چگونه بفهمیم بدافزار دارید

۵/۵ - (۷ امتیاز)

چگونه بفهمیم بدافزار دارید

اگر که رایانه شما شروع به انجام کار عجیبی کرده است به این معنی نیست که شما هک شده اید. ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه متوجه شوید که بدافزار دارید و اگر فکر می‌کنید بدافزار یا ویروس گرفته‌اید، چه کاری باید انجام دهید. با HiVPN همراه باشید.

نشانه های بدافزار

علائم ویروس بدافزار همچنین می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات دیگر باشد ، نه لزوماً ماهیت هک. این راهنما به شما کمک می‌کند تا قبل از اینکه دستگاه خود را با نرم‌افزار ضد ویروس تمیز کنید، مشکل را شناسایی کنید.

 1. سرعت دستگاه شما کمتر از حد معمول است

این یکی از رایج ترین نشانه های بدافزار است. این برنامه منابع سیستم شما را مصرف می کند و مانع از کارکرد دستگاه در حداکثر کارایی می شود. قبل از اینکه از مجموعه آنتی ویروس خود راضی شوید، بدانید که مشکلات بی شمار دیگری وجود دارد که می تواند باعث کاهش عملکرد شود.

ممکن است یک برنامه کاهش عملکرد را در پس‌زمینه در حال اجرا رها کرده باشید و فراموش کرده باشید که آن را پایان دهید. اگر این مشکل ادامه داشت، به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید که آیا علائم دیگری نشان داده شده است یا خیر.

 1. اتصال به اینترنت کند

یکی از نشانه‌های بدافزار بالقوه، کاهش سرعت فرآیند دستگاه‌های شما تا حد یک حلزون است. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه فرض کنید عفونت است، همه چیز را ارزیابی کنید. اگر افراد دیگری در شبکه Wi-Fi هستند، با آنها مشورت کنید تا ببینید آیا آنها از پهنای باند استفاده کرده اند یا خیر. در مورد بدافزار، ممکن است از اتصال Wi-Fi برای ارسال اطلاعات شما به هکرها استفاده کند .

 1. مصرف داده های مشکوک

ارائه‌دهنده خدمات شما معمولاً گزارش‌ها را نگه می‌دارد و به شما اطلاع می‌دهد که میانگین مصرف ماهانه داده شما چقدر است. اگر نه، اگر مرتباً پیام‌هایی دریافت می‌کنید که هشدار می‌دهند در حال نزدیک شدن به سقف داده خود هستید، ایده‌ای تقریبی خواهید داشت.

اگر آن پیام‌ها را زودتر از حد معمول دریافت می‌کنید، وقت آن است که آخرین برنامه‌های اضافه شده خود را مرور کنید. برخی از برنامه‌های پس‌زمینه از داده‌هایی استفاده می‌کنند که شما از آن‌ها مطلع نیستید. بدافزار به طور مشابه کار می کند و داده های شما را برای اهداف خود حذف می کند. اگر عادات آنلاین شما اخیراً دچار تغییراتی نشده است و داده‌ها را سریع‌تر از حد معمول تخلیه می‌کنید، این می‌تواند نشانه‌ای از بدافزار باشد.

 1. پاپ آپ / اعلان های مشکوک

اگر هنگام کار آفلاین دستگاه شما شروع به دریافت پنجره های بازشو می کند، این نشانه واضحی است که بدافزار در حال حاضر وجود دارد. معمولاً، این فقط یک نرم افزار است که از تاکتیک های تهاجمی و تهاجمی استفاده می کند تا شما را وادار به پرداخت و حذف آن کند. پاپ آپ ها ممکن است آزاردهنده باشند، اما تحت هیچ شرایطی اطلاعات پرداخت خود را در اختیار آنها قرار ندهید.

 1. دستگاه خراب می شود

خراب شدن مکرر دستگاه شما می تواند نشانه ای از نصب بیش از حد کارکرده و معیوب باشد ، یا این نشانه یک ویروس تازه نصب شده است. چه مدت است که کامپیوتر یا دستگاه شما از کار افتاده است؟ به آخرین دانلودهای خود نگاه کنید – این احتمال وجود دارد که ناخودآگاه فایل یا برنامه ای را دانلود کرده باشید که حاوی بدافزار است.

