نحوه استفاده از VPN با Apple TV خود

۵/۵ - (۵ امتیاز)

نحوه استفاده از VPN با Apple TV خود

آیا نیاز به نصب VPN در Apple TV خود دارید؟ سه راه برای اتصال Apple TV به VPN وجود دارد. در این پست HiVPN چیزی است که شما باید بدانید.

شما نمی توانید VPN را به صورت بومی در Apple TV خود نصب کنید، اما راه حل هایی وجود دارد که می توانید برای لذت بردن از عملکرد مشابه از آنها استفاده کنید. اپل از قرار دادن قابلیت VPN در tvOS، نسخه اصلاح شده iOS که برای صفحه نمایش بزرگ طراحی شده است، غفلت کرد.

این احتمالاً به دلیل این واقعیت است که بسیاری از اتصالات VPN برای دور زدن قفل های منطقه اعمال شده توسط بسیاری از ارائه دهندگان محتوا که تجارت را روی پلت فرم انجام می دهند، استفاده می کنند. خدماتی مانند نتفلیکس، سرویس‌های پخش رایگان و برنامه‌های پخش زنده تلویزیونی فراوان است.

VPN ها و تونل های DNS در Apple TV

دو روش برای استفاده از VPN برای دسترسی به محتوای قفل شده در منطقه وجود دارد و روش سوم کمتر قابل اعتماد که از تونل سازی DNS استفاده می کند. هیچ کدام تضمینی برای کار کردن با هر سرویسی که شما امتحان می کنید نیست، بنابراین مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. اما اگر قبلاً برای VPN پرداخت می کنید، با تلاش چیزی برای از دست دادن ندارید.

در اینجا روش های زیر را بررسی خواهیم کرد:

  1. استفاده از روتر برای اتصال مستقیم شبکه به VPN، سپس دسترسی به خدمات با استفاده از Apple TV به طور معمول.
  2. پیکربندی یک روتر مجازی برای اتصال Apple TV به رایانه ای که قبلاً با دسترسی VPN پیکربندی شده است.
  3. با استفاده از تونل DNS برای اینکه Apple TV خود را طوری جلوه دهید که گویی در همان کشوری است که محتوای شما در آن قفل شده است.

روش ۱: استفاده از روتر VPN

برای اتصال روتر خود به VPN، به یک روتر یا سیستم عامل روتر نیاز دارید که از این قابلیت پشتیبانی کند. اگر روتر شما توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما عرضه شده است، به احتمال زیاد این ویژگی را شامل نمی شود. ISP ها تمایل دارند سخت افزار ارزان قیمتی را ارائه دهند که حداقل خدمات مورد نیاز را انجام دهد.

برخی از روترها ممکن است فاقد این ویژگی باشند، اما با نصب سیستم عامل سفارشی می توان این ویژگی را اضافه کرد. این کمی خطرناک است زیرا شما در حال حذف سفت‌افزار پیش‌فرض سازنده و جایگزینی آن با کد شخص ثالث هستید، بنابراین در صورت بروز مشکل آماده باشید.

یکی از بهترین نمونه های سخت افزار روتر شخص ثالث DD-WRT است. این جایگزینی سیستم عامل روتر منبع باز مبتنی بر لینوکس  با طیف گسترده ای از سخت افزارهای شبکه سازگار است. بررسی کنید که آیا روتر شما با لیست سخت افزار پشتیبانی شده DD-WRT سازگار است یا خیر .

OpenWrt یکی دیگر از جایگزین‌های میان‌افزار منبع باز است که همچنین مبتنی بر لینوکس است، با رویکرد بسته‌محور ماژولار. این به شما امکان می دهد بسته های مورد نظر خود را انتخاب کنید، به جای ارائه ویژگی هایی که لزوماً به آنها نیاز ندارید.

اگر از HiVPN استفاده می‌کنید، می‌توانید از سیستم عامل HiVPN  در روتر خود استفاده کنید تا اتصال به اتصالات VPN مختلف را آسان‌تر کنید. اگر دست به کار شده اید و به یک سیستم روتر مش مدرن ارتقا داده اید، احتمالاً از قبل سازگاری مشتری VPN را دارید (و می توانید آن را با استفاده از تلفن هوشمند خود مدیریت کنید).

برای اینکه بفهمید آیا روتر شما سازگار است، دفترچه راهنما را بررسی کنید یا به کنترل پنل روتر خود وارد شوید و ویژگی “کلینت VPN” را جستجو کنید.

اتصال روتر خود به VPN

هیچ روش واحدی برای اتصال روتر شما به VPN انتخابی شما وجود ندارد. ابتدا باید به کنترل پنل روتر خود بروید که آدرس آن معمولاً در کنار دستگاه ذکر شده است. آدرس های رایج عبارتند از ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ و ۱۰.۰.۰.۱

یک اتصال جدید برای سرور انتخابی خود اضافه کنید. باید این اطلاعات را از ارائه دهنده VPN خود دریافت کنید و برای هر سروری که می خواهید استفاده کنید یک اتصال جدید اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که از توضیحات خوبی استفاده می کنید تا بدانید هر سرور در کجا قرار دارد.

