چگونه از یک آدرس IP جعلی استفاده کنید و خود را بصورت آنلاین ماسک کنید

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چگونه از یک آدرس IP جعلی استفاده کنید و خود را بصورت آنلاین ماسک کنید

گاهی اوقات لازم است آدرس IP خود را مخفی کنید. در این پست HiVPN چند راه برای پنهان کردن آدرس IP و ناشناس کردن خود به صورت آنلاین وجود دارد.

همانطور که مفهوم حریم خصوصی هر سال زیر پا گذاشته می شود، حریم خصوصی آنلاین اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد از آدرس های IP جعلی استفاده می کنند. برای روشن بودن، “آدرس IP جعلی” کمی اشتباه است که به معنای ایجاد یک آدرس جدید از هوای رقیق است. امکان نداره. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آدرس IP خود را در پشت آدرس IP موجود شخص دیگری پنهان کنید. به این میگن IP masking. بنابراین چگونه آدرس IP خود را جعل می کنید؟

۱. از VPN استفاده کنید

VPN مخفف Virtual Private Network است، اما بسیار ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. اساساً، می‌توانید رایانه یا دستگاه خود را به شبکه شخص دیگری متصل کنید، سپس وب را از طریق آن مرور کنید. هر فعالیتی که انجام می دهید به نظر می رسد که از آنها ناشی می شود، نه از طرف شما.

هنگامی که به یک VPN متصل می شوید، آدرس IP خود را با یکی از آدرس های IP موجود در آن شبکه پنهان می کنید. برای ردیابی ترافیک به سمت شما، VPN باید شما را رها کند (یا آدرس IP شما باید از طریق نشت DNS فاش شود.)

برای بهترین نتایج، از یک سرویس VPN پولی استفاده کنید زیرا VPN های رایگان با خطرات و جنبه های منفی بسیار زیادی همراه هستند. مهمترین چیز این است که هرگز نمی توانید به یک سرویس رایگان اعتماد کنید. آیا آنها داده های شما را می فروشند؟ اگر از شما پرسیده شود، آیا آدرس IP واقعی شما را واگذار می کنند؟ این اتفاق می افتد.

به این ترتیب، ما فقط استفاده از VPN بدون لاگ را توصیه می کنیم. چنین VPN هایی گزارش فعالیت را نگه نمی دارند، بنابراین حتی در صورت درخواست نمی توانند آدرس IP شما را واگذار کنند. بعلاوه، اکثر VPN های بدون لاگ، تمام ترافیک شما به شبکه و از آن را رمزگذاری می کنند و از هرگونه جاسوسی توسط ISP ها یا دولت ها جلوگیری می کنند.

VPN ها در بسیاری از شرایط مفید هستند، اما افسانه های زیادی در مورد آنها وجود دارد که ممکن است شما را ناامید کند. شما باید اطلاعات نادرست را کنار بگذارید و از VPN برای جستجوی ایمن استفاده کنید.

۲. از وب پروکسی استفاده کنید

یک پروکسی وب تقریباً مانند VPN کار می کند. شما به سرور پروکسی متصل می شوید، سپس تمام ترافیک وب شما از طریق سرور پروکسی جریان می یابد. به این ترتیب، آدرس IP شما توسط آدرس IP سرور پروکسی پنهان می شود.

اما دو تفاوت عمده بین پروکسی و VPN وجود دارد.

اولاً، پروکسی های وب معمولاً رمزگذاری نشده هستند. حتی اگر آدرس IP شما توسط یک پروکسی پوشانده شود، خود ترافیک همچنان می تواند توسط ISP ها و دولت ها شناسایی شود. نه تنها این، بلکه برخی از وب سایت ها ممکن است همچنان بتوانند آدرس IP واقعی شما را با استفاده از جاوا اسکریپت و فلش که اکنون تا حد زیادی از بین رفته است، ببینند، که مجموعه دیگری از تهدیدات برای امنیت آنلاین شما هستند.

ثانیاً، برخی از مرورگرها به شما اجازه می دهند فقط ترافیک مرورگر را هدایت کنید. برای استفاده از پروکسی وب، به تنظیمات مرورگر وب خود رفته و آدرس IP سرور پروکسی را به صورت دستی وارد می کنید. این به برنامه‌ها و دستگاه‌های خارج از مرورگر وب، مانند Skype، اجازه می‌دهد همچنان از آدرس IP واقعی شما استفاده کنند.

با استفاده از سایتی مانند PremProxy یا Proxy List یک پروکسی وب رایگان پیدا کنید . استفاده از یک سرور پراکسی در کشور شما آن را سریع نگه می دارد، اما استفاده از یک سرور پروکسی در کشوری دیگر می تواند برای دور زدن محتوای مسدود شده در منطقه و افزودن لایه کوچکی از ابهام مفید باشد.

نحوه راه اندازی وب پروکسی در فایرفاکس

 1. در مرورگر،از منوی کشویی در گوشه سمت چپ بالا ، Preferences را انتخاب کنید.
 2. در بخش عمومی ، به تنظیمات شبکه بروید .
 3. روی تنظیمات کلیک کنید .
 4. پیکربندی دستی پروکسی را انتخاب کنید ، سپس آدرس و پورت پروکسی را در قسمت HTTP Proxy وارد کنید.

