نحوه افزایش سرعت پهنای باند اینترنت

۵/۵ - (۲۴ امتیاز)

نحوه افزایش سرعت پهنای باند اینترنت

اتصال کند اینترنت خسته کننده است، به خصوص اگر ندانید چرا کند است. اگر ویدیوها برای شما ناگهان باز نمیشود یا بارگذاری صفحات وب بیشتر از حد معمول طول می کشید، به احتمال زیاد پهنای باند پایینی دارید. لطفا در این پست با HiVPN همراه باشید.

پهنای باند کم چیست؟

پهنای باند بر اساس میزان انتقال داده بین دو نقطه در یک شبکه اندازه گیری می شود. پهنای باند حداکثر سرعت انتقال مگابیت در ثانیه شبکه یا اتصال اینترنت شما است و طبیعتاً بر سرعت اینترنت شما تأثیر می گذارد. هر اتصال بیش از ۲۵ مگابیت بر ثانیه سرعت خوبی در نظر گرفته می شود، بنابراین خانواده های بزرگتر با ۳ تا ۵ کاربر باید سرعتی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگابیت در ثانیه در نظر بگیرند. پهنای باند کم ناشی از نرخ مگابیت در ثانیه است که پهنای باند فعلی شما دارد، یا ممکن است پهنای باند شما کند شود زیرا افراد زیادی به شبکه و در برخی موارد به دستگاه شما متصل هستند.

بیایید بیشتر بررسی کنیم و دریابیم که چگونه سرعت و پهنای باند اینترنت را برای بهبود مرور خود افزایش دهیم.

پهنای باند شما بیشتر توسط دستگاه، روتر، ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) و پهنای باندی که به شما قول داده اند تعیین می شود. با این حال، حتی اگر در قرارداد شما گفته شده است که سرعت اتصال شما تا ۲۰ مگابیت در ثانیه خواهد بود، به این معنی نیست که شما همیشه حداکثر پهنای باند را دریافت خواهید کرد – به خصوص اگر چندین دستگاه را به یک شبکه متصل کنید و از همه آنها به طور همزمان استفاده کنید. چرا؟

پهنای باند شما مانند یک بزرگراه دو خطه است که همه ماشین ها (داده ها) با سرعت یکسانی حرکت می کنند. تا زمانی که ماشین های زیادی وجود نداشته باشد، رانندگی سرگرم کننده است. هر چه شلوغ تر شود کندتر پیش خواهید رفت. خطوط یا پهنای باند بیشتر در بزرگراه می تواند مشکل را حل کند.

آیا پهنای باند شما کافی نیست؟ بیایید آن را آزمایش کنیم

اگر فکر می کنید مشکل پهنای باند کم دارید، یک تست سرعت انجام دهید و نتایج را با اعدادی که توسط ISP تبلیغ می شود مقایسه کنید. اگر فقط یک دستگاه به اینترنت متصل هستید و هیچ فایلی دانلود نمی کنید، نتایج باید نزدیک به چیزی باشد که وعده داده بودید. با این حال، اگر تمایل دارید چندین دستگاه را به طور همزمان متصل کنید و عاشق پخش ویدیو و به اشتراک گذاری فایل ها با دوستان خود هستید، ممکن است به پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشید.