 1. پیام هایی که نفرستادید

آیا دوستانتان از شما خواسته اند که ارسال ایمیل های اسپم را متوقف کنید؟ شما بدافزار دارید برخی بدافزارها به حساب ایمیل شما خزیده و از آن به عنوان سکوی پرشی برای کلاهبرداری فیشینگ استفاده می کنند . این ایمیل ها می توانند حاوی لینک های مخرب یا فایل های آلوده باشند. سایر ایمیل های کلاهبرداری از همه افراد موجود در لیست مخاطبین شما می خواهند که پول را به حساب بانکی متعلق به هکر منتقل کنند.

 1. برنامه ها یا برنامه هایی که دانلود نکرده اید

دانلود برنامه‌ای که ممکن است شبیه به یک برنامه قانونی به نظر برسد، می‌تواند به طور بالقوه همراه با تزریق بدافزار مخرب همراه با آن باشد. به دسکتاپ خود بسیار توجه کنید – آیا نمادهای جدیدی وجود دارد که نمی شناسید یا شخصا نصب نمی کنید؟

نوار ابزار در مرورگر شما نیز یک مکان مخفی متداول برای هر گونه عفونت غیرقانونی است. برای کسانی که دستگاه های خود را مانند پشت دست خود می شناسند، مشاهده هرگونه تغییر غیرمنتظره اولین نشانه ای است که ممکن است مشکلی داشته باشد.

 1. سیستم پاسخگو نیست

برخی از بدافزارها را می توان با استفاده از ابزارهای سیستمی خاص پاکسازی کرد. متأسفانه بدافزارهای پیچیده تر می توانند دسترسی به آن ابزارها را رد کنند. اگر دستگاه شما دسترسی شما را به ابزارهای مدیریت سیستم محدود می کند، این نشانه واضحی است که رایانه شما با بدافزار آلوده شده است.

 1. برنامه های امنیتی غیر فعال

فعال کردن برنامه های امنیتی باید اولین کاری باشد که هنگام راه اندازی رایانه یا روشن کردن دستگاه خود انجام می دهید. اکثر فایروال‌ها، آشکارسازهای بدافزار و سایر نرم‌افزارهای مشابه را می‌توان تنظیم کرد که هنگام ورود به سیستم روشن شوند.

با این حال، اگر متوجه شده اید که اقدامات امنیتی شما غیرفعال یا حتی حذف شده است، بدافزار ممکن است راه خود را به دستگاه شما نفوذ کرده باشد و مسیر را برای ریشه یابی ویروس های بیشتر روشن کند.

 1. فایل ها/پوشه های قفل شده

در نظر داشته باشید که بیشتر بدافزارها به گونه ای طراحی شده اند که موذیانه باشند – به صورت مخفیانه وارد می شوند و پایین می آیند. دیگران درها را پایین می اندازند و با قفل کردن سریع دسترسی به دستگاه شما، حضور خود را اعلام می کنند.

این نوع بدافزار فایل های شما را رمزگذاری می کند و شما را قادر به دسترسی به آنها نمی کند. هر کسی که در وهله اول ویروس را ارسال کرده است پیامی ارسال می کند و درخواست پرداخت می کند. از این رو نام – باج افزار.

 1. تغییر مسیر در هنگام مرور

مراقب URL خود باشید، به خصوص زمانی که صفحه ای که می خواهید مرور کنید در حال بارگیری است. برخی از بدافزارها می‌توانند از صفحه اصلی شما یا وب‌سایت مورد علاقه‌ای که مرتباً استفاده می‌کنید تقلید کنند. این کار را برای جمع آوری اطلاعات حساب شما پس از وارد کردن آنها به سایت جعلی انجام می دهد.

دفعه بعد که برنامه بانکی یا هر وب سایت دیگری را که به اطلاعات حساس شما نیاز دارد بارگیری می کنید، به URL توجه کنید. مطمئن شوید که با آدرس رسمی استفاده شده توسط وب سایت اصلی مطابقت دارد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…