‌های هرزنامه ممکن است به شکل زیر باشند:

  • بر روی NOW کلیک کنید تا آیفون خود را ایمن کنید.
  • آیفون ۱۳ اینجاست، آن را بردارید.
  • شخص خاصی برای شما ۲ عکس فرستاد.
  • آیفون شما به ویروس آلوده شده است اکنون آن را حذف کنید.
  • وام های کوتاه مدت آسان
  • و از این قبیل پیام هایی که شما را ترقیب کنند وارد این سایت شوید.

راه های آلوده شدن به اسپم تقویم آیفون

بنابراین چگونه در مرحله اول با دعوت‌های تقویم جعلی اسپم می‌شوید ؟ خوب، هکرها با عضویت شما در تقویم مبهم خود یا با سرقت مستقیم آدرس ایمیل شما شروع می کنند. دو راه ممکن است رخ دهد:

اگر به طور تصادفی روی کپچاهای جعلی کلیک کنید

قبلاً کپچاها را دیده‌اید: اینها پازل‌هایی هستند که وب‌سایت‌ها شما را کامل می‌کنند تا ثابت کنید ربات نیستید. اما گاهی اوقات وب‌سایت‌های کلاهبرداری، کپچای جعلی را نمایش می‌دهند تا هشدارهای مرورگر شما را دور بزنند و شما را مجبور کنند کلیدهای خاصی را فشار دهید که باعث دانلودهای مخرب و دسترسی خودشان ‌شوند.

به عنوان مثال، اگر روی یک تبلیغ پاپ آپ سایه کلیک کنید، ممکن است پس از هدایت به آنها با این وب سایت های کلاهبرداری روبرو شوید.

در برخی موارد، کلیک کردن روی کادر «من یک ربات نیستم» یا هر جای دیگری در صفحه، می‌تواند درخواستی برای عضویت در تقویم ایجاد کند. برای فریب شما، نام تقویم خالی می شود. بنابراین در عجله برای انجام فرآیند کپچا، ممکن است روی OK کلیک کنید. اکنون هکرها می توانند با رویدادهای تقویم، پر از پیوندهای مشکوک، شما را هرزنامه کنند.

اگر هرزنامه‌ها آدرس ایمیل شما را در دست دارند

ارسال‌کنندگان هرزنامه می‌توانند آدرس ایمیل مرتبط با برنامه تقویم شما را در دست بگیرند، و این بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. به عنوان مثال، این می تواند اتفاق بیفتد اگر:

  • شما اطلاعات خود را در وب سایت های مشکوکی وارد می کنید که مخفیانه با فروش اطلاعات شما درآمد کسب می کنند.
  • شرکتی که آدرس ایمیل شما را در اختیار دارد با امنیت پایین مواجه می شود.

نحوه حذف تقویم های مشترک با استفاده از آیفون

رویدادهای فردی در تقویم‌های مشترک قابل حذف نیستند. در عوض، کل تقویم مشترک را می توانبد به راحتی حذف کنید.

مرحله ۱: از تنظیمات آیفون خود، به پایین بروید و روی «تقویم» ضربه بزنید.

مرحله ۲: روی “حساب ها” کلیک کنید.

مرحله ۳: وقتی وارد حساب‌ها شدید، تقویم‌هایی را که نمی‌شناسید را جستجو کرده و انتخاب کنید.

مرحله ۴: روی «حذف حساب» ضربه بزنید.

چگونه اسپم را در تقویم آیفون خود متوقف کنیم؟

۱- از وب‌سایت‌هایی که از رمزگذاری https استفاده نمی‌کنند خودداری کنید، زیرا به احتمال زیاد تبلیغات پاپ‌آپ را میزبانی می‌کنند که برای آلوده کردن شما به هرزنامه طراحی شده‌اند. یک وب سایت امن تمام اطلاعاتی را که در صفحه خود وارد می کنید با استفاده از پروتکل http همراه با TLS که باید در نوار URL قابل مشاهده باشد، رمزگذاری می کند. ‘s’ در https مخفف ‘secure’ است. در اینجا چند راه دیگر برای تشخیص کلاهبرداری وجود دارد.

۲- از وب سایت های خطرناک با HiVPN خود را ایمن کنید.

ویژگی HiVPN  قبل از بازدید از وب‌سایت‌های خطرناک که به دلیل میزبانی تبلیغات مخرب و بدافزار شناخته شده‌اند، به شما هشدار می‌دهد. صفحاتی که خطرناک شناخته می شوند را می توان به لطف پایگاه داده عظیم وب سایت های لیست سیاه ما شناسایی و مسدود کرد.

CyberSec  درتمام اشتراک های HiVPN  گنجانده شده است و می توان آن را از تنظیمات در منوی اصلی  طبق آموزش ما فعال کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…