چگونه پهنای باند وای فای را افزایش دهیم؟

 • اگر یک طرح اولیه اینترنت دارید: به یک طرح بهتر با پهنای باند بیشتر ارتقا دهید. در حالی که می توانید با استفاده از شکل دهی بسته، برخی از پهنای باند موجود خود را برای استفاده های خاص اولویت بندی کنید، این امر به ندرت تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. تنها راه برای دستیابی به پهنای باند بیشتر، خرید بیشتر است.
 • اگر ISP شما پهنای باند کافی برای نیازهای شما ارائه نمی دهد: آن را رها کنید و به ISP دیگری بروید.
 • اگر نمی‌خواهید روی ارتقا سرمایه‌گذاری کنید، اما به سرعت بیشتری نیاز دارید: سعی کنید تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت را محدود کنید یا از اعضای خانواده‌تان بخواهید دانلودهای خود را برای مدتی متوقف کنند. همچنین می توانید وای فای را خاموش کرده و از اتصال سیمی استفاده کنید.
 • اگر به دنبال راه هایی برای جلوگیری از کاهش پهنای باند هستید: از VPN استفاده کنید. VPN آدرس IP شما را پنهان می کند و ترافیک شما را رمزگذاری می کند، بنابراین ISP ها نمی توانند آنچه را که به صورت آنلاین انجام می دهید ببینند و سرعت شما را محدود کنند. اگر به دنبال بهترین VPN برای دور زدن محدودیت اینترنت هستید حتما از HiVPN استفاده کنید.
  دارای بیش از ۳۰۰ سرور در ۲۰ کشور جهان است که سرعت بالا و ویژگی های امنیتی پیشرفته را در اختیار کاربران قرار می دهد. با یک حساب HiVPN، می توانید تا ۲ دستگاه مختلف را پشتیبانی کنید: روتر، تلفن های هوشمند، لپ تاپ، تبلت و موارد دیگر.
 • امنیت آنلاین با یک کلیک شروع می شود.
  با HiVPN پیشرو در جهان ایمن بمانید

روش های دیگر برای بهبود پهنای باند

اگر از طرح اینترنت خود راضی هستید و سرعت اینترنت شما در طول آزمایش خوب بود، ممکن است مشکل این باشد:

۱. دستگاه شما

اگر دستگاه شما نتواند داده هایی را که دریافت می کند پردازش کند، نمی توانید از اتصال اینترنت سریع لذت ببرید. آیا زمان آن رسیده است که یک رایانه جدید تهیه کنید یا رایانه فعلی خود را تمیز کنید؟

پیشنهاد می کنیم برای حذف هر گونه بدافزار اسکن آنتی ویروس را اجرا کنید. همچنین، اگر فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما واقعاً پر است، تمیز کردن فضای کمی نیز می‌تواند کمک کند. مطمئن شوید که به طور مداوم نرم افزار آنتی ویروس و ضد بدافزار خود را به روز کنید. همچنین ممکن است لازم باشد حافظه پنهان خود را پاک کنید، از مرورگر دیگری استفاده کنید یا هر برنامه پس‌زمینه‌ای را که داده‌های زیادی مصرف می‌کند ببندید.

۲. وای فای همسایگان شما

تجهیزات Wi-Fi از طریق کانال هایی که تمایل به همپوشانی دارند، ارتباط برقرار می کنند. سعی کنید از کانال بی سیم دیگری استفاده کنید که کاربران اطراف آن کمتر است. همچنین می توانید یک روتر با پهنای باند دوگانه را در نظر بگیرید که در هر دو فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز پخش می شود.

۳. ISP شما

اگر متوجه شدید که سرعت شما هنگام انجام فعالیت‌های خاص کندتر است، ISP شما ممکن است اتصال شما را خنثی کند.

۴. روتر شما

ممکن است روتر شما بیش از حد کار کرده باشد. راه اندازی مجدد آن را امتحان کنید. برخی از روترها هر زمان که غیرفعال هستند از راه اندازی مجدد خودکار پشتیبانی می کنند.

شاید سیگنال در حال تداخل است. آن را در فضای باز و دور از دیوارها و موانع دیگر نگه دارید یا به آن نزدیک شوید. موانع فیزیکی می توانند سیگنال را ضعیف کرده و کیفیت اتصال را تحت تاثیر قرار دهند.

همیشه روتر خود را با به روز رسانی سیستم عامل برای به روزترین وصله های امنیتی به روز کنید. همچنین مطمئن شوید تنظیماتی که سرعت شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد را فعال نکرده باشید. اگر روتر شما خیلی قدیمی است، یک روتر جدید تهیه کنید.

