چگونه از خود در برابر سرقت هویت محافظت کنیم

۵/۵ - (۸ امتیاز)

چگونه از خود در برابر سرقت هویت محافظت کنیم؟

سرقت هویت یک امر ظریف، فریبکارانه و خلاقانه است و هر روز زیر بینی مردم اتفاق می افتد. این یک مشکل رو به رشد در عصر اینترنت است، اما راه‌هایی برای محافظت از خود وجود دارد و برخی از آنها بسیار ساده‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید. بنابراین بهترین محافظت از سرقت هویت چیست؟ و چگونه می توانید از سارقان هویت پیشی بگیرید؟ لطفا در این پست با HiVPN همراه باشید.

سرقت هویت چیست؟

سرقت هویت جرم است این سرقت اطلاعات شخصی یا مالی شما به منظور استفاده از هویت شما برای ارتکاب کلاهبرداری است – مانند استفاده از حساب های خود، خرید اقلام، جعل وام مسکن، گرفتن اجاره نامه، یا درخواست گذرنامه. جزئیات شما می تواند هر چیزی از SSN گرفته تا اثر انگشت شما باشد.

چگونه می توان هویت شما را به سرقت برد؟

سارقان می‌توانند هویت شما را از هر مکانی که حاوی اطلاعات شخصی شما باشد، مانند وب‌سایت‌های ناامن، پایگاه‌های اطلاعاتی شرکت‌ها و دولتی، قطعات پست الکترونیکی، رسانه‌های اجتماعی و از طریق حملات سایبری، سرقت کنند.

فقط تصور کن. تولد شما در فیس بوک دیده شد. اثر انگشت و نمایه DNA شما در یک نقض داده در معرض دید قرار گرفت. آدرس شما در گواهینامه رانندگی شما که هفته گذشته گم کرده بودید پیدا شد. و شما SSN و جزئیات بانک خود را به تماس گیرنده ناشناسی که فکر می کردید از بانک شما باشد، دادید. آیا می بینید که چقدر آسان است اینترنت را برای تکه هایی از هویت خود جمع کنید؟ سارقان می توانند از هر یک از این اطلاعات برای ارتکاب کلاهبرداری بیمه پزشکی، درخواست وام، سوء استفاده از امتیاز اعتباری شما و موارد دیگر استفاده کنند.

جزئیات به ظاهر بی اهمیت مانند آدرس تولد یا آدرس منزل شما باید به اندازه رمزهای عبور بانکی شما با جدیت محافظت شود. هرگز صبر و پشتکار یک هکر را دست کم نگیرید. کمی پارانویا بهتر از یک فاجعه مالی است.

احتمال اینکه قربانی تقلب هویت شوید چقدر است؟

متأسفانه بالا است، به خصوص اگر در ایالات متحده زندگی می کنید. اگر آمارهای گزارش تحقیقات و استراتژی Javelin 2019 را با شکایات مربوط به کلاهبرداری هویت جمع‌آوری‌شده توسط FTC ترکیب کنیم، می‌توان مشاهده کرد که این جنایت تا چه حد رایج شده است.

تنها در سال ۲۰۲۰، تقلب در هویت منجر به زیان بیش از ۵۶ میلیارد دلار شد. به نظر می‌رسد که مقدار پول نقد دزدیده شده مستقیماً با همه‌گیری کووید-۱۹ مرتبط است و ناشی از آن است. از ۴۰۰ میلیون دلار از دست رفته در کلاهبرداری های COVID، ۷۰٪ به سرقت هویت نسبت داده شده است.

با تجزیه و تحلیل آمار، می‌توان دریافت که بسیاری از تقلب‌های هویتی مستلزم کمپین‌های مهندسی شده اجتماعی برای بهره‌برداری از افراد آسیب‌پذیر و بدبخت است. تکنیک‌هایی که هکرها برای سرقت اطلاعات خصوصی شما استفاده می‌کنند، به‌طور خاص برای بازی روان‌شناختی ترس‌های قربانی ساخته شده‌اند.

