نحوه استفاده از Face ID

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

نحوه استفاده از Face ID

با فعال کردن Face ID برای کار با آنها، سریعتر از همیشه قفل برنامه های آیفون مورد علاقه خود را باز کنید. با این پست HiVPN همراه شوید.

اگر آیفون شما از Face ID پشتیبانی می کند، احتمالاً قبلاً با استفاده از آن برای باز کردن قفل دستگاه خود آشنا هستید. با این حال، خود آیفون شما تنها چیزی نیست که می توانید با Face ID آنلاک را باز کنید. برخی از برنامه ها نیز از این ویژگی پشتیبانی می کنند و به شما امکان می دهند با Face ID قفل آن ها را باز کنید.

اگر می‌خواهید ببینید چه برنامه‌های آیفون می‌توانند از Face ID استفاده کنند، در جای درستی هستید. همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه کنترل کنید کدام برنامه ها می توانند و یا نمی توانند از این ویژگی در آیفون خود استفاده کنند.

نحوه فعال کردن Face ID برای برنامه های مختلف

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که Face ID روی گوشی شما فعال است. اگر آن را راه‌اندازی نکرده‌اید، می‌توانید با رفتن به Settings > Face ID & Passcode و انتخاب Set Up Face ID این کار را انجام دهید . پس از انجام این کار، می توانید از Face ID برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده کنید.

اگر Face ID در دسترس نیست ، راه‌های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد.

اکنون می‌توانیم به فعال کردن Face ID برای برنامه‌های مختلف آیفون بپردازیم. برخی از برنامه ها از این عملکرد پشتیبانی می کنند، در حالی که برخی دیگر از این عملکرد پشتیبانی نمی کنند. در اینجا نحوه می‌توانید بفهمید کدام برنامه‌ها واجد شرایط هستند و چگونه می‌توانید Face ID را برای هر یک از آنها روشن کنید:

  1. تنظیمات را باز کنید .
  2. بهFace ID & Passcode بروید و رمز عبور خود را وارد کنید.
  3. روی سایر برنامه ها ضربه بزنید .
  4. تمام برنامه هایی که درخواست استفاده از Face ID را داده اند را در اینجا خواهید دید. اگر ضامن ها سبز هستند، می توانند از Face ID برای باز کردن قفل آن برنامه خاص استفاده کنند. اگر ضامن خاکستری است، روی آن ضربه بزنید تا سبز شود و Face ID برای احراز هویت فعال شود.
  5. نمی توانید به صورت دستی برنامه ها را به لیست اضافه کنید. فقط برنامه هایی که درخواست دسترسی به این ویژگی را داده اند به طور خودکار در اینجا نشان داده می شوند. اگر سایر برنامه‌ها وجود نداشته باشد، هیچ برنامه‌ای درخواست احراز هویت Face ID را نکرده است.

Face ID می تواند بیشتر از آیفون شما را باز کند

Face ID یکی از راحت‌ترین ویژگی‌هایی است که اپل ارائه می‌کند و می‌توانید از آن برای باز کردن قفل چندین برنامه استفاده کنید. ممکن است بخواهید آن را برای سهولت استفاده فعال کنید و مطمئن شوید که هیچ کس شما را در حال تایپ رمزهای عبور برای باز کردن قفل برنامه نمی بیند.

این فرآیند سریع، ساده و آسان است و تنها با چند ضربه در تنظیمات شما قابل انجام است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…