نحوه راه اندازی وب پروکسی در مایکروسافت اج

 1. در صفحه اصلی، روی سه نقطه از گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.
 2. تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. پروکسی را در تنظیمات جستجو جستجو کنید و Open  your computer’s proxy settings را انتخاب کنید .
 4. در پنجره تنظیمات، گزینه Use a proxy server  را تغییر دهید و آدرس و پورت پروکسی را در قسمت Address تایپ کنید.
 5. رویSave کلیک کنید تا تنظیمات پروکسی خود را نهایی کنید.

نحوه راه اندازی وب پروکسی در کروم، اپرا، ویوالدی

 1. در منوی اصلی،تنظیمات را انتخاب کنید .
 2. در بخش Network، رو یتغییر تنظیمات پروکسی کلیک کنید…
 3. در برگه اتصالات، رو یتنظیمات LAN کلیک کنید .
 4. استفاده از سرور پراکسی برای شبکه محلی خود رافعال کنید ، سپس آدرس و پورت پروکسی را در قسمت آدرس تایپ کنید.

توجه:  کروم، اپرا، ویوالدی و سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium دارای ویژگی پروکسی مخصوص مرورگر نیستند. در عوض، آنها فقط از تنظیمات پراکسی در سراسر سیستم استفاده می کنند. با این حال، می‌توانید از برنامه‌های افزودنی مانند Proxy Switcher & Manager برای استفاده از پروکسی‌های وب استفاده کنید که فقط بر ترافیک مرورگر تأثیر می‌گذارند.

۳. از Wi-Fi عمومی استفاده کنید

به جای اینکه ترافیک خود را از طریق شبکه شخص دیگری مسیریابی کنید، می توانید مستقیماً به شبکه آنها متصل شوید – و ساده ترین راه برای انجام این کار این است که به Wi-Fi عمومی بروید.

نکته جالب این است که این واقعاً تنها راه برای پنهان کردن آدرس IP خانه شما است. وقتی از وای فای عمومی استفاده می کنید، راهی وجود ندارد که کسی آن را به خانه شما ردیابی کند. و اگر یک هات اسپات محبوب باشد (به عنوان مثال استارباکس)، فعالیت شما توسط ده ها کاربر دیگر در هر زمان پنهان می شود.

اما به یاد داشته باشید که Wi-Fi عمومی خطرات خود را دارد.

به طور پیش‌فرض، اکثر نقاط دسترسی عمومی Wi-Fi رمزگذاری نشده هستند. تمام فعالیت‌های شما در حین اتصال می‌تواند توسط هر شخص دیگری در شبکه مشاهده شود (اگر آنها آن را استشمام کنند)، که شامل جزئیات ورود به وب‌سایت‌هایی مانند بانک‌ها و خرید تجارت الکترونیک است. هات اسپات های عمومی Wi-Fi نیز می توانند آلودگی های بدافزار را به دستگاه شما منتقل کنند.

علاوه بر این، چندین راه دیگر وجود دارد که هکرها هویت شما را در Wi-Fi عمومی سرقت می کنند. بنابراین، در حالی که ممکن است آدرس IP خود را مخفی کنید، هنوز هم خود را در برابر مجموعه ای از خطرات حفظ حریم خصوصی و امنیتی باز می کنید.

۴. از مرورگر Tor استفاده کنید

مرورگر Tor که گاهی به آن روتر Onion نیز می‌گویند، یک مرورگر رایگان است که هر بار که به اینترنت متصل می‌شوید آدرس IP شما را پنهان می‌کند. این کار را با اتصال شما به شبکه Tor در ابتدا انجام می دهد، شبکه ای که داده های شما را از طریق سرورهای رله تصادفی که توسط داوطلبان در سراسر جهان میزبانی می شوند، منتقل می کند.

برای اکثر افرادی که در کشورهای مستبد مانند چین، ونزوئلا و غیره زندگی نمی‌کنند (جایی که Tor ممنوع است)، این ابزار مفیدی است که می‌توانید در زرادخانه راه‌حل‌های حفظ حریم خصوصی خود داشته باشید.

برای شروع، به وب سایت رسمی Tor بروید و مرورگر را از آنجا نصب کنید. پس از اتمام تنظیمات، روی Connect کلیک کنید . سپس مرورگر Tor به شبکه Tor متصل می شود. این ممکن است چند دقیقه طول بکشد، بنابراین باید مدت کوتاهی صبر کنید.

وقتی کار تمام شد، می‌توانید به صورت ناشناس در اینترنت بگردید. اگر برای اولین بار از Tor استفاده می کنید، مطمئن شوید که تمام نکات امنیتی آنلاین در مورد استفاده کارآمد از Tor را مطالعه کرده اید. آنها در خود صفحه اصلی داده شده اند.

و اینگونه می توانید آدرس IP خود را مخفی کنید

اکنون می‌دانید که چگونه می‌توانید آدرس IP خود را پنهان کنید. اگر شما هم مثل ما هستید و نمی‌توانید بپذیرید که «برادر بزرگ» دائماً به شما فضولی می‌کند، این ترفندها برای شروع کار با ناشناس بودن آنلاین شما کافی است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…