HTTPS چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

HTTPS چیست؟

برای برخی، HTTPS در مقابل HTTP چیزی بیش از یک “s” اضافه شده به یک URL بی معنی به نظر نمی رسد. اما برای کسانی که به امنیت آنلاین اهمیت می دهند، “s” معنای زیادی دارد. با این حال، تمایز بین این دو اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

بنابراین، HTTPS دقیقاً برای شما چه معنایی دارد و چرا یک تغییر دهنده بازی است؟ ما به شما در این پست HiVPN خواهیم گفت.

HTTPS چیست؟

درک اصول اولیه: HTTP چیست و HTTPS مخفف چیست؟

پروتکل انتقال HyperText مجموعه ای از قوانین برای انتقال یک صفحه وب بین یک وب سرور و مرورگر شما است. به زبان ساده، HTTP چیزی است که امکان ارتباط وب را از طریق تبادل داده فراهم می کند. این ابتدایی ترین پروتکل و پروتکلی است که از همان ابتدای پیدایش اینترنت وجود داشته است.

HTTPS چیست؟

اگرچه پروتکل بر تبادل داده ها تمرکز دارد، اما به نحوه انتقال اطلاعات از یک مکان به مکان دیگر اهمیت نمی دهد. مکالمه را در قالب متن ساده ترک می کند.

متأسفانه، به این معنی است که هر کسی بین وب سرور و مرورگر شما می تواند ارتباط را رهگیری کرده و آن را بخواند. در حین اجرای حمله Man-in-the-Middle، یک عامل تهدید می تواند HTTP را تغییر داده و داده های خصوصی شما را بدزدد.

برای مدت طولانی، این پروتکل برای تبادل داده های غیر محرمانه قابل قبول بود. با این حال، نگرانی های فزاینده در میان امنیت اینترنت به سمت جایگزینی آن با چیزی امن تر سوق داده شد. اینگونه بود که HTTPS متولد شد.

HTTPS چیست؟

HTTPS چه می کند ؟

معنی کامل HTTPS، پروتکل انتقال ابرمتن امن است. تفاوت اصلی این است که به جای متن ساده، HTTPS اطلاعات را در قالب رمزگذاری شده منتقل می کند. پروتکل جدید از فناوری‌های رمزنگاری لایه سوکت امن (SSL) و امنیت لایه حمل و نقل (TLS) استفاده می‌کند.

به این ترتیب، پروتکل رهگیری داده های شما را نسبتاً دشوار، اگر نگوییم غیرممکن می کند. هرکسی که امیدوار است اطلاعات را از فرمت رمزگذاری شده جمع آوری کند، چیزی بیشتر از حروف و اعداد مخدوش دریافت نمی کند.

HTTPS چیست؟

پروتکل HTTPS وب سایت ها را ملزم به داشتن گواهینامه SSL برای احراز هویت انتقال می کند. اینها گواهی های دیجیتالی هستند که توسط مقامات شخص ثالث قابل اعتماد صادر می شوند.

از این رو، آنها به عنوان مدرکی برای ایمن بودن یک سایت خاص عمل می کنند. برای مدت طولانی، این یک روش پرهزینه برای صاحبان وب سایت بود، بنابراین استفاده از HTTPS بسیار نادر بود. با این حال، در تاریخ اخیر، این روش به رایج ترین روش انتقال داده مبتنی بر وب تبدیل شد.

HTTPS چیست؟

اکنون، اکثر مرورگرها به کاربران هشدار می دهند که هر زمان که به یک وب سایت تایید نشده دسترسی پیدا می کنند، اتصال آنها ناامن است.

با وجود تمام پیچیدگی های HTTPS که در پشت صحنه اتفاق می افتد، مرورگر شما آن را به راحتی قابل تشخیص می کند. علاوه بر داشتن ” https://…” در نوار URL خود، همچنین می توانید یک نماد قفل کوچک را مشاهده کنید که نشان می دهد اتصال شما به وب سایت امن است.

HTTPS چیست؟

HTTPS چه معنایی برای امنیت شما دارد؟

پذیرش گسترده استاندارد رمزگذاری جدید، قفل های زیادی را و شبیه حفاظت از داده ها – به وب اضافه کرد. با این حال، حتی با وجود اینکه بسیار امن تر است، بی خطا نیست.

سرور HTTPS خود پیام را رمزگذاری می‌کند، اما نمی‌تواند از برخی از ابرداده‌هایی که در انتقال یکپارچه هستند محافظت کند. این بدان معناست که آدرس IP و شماره پورت شما قابل مشاهده است. فردی که استراق سمع می کند می تواند لحظه اتصال، مدت زمان آن و میزان انتقال داده را تعیین کند.

HTTPS چیست؟

اغلب، کاربران از مکانیسم های اضافی برای اعمال امنیت در وب سایت هایی که بازدید می کنند استفاده نمی کنند. از این رو، آنها نمی توانند از خود در برابر حملات سایبری مختلف محافظت کنند.

حقیقت این است که حملات انسان در وسط نیز با HTTPS امکان پذیر است. به عنوان مثال، مهاجمان می توانند کاربر را به یک وب سایت HTTP که شبیه به یک وب سایت امن به نظر می رسد هدایت کنند. از آنجا، آنها تمام پایانه ها را به امید سرقت داده های ارزشمند راه اندازی می کنند.

HTTPS چیست؟

افکار نهایی

بدون شک، پروتکل افزایش یافته امنیتی اضافی مطمئناً یک لایه حفاظتی اضافی اضافه می کند. با این حال، تا زمانی که هر وب‌سایتی در نهایت پروتکل HTTPS را پیاده‌سازی کند، می‌توانید اقدامات حفاظتی بیشتری را خودتان انجام دهید.

با نیروهای مشترک، مانند VPN، می توانید داده های خود را به روشی ایمن منتقل کنید. یک VPN تمام ارتباطات آنلاینی که از دستگاه شما می آید را با یک رمزگذاری قوی ایمن می کند.

همچنین، آدرس IP و مکان شما را پنهان می کند و همچنین در برابر سانسور اینترنت دفاع می کند. VPN برای افرادی که از حفظ حریم خصوصی آگاه هستند و کسانی که مایلند بدون هیچ محدودیتی در اینترنت جستجو کنند یک امر ضروری است.

HTTPS چیست؟

هر دو VPN و HTTPS به خوبی با هم در جهت امنیت بیشتر فضای سایبری کار می کنند. از این رو، با فعال نگه داشتن VPN خود و فقط بازدید از وب سایت های HTTPS، می توانید امنیت بالایی را پشت سر خود داشته باشید.

اگر همچنان به دنبال یک VPN مناسب نیازهای خود هستید، HiVPN را امتحان کنید. می‌توانید به‌صورت رایگان از آن استفاده کنید و هر زمان که احساس راحتی کردید، از خدمات پریمیوم استفاده کنید

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مرداد ۸, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…