آن اتصال را فعال کنید تا  تمام ترافیک شبکه خود را به آن سرور هدایت کنید. همه دستگاه های موجود در شبکه شما  از جمله Apple TV شما  اکنون از طریق اتصال VPN انتخابی شما هدایت می شوند. هر زمان که نیاز به استفاده از کنترل پنل روتر خود داشتید، می توانید این اتصال را غیرفعال کنید (یا به سرور دیگری سوئیچ کنید).

یک راه حل خوب، اما نه کامل

بزرگترین مشکل این راه حل این است که یک رویکرد همه یا هیچ است. وقتی شما سعی می‌کنید محتوای کاتالوگ Netflix یک کشور دیگر را پخش کنید، سایر اعضای خانواده شما نمی‌توانند محتوای محلی را در تلویزیون جدید تماشا کنند.

این کار کل شبکه شما را نیز کند می کند، بنابراین انجام بازی های چند نفره در پلی استیشن ۴ در حین تماشای سرویس های بین المللی تلویزونی، تجربه بازی دلهره آوری را به همراه خواهد داشت. هر بار که می‌خواهید تنظیمات VPN خود را غیرفعال یا تغییر دهید، باید وارد روتر خود شوید و تنظیمات را انجام دهید.

از جنبه مثبت، از نقطه نظر امنیتی، کل شبکه شما محافظت می شود. یک سرور محلی برای استفاده منظم اضافه کنید و متوجه کاهش شدید سرعت نخواهید شد و همچنین نیازی به تنظیم دسترسی VPN در هر دستگاهی در خانه خود نخواهید داشت.

روش ۲: استفاده از روتر VPN مجازی

این روش بسیار شبیه به روش قبلی است، به جز اینکه به جای استفاده از روتر متصل به VPN، Apple TV خود (و هر دستگاه متصل دیگر) را از طریق دستگاه دیگری که قبلاً به VPN متصل است، مسیریابی می کنید.

این بدان معناست که شما می‌توانید تنها دستگاه‌هایی را که می‌خواهید از طریق VPN انتخابی خود مسیریابی کنید، بدون اینکه کل شبکه را تحت تأثیر قرار دهید. در حالی که شما در حال تماشای محتوای بین‌المللی از طریق Apple TV خود هستید، سایر اعضای خانواده شما همچنان می‌توانند سرویس‌های تلویزیون زنده محلی را در اتاق دیگری پخش کنند.

اشتراک گذاری اتصال VPN رایانه شما

انجام این کار بسیار آسان است، چه از رایانه مک یا ویندوز استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از لینوکس به نتایجی دست یابید (راهنمای ما برای استفاده از VPN در لینوکس را بررسی کنید)، اما اشتراک‌گذاری اتصال شما بسته به توزیعی که از آن استفاده می‌کنید نیاز به کمی سخت‌گیری و کار بیشتری دارد.

هم macOS و هم Windows 10 از اتصال به VPN بدون نیاز به نرم افزار اضافی پشتیبانی می کنند. برخی از ارائه دهندگان نرم افزار خود را برای آسان کردن این کار ارائه می دهند، اما شما واقعاً به آن نیاز ندارید. نحوه نصب VPN در ویندوز ۱۰ را بررسی کنید.

در Mac می توانید به  System Preferences > Network بروید و روی دکمه plus کلیک کنید تا اتصال جدیدی اضافه کنید، سپس VPN را انتخاب کنید . از اینجا از اطلاعات کاربری ارائه دهنده خود برای ایجاد اتصال استفاده کنید و روی  اتصال کلیک کنید . همچنین اگر می‌خواهید از پروتکل دیگری (مانند OpenVPN) استفاده کنید، می‌توانید یکی از این کلاینت‌های رایگان شخص ثالث Mac VPN را بگیرید. (اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، می توانید درباره نحوه راه اندازی VPN در Mac اطلاعات بیشتری کسب کنید .)

مرحله آخر این است که اتصال اینترنت خود را به اشتراک بگذارید. در هر زمان می توانید یک نوع شبکه فعال و یک نوع شبکه مشترک داشته باشید. این بدان معناست که اگر رایانه خود را از طریق اترنت به روتر خود متصل کنید، می توانید یک اتصال Wi-Fi مشترک ایجاد کنید. نمی‌توانید اتصال Wi-Fi را که قبلاً از آن استفاده می‌کنید به‌عنوان نقطه اتصال بی‌سیم دیگر به اشتراک بگذارید، مگر اینکه آداپتور USB Wi-Fi یدکی داشته باشید.

بهترین روش این است که رایانه خود را مستقیماً به روتر خود وصل کنید و یک هات اسپات Wi-Fi ایجاد کنید، زیرا می توانید چندین دستگاه را به یک اتصال اترنت مشترک متصل کنید. راهنمای ما برای ایجاد نقطه اتصال Wi-Fi با ویندوز یا آموزش ما برای اشتراک گذاری اتصال اینترنت Mac خود را بررسی کنید .

