نحوه استفاده از شبکه مهمان

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

نحوه استفاده از شبکه مهمان

رمز وای فای چیست؟احتمالا این را یک سوال ساده می بینید،با این حال، هنگامی که رمز عبور Wi-Fi خود را ارائه می کنید، همیشه خطر وجود دارد . یک شبکه مهمان می تواند به حفظ امنیت شما کمک کند. با HiVPN در این پست همراه باشید.

شبکه مهمان چیست؟

هنگامی که در یک مکان عمومی به Wi-Fi متصل می شوید، ممکن است گاهی متوجه کلمه “مهمان” در SSID شوید. آن شبکه مهمان یک نقطه دسترسی جداگانه در روتر است. این یک شبکه ایزوله ایجاد می کند که با هیچ شبکه داخلی که داده های حساس را حمل می کند تداخل ندارد. با ایجاد شبکه و رمز عبور مجزا، از افشای رمز شبکه اصلی خود و افشای آن جلوگیری می کنید.

چرا یک شبکه مهمان در خانه داریم؟

در حالی که شبکه های مهمان در بین مشاغل رایج است، کاربران خصوصی نیز می توانند از دسترسی WiFi مهمان در خانه بهره مند شوند.

  1. از دسترسی دیگران به شبکه داخلی شما جلوگیری می کند. راه های زیادی برای ایمن سازی وای فای شخصی شما وجود دارد که برخی از آنها شامل ایجاد شبکه های خانگی مخفی برای دستگاه های خانگی شما می شود. اگر شخصی وارد شبکه اصلی شما شود، می تواند:

۱) دانلود محتوای غیر قانونی. برخی از کشورها جریمه های سنگینی را برای محتوای به دست آمده غیرقانونی اعمال می کنند. بسته به پیکربندی شبکه مهمان شما، احتمالاً به کاربران مهمان شما یک آدرس IP جایگزین می دهد، که ممکن است در صورت فعالیت غیرقانونی به تمایز بین کاربران کمک کند.

۲) ردیابی داده ها در شبکه شما. ممکن است شخصی به داده های مشترک شما در شبکه داخلی شما دسترسی داشته باشد. آنها همچنین می توانند از دستگاه های متصل به آن استفاده کنند.

۳) سایر کاربران را ردیابی کنید. یک هکر آماده می تواند فعالیت های دیگر کاربران را در وای فای شما ردیابی کند.

۴) شما را با بدافزار آلوده کند . اگر فردی با دستگاه‌های آلوده یا مخرب وارد شبکه شما شود، ممکن است عفونت به سایر دستگاه‌های متصل سرایت کند.

  1. برخی از روترها می توانند مهمانان را از یکدیگر جدا کنند. کاربران یکدیگر را در شبکه نمی‌بینند و کسی که قصد بدخواهانه دارد نمی‌تواند به دیگران آسیب برساند.
  2. شما می توانید مجموعه قوانین جداگانه ای را برای شبکه های شخصی و مهمان خود حفظ کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پهنای باند را به مهمانان خود محدود کنید تا شبکه را بیش از حد بارگیری نکنند یا فایل‌ها را به‌طور غیرقانونی دانلود نکنند. در صورتی که مشکلی در وای فای مهمان اتفاق بیفتد، می توانید به سادگی آن را بدون قطع کامل اتصال وای فای قطع کنید.
  3. شبکه‌های مهمان راحت‌تر هستند زیرا می‌توانید از رمز عبور کوتاه‌تر و به یاد ماندنی‌تری برای مهمانان استفاده کنید و در عین حال رمز عبور شبکه خصوصی طولانی‌تر و امن‌تر خود را مخفی نگه دارید. با این حال، همچنان می‌توانید رمز عبور شبکه مهمان خود را قوی و آسان برای به خاطر سپردن بسازید.

چگونه یک شبکه مهمان راه اندازی کنیم

در حالی که روترهای مختلف ممکن است ابزارها یا روش های متفاوتی داشته باشند، معمولاً فعال کردن یک شبکه مهمان بسیار آسان است. حتی برخی از روترها آنها را به طور پیش فرض فعال کرده اند. فقط مطمئن شوید که روتر شما از این ویژگی پشتیبانی می کند. اگر نه، ما قویاً توصیه می کنیم یکی از این موارد را تهیه کنید.

برای فعال کردن شبکه مهمان، باید با تایپ IP روتر خود در قسمت مرورگر ، به تنظیمات روتر خود دسترسی پیدا کنید . سپس وارد شوید و به دنبال قسمتی بگردید که Wi-Fi مهمان را فعال می کند و آن را روشن کنید. بسته به مارک روتر شما ممکن است نام های مختلفی داشته باشد. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید.

همچنین می توانید پارامترهای شبکه مهمان خود را در کنترل پنل روتر تنظیم کنید. در اینجا توصیه های ما وجود دارد:

  • از روش احراز هویت شبکه WPA2 استفاده کنید تا ترافیک رمزگذاری شده و از رهگیرهای احتمالی محافظت شود. مطمئن شوید که یک روتر دارید که از آن پشتیبانی می کند.
  • مطمئن شوید که فقط انواع مناسب از کاربران می توانند به داده های شبکه شما دسترسی داشته باشند و تنظیمات آن را انجام دهید. برخی از روترها دارای چک باکس های اضافی در پانل های خود هستند که به کاربران مهمان امکان دسترسی به تنظیمات شبکه اصلی یا روتر را می دهد. مطمئن شوید که آنها غیرفعال هستند؛
  • یک رمز عبور قوی برای دسترسی به روتر خود تنظیم کنید تا فقط شما بتوانید به آن دسترسی داشته باشید و تنظیمات آن را تغییر دهید.
  • همیشه خودتان شبکه مهمان را تست کنید تا ببینید درست کار می کند یا خیر.
  • تعادل بار مناسب را تنظیم کنید تا شبکه اصلی شما بیش از حد بارگذاری نشود، به خصوص زمانی که چندین کاربر به طور همزمان متصل می شوند.
  • اجازه ندهید افرادی که به آنها اعتماد ندارید به Wi-Fi شما دسترسی داشته باشند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…