IKEv2/IPsec تعریف و ویژگی ها

۵/۵ - (۴۰ امتیاز)

پروتکل IKEv2 : تعریف و ویژگی ها

HiVPN از IKEv2/IPsec در دستگاه های آیفون و آیپد و مک  و برنامه های اختصاصی hivpn برای اندروید و ویندوز استفاده می کند. برای کاربران ما، این واقعا مهم است که چه پروتکلی آنها را در پشت صحنه ایمن نگه می دارد. اما IKEv2/IPsec چیست و چرا HiVPN از آن پشتیبانی می کند؟

پروتکل VPN چیست؟

پروتکل VPN سیستمی است که ارتباط امن بین دستگاه شما و سرور VPN برقرار می کند. این کار ابتدا با تأیید صحت دستگاه کاربر و سرور VPN و سپس تولید یک کلید رمزگذاری که می تواند توسط هر دو مورد استفاده قرار گیرد، انجام می شود.

این سیستم اجازه می دهد تا داده ها رمزگذاری شوند، بین دستگاه و سرور ارسال شوند و سپس با خیال راحت رمزگشایی شوند. مهم نیست که VPN چقدر خوب است، اگر از یک پروتکل قوی استفاده نکند، نمی تواند امنیت واقعی را فراهم کند.

IKEv2 چیست؟

IKEv2 (نسخه ۲ تبادل کلید اینترنت) یک پروتکل رمزگذاری VPN است که وظیفه ایمن سازی ترافیک اینترنت را بر عهده دارد. این ویژگی SA (Security Association) را در یک مجموعه احراز هویت به نام IPSec کنترل می کند. Hi VPN به این ترکیب برنده به عنوان IKEv2/IPSec یا IKEv2 VPN اشاره می کند.

در این ترکیب، IKEv2 مکانیزمی است که کلیدهای رمزگذاری را تولید می کند و از جریان امن داده بین دستگاه شما و سرور VPN که به آن متصل هستید اطمینان حاصل می کند.

نحوه تنظیم پروتکل IKEv2 VPN

برنامه HiVPN برای اندروید و ویندوز از بخش آموزش سایت  را دانلود کنید.
برنامه HiVPN را راه اندازی کنید.
به قسمت انتخاب پروتکل بروید.
پروتکل IKEv2 را انتخاب کنید.
از اتصال VPN سریع و ایمن لذت ببرید!

برای آیفون و مک و سایر دستگاه ها به راهنمای سایت مراجعه کنید.

IKEv2/IPsec در مقابل OpenVPN

IKEv2/IPSec یکی از پروتکل های طولانی است که هر کدام بر اساس نقاط قوت پیشینیان ساخته شده اند. در جایی که گزینه های اولیه مانند پروتکل تونل زنی نقطه به نقطه (PPTP) و پروتکل تونل زنی لایه ۲ (L2TP/IPsec) برای متعادل کردن سرعت و امنیت تلاش می کردند، جانشین آنها، OpenVPN، در هر دو جبهه عالی بود.

OpenVPN یکی از بهترین پروتکل های موجود در حال حاضر است، به همین دلیل است که نقش مهمی در برنامه های hivpn ایفا می کند. با این حال، نکاتی وجود دارد که IKEv2/IPSec حتی از OpenVPN پیشی می گیرد. این تا حد زیادی به لطف سه ویژگی تعیین کننده آن است:

توان عملیاتی با سرعت بالا.
پایداری تقویت شده
اتصال مجدد خودکار
این پروتکل پیشرفته سریعتر و پایدارتر از OpenVPN است و یک ویژگی اتصال مجدد خودکار پیشگامانه را ارائه می دهد که هم امنیت و هم سهولت استفاده را بهبود می بخشد. این بدان معنی است که به طور خودکار اتصال VPN شما را از سر می گیرد، حتی زمانی که دستگاه شما از یک منبع اینترنتی به منبع دیگر سوئیچ می شود.

برای افرادی که از نظر فنی فکر می کنند، IKEv2/IPsec از رمزگذاری AES-256-GCM برای رمزگذاری، همراه با SHA2-384 برای یکپارچگی استفاده می کند. این با استفاده از کلیدهای Diffie Hellmann 3072 بیتی با Perfect Forward Secrecy (PFS) ترکیب شده است.

مزایای IKEv2/IPSec

اتصال مجدد خودکار: IKEv2/IPsec عملکرد اتصال مجدد کارآمدی را در زمانی که اتصال اینترنت شما قطع می شود ارائه می دهد.
رمزگذاری قوی: IKEv2/IPSec یک پروتکل پیشرفته است که برای محافظت حداکثری با رمزهای با امنیت بالا رمزگذاری می کند.
پشتیبانی در چندین دستگاه: IKEv2/IPsec در طیف وسیعی از دستگاه‌ها، از جمله تلفن‌های هوشمند که قبلاً پشتیبانی نمی‌شدند، لوازم خانگی متصل و طیف وسیعی از روترها پشتیبانی می‌شود.
پایداری: IKEv2/IPsec ثبات بیشتری را ارائه می‌کند، اتصال قوی را فراهم می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد بدون از دست دادن حفاظت خود، بین اتصالات اینترنتی جابجا شوند.
سرعت: در جایی که بسیاری از پروتکل‌ها برای حفظ یک تجربه اینترنت یکپارچه تلاش می‌کنند، IKEv2/IPSec انتقال داده با سرعت بالا را ارائه می‌دهد و مرور با VPN را به تجربه‌ای سریع‌تر و لذت‌بخش‌تر تبدیل می‌کند.

IKEv2 در مقابل IPSec: تفاوت ها

هنگام جستجوی بهترین پروتکل های VPN، وسوسه انگیز است که گزینه های مختلف را در برابر یکدیگر قرار دهید. در واقعیت، IKEv2 و IPSec هر دو هنگام ترکیب بهترین عملکرد را دارند و به طور مفید قابل مقایسه نیستند. در واقع، مجموعه احراز هویت IPSec در حال حاضر از IKEv2 در مجموعه پروتکل های خود استفاده می کند.

IPSec یک سیستم محبوب به دلایلی است: ایمن و قابل اعتماد است و عملیات آن برای اشخاص ثالث نامرئی است. به همین ترتیب، IKEv2 یک پایه عالی برای ثبات، جریان سریع داده و پرش اتصال است.

با مشاهده قدرت این مشارکت حریم خصوصی، های وی پی ان از پروتکل IKEv2 VPN برای ارائه بهترین هر دو ویژگی استفاده می کند، بنابراین کاربران می توانند با خرید IKEV2 از تجربه ایمن تر و کارآمدتر لذت ببرند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…