هواوی و نظارت در چین

۵/۵ - (۷ امتیاز)

هواوی و نظارت در چین

نظارتی که چین انجام می دهد شدید است و مدت هاست که کانون توجه فعالان مختلف حقوق بشر بوده است. یافته های جدید نشان می دهد که هواوی می توانست نقش خود را در آنها ایفا کند. با ما در این مقاله HiVPN همراه شوید.

چی اتفاقی افتاد؟

هواوی مدت‌هاست که مظنون به کمک به برنامه‌های نظارتی چین است، حتی اگر این غول فناوری ارتباطات نزدیک خود را با دولت چین رد کند. برخی از دولت‌های غربی از ترس اینکه هواوی ممکن است به پکن در جمع‌آوری اطلاعات کمک کند، شبکه‌های این شرکت را مسدود کرده‌اند.

کشف اخیر واشنگتن پست این ترس ها را بیش از پیش ثابت کرد . این رسانه بیش از ۱۰۰ ارائه پاورپوینت محرمانه را فاش کرد که به شدت حاکی از مشارکت هواوی در عملیات نظارتی چین است.

اگرچه هواوی این ارائه ها را در وب سایت عمومی خود منتشر کرد، اما بعداً آنها را حذف کرد. پس از انتشار آنها، هواوی هرگونه اطلاع از پروژه های مورد بحث را رد کرد.

با این حال، بسیاری از اسلایدها نشان هوآوی را دارند و به صراحت از این شرکت یاد می کنند. اگرچه قدمت آنها به سال ۲۰۱۴ باز می گردد، برخی تغییراتی در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ دارند.

دامنه ابزارهای نظارتی هواوی

در اینجا چند نکته مهم از اسلایدها آورده شده است. اکثر پروژه های مذکور به صورت مشترک با سایر شرکت های مشکوک برنامه ریزی شده بود.

تجزیه و تحلیل ضبط صدا

برخی از اسلایدها نشان می‌دهند که هوآوی فناوری‌های تحلیل صوتی خود را برای اهداف امنیت ملی به چین ارائه می‌کند. فناوری مدیریت چاپ صوتی توسط هواوی به طور مشترک با iFlytek، یک شرکت هوش مصنوعی چینی توسعه داده شده است. این نرم افزار می تواند افراد را با تجزیه و تحلیل صدای ضبط شده آنها شناسایی کند. با این حال، روشن نیست که چگونه ضبط را برای تجزیه و تحلیل به دست می آورد.

همچنین شایان ذکر است که iFlyTek به دلیل استفاده از فناوری خود در اقدامات علیه مسلمانان اویغور ، یک گروه قومی که تحت سرکوب شدید دولت چین قرار دارند، تحریم شده است.

نظارت بر زندان

پلتفرم یکپارچه زندان هوشمند هوآوی و هوی یک سیستم نظارت بر زندان است که با همکاری فناوری هوی شانگهای توسعه یافته است. این محصول شامل نرم افزاری برای مدیریت دوربین های فیلمبرداری و گیت ها می باشد. این سیستم همچنین می تواند برای مدیریت برنامه های حضور در کلاس های آموزش مجدد و شیفت های کارگری زندانیان استفاده شود.

علاوه بر این، این نرم افزار می تواند تولید و درآمد حاصل از کار زندان و اثرات کلاس های آموزش مجدد را ردیابی کند.

چین از مراکز بازداشت برای زندانی کردن مخالفان سیاسی و سرکوب اقلیت اویغور استفاده می کند.

ردیابی موقعیت مکانی

مجموعه ای از اسلایدها که ردیابی موقعیت مکانی را مشخص می کند به مکانیسم هایی برای ردیابی افراد سیاسی مورد علاقه و مظنونین جنایی با استفاده از دستگاه های الکترونیکی و تشخیص چهره اختصاص داده شده است. اسلایدها به استفاده از آدرس های MAC رهگیری شده اشاره کردند. باز هم، این فناوری برای استفاده داخلی چین در نظر گرفته شده بود.

نظارت سین کیانگ

سین کیانگ منطقه ای با جمعیت قابل توجه مسلمان اویغور است و دولت آن به خاطر کمپین های ظلم و ستم علیه این اقلیت قومی بدنام است. در حالی که هواوی هرگونه عرضه مستقیم فناوری های مورد استفاده برای آزار اویغورها را تکذیب کرد، نمایندگان آنها ادعا کردند که تجهیزات آنها در ظلم و ستم از طریق اشخاص ثالث استفاده شده است.

با این حال، اسلایدهای مشخص شده توسط هوآوی پروژه های نظارتی سین کیانگ را برجسته می کند. آنها نشان می دهند که این فناوری ها از سال ۲۰۱۷، سالی مصادف با بازداشت های دسته جمعی اویغورها، مورد استفاده قرار گرفته است.

این راه حل های تشخیص چهره به طور مشترک با DeepGlint، شرکت دیگری که به دلیل دخالت در سوء استفاده از سین کیانگ تحریم شده است، توسعه یافته است.

نظارت بر شرکت

برخی از اسلایدها بر نظارت شرکتی و نظارت بر عملکرد متمرکز بودند. ابزارهای ذکر شده می توانند کارمندان را اسکن کرده و با محاسبه مختصات وضعیت بدن آنها مشخص کنند که آیا خواب هستند یا خیر. این نرم افزار همچنین می تواند مشتریان را در محل های خرده فروشی اسکن و شناسایی کند.

همانطور که در تمام موارد ذکر شده، شرکت دیگری درگیر بود. این ۴D Vector نام دارد و در نانجینگ چین واقع شده است.

استفاده جهانی از نظارت شرکتی به یک موضوع بحث برانگیز در سراسر جهان تبدیل شده است. حریم خصوصی کارکنان را نقض می کند و می تواند به راحتی مورد سوء استفاده قرار گیرد.

همچنین شایان ذکر است که هیچ یک از شرکت های ذکر شده در اسلایدها با اظهار نظر در مورد این یافته ها موافقت نکردند.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۲, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…