یکی از نمونه‌های اصلی کمپین‌های مهندسی اجتماعی در آمریکا واضح است – مزایای ساختگی دولت. چک های محرک به یکی از ویژگی های زندگی در ایالات متحده در طول همه گیری تبدیل شده است. و به راحتی می توان فهمید که چرا بسیاری از افراد قربانی کلاهبرداری های محرک می شوند. هنگامی که ایمیلی از طریق ارائه یک تزریق نقدی نجات دهنده دریافت می شود و تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام، آدرس و جزئیات بانک خود را وارد کنید، ممکن است دو بار فکر نکنید.

کلاهبرداری هویت و کودکان

سارقان هویت می توانند حتی کمتر از سوء استفاده از آسیب پذیران مالی در یک بیماری همه گیر سقوط کنند. نگران کننده است که کودکان ۵۱ برابر بیشتر از بزرگسالان قربانی تقلب در هویت می شوند.

این واقعیت که کودکان هرگز گزارش‌های اعتباری یا مالی دریافت نمی‌کنند، می‌تواند باعث شود که این شکل خاص از کلاهبرداری هویت تا سال‌ها مورد توجه قرار نگیرد. برای بدشانس ترین قربانیان، آنها تا زمانی که بالغ نشوند و اولین کارت اعتباری خود را درخواست نکرده باشند، کلاهبرداری را کشف نخواهند کرد. در آن مرحله، امتیاز اعتباری آنها قبلاً توسط کلاهبرداران و دزدان خراب شده است.

۵ روش متداول که سارقان هویت اطلاعات شما را در دست دارند

  • نقض داده ها
  • نقض داده زمانی رخ می دهد که شخصی به اطلاعات یک شرکت دسترسی غیرمجاز پیدا کند. داغ ترین کالاها برای هکرها نام کامل، شماره کارت اعتباری و شماره تامین اجتماعی است. در سال ۲۰۲۰، ۵۴۰ مورد نقض داده‌ها شامل مشاغل، بیمارستان‌ها، خدمات دولتی و اطلاعات خصوصی میلیون‌ها شهروند بود که بیشتر آنها در وب تاریک به قیمت چند دلار فروخته می‌شوند.
  • مرور ناامن
  • از وب‌سایت‌های بدون S در «https» در URL خود اجتناب کنید. “S” مخفف امن است، به این معنی که سایت اطلاعات بازدیدکنندگان را رمزگذاری می کند. سایت‌های ناامن اطلاعات شما را در اختیار هکرهایی قرار می‌دهند که در کمین شبکه هستند، یا گاهی اوقات به مالک پنهان خود وب‌سایت. همچنین از Wi-Fi عمومی خودداری کنید، زیرا هرگز ایمن نیست. اگر می‌خواهید اتصال خود را ایمن کنید، از VPN (مخفف شبکه خصوصی مجازی) استفاده کنید .
  • جعل شناسه تماس گیرنده
  • این زمانی است که یک کلاهبردار شناسه تماس گیرنده خود را تغییر می دهد تا شما را به عنوان مثال تصور کند که بانک شماست. پس از ایجاد یک سناریوی جعلی، آنها جزئیات بانکی، اطلاعات شخصی و هر چیز دیگری را که بخواهند مطالبه خواهند کرد. برای رفع هرگونه نگرانی، تلفن را قطع کرده و مستقیماً با بانک خود تماس بگیرید.
  • سرقت پست الکترونیکی
  • مدتها قبل از دیجیتالی شدن بیشتر چیزها، سارقان هویت سیستم پستی را به امید یافتن کارتهای اعتباری، صورتحسابهای بانکی و سایر اسناد شخصی رهگیری کردند. از ارسال اطلاعات شخصی از طریق نامه خودداری کنید و همیشه اسناد مهم را خرد کنید – جستجو در سطل زباله شما در حیطه سرقت هویت نیست.
  • اسکیمینگ کارت
  • آیا می دانستید که کارت شما ممکن است در دستگاه خودپرداز شبیه سازی شود؟ سارقان هویت دستگاهی را روی درگاه کارت قرار می دهند که اطلاعات نوار مغناطیسی کارت را می خواند و آن را به کلاهبردار منتقل می کند. سپس می توان از اطلاعات شما برای خرید استفاده کرد. ارزش این را دارد که فرزندان خود را در مورد کارت و سرقت هویت آموزش دهید.

