ایمنی خاموش شده است

۵/۵ - (۵ امتیاز)

ایمنی خاموش شده است

پلیس انگلستان مردی از ناتینگهام را متهم به راه اندازی یک سرور پروکسی که دسترسی به سایت هایی را که در معرض بلوک های دستوری دادگاه هستند، دستگیر کرده است. برای اطلاعات بیشتر HiVPN را دنبال کنید.

این مرد که از آن زمان به قید وثیقه آزاد شده است .متهم به اجرای سرویس پروکسی Immunicity [Broken URL Removed] بود که توسط مقامات حذف شده است. این برای رفع انسداد سایت های تورنت با ارسال ترافیک از طریق پراکسی های مختلف، بسته به URL مورد نظر شما طراحی شده است.

این دستگیری پس از آن صورت گرفت که پلیس  در همکاری با فدراسیون علیه سرقت حق چاپ (FACT)  شواهدی پیدا کرد که نشان می‌داد Immunicity دسترسی به ۳۶ وب‌سایت را که قبلاً در بریتانیا به دلیل نقض حق چاپ مسدود شده بودند، فراهم می‌کرد.

Immunicity به کاربران اجازه داد تا به سایت‌هایی دسترسی داشته باشند که در سال‌های اخیر توسط تعدادی از ISPهای اروپایی مسدود شده‌اند، از جمله The Pirate Bay به ظاهر شکست‌ناپذیر که در سال ۲۰۱۲ پس از حکم دادگاه عالی مسدود شد. این منجر به این شد که مصونیت، مقررات ضد دور زدن در قانون کپی رایت بریتانیا را نقض کند.

وب سایت Immunicity از آن زمان حذف شده است. در جای خود، یک اطلاعیه ترسناک از پلیس شهر لندن وجود دارد که به بازدیدکنندگان اطلاع می دهد که این سایت در معرض تحقیقات جنایی است. این اطلاعیه همچنین به تعدادی از وب‌سایت‌های تجاری پیوند می‌دهد که در آن‌ها می‌توان موسیقی و فیلم‌ها را به طور قانونی دریافت کرد.

کنجکاو هستید که حذف ایمنی برای شما چه معنایی دارد؟ ادامه مطلب را بخوانید.

ایمنی چگونه کار کرد

دیدن اینکه چگونه Immunicity مسدود کردن سطح ISP وب سایت ها را دور زد، بسیار چشمگیر بود. به کاربران نیاز داشت که تنظیمات مرورگر خود را با چیزی به نام فایل پیکربندی خودکار پروکسی (PAC) تغییر دهند.

فایل های PAC کلاه قدیمی هستند. آنها از زمان انتشار Netscape 2.0 وجود داشته اند و از آن زمان تا کنون مورد استفاده قرار می گیرند. آنها از کمی بیشتر از چند خط جاوا اسکریپت تشکیل شده اند و مانند هر پروکسی فوروارد دیگری عمل می کنند.

آنها به مرورگر شما دستور می دهند تا درخواست های شبکه مشخص شده را از طریق آدرس های مختلف ارسال کند. این آدرس ها حاوی یک سرور پروکسی هستند که سایت مورد نظر شما را برمی گرداند.

این جایگزین چیزی است که معمولاً هنگام تایپ آدرس در مرورگر خود اتفاق می افتد. در جایی که درخواست DNS انجام می شود، مرورگر شما محتوا را بازیابی می کند و سپس آن را به شما ارائه می دهد.

Immunicity یک فایل PAC را ارائه کرد که درخواست‌ها را به سایت‌های تورنت مسدود شده – از جمله The Pirate Bay، EZTV و KickAssTorrents – به سرورهای خود ارسال می‌کرد و عملاً بلوک‌های سطح ISP را دور زد.

جالب اینجاست که فایل PAC همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا بلوک‌های تعدادی از وب‌سایت‌های قانونی را که محتوای بزرگسالان را پخش می‌کنند دور بزنند. فقط می‌توان تعجب کرد که آیا هدف از این کار دور زدن بلوک‌های موجود در اکثر مکان‌های کاری است یا فیلترینگ جدید انصراف از وب که برای همه اشتراک‌های جدید اینترنتی در بریتانیا اجباری است.

آیا کاربران VPN ایمن هستند؟

در نگاه اول، این به طور نگران کننده ای شبیه به کاری است که یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) انجام می دهد. VPN به کاربران این امکان را می دهد که محدودیت های سطح ISP را با قیف کردن ترافیک از طریق یک تونل رمزگذاری شده به نقطه پایانی که در آن مشمول این محدودیت ها نیست، دور بزنند.

