رله خصوصی iCloud در آیفون شما موجود نیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

رله خصوصی iCloud در آیفون شما موجود نیست؟

شاید شنیده باشید که T-Mobile ویژگی iCloud Private Relay اپل را غیرفعال کرده است، اما این تمام حقیقت نیست  با HiVPN همراه شوید.

iCloud Private Relay یک ویژگی کلیدی جدید در iOS 15 است که به شما امکان می دهد آدرس IP و فعالیت مرور خود را پنهان کنید تا از ردیابی آنلاین شما جلوگیری کند. این به صورت رایگان برای همه مشترکین iCloud+ در دسترس است. با این حال، برخی از کاربران آیفون در شبکه T-Mobile در ایالات متحده نتوانسته اند این ویژگی را روشن کنند. در عوض، با پیام خطایی مواجه می‌شوند که نشان می‌دهد برنامه تلفن همراه آنها از iCloud Private Relay پشتیبانی نمی‌کند.

اگر خطای مشابهی در آیفون خود مشاهده کردید، نگران نباشید. در ادامه بخوانید تا بدانید چرا iCloud Private Relay با شبکه T-Mobile روی آیفون شما کار نمی کند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید.

تقصیر T-Mobile یا اپل نیست

iCloud Private Relay یک سرویس VPN مانند از اپل است که به صورت رایگان برای همه مشترکین iCloud+ در دسترس است. این یک ویژگی حفظ حریم خصوصی است که قصد دارد آدرس IP و فعالیت مرور وب شما را پنهان کند، در نتیجه فعالیت مرور شما را ایمن و خصوصی نگه می دارد.

با این حال، برخلاف یک VPN کامل، Private Relay از مکان تقریبی شما استفاده می کند و گزینه ای برای جعل آن ارائه نمی دهد. این بدان معناست که نمی توانید از این ویژگی برای دور زدن سایت ها و سرویس های مسدود شده جغرافیایی استفاده کنید.

از آنجایی که iCloud Private Relay در حال حاضر در مرحله بتا است، به طور پیش فرض خاموش است. می‌توانید با رفتن به Settings > Apple ID > iCloud > Private Relay ، آن را در iPhone یا iPad خود فعال کنید . با این حال، بسیاری از کاربران آیفون T-Mobile نتوانسته اند این ویژگی را روی داده های تلفن همراه فعال کنند.

این به گمانه زنی هایی منجر شد که T-Mobile این کار را برای ردیابی کاربران خود انجام می دهد. از این گذشته، همانطور که تلگراف تأکید کرد، اپراتور نامه مشترکی را به همراه Vodafone و سایر اپراتورها برای توقف iCloud Private Relay در اتحادیه اروپا امضا کرد.

با این حال، T-Mobile بیانیه ای برای ۹to5Mac منتشر کرد و اپل و یک باگ در iOS 15.2 را در این امر مقصر دانست. با این حال، اشاره کرد که کاربرانی که Web Guard یا سایر ویژگی‌های فیلتر و مسدود کردن محتوا را فعال کرده‌اند، نمی‌توانند از iCloud Private Relay استفاده کنند. فیلتر محتوای داخلی نیز بخشی از طرح اینترنت دفتر خانه T-Mobile است. این ویژگی‌ها مانند iCloud Private Relay هستند و با یکدیگر سازگار نیستند، به همین دلیل است که T-Mobile اجرای اپل را در چنین سناریوهایی غیرفعال می‌کند.

اپل بعداً از سوی خود توضیح داد که هیچ باگی در iOS 15.2 وجود ندارد که به طور بالقوه بر روی iCloud Private Relay تأثیر بگذارد. درعوض، پیشنهاد کرد که کاربران ممکن است این خطا را دریافت کنند زیرا به طور ناخواسته ویژگی Limit IP Address Tracking را برای داده های تلفن همراه خاموش کرده اند و صفحه پشتیبانی آن را برای تصویر واضح تر به روز کرده اند. این شرکت همچنین عبارت پیام خطا را در آخرین نسخه بتای iOS 15.3 به روز کرد تا این موضوع را منعکس کند.

نحوه فعال کردن iCloud Private Relay در آیفون

بنابراین، اگر مدام این خطا را دریافت می کنید که در داده های تلفن همراه در دسترس نیست، چگونه می توانید iCloud Private Relay را در آیفون خود فعال کنید؟ T-Mobile و Apple توصیه می کنند که موارد زیر را انجام دهید:

  1. به Settings > Mobile/Cellular Data > Mobile Data Options در آیفون خود بروید و مطمئن شوید که گزینه Limit IP Address Tracking فعال است.
  2. اکنون به Settings > [your name] > iCloud > Private Relay بروید و این ویژگی را فعال کنید.
  3. اکنون باید بتوانید از iCloud Private Relay استفاده کنید و آدرس IP و فعالیت مرور خود را پنهان کنید. توجه داشته باشید که این ویژگی فقط در Safari کار می کند و در مرورگرها یا برنامه های شخص ثالث کار نمی کند.
  4.  رله خصوصی iCloud در همه مناطق در دسترس نیست
  5. iCloud Private Relay باید با دنبال کردن مراحل بالا یک بار دیگر در آیفون شما شروع به کار کند. اگرچه این ویژگی مفید است، اما در سراسر جهان در دسترس نیست. برای پیروی از قوانین محلی، اپل Relay خصوصی را در چین، بلاروس، کلمبیا، مصر، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی و چند کشور دیگر در دسترس قرار نداده است.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…