چگونه می توانید متوجه شوید که شخصی از هویت شما استفاده می کند؟

تا به حال، احتمالاً می توانید ببینید که دزدیده شدن هویت شما چقدر آسان است. اما چگونه می توان فهمید که واقعاً اتفاق افتاده است؟ در اینجا چیزی است که باید مراقب آن باشید:

 • با وجود داشتن رتبه اعتباری عالی، از اعتبار محروم هستید: اگر کلاهبرداران به نام شما وام بگیرند، امتیاز اعتباری شما آسیب خواهد دید. از خدمات نظارت بر اعتبار استفاده کنید و مراقب هر افت ناگهانی امتیاز اعتباری خود باشید.
 • دریافت صورتحساب های خود را از طریق پست متوقف می کنید: این می تواند نشانه دزدیده شدن نامه های حساس شما از طریق خدمات پستی باشد که می تواند منجر به سرقت هویت شود.
 • به شما اطلاع داده شده است که بخشی از نقض داده ها بوده اید: ورود به سیستم یا سایر اطلاعات شخصی شما ممکن است از پایگاه داده یک شرکت به سرقت رفته و برای ارتکاب کلاهبرداری استفاده شود. با تایپ آدرس ایمیل خود در اینجا می توانید ببینید که آیا بخشی از نقض داده های آنلاین بوده اید یا خیر .
 • متوجه تراکنش‌های بانکی غیرمعمول در صورت‌حساب خود می‌شوید: حتی تراکنش‌های کوچک و غیرمعمول باید جدی گرفته شوند، به خصوص که کلاهبرداران از گرفتن مبالغ زیاد برای مخفی ماندن اجتناب می‌کنند.

بهترین محافظت از سرقت هویت چیست؟

می توانید امنیت شخصی خود را تقویت کنید یا از یک برنامه محافظت از هویت استفاده کنید تا به شما کمک کند ایمن تر بمانید. اگر از ما بخواهید، می‌توانید هر کاری که برنامه‌های سرقت هویت می‌توانند انجام دهند، اما به صورت رایگان انجام دهید. اگرچه، برای برخی، یک برنامه محافظت از هویت می تواند به اشتراک گذاری بار تلاش برای ایمن ماندن کمک کند. بنابراین آیا اپلیکیشن‌های محافظت از هویت بهتر از یادگیری نحوه حفظ هویت خود هستند؟ بیایید هر دو را وزن کنیم:

آیا ارزش دریافت محافظت از سرقت هویت را دارد؟

با هزینه ماهانه از ۷ تا ۳۵ دلار، برنامه‌های محافظت از هویت به شما امکان می‌دهند اعتبار خود را مسدود کرده و در صورت وجود هرگونه نقض داده به شما اطلاع دهند. آنها بر امور مالی شما نظارت می کنند و به روز رسانی های بلادرنگ را برای شما ارسال می کنند. به عنوان یک جایزه، بیشتر آنها شامل بیمه می شوند که در صورت سرقت مالی شما تا ۱ میلیون دلار ارائه می دهند. آنها همچنین می توانند SSN شما را برای نشانه های سرقت هویت امنیت اجتماعی ردیابی کنند.

با این حال، تکیه بر یک برنامه محافظت از سرقت هویت ۱۰۰٪ ضد احمق نیست.

برنامه های سرقت هویت برای یکپارچه سازی امور مالی شما عالی هستند و به شما امکان می دهند همه چیز را از یک صفحه مدیریت کنید. با این حال، برخی با حروف کوچک بیان می کنند که قادر به نظارت بر همه تراکنش ها در همه مشاغل نیستند، بنابراین ممکن است برخی از فعالیت های تقلبی گزارش نشود. برنامه های بازپرداخت و غرامت همه به اشتراک شما بستگی دارد و برخی از بسته های غرامت بزرگتر از ۱ میلیون دلار یا بیشتر برای هزینه های وکلا و کارشناسان در صورت نیاز است. همچنین، طرح‌های پایین‌تر نظارت کمتری را ارائه می‌کنند، بنابراین فایده‌ای ندارد مگر اینکه بخواهید برای بالاترین اشتراک هزینه کنید.