این مزیت را نیز دارد که به کاربران امکان می دهد نظارت سطح ISP را دور بزنند، زیرا ترافیک قبل از انتقال به شدت رمزگذاری می شود. این بدان معناست که تعیین اینکه آیا کاربر از پروتکلی استفاده می‌کند که معمولاً با نقض حق نسخه‌برداری مرتبط است  مانند Bittorrent یا با شبکه غیرمتمرکز eDonkey  یا بازدید از سایت‌هایی که معمولاً با نقض انبوه حق چاپ مرتبط هستند غیرممکن است.

با این حال، تعدادی تفاوت اساسی بین خدمات سنتی VPN و Immunicity وجود دارد. تفاوت هایی که یکی را قانونی و دیگری را غیر قانونی می کند.

اولاً، سرورهای Immunicity فقط درخواست‌هایی را برای وب‌سایت‌های خاص می‌پذیرفتند. اگر کاربر فایل PAC را برای اضافه کردن وب سایت دیگری ویرایش کند، به سادگی خطا می کند یا از پردازش درخواست خودداری می کند. به طور خلاصه، Immunicity به طور خاص دسترسی به وب‌سایت‌هایی را فراهم می‌کرد که با حکم دادگاه مسدود شده بودند یا به عنوان تسهیل کننده سرقت حق چاپ شناخته می‌شدند.

علاوه بر این، VPN ها چیزی هستند که می توان آن را به عنوان یک فناوری با استفاده دوگانه توصیف کرد. مطمئناً، شما می‌توانید از آن‌ها برای دسترسی به خلیج دزدان دریایی و گرفتن آخرین قسمت بازی تاج و تخت استفاده کنید، همانطور که می‌توانید از آن‌ها برای بررسی خصوصی و ایمن ایمیل‌های خود در فرودگاه استفاده کنید.

در حالی که Immunicity سرویسی بود که استفاده مشروع دیگری نداشت، یک نقص طراحی که بعداً ثابت شد که خنثی کننده آن است.

این بدان معنی است که سرویس VPN مورد علاقه شما در شرف خاموش شدن نیست. آنها ایمن هستند، و همچنین خدمات دیگری مانند Hola، که VPN یکپارچه با مرورگر را ارائه می دهند

اکنون زمان بدی برای راه اندازی یک سرویس دور زدن است

ماه‌ها پس از اینکه دادگاه عالی تصمیم گرفت خلیج دزدان دریایی در بریتانیا مسدود شود، حزب دزدان دریایی بریتانیا سرویس پروکسی خود را راه‌اندازی کرد. پس از چند ماه کوتاه، در مواجهه با این حکم دادگاه عمیقاً نامحبوب، سرکشی انگشتان خود را تکان داد. و سپس، به سرعت تحت تهدید اقدام قانونی تعطیل شد.

سایر پروکسی ها نیز به سرنوشت مشابهی دچار شده اند. مصونیت تنها نیست که خود را در سمت اشتباه قانون قرار دهد. رئیس واحد جرایم مالکیت معنوی پلیس شهر لندن در نقل قولی به مجله Wired گفت: “ما با افرادی که تصور می شود مرتکب یا عمداً چنین جرایمی را تسهیل می کنند به سختی برخورد خواهیم کرد.”

به نظر می رسد که دوران پروکسی دزدان دریایی به پایان رسیده است. اما جایگزین هایی وجود دارد.

در مرحله اول، می توانید سرور پروکسی خود را رول کنید.

شما همچنین می توانید در VPN سرمایه گذاری کنید . برخی از این مزیت‌ها این است که هیچ گزارشی از فعالیت اینترنت شما را حفظ نمی‌کنند .

همچنین یک افزونه کروم و فایرفاکس به نام Hola وجود دارد. این به شما امکان می دهد ترافیک شبکه خود را به طور انتخابی از طریق نقاط پایانی VPN فشار دهید و به شما امکان می دهد علاوه بر محدودیت های مزاحم منطقه، مسدود کردن سطح ISP را دور بزنید.

یا، می‌توانید قانونی پیش بروید و عادت دزدی دریایی را برای همیشه کنار بگذارید. آیا نمی توانید از پرداخت هزینه برای موسیقی خسته شوید؟ Spotify یک طرح رایگان دارد. اگر در ایالات متحده هستید، همچنین می‌توانید فیلم‌ها و تعمیرات تلویزیونی خود را از طریق Netflix، iPlayer، و Hulu دریافت کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…