یک رویکرد قابل تنظیم برای به اشتراک گذاری VPN

این روش به شما این امکان را می دهد که VPN خود را به Apple TV و هر دستگاه پخش جریانی دیگر محدود کنید، نه اینکه تمام ترافیک شبکه خود را مجدداً مسیریابی کنید. این بیشتر یک راه حل موقتی است، به خصوص اگر تجهیزات شبکه شما در یک مکان نامناسب (که برای آن به یک لپ تاپ نیاز دارید) قرار دارد.

اگرچه تنظیم آن به اندازه کافی آسان است و روشن یا خاموش کردن VPN یا تغییر سروری که به آن متصل هستید بسیار ساده است. حتی می توانید نرم افزار ارائه دهنده VPN خود را نصب کنید تا این قسمت آسان شود.

مخصوصاً برای کاربران مک بوک، این راه حل نیاز به سرمایه گذاری روی یک آداپتور تاندربولت به اترنت دارد، زیرا اپل مدتی است که پورت اترنت را روی مک بوک ها قرار نداده است.

روش ۳: تونل سازی DNS

روش نهایی اصلاً شامل VPN نیست. بسیاری از سرویس های VPN خدمات تونل زنی DNS را به عنوان بخشی از بسته های VPN خود ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر این سرویس را جداگانه می فروشند.

برخی از خدمات مانند HiVPNبه استفاده از ارائه دهندگان DNS پویا (DDNS) رایگان برای به روز نگه داشتن آدرس IP شما نیاز دارند. دیگران، مانند UnoTelly، به سادگی از شما می‌خواهند که وارد کنترل پنل خود شوید تا آدرس خود را به‌صورت دستی به‌روزرسانی کنید.

هنگامی که برای حسابی ثبت نام کردید که از تونل سازی DNS پشتیبانی می کند و DNS را در صورت نیاز پیکربندی می کند، به  تنظیمات > شبکه در Apple TV خود بروید و  Wi-Fi یا  Ethernet را برای پیکربندی آن شبکه خاص انتخاب کنید. به DNS بروید و آدرس IP مربوطه را طبق دستورالعمل های ارائه دهنده خود وارد کنید.

از اینجا به سادگی Apple TV خود را در  تنظیمات > سیستم > راه اندازی مجدد راه اندازی مجدد کنید و محتوای قفل شده در منطقه (امیدواریم) اکنون در دسترس شما باشد. ارائه‌دهنده شما باید بیشتر موارد مربوط به پشتیبان را مدیریت کند، اگرچه اغلب امکان تنظیم دقیق موقعیت مکانی شما برای باز کردن قفل خدمات محلی خاص وجود دارد.

آسان برای استفاده، اما به راحتی شکست خورده است

تونل DNS بهترین روش برای دسترسی به محتوای قفل شده در منطقه بود. برخلاف اتصالات VPN، می توانید با حداکثر سرعتی که اتصال اینترنت شما اجازه می دهد به محتوا دسترسی داشته باشید. همچنین نیازی به اتصال به شبکه‌های مختلف برای محتوای مختلف نیست، زیرا ارائه‌دهنده این کار را بر اساس سرویس به سرویس انجام می‌دهد.

اما مهاجمان سنگینی مانند Netflix و BBC iPlayer از چند سال پیش شروع به سرکوب تونل DNS کردند و محافظت بهتری در برابر آن ارائه کردند. بسیاری از برنامه‌ها اکنون جستجوهای سفارشی DNS را انجام می‌دهند تا حتی ترفندهای DNS در سطح سیستم‌عامل را دور بزنند.

بهترین روش برای استفاده از VPN در Apple TV

استفاده از VPN به معنای امنیت بهتر و دسترسی مطمئن تر به محتوای قفل شده منطقه است. هزینه آن سرعت است، زیرا سرعت کلی شما با سرعت اتصال VPN محدود می شود. در مقایسه، خدمات DNS بسیار سریع هستند، اما اغلب کوتاهی می کنند زیرا ارائه دهندگان محتوا اکنون می توانند به راحتی آنها را دور بزنند.

برای بسیاری از کاربران، روش دوم (استفاده از روتر مجازی) بیشترین انعطاف را فراهم می کند. شما سرعت اینترنت را در کل شبکه خود از دست نخواهید داد و احتمالاً اتصال VPN برای محتوای قفل شده در منطقه بسیار بهتر از سرور DNS کار می کند.

اگر امنیت اولویت شماره یک شماست، روش اول نیز ایده آل است. عدم نیاز به راه اندازی VPN در هر دستگاه، ایمن کردن همه چیز را در یک مرحله سریع آسان می کند. به شرطی که سرور نسبتاً به شما نزدیک باشد، امیدواریم سرعت اینترنت شما زیاد ضربه نزند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…