اگر می دانید چگونه خودتان از هویت خود محافظت کنید، می توانید بیشتر این مزایا را به صورت رایگان دریافت کنید. می توانید از برنامه بانکی خود برای لذت بردن از نظارت زنده و به روز رسانی رایگان استفاده کنید. شرکت ها از نظر قانونی موظفند در هر صورت اگر اطلاعات شما به دلیل نقض داده ها در معرض خطر قرار گرفت، به شما اطلاع دهند و شما به راحتی می توانید گزارش های اعتباری خود را بررسی کنید. بانک شما همچنین برای بازپرداخت پولی که به دلیل کلاهبرداری از دست داده اید، برنامه هایی برای جبران کلاهبرداری دارد.

چگونه می توانید از خود در برابر سرقت هویت آنلاین محافظت کنید؟

زمانی که یک برنامه محافظت از سرقت هویت شما را از فعالیت مشکوک مطلع کند، ممکن است خیلی دیر شده باشد. اگر می خواهید بدانید چگونه از سرقت هویت جلوگیری کنید، در اینجا ۶ نکته سریع برای محافظت از هویت خود آورده شده است:

  • از رمزهای عبور غیرقابل نفوذ استفاده کنید: برای هر حساب از رمزهای عبور مختلف استفاده کنید و رمزهای عبور خود را در یک مدیر رمز عبور رمزگذاری شده (هرگز در مرورگر خود) ذخیره کنید. نکته ساده: یک رمز عبور ۱۰ کاراکتری را می توان در چند ماه در یک حمله brute force شکست، و یک رمز عبور ۱۲ کاراکتری ترکیبی حدود ۲۰۰ سال طول می کشد – برای دو حرف اضافی بد نیست.
  • برنامه بانک خود را بارگیری کنید: از آن برای ردیابی پول خود استفاده کنید و به هر گونه کسر غیرعادی توجه کنید. برنامه شما به هر حال شما را از هر تراکنش در زمان واقعی مطلع می کند – فقط مطمئن شوید که نگاه کنید.
  • نحوه گزارش سرقت هویت: هر چیز غیرعادی را به مرکز ارتباط کلاهبرداری بانک ایالات متحده به شماره ۸۷۷-۵۹۵-۶۲۵۶ گزارش دهید. همچنین اگر به طور تصادفی روی یک ایمیل مشکوک کلیک کرده اید یا جزئیات حساب خود را به کلاهبردار احتمالی داده اید، باید با بخش کلاهبرداری بانک خود تماس بگیرید. مراقب باشید که یک پنجره کوچک برای گزارش کلاهبرداری به بانکتان وجود دارد، به خصوص اگر امیدوارید پول خود را از سرقت هویت بازپرداخت کنید.
  • به نقض اطلاعات پاسخ دهید: اگر شرکتی به شما اطلاع داد که اطلاعات شما در نقض داده ها نقش داشته است، بلافاصله نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر در جای دیگری از آن استفاده کرده اید، در آنجا نیز آن را تغییر دهید.
  • مراقب امتیاز اعتباری خود باشید اگر در حال حاضر به امور مالی خود رسیدگی می کنید، بررسی امتیاز به شما آسیبی نمی رساند. شما می توانید امتیاز اعتباری خود را به صورت آنلاین به صورت رایگان بررسی کنید. هر افت ناگهانی در امتیاز شما می تواند نشان دهنده استفاده از هویت شما برای وام های تقلبی باشد.
  • از VPN استفاده کنید: هر کجا که آنلاین می شوید، اطلاعات شما در خطر است. به عنوان مثال، برنامه HiVPN فوراً ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا نتوان آن را رهگیری کرد و آدرس IP شما را برای حفظ حریم خصوصی آنلاین پنهان می کند، که برای هر زمان که برای چیزهایی آنلاین پرداخت می کنید عالی است. همچنین Wi-Fi عمومی را در هنگام بیرون رفتن ایمن می کند ( به همین دلیل است که به VPN در تلفن خود نیاز دارید ) و می تواند به کاهش تبلیغات هرزنامه که اغلب با بدافزار بارگذاری می شود کمک کند.

بهترین محافظت از هویت، هوشیاری است، که اساساً همان چیزی است که برنامه های محافظت از سرقت هویت ارائه می دهنداگر اطلاعات شخصی خود را به صورت آنلاین با Hi VPN ایمن می کنید، از رمزهای عبور فوق العاده قوی استفاده کنید و به امور مالی خود توجه کنیدنگرانی کمتری خواهید داشت.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…