نحوه بهبود عملکرد روتر

تمرکز روی روتر شما اغلب راه خوبی برای بهبود سرعت کلی شبکه است. این یک قطعه سخت افزار به عنوان دروازه بین دستگاه های شخصی شما و اینترنت به طور کلی عمل می کند، بنابراین ضروری است که آن را به خوبی کار کنید. این نکات ساده را برای افزایش عملکرد روتر امتحان کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که سخت افزار و نرم افزار به روز هستند. به تعویق انداختن به‌روزرسانی‌ها آسان است، اما روتر شما نقطه دسترسی اینترنت است: باید به‌روز نگه داشته شود. اگر بتوانید روتر خود را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار به روز شود، این کار می تواند این فرآیند را آسان تر کند.
 • مکان، مکان، مکان. واقعاً مهم است که روتر شما در کجای خانه قرار دارد. ممکن است در گوشه یا داخل کابینت بهتر به نظر برسد، اما یک موقعیت باز و مرکزی باعث بهبود سرعت در سراسر خانه می شود.
 • زالو را متوقف کنید. مطمئن شوید که روتر شما دارای رمز عبور محافظت شده است و هر از چند گاهی آن رمز عبور را تغییر دهید. اگر شخصی در منطقه شما به اتصال شما دسترسی داشته باشد، واقعاً می تواند عملکرد را کاهش دهد.
 • برنامه های سنگین را متوقف کنید. برخی از برنامه ها و برنامه ها از پهنای باند بیشتری نسبت به بقیه استفاده می کنند. اگر متوجه کاهش سرعت شدید، بررسی کنید که آیا شخص دیگری در خانواده از اینترنت برای دانلود یا پخش فایل های بزرگ استفاده می کند.
 • برخورد سیگنال ها سیگنال های دستگاه های داخل و خارج از خانه شما می تواند باعث تداخل شود. روتر همسایه شما ممکن است با روتر شما تضاد داشته باشد، اما حتی مایکروویو خود شما نیز می تواند نتیجه مشابهی داشته باشد. سعی کنید روتر را در اطراف خانه حرکت دهید و آن را تا حد امکان از دستگاه های دیگر دور کنید.
 • راه اندازی مجدد خود را خودکار کنید راه اندازی مجدد روتر می تواند سرعت اینترنت را افزایش دهد، پس چرا روتر خود را برای راه اندازی مجدد خودکار تنظیم نکنید؟ می‌توانید زمانی را برای راه‌اندازی مجدد شبانه مشخص کنید تا بتوانید در صبح سرعت بهتری داشته باشید.
 • سرعت وای فای را با یک توسعه دهنده افزایش دهید. سعی کنید از یک افزایش دهنده برد برای بهبود دسترسی روتر استفاده کنید. می توانید این سخت افزار را بخرید یا ببینید که آیا ISP شما آن را ارائه می دهد یا خیر.

مهار پهنای باند چیست؟

محدود کردن پهنای باند زمانی است که یک ISP عمدا پهنای باند اتصال اینترنت کاربران خود را محدود می کند. برخی از ISP ها ترافیک را برای کاربرانی که در فعالیت های با پهنای باند سنگین مانند جریان HD شرکت می کنند، محدود می کنند. یک VPN می تواند ترافیک شما را رمزگذاری کند تا ISP ها نتوانند کارهای شما را ببینند و سرعت شما را محدود کنند. از یک VPN برای دور زدن فشار اینترنت استفاده کنید. ISP ها دیگر قادر به نظارت بر کارهایی که شما به صورت آنلاین انجام می دهید نخواهند بود و در نتیجه نمی توانند اتصال شما را بر اساس کاری که انجام می دهید مسدود یا محدود کنند.

چگونه سرعت آپلود خود را افزایش دهیم

سرعت آپلود شما سرعتی را تعیین می کند که اطلاعات دستگاه های شما به مقصد می رسد. برای بهبود آن باید:

 • دستگاه خود را پاک کنید فایل های غیر ضروری را حذف کنید و کش های خود را پاک کنید. انجام اسکن بدافزار و حذف نرم افزارهای مخرب و ویروس ها. مطمئن شوید که نرم افزار آنتی ویروس خود را به روز کنید.
 • تعداد دستگاه های متصل به شبکه خود را کاهش دهید . همه آنها برای پهنای باند رقابت خواهند کرد.
 • از اتصال سیمی استفاده کنید. سیگنال‌های وای‌فای ضعیف‌تر هستند و می‌توانند به دلیل تداخل یا موقعیت فیزیکی شما در نوسان باشند.
 • روتر خود را بررسی کنید ببینید آیا تنظیمات درستی دارد و به درستی کار می کند. درایورهای آن را به روز کنید.
 • درایورهای خود را در دستگاه های متصل خود